Erkek İnfertilitesi erkek infertilitesi başarı öykuleri

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Baştan sona okudum hepsini...
Elinize sağlık... özellikle UMUTLU arkadaşım cok emek vermişşsin...
Derli toplu olmuş... özellikle sperm sayısı azlığıyla ilgili bi çok bilgi ve tecrübe var.
Bizde 2 aydır keçiboynuzu kürü kullanıyoruz 1 aydır da klomen ve e-vitamini birde harnup pekmezi-fındık-ceviz-polenden oluşan bi karıışm...
Haziranda gideceğiz spermiyogram için...
güzel sonuç alırsak yazarım inşALLAH buraya ...
72 gün olmuş olacak... dahada yükselmezse zaten yaz sonu tüp bebiş...
Rabbim hepimize nasip eder inşALLAH hayırlı evlatlar- bu topicteki bili ve tecrübelrde vesile olur inşALLAH.

canım tesekkur ederım duyarlılıgın için sonuç alınca yazarsan sevınırım çunku burda yazılanlara insanların çok ihtıyacı oluyor insanların azmını kuvvetlendırıyor pes etmesını engellıyor ben burda yazılanları tek basına buldum ve yazdım gerçekten çok emek harcadım ama burda yazılanları görup okuyupta kendı basarı hıkayesını yazmayanlara kızıyorum farkındaysan artık arastırmayı basarı hıkayesı bulmayı bıraktım ne var sankı yaptıgınız kurlerı fılan yazsanız:umursamaz:artık insanlar kendı dertlerını umursamıyorsa bende artık herkez için faydalı olacak bılgılerı yazmak istemıyorum

slm arkadaşlar.bende bebek için uğraş vermiş olanlardanım.ama sadece kürle bir başarı yakalamadık.eşimin sperm sayısı azdı ve ileri hızlı yoktu.varikosel ameliyatı oldu.ameliyattan 3 ay sonra 8 milyon bile olmayan sperm sayısı birden 25 milyona çıktı.ileri hızlımız hala yoktu ama hareketli oranımız %70 i bulmuştu.bu arada eşime sürekli muz+polen+arı sütü+sütten oluşan bi karışım içirdim.ayrıca ara sıra keçiboynuzu pekmezini çikolatayla karıştırıp(keçiboynuzu pekmezinden hatta kokusundan nefret ediyodu)meyve salatası yaptım diyip yedirdim.ayrıca bikaç küçük ipucu aslında bildiğiniz şeylerdir ama ilişkiden önce sert bir kahve. ilişki sonrası ayakları kaldırma gb ufak şeylerde uyguladık.sonuçççççççççç eşimin ameliyatından tam 1 yıl sonra hamileydim.şimdi 21. haftamdayım.bi oğlumuz olacak.hamilelik testini umutsuzlukla yapmıştım yinee ama sonuç muhteşemdi.eminim hepimiz sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alıcaz.tek önerim sadece kürle olmuyo arkadaşlar.tıbbi tedavi şartt.öpüyorum sizleri.sormak istediklerinize memnuniyetle cvp veririm.

yağmurum azmine hayran kaldım,biz senin kadar sabırlı çıkmadık ve soluğu tüp bebek kliniğinde aldık.ister doğal ister tedaviyle inşallah hepimiz en yakın zamanda güzel haberler veririz...

canım ölen bebeğim tüp bebekti ikizinin kalbi 8 haf durdu diğerinin 15 haftalık kaybım iki taneydi.
rabbimim izniyle toparlandm ama ne yalan söyleyeyim arada aklıma gelyor we şu ankigibi ağlıyorum
allah kimseyi ewlwtla imtihan etmesin ....iyilikle kl

Seni seviyorum arkadasim:)

umutlu çok güzel paylaşımların var çokda faydalı bilgiler ellerine sağlık,keşke bi başarı öyküm olsada bu uğurda savaş veren herkese ellerimle yedirsem keşke birşeyler değişse bu yolda önüme çıkana yoldaş olsam ama yok işte malesefff

çok haklısın arkadaşım ya...
İnsanlar kendileri mutlu sona ulaşınca diğerlerini unutabiliyor... çektiklerinide unutabiliyor...
sonuç alırsam yazacağım inşALLAH... Ama sen pireye kızp yorganm yakma... cok faydalı bi topic olmuş, deidm ya derli toplu bilgi ve tecrübe dolu...
Bende yazayım olumlusonuçalırsam 2 haftaya kadar gideceğiz inşALLAH spermiyogram için....
hoşcakal...

ufff yaaa
Yazmadan duramayacağım...
eşimin şark görevi çıktı .
Ağustos-eylül gibi tüp bebek yaptırmayı düşünüyorduk ama 1 ay içinde gitmiş olacagız burdan...
Nasıl canım sıkıldı anlatamam...
engel engel engel....
sınavlar baya çetinleşmeye başladı hayat yolunda.... Oralarda güvenilir bir merkez yada hastane bulmak içinde çırpınır dururum aylarca.....

seni en iyi ben anlarım heralde şimdi,aynı durumdatız temmuzda aşılama yaptırıcaktık güya

CCCanımmmmm kılavyenin önünde eridim gittim şimdi ,ne özlemişim seni ...
Bu duygular karşılıklı ne garip değilmi yıllarını vwerip te tanıştığın insanlarla böyle samimi payiaşımlar yapamıyoruz.Benim en büyük talihim bu sitede seninle tanışmak oldu .
Burdan tüm kızlara duyuruyorum akıl hocam olan paylaaaaaşımlarını benden esirgemeyen çok sewğilı aarkadaşım krishazele teşekkür ederim ,benim başarı öykümde onunda faydası azımsanacaaak kadar değil.
tesekkür ederim arkadaşım ben seni daha çok sewiyorum...sağlıkla kal...opuyorumnanaktan

krishaze

Ikimizde gece kusuyuz galiba:)
Nasil gidiyor canim devam degil mi? Biz tam hiz devam ediyoruz kurlere bakalim 10 gun sonra falan sperm testi yaptiracagiz . Sonuca gore karar verecegiz

Ikimizde gece kusuyuz galiba:)
Nasil gidiyor canim devam degil mi? Biz tam hiz devam ediyoruz kurlere bakalim 10 gun sonra falan sperm testi yaptiracagiz . Sonuca gore karar verecegiz

İİnşallah hayırlı haberlerini bekliyorum canım bizi de aynı zamanlarda yapcaz bakalım nasıl çıkcak merakla bekliyorum...

sizin de mi tayin cıktı arkadaşım...
,Biz durdurma dilekçesi verdik tedaviyi bahane sunup..
Siz gideceksiniz mi, nereye?

malesef hiç beklemediğimiz bi anda şanlıurfaya şark çıktı,bizde çocuk tedavisi görüyoruz şeklinde dilekçe verdik ama rapor yok aslında durumumuz raporluk ama çıkartmamıştık iki gündede çıkartma ihtimali yok zaten,havada çok balon uçuyo bazıları dilekçeler kabul olucak diyo,bazıları ise yazı geldi kimsenin dilekçesi kabul edilömiycek herkes gidicak diyolar bakalım hayırlısı

Aa canım benim senin eşinde mi Polis..
aynı söylentiler burda da var temmuz ortasına kadar mecburi gidilecek şarka durdurma yok diye yazı gelmiş.. bizde duyduk onu bak... İstanbula da mı gelmiş demek... dilekçe vermiş eşim ama bakalım bekliyoruz... ama bizduyduk ki İstanbul personelini bırakkmadığı için diğer illerden ibka verenler gidiyormuş...
Urfa mı sizin... Mardin bizimde.. antepte vardır iyi hastane gidersek bakarız artık oralrda... belkin dilekçeler kabul olurda kalırız... Raporu bizde ihmal ettik ama bu hafta basvuracagız belki yetişir... Sende başvur istersen oralrda nasıl olur bilmem ki.. elinde olsun 2-3 haftada alınıyormuş... 1 aydan önce gitmeyiz şarka heralde...

evet canım benimde eşimim polis ve mesleğinden ilk defa nefret ettim,biz ibka vermiştik bütün müdürler hepsi hiç kimse şarka gitmiycek busene dediler ona rağmen verdik ibkayı ama malesef sayın çapkın istanbuldan ibka veren vermeyen 4 yıl ve üzeri olan beş bin polisin tayinini çıkardı,şimdi büsürü söylenti dolaşıyo oetalıkta bi çok insan şaşkın ve madur bu durumdan,oraları hiç bilmiyorum ben eşimin arkadaşları var ALLAH tan ama yine burası gibi olmaz biz bir yıldır çocuk istiyoduk ve şubattan beri doktor araştırıyodum temmuzda aşolamam vardı,hepsi kalıcak,galiba ikiye ayırıp göndericekler haziran onbeş ve temmuz onbeşte,hangi tarihi istersiniz diye bi güzellik yaparsa çapkın temmuzu istiycem sınavım var zaten,biz beklemedeyiz haftaya belli olucakmış dilekceler,ALLAH yardımcınız olsun bu arada siz şu an hangi şehirdesiniz

bi de rapor durumu var bizim üç yılımız ağustostos 28 de doluyo malesef,gerçi sitede 2 yı yeterli diye okumuştum ama tam bi bilgim yok okonuda umarım sizinki yetişir yalnız küçük yerlerde rapor işi daha kolay olur bence

ya kızlar bu test sonucları hep guvenılır yerlerde test yapılmadıgı ıcın.bakın bız 1.5 ay once esımde varıkosel oldugunu ogrendk.keıboynuzu kürü yapmaya basladımkecıboynuzu pekmezıde ıctı sabah aksam.bal-polen-arısutu yedı.sabahları zeytınyagında ıncır yedı.gınseng kullandı.havuc yedı domatesı cılegı bol yedı.varıkoselı ogrendıgımz gun ozel hastanede yaptrmıstık testı

1cc 26 mılyon
totalde 91 mıly

ılerı hareket% 20
yavas h.% 20
yerınde % 20

mrfolojı whoya gore % 75 cıkmstı

bu kurlerı uyguladım 1.5 ay sonra tümlabda yaptrdık test.şok oldum

1cc 8 mılyon
total 22 mıly

ılerı hareket % 22
yavas h.% 23

mrfolojı kruger e gore % 1 cıktı.

ee kürler ıse yarasa boyle olurmuydu.test yaptrdıgınız yerle alakalı. bu sonuclar.ben neden bu kadar fark var dedıgımde cogu yerde bır makıne varmıs o kullanılımıyormus.lam lamel rasında sperm yogunlugu fazla gorunuyormus.ve işin ehli egıtımını ıyı almıs kısılerın bakması gerekırmıs.10 mılyon yerın 100 mıly.yazanlar ıle var dıyorlar.ben ınanmıyorum.tümlabda yaptırın en ıyı sonuc.bız gercek degerlerı ogrenınce amelıyata karar verdık.yoksa oncekı degerlere gore yapılmasına gerek yoktu

Canım senin sonuçlar şu haliyle bile kötü değilki bizimki gibi olsa düşüp bayılmıştın sanırım.Ne sayı ne morfoloji hepsi berbat.Bence seninkiler vitamin takviyesiyle düzelebilecek şeyyler amcamın kızına senın bu değerlere çok yakındı proxeed plus yazmış doktor altı kutu kullan gel şimdilik ameliyat lazım değil demiş,düzelmezse değerlerin bidaha değerlendiririz demiş.Çok üzülme kısmetse hallolabilecek birşey gibi geldi bana.6 ay kullanacakmış,yurtdışından getirecek hem bana hem kendine.
kendine ıyı bak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…