Derdim kiracımız

Emlakçı size herhangi bir yönlendirme yapmadı mı ? Komisyonu alıp kenara çekildi belli ki ve şimdi de mağduriyet oluştu. Ortada bir kira sözleşmesi vb yok. Bu durumdaki tahliye şartları nedir , diye araştırmalısınız.
Emlakçı zaten evi satarken iş bitirici konuşmalar yapıyordu. Onunlada görüştüm, çıkmıyorlar onlarla görüşün yoksa polis çağıracam dedim. Adam bana sakin sakin masal anlatır gibi bişeyler zırvaladı. Bende terslendim azcık, çıktık dükkanından. Umudum yok ondan.

Aynı sorunu ablamda yaşıyor kendide kiracı ama bir türlü kkirqcıyı çıkaramıyor evi alır almaz ihtar çektiler ama yok çıkmıyor mahkemeye verecek ama mahkeme sonuçlanan kadar 2 sene geçer o da napacağımı şaşırmış durumda 🤦‍♀️
Bu ne yüzsüzluk ya dişinden tirnagondan artırıp ev alıyorsun, yaptıklarına bak.

Hayır yatırım amaclı değil oturmak için aldık evi, ama doğru düzgün evi görmediğimizden ölçüp biçemedik. Kafadan eğer sığmazsak kiraya verir ordan aldığımız kirayı tamamlar oturduğumuz evin kirasını öderiz diye düşündük. Pazarlık yapılınca bende varsım emlakçı aracılığıyla aldık. Tekrar söylüyorum alırken evi okulların kapanmasına 4ay vardı. İlk ay ücretsiz sonraki aylarda 1500ödeyip haziranda(çocuklarının okulu yakın falandiye) çıkacağım diye not düştü. Bunları sonradan söyledi ve biz arabamızı satmış bulunduğumuz için mecburen hayır mayır desekte kabul ettik. Haziran bitti ev bulamıyoruz arıyoruz 15gün müsade, daha bulamadık 1hafta müsade, gibi gibi bahanelerle bu güne kadar kaldılar. Tabi biz temmuzda taşınacaz dediğimiz için bizimde kira artışı oluyor evimize gecmek istiyoruz dediğimizden, sonrasında 3bin ödedi falan filan işte. Umarım anlatabilmişimdir.

Biz evi kiraya vermeyi düşünüyoruz, sığmayabiliriz,

Konunuzda evi kiraya vermeyi düşündüğünüzü yazdığınız için , yatırımlık demiştim.

Merhaba hanımlar, danışmak istediğim şeyler var, sizi sıkmadan hemen konuya giriyorum.
Kış ayında arabamızı ve bütün birikimimizi koyup üzerine altın borç edip zemin kat 2+1bi daire aldık. Evdeki aile bir ay ücretsiz okullar kapanana kadar da yarım kira ödeyeceğini söyledi neyse dedik. Biz evi kiraya vermeyi düşünüyoruz, sığmayabiliriz, şimdi evdeki aile çıkmak istemiyor. Bende onların kalmasını istemiyorum çünkü, kirayı zamanında ödemiyor anlaştığımız günden bir hafta sonra aramaya başlıyor eşim, kirayı verene kadar 10günü buluyor. Onu gectim sürekli aidatlarını iki üç ay ödemiyor biz arayıp sıkboğaz edince ödüyor, sonra yine iki üç ay ödemiyor. Çok sorumsuz bi adam. Biz evi aldıktan bir ay sonra çocuklar bahçeye inmek için balkonu kullandıklarından, balkonun alt kısmının çöktüğünü gördük. Yaptırın diyoruz bişey olmaz basit bişeydir yaparaınız biz çıkınca diyolar. Ve şuan iki aydır çıkın artık biz taşınacaz dememize rağmen ev bulamıyoruz, yada bulduk bikaç güne çıkıcaz diyip oyalıyolar. Sonraları telefonu açmamaya başladılar. Eve gittiğimizde oturup konuşalım dedik kadın; ben zor durumdayım kusura bakmayın empati kurun diyo, bende aynı durumdayım kiracıyım evime gelmek istiyorum diyorum e bak senin güvencen var diyo. Birikmişinin olduğunu söylemişti adam ev almayı düşünüyo ama parası yetmiyor, kredi çek diyorum kart borçlarım vardı o yüzden bana kredi vermiyorlar diyo. Adamın geliri gayet iyi, arabasıda var dolmuşu var birikmiş parası var ama sorumsuzluğundan yapamıyor. Eşi bu kaçıncı ev alıp satmamız diyo iki yılda bir ev alıyoruz borçlarımızı ödemediğimiz için satıyoruz diyo. Sözleşmemiz vardı haziranda çıkacaklar diye. Evi doğru düzgün göremedik bile, ölçüp biçip bakıcaz sığmazsak kiraya vericez ama bu aile o kadar sıkıntılı ki korkuyorum kalın demeye. Ne yapmalıyız? Bi yol gösterin lütfen.
Not: evde ki aile evi alırken kiracı değillerdi, evi satan aile bunlar. Evi bu aileden aldık ve çıkmıyorlar.
Ay Allah korusun boyle tiplerden

Şikayetçi olun ya da kavga edin başka türlü zor

Evet haklısınız, son konuşmamız üzwrine ayın 1inde evi boşaltacağını söyledi. Bende boşaltmazsanız mecburen polisle gelicem dedim. O yüzden beklemedeyiz eğer bir daha bahane sayarsa hemen avukatla görüşücez.
1 Eylül‘de evi boşaltmazlarsa diye aslında siz hemen avukata gidin, biraz araştırdım da, hiç ihtarname çekmeden müdahalenin men’i davası açılabiliyormuş, eski kat maliklerine sattıkları evi işgal ettiği için dava açan avukatların yazılarını okudum, direkt müdahalenin men’i ve ecrimisil davası açıyorlarmış.

1 Eylül‘de evi boşaltmazlarsa diye aslında siz hemen avukata gidin, biraz araştırdım da, hiç ihtarname çekmeden müdahalenin men’i davası açılabiliyormuş, eski kat maliklerine sattıkları evi işgal ettiği için dava açan avukatların yazılarını okudum, direkt müdahalenin men’i ve ecrimisil davası açıyorlarmış.
Ayy ne zor işlermiş ya, eşim bugun bi avukatla görüşsün bakalım nasıl yönlendirecek bizi.

Çok teşekkür ederim bu arada yardımlarınız için ❤️❤️

X