eltim... objektif bakış açılarına ihtiyacım var :(

Kendini bilmezlik diye buna deniyor herhalde heeyer meydanda gezmek ten ne anlıyorlar bilmem yapıcagın pek bişey yok sık sık görüşme gecende benim başıma geldi ara ara görüştüm üm biadkadaş var dışarıda kapalı caya cagırdı 8 yaşında kızımla biziaskılı mini gecelikle karşıladı gectik oturduk bişeyler getirdi terestaydık aşa falan bakıyor ic camaşırı ortada kızım dediki abla camaşırın gözüküyor seni salamadı bile saygısızlık bana göre

Ben olsam görüsmezdim, bu size kalis birsey nasil rahat olacaksiniz öyle davranin. Ben öyle giyinen birinin evinde bir saat bile duramazdim, esi bırak yalniz olsam bile rahatsiz olurum.

İstediği giyer bence , herkesin ahlak anlayışı farklı , görmek istemiyorsan gitme yanına .
Kayinvalideni arayıp şikayet etmen hiç hoş değil , rahatsız isen yüzüne söyleseydin.
Bi de çok modernim demişsin çok kez , abilerin kız kardeşlerinin kıyafetlerine karışmasını hiç modern bulmuyorum . Anne baba tamam , üzerimizde hakları var ama kardeşler eşit statüdedir , doğruyu yanlışı abin kadar ayırt edebilirsin herhalde.

abin babanın sahiplenemediğini sahiplenip senin arkanda dağ gibi baba gibi duruyorsa bence karışabilir de... bana abimin karışması hiç batmadı... dediğim gibi modernlik tamamen gelenekleri arkada bırakmak değildir... modernlik kıyafette de değildir... kafadadır... ileriye bakmaktadır... ileriye bakarken de geçmişten getirdiklerimizi geliştirmektir...

K.b ama size o kdr gicik oldumki yani niye bu kadar kendinizi ovdunuz direk ben girdigim ortamlarda nasil giyinicegimi bilirim diyebilirdiniz herneyse eltinizd istedigi gibi giyinir begenmiyosaniz araniza mesafe koyun

Hepsini okuyamadım ama konuyu anlayacak kadar okudum. Allah sabır versin. Böyle teşhirci ilgi manyağı ansanları anlamıyorum. Ben sizin kadar sabırlı olamazdım.
merhaba,
1 yıllık evliyim...allaha şükür okudum memur oldum güzel bir işim iyi bir eşim mutlu bir evim var :) aile yapısı olarak muhafazakar-modern karışımı bir ailede büyüdüm... ailem kafa olarak moderndir ileriye dönüktür ama giyim kuşam konusunda babamın ve abimin hoşlanmadığı şeyler vardı ve ben de bunlara uyardım... mesela abimin yanında hiç şortla ip askıyla gezmemişimdir babamın yanında da... ip askılı mini elbiselerle asla abim beni görmemiştir... sadece tatile gittiğimiğzde giyerdim denizde... ona da abim birşey demezdi daha "giy abim burası bunu kaldırır ama bizim mahallemiz kaldırmaz" derdi... mahallemiz çevremiz uygun olsa sana bu kadar karışmazdım ama bizim çevre de sana laf gelirse ben kaldıramam gidip dövmem öldürmem gerek derdi... kıyafetlerini yerine göre giy derdi...ben de böyle alıştığımdan hiç çok açık gezmedim evde ve sıcaktan da ölmedim... ama üni okurken başka şehirdeyken mini etek de giydim askılı da... çünkü ben yerine göre davranmayı seven bir insanım... bizim mahallemiz kapalı bir mahalleydi orada d,kkat ederdim okuduğum yer açık br şehirdi... kimse kimseye kıyafetinden dolayı laf atmadığı saygı duyduğu... ama ne yapardım? altım mini ise üstümü bol tutardım kapatırdım ki teşhirciliğe girmesin... üstüm biraz açıksa askılıysa falan altıma pantolon giyerdim... çünkü ben açık giyinmekle teşhirciliğin arasında ince bir çizgi olduğuna inanıyorum ve buna çok dikkat ederim... benim amacım hiç bir zaman "açık giymek için" açık giymek olmadı... kendimi size anlatmak istedim çünkü çok ihtiyacım var objectif yorumlara...

eşimin ailesinin yaşadığı şehirde yaşıyoruz evlendiğimizden beri... kayınvalidemlerle eşimin abisi ve yengesi altlı üstlü oturuyorlar... eltim çok erken yaşta kaçarak evlenmiş... aslında aynı yaşlardayız ama o çocuk yaşta evlendiği için uzuuun yıllardır evli... eşimle uzun yıllar çıktık... geçen yıl isteme oldu söz kesildi bu olaylarda eşimin abisi ve yengesi yoktu ... ben onlarla düğünden bir kaç ay önce eşimin ailesinin şehrini ziyarete gelmem sırasında tanıştım... ilk kayınvalidemlerde tanıştık orada normaldi... sonra ertesi gün beni ve eşimi (o zamanki nişanlım) evine davet etti... dışardan gelmişti üzerinde kot falan vardı... durun ben çok yandım üstümü değiştirip geleyim dedi ( mayıs ayı) gitti odasına bir geldi... yemin ediyorum bir geldi üzerinde yatarken giydiğimiz seksi ince penye-ipek karışımı gecelikler olur ya daracık... alttan içindeki tangası görünüyor yapışmış poposuna çünkü incecik ve daracık... üstten de sütyeni meydanda göğüsleri herşeyi gördüm resmen.... ben biraz şaşırmış bakmış olacağım ki "alışırsın şekerim ben böyleyimdir" dedi ve kahkahayı patlattı... yanımda nişanlım var onun eşi var... bu kılıkta yemek hazırladı bize fırına eğildi bulaşık makinmasına eğildi falan filan... ben şok olmuştum nişanlıma söyledim o da" x her zaman böyle... o yüzden ben aşağıya onların evine inmek istemiyodum yıllardır... sen sıkılma abinlere in dediğinde o yüzden evde kalmayı tercih ediyordum çünkü yengem karşıma böyle çıkınca utanıyorum rahatsız oluyorum" diyordu... e abin birşey demiyor mu bu işe dedim... utanarak itiraf etti... abisinin hoşuna gidiyormuş... mesela eltim faceye bikinili ya da minicik şortlu resimlerini koyuyor ekrana poposunu dönüp... abisi birşey demiyor... abisi böyle seviyormuş... o yüzden de kayınvalidem ve kayınpederim karışamıyormuş çünkü abisi "benim karım...size laf düşmez diyormuş"... ben tabi şok oldum... ama yemin ederim ilk tanışmamız olmamıza rağmen önyargılı yaklaşmadım... sonuçta ben senin evine ilk defa geliyorum yanımda nişanlım senin de kaynın olan şahıs var... allah aşkına mayıs ayında ölecekmisin sıcaktan...

neyse evlendik bir yıldır evliyim... bir yıldır da eltim hep böyle... bu özelliğinin dışında onu değerlendirecek olursam kötü insan değil... hatırnazdır ailem gelse arar gelir hal hatır sorar... kandillerde benim annemi de arar büyüklerimin arasında diye... muhabbet ederiz... evine gittiğimizde misafirperverlik gösterir yedirir içirir güler güldürür hesabı... ben herşeyi bilirim havaları vardır akıl vermeyi çok sever ama ben insanları olduğı gibi görüp tolere edebilen bir insanım... inanın ukalaluklarını çok kolay tolere edebiliyorum çünkü onu seviyorum... iyi özellikleri candan olması onu sevmeme neden oluyor... ama kızlar 1 yıldır onun külodunu görmekten kıçını görmekten memesini görmekten gerçekten gına geldi artık... mesafe koyayım dedim bu 1 yıl içerisinde ama ona kıyamadım yapmadım... onu sevdiğimden dolayı yapamadım ...dedim onu da böyle kabul edeyim herkesin bir ahlak anlayışı var onunki de böyle diyeyim dedim hep görmezden geldim ilişkimize hiç yansıtmadım onun bu rahat tavırlarını... ama bu yaz iyice tavan yaptı rahatlığı... kızlar yemin ediyorum abartmıyorum külotlu çorap gibi ipince taytlar var ya ondan giyiyo altına kırmızı tanga giyiyo... üstüne uzun tunik giyse gene sorun yok üstüne kısacık atlet gibi şeyler giyiyo... kıçı olduğu gibi meydanda... kırmızı tangası bayrak gibi görünüyor... üstten göğüsleri... öyle geziyo eşimin benim yanımda... kısacık elbiseler denizde giyeceğimiz türden eşimin yanında rahatça eğiliyo... daracık şortlarla bacak bacak üstüne atıyo kıçının bıngıldağına kadar görünüyor... ya size inanmak zor geliyordur başıma gelmese ben de inanmazdım hadi canım bi kadın nasıl kendini kaynının kayınpederinin yanında bu kadar teşhir eder derdim... yanlış anlaşılmasın asla eşime karşı başka türlü tavrını görmedim eşimin de ona karşı zaten öyle gözle bakması olamaz... asla eltimden eşime karşı yanlış birşey beklemem dediğim gibi kalben iyi bir insan aslında... kocasını da çok seviyor onlar da bizim gibi mutlular... ama aklım almıyor kızlar kocasının hoşuna gidiyo karısının herkesin yanında böyle dolaşması... facete resimlerini herkes görüyo beğeniyo... hadi o beni ilgilendirmez kocası naparsa yapsın eltim nasıl giyinirse giyinsin gerçekten beni ilgilendirmiyo..isterse sokakta çıplak gezsin inanın saygı duyarım beni ilgilendirmez derim... ama beni benim ve eşimin yanında nasıl gezdiği ilgilendiriyor... bana ve eşime saygısızlık gibi geliyor... hatta tamamen saygısızlık o0lduğunu düşünüyorum.... bu kadar mı vücudunu sergilemeyi seviyorsun ya kaynının kayınpederinin yanında? biz zaten haftada 1 gün 1 saat görüşüyorsak o 1 saat adam gibi şeyler giyinip çıksan karşımıza sıcaktan ölecek misin?

kızlar her bakış açısına ihtiyacım var... dediğim gibi ben de modern okumuş hatta yurtdışında da yaşamış bir kadınım...modernlikse modernlik ben de dibine kadar var... ama ben modernliğe vücudunu teşhir etmek olarak bakmıyorum... modernlik açık giyinmek değil , kendini göstermek değil kafada modern olmaktır... acaba ben onu kıskandığım için mi ona karşı böyle düşünüyorum yoksa onun yaptığı gerçekten yanlış mı? geçen gün bardağım taştı o yüzden yazma gereği duydum... kısacık elbise giymiş üstü göğüs dekolteli... gitti eşimin yanında bilgisayara bakarken afedersiniz domaldı pc ekranına alttan ayrı üstten göğüs ayrı her yeri meydandaydı gene... dedim yeter artık bu insanla mesafe mi koymalıyım artık? çok rahatsız oldum artık.... 1 yıl doldum doldum geçen gün taştım resmen... ama gene hiç belli etmedim ona oturdum kalktım muhabbetimi yaptıum onunla... ama boşalmam lazımdır...kayınvalidemi aradım ertesi gün içimdeki herşeyi boşalttım söyledim 1 yıldır biriktirdiklerimi... o da sen haklısın kızım ama ben birşey söylediğimde oğluma söylüyor beni... oğlumda sen karışma anne onun başında ben varım diyor dedi... istersen kimberley rahatsız olmuş diye konuşayım onunla dedi... sakın anne dedim... boyunca çocuğu olan bir insan böyle dolaşmanın yanlış olduğunu bilmiyorsa sen konuşsan dicek ki "kimberley beni kıskanıyor"... boşver anne dedim... gerçi zaten kayınvalidem de soğuyorum eltim yüzünden... çünkü eltimi böyle alıştıran vakti zamanında hep kayınvalidem olmuş... o da açık giyinmeyi çok sever... eltim geldiğinde daha gençmiş kv.dem de... beraber zaten bi süre aynı evde yaşamışlar... hep kayınvalidem alıştırmış... o da bakmış kv rahat kocası zaten geniş... salmış çayıra... kv.m şimdi daha yaşlandı eskiye göre olgun bi de ben daha ağır hanımefendi bir kız olunca geçmişte yaptığı yanlışı anladı ama iş işten geçmiş çoktan... eltim küçükken kaçmış sonuçta onu eğitmesi lazım değil miydi "bak kızım senin bekar kaynın var daha dikkatli dolaş evde" dememiş kimse... şimdi kv.m üzülüyor iki gelinim karşı karşıya gelir diye ödü kopuyor...şimdi içinden kızıyor eltime böyle rahat giyindiği için bizim önümüzde ama onu böyle yapanlardan biri de kv.... ondan da soğumaya başladım son günlerde...

kızlarr lütfen ben yanlış mıyım? sorun ben de mi? ben mi abartıyorum... haksızsam söyleyin tüm görüşlere açığım... eltimi seviyorum samimi olup görüşmek istiyorum ama bu halleri midemi bulandırıyor... :KK43:(
kızlar alıntılamazsanız çok mutlu olurum eltimin hesabı vardır burda diye düşünüyorum...her ne olursa olsun onu kırmak ta istemiyorum...

K.b ama size o kdr gicik oldumki yani niye bu kadar kendinizi ovdunuz direk ben girdigim ortamlarda nasil giyinicegimi bilirim diyebilirdiniz herneyse eltinizd istedigi gibi giyinir begenmiyosaniz araniza mesafe koyun

böyle bir platformda niye kendimi öveyim sanal ortamda neyin kafası bu :) sanki sizin yanınızda kendimi övdem bir şey mi geçecek elime :) ben sadece ailemi nasıl bir yerden geldiğimi şuan nasıl olduğumu söyledim olaya daha geniş bakabilmeniz için :)

Sizin az görüşmek dışında yapacabileceğiniz pek bir şey yok gibi.

Bu giyinme mevzusuna dışarıdan hiç mi tepki gelmiyor. Aile, akraba, eş, dost? Adamın ben başında varken kimse karışamaz demesi ayrı bir şey, milletin rahatsız olup bunu adama belirtmeleri ayrı bir şey. Resmen teşhircilik yapıyorlar karı-koca.
Ne geniş insanlar:KK57:

sanane banane kimeneciler gelmedi mi hala :KK70: pes diyorum oha bu kadar genişlik değme avrupalılarda yoktur hayretle okudum nerde yetişmiş bu kız, ar damarı çatlamış iflah olmaz uğraşma , görüşme en iyisi, bir kez daha edebin ne kadar önemli olduğunu anlamış olduk sayende, kocası içinde tıpta ve psikolojide bir teşhiş koymuşlar şimdi hatırlamıyorum , biz de de godoş deniyor, swingerci kocadan sonra bir bu eksikti :KK53:

abin babanın sahiplenemediğini sahiplenip senin arkanda dağ gibi baba gibi duruyorsa bence karışabilir de... bana abimin karışması hiç batmadı... dediğim gibi modernlik tamamen gelenekleri arkada bırakmak değildir... modernlik kıyafette de değildir... kafadadır... ileriye bakmaktadır... ileriye bakarken de geçmişten getirdiklerimizi geliştirmektir...

Kıyafete karışan abiler , sevgililer sahiplenen erkek oluyor o zaman bu mantıkta .
Ben modernlik kiyafettedir demedim , kıyafetler ile analiz yapan sensin . Bence açık , kapalı herkes kendi kurallarına göre giyinebilir.
Sen kendine kurallar belirlemişsin ve sadece onun doğru oldugunu düşünüyorsun. Misal askılı giydiysem altına pantolon giydim falan yazmışsın , sana askılı altına şort giymek uygun olmayabilir ama başkasına göre uygundur bu durum . Herkesin limiti senle aynı olacak değil .

ben burda bir tartışma çıksın istemedim...herkese saygı duydum... teşekkürler... ama burdan bile yanlış anlaşılacak şeyler buldu bazı arkadaşlar...hepinize yine teşekkürler...

Pardon, abinizin sahiplendiği nedir acaba? Sizin bedeniniz mi? Siz kendi bedeninize sahip çıkamıyor musunuz da bunu birinin sizin yerinize yapması gerekiyor?
Konu sahibesi, bence zamanında abinizin size göre sahiplenici tutumu sizde yanlış etkiler, yetersizlik Duyguları bırakmış. Bakın Eğitimli Yetişkin insansınız, bırakın eşinizi abinizi, siz size sahip Çıkın, eltiniz de kendisine sahip çıksın. Insanların kıyafetlerinden rahatsızlık duymamayı ne zaman öğrenicez?

Madem iyi biri olduğunu söylüyorsun ve samimisiniz de. Ben olsam çeker kenara söylerdim. Rahatsız olduğumu ve en azından bizim yanımızda dikkat etmesini ondan rica ederdim. Bugüne kadar çok bekledim düzelmeni ama sen hiç kendine çeki düzen vermedin bu böyle olmaz deyin. Benim dünyama göre bu yaptığın ayıp dersiniz.

Kurgu mu diye dusunduren ama kurgu olduğunu sanmadigim bi konu. Üslubunuz da farklı geldi, iyi ya da kötü anlamda değil tabiki, ama tuhaf geldi bi yerinin bıngıldagı türevi kelimeler vs.

Konuya gelecek olursam, vallahi pes dedim.Adapla özgürlük arasındaki ince çizgiyi aşmış eltiniz bana gore. Eşiniz bile utanmis gördüğü manzara karşısında, hiç mi dusunmemis elti hanm yahu evet kaynim ama tahrik olur ya da utanır ne bileyim. Anlamak zor..

X