Eltimle beraber yaşayan nişanlım ve sorunlar.

Akşam nişanlımla bu konuyu konuştum. Neden eve gitmediğini sordum ve kuzenin söylediği şeylerden bahsettim. Bu sefer ciddi olduğumu açıkça anlatmazsa artık sorun olacağını söyledim. O da kızın özellikle bir şey yapmadığını evde görmekten çok rahatsız olduğunu söyledi ayrıca şöyle bir olay olmuş abisiyle tartışıyorlarmış dediğim gibi abisi fazla agresif olabiliyor abisine baya ağız dolusu küfür etmiş. Abisi üzerine yürümüş bu araya girmiş sonra nişanlım uyarmak için abisinin öfke kontrolü olmadığını bunu bilerek evlendiğini her zaman orada olamayacağını anlatmış o da zaten sen olmasan biz daha iyi oluruz demiş ama annesi falan bilmiyor tabi. Ben de orada olmuyorum mutlu olsun dedi. Son olarak birde benim aklıma gelmişti telefon olayı abisi ilaçla uyuduğu için uykusu çok derin oluyor gece bir kez telefonla gizlice konuşurken denk gelmiş ama bana ne duyduğunu söylemedi şahit olmak vebal almak istemiyorum bildikleri gibi olsunlar dedi bu olaydan sonra tamamen evden uzaklaşmış işte. Ev tutma konusunu açtım düğün en erken 6 ay sonra olacağı için kira vermek istemiyorum en kötü 60k paramız gidecek dedi ama ben ikna ediyorum gibi birkaç kez daha söylersem ikna edeceğim. Ayrıca işte bu konunun artık onu çok yorduğunu bende dahil olmak üzere kimseden duymak istemediğini sadece hayatımıza odaklanmak istediğini söyledi. Bana olan tavrını sordum o da önemseme annem konuştu dinlemiyor ben nasıl benim eşime böyle yapmayacaksın diyeyim ona dedi. Yani sonuç olarak doğru günahını almış oldum ama teşekkürler çözüme kavuşmuş oldu konu.
Insanlar evlendikten sonra istedikleri gibi olmadığınızda hep laf edecekler ben baktım, ben besledim ama karısının lafina bakıyor diye. Nereden biliyorsun derseniz cevremde çok var. Bazen para ikinci plana atılmalı. Ben bu konuşmaları duymamak için eşimden rica etmiştim şehir dışında yatılı çalışmaya gitmişti. Çalıştığı firmadan böyle bir avantajı vardı. Sizde aynı böyle konuşabilirsiniz. Bize evlenirken eşyada kimse destek olmadı bizde bütçemize uygun olanı aldık. Evlendikten sonra da bütün sorunlar çözüldü. Inşallah sizinki de öyle olur.

Bende nişanlınıza sorun yazmıştım. Sormuşsunuz sizde, iyi olmuş konuşmanız. En azından konunun ne olduğunu öğrenmişsiniz

Insanlar evlendikten sonra istedikleri gibi olmadığınızda hep laf edecekler ben baktım, ben besledim ama karısının lafina bakıyor diye. Nereden biliyorsun derseniz cevremde çok var. Bazen para ikinci plana atılmalı. Ben bu konuşmaları duymamak için eşimden rica etmiştim şehir dışında yatılı çalışmaya gitmişti. Çalıştığı firmadan böyle bir avantajı vardı. Sizde aynı böyle konuşabilirsiniz. Bize evlenirken eşyada kimse destek olmadı bizde bütçemize uygun olanı aldık. Evlendikten sonra da bütün sorunlar çözüldü. Inşallah sizinki de öyle olur.
O kadar çok ayrıntı verdim ki inşallah beni tanıyan kimse okumaz. Şöyle babamın bir evi var kirada olan 2 aya kiracıyı çıkartmayı düşünüyoruz babam siz oturun dedi ama nişanlım kabul etmedi tabi yine. Belki oraya geçebilir nikah olana kadar ama uygun olur mu bilmiyorum işte konuşmak lazım. Maddi sorunlar azalsa daha rahat edeceğiz umarın dediğiniz gibi olur.

Okudum şimdi sevindim sizin adiniza . Nisanliniz adına da üzüldüm . Umarım kendini uzak tutmaya devam eder ailesinden .sadece yenge değil abi de zor .ve elinden bir şey gelmeyecek anladığım kadarıyla
Yani yakın olmak istese bile olunacak gibi değil hep zarar geliyor onlardan kendisi de farkında.

O kadar çok ayrıntı verdim ki inşallah beni tanıyan kimse okumaz. Şöyle babamın bir evi var kirada olan 2 aya kiracıyı çıkartmayı düşünüyoruz babam siz oturun dedi ama nişanlım kabul etmedi tabi yine. Belki oraya geçebilir nikah olana kadar ama uygun olur mu bilmiyorum işte konuşmak lazım. Maddi sorunlar azalsa daha rahat edeceğiz umarın dediğiniz gibi olur.
Başkasının yanında kalmaktansa orada kalması sizin için daha iyi olur. Ilerde başınız ağrıyacak bu konu yüzünden emin olun. Nişanlınız bazı şeyleri göz ardı edebilmeli sizin için.

Ben nedense eltinizin nisanliniza asildigini hissetim .oda olay cikmasin nasilsa eveknixem diye konuyu ortaya dokmuyor.abinin akli sıkintilari varsa evde saglikli genc erkege goz koymus olabilir yenge.

Ben de erkek olsam o evde durmazdım ya yeni evli bir çift tövbeler olsun 😁🥲 İyi yapıyor durmayarak. Çok rahatsız edici yahu hiç tanımadığın bir kadın gelmiş evine seninle yaşayacak. Çok berbat. Ardında bir şey olduğunu düşündürmedi bana.

Neden herseyi sorguluyorsunuz bu kadar onlarin ailevi problemleri olabilir.Yeni evliler rahat etsin diye dusunulebilir.Ev de kucukse en dogrusunu yapiyor.Bu kadar vesvese iyi degil.Bosuna sorun cikarmayin.

Siz de haddiniz olmayarak "bu kız neden böyle giyiniyor" diye sormuşsunuz. Kadın belki de her şeyden bağımsız kayınvalide ve kayınla aynı evde yaşamaya uyuz olup manifesto yapmıştır. Ki haklılık payı da var böyle yaptıysa.
Normal hayatında tesettürlü birinin evde başka erkekler varken askılıyla gezmesi absürt bir durum. Hayatın olagan akışına aykırı bir durum. O nedenle yadırgayıp sormak hadsizlik olmuyor. Kismeye dini vaaz vermemiş sonuçta.

Askılı giyen ahlaksız mı oluyor, dışarda kapanır içeride açık giyinebilir. Belki de sadece baskı ve aile isteğiyle kapanmıştır.. eltiler birbirini çekemez, sanırım o da size tavırlı yaklaşmış belki kıskanıyordur sizi olabilir. Ancak ben nişanlınıza başka şekilde yaklaştığını düşünmüyorum, olsa olsa aynı evde yaşamak istemiyor ve bunun kaprisini yapıyordur. Nişanlınız da kafasını ağrıtmak istemiyordur bu konularla.
yani normalde kapalıyken evde kaynının yanında kısa kolluyuda geçtim askılı giymesi bence ahlaksızlık duyar kasmayın yani boşuna normalde giyen biri olsa okey ama kapalı bu yüzden bencede yanlış

Askılı giyen ahlaksız mı oluyor, dışarda kapanır içeride açık giyinebilir. Belki de sadece baskı ve aile isteğiyle kapanmıştır.. eltiler birbirini çekemez, sanırım o da size tavırlı yaklaşmış belki kıskanıyordur sizi olabilir. Ancak ben nişanlınıza başka şekilde yaklaştığını düşünmüyorum, olsa olsa aynı evde yaşamak istemiyor ve bunun kaprisini yapıyordur. Nişanlınız da kafasını ağrıtmak istemiyordur bu konularla.
Kusura bakmayın ben de askılı giyiniyorum ama normalde kapalı birinin nikah düşen birinin yanında askılı giyinmesi evet ahlaksızlık, tesettürle oyun oynamak

Son durumu merak ettim bence önyargılı olma aldatır da deme aldatmaz da deme. Kesin olan eltin normal değil.

X