Eltimle aramızdaki sorunlar..

Bence sizin ailenizle sözlünüzün ailesi evlensin. Zira kararları hep başkaları almış. Maşallah sizin ve sözlünüzün muhabbeti kendi aranızda geçenle kalmış. Yarın öbür gün oturacağınız ev, çocuk ismi ve tatilleriniz de onlar tarafından kararlaştırılır siz yine nişanlınızla susarsınız. Biz böyle düşündük biz böyle düşündük diyorsunuz da bakın bakalım hiç sizin dediğiniz olmuş mu

Yarisinda biraktim okumayi, bunaldim. İki taraf da cok abartiyor olaylari bence okudugum kadariyla.

sizde bu kayinpeder, elti ve sözlü varken siz zor huzurlu ve mutlu olursunuz. Ben büyük konsumak istemem ama ayrilirdim. Kayinpederiniz eltinizin ve kayininiz doldurusuna gelen biri belliki. Sözlününüzde sizin savunamayan ailede pek ciddi alinmayan biri herhalde. Hadi ocakta yoktu kp niye taaa hazirana attiniz? 6 aymi yok bu adam. Vallahi zor. Bende yeni evli sayilirim ama evlilikte ailelerin inanilmaz bir etkisi oluyor malesef.

Çok ağır olacak yorum belki ama yol yakınken dön derim hiç uzatma. İleride çok daha mutsuz olacağından şüphen olmasın

Yarısına kadar okudum, karışık yazmışsınız sonlarını.

Sözlünüz sizi o kadar seviyorsa ailesine karşı dik olsun, karıştırmasın, sustursun mesela o yengesini, babasını. Yapabiliyor mu?
Hayır.
Bugun bu aşamada size bunları yaşatan aile, evlenince elini eteğini çekecek mi sanıyorsunuz, daha fazla karışacaklar,çünkü siz herşeyi kabul ederek evlenmiş olacaksınız.

İki dangalak yüzünden sevdiğinizle ayrılacak mısınız..Böyle giderse ayrılacaksınız.
Dik durup herkese ses yükseltmezseniz sonunuz bu.

Noktalara, virgül ve paragraflara ücret mi alıyorlardı? Konuda sadece 5 tane nokta var ya şaka gibi.
Bi düzenleyin konunuzu ya, anlayarak sonunu getireceğim diye gençliğimin bir kısmını heba ettim burada.

Siz kafanıza göre kendi aileniz ile beraber nişan tarihi alıp oğlan tarafına haber etmediniz mi başta, niye kp eltiden öğreniyor sizin nişan tarihinizi? Niçin eltinizin ağzına laf verip duruyorsunuz? Ne yaptığınızı paylaşmayın ağzı gevşek tiplerle. Bir değil iki değil sürekli aynı şey yaşanmış artık çözmüş olmanız lazım eltinizin huyunu ve belli bir mesafe getirebilmelisiniz.

Daha yolun başındasınız, kpiniz sürekli size had bildirme halinde. Siz susunca size "Süper gelin" madalyası takmayacak kimse, sadece milleti tepenize çıkardığınızla ve ezildiğinizle kalacaksınız, nasıl başladıysa da öyle gidecek üstelik. Sözlünüzle konuşun ve bu durumun artık fazla olduğunu, bir daha herhangi bir azarla karşılaştığınızda kendisi babasını susturmayacaksa sizin cevap vereceğinizi ve gerisini düşünmeyeceğinizi, mutlu geçirmeniz gereken zamanların burnunuzdan getirildiğini söyleyin. Safi siz değil, gerektiğinde aileniz de sizi ezdirmemek adına araya girebilmeli, mesela ana-babanızın yanında kp size had bildirmeye kalkmamalı.

Hale bak, kp çocuk terbiyeler gibi müstakbel gelinini terbiyeler, elti dersen kayın babacığına yaranma peşinde yarışa erken başlamış, müstakbel gelin susar izler üzülür, sözlü etkisiz eleman zaten... Pasif kalmayın bu kadar; "Eh yeter ama" deyin inceldiği yerden kopsun. Gerçi siz ağzınızı açamazsınız, ömürlük belanızı da bulmak üzeresiniz gibi ya artık hayırlısı.

Son düzenleme:
Arkadaşlar çok haklısınız sinirden nasil yazacağımı bilememişim tavsiyeleriniz için teşekkürler. Bende artık saygımı bozmadan sesimi çıkarmam gerektiğini anladım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…