Eşim üvey annesine bazı haftasonları çalışıyorum diye yalan söylüyor

Iyide ne hakla öyle diyebilirler

Kırmaktan kaçan tipik erkek hayırsız evlat olmak istemiyor. Dua et yalanla idare ediyor illa onlara gidelim demiyor. Bence karışma bu onun onlarla ilişkisi çıktısı sana yansımadıkça sorun yok

Kırmaktan kaçan tipik erkek hayırsız evlat olmak istemiyor. Dua et yalanla idare ediyor illa onlara gidelim demiyor. Bence karışma bu onun onlarla ilişkisi çıktısı sana yansımadıkça sorun yok
Dua etmem ben öyle davranan biriyle ömrümü geçirmem ama. Cevaplar gercekten acı sanki kadinlar kocalarının dediklerini yapamak zorundaymış gibi hatta kocalarının ailelerininde gercekten acı

Nasıl emeği yok? Kadin 4 yaşından beri bakıyormuş konu sahibinin kocasına? Üvey diye emeksiz,bakmıyor mu oldu?
Ayrıca kırılmasından ziyade konu sahibi biraz zıt bu kasına. Yani her hareketi batıyor. Yalan söyleyebilir, belki anne her hafta çağıracak eşini de kendisini de zora sokmamak için yalan söylüyor. Belki de onlar gelemiyor diye üzülmelerini istemiyor. Arkadaşlar eşinizin annesi diye düşmanınız görmeyin şu kadınları, biraz tolerans gösterin. Tamam dur denmesi gereken yerde dur denir ama bu konu öyle takılacak bir konu değil. Siz bu kadını zerre sevmediğin için a dese batar size.

Sonradan ekleme: Eşiniz bu yalanları durup dururken söylemiyormuş.
Konu sahibi neden taraflı anlatıyorsunuz?
Kadın hasta yatan adama bakıyormuş, o yüzden üzülmemesini istemesi gayet normal eşinizin. Kötü niyetli geldiniz bana, sanki o üzülse içten içe sevinecek gibisiniz.
Ayrıca kocanız çok bencil, kadının yükünü eşiniz biraz hafifletebilir sonuçta babası. Tabiki kadının biraz dinlenmeye ihtiyacı var, insan eti ağırdır bilir misiniz? Hasta bakmanın ne kadar zor olduğundan haberiniz var mi? İyi niyetli değilsiniz kesinlikle.

Eşiniz annesi tarafından manipüle ediliyor bellki sizin hazmedemediğiniz bu aslında.
Evet son derece gereksiz bir durum.ama yapılacak çok fazla bişey yok... Ne isterse omu yapsın müdahale etmeyin aksi halde canınız sıkılır

Ekleme 2:
Sizin bu kadını neden sevmediğiniz belli oldu. Anlaşıldı ki düğünde beklentileriniz vardı ama yapmadılar, sizde buna alındınız. Kendiniz evleniyorsanız kendi başınızın çaresine kendiniz bakacaksınız, eşiniz alsaydı istediğiniz diğer hediyeleri.
Ayrıca siz kadına yardım ediyor musunuz ki o da size yardım etsin? Kadının hasta kocası var, ileriyi düşünmek zorunda velev ki aklına gelmedi hediye almak siz söyleyebilirdiniz.
Ayrıca siz kadın ‘bunaldım, babanız biraz sizde kalsın, yoruldum dinlenmeye ihtiyacım var’ dediğinde baktınız mi adama en azından kadına dinlenme imkanı verdiniz mi? Hayır. O zaman o neden size yardım etsin sizi düşünsün? ya kusura bakmayın, sizin beklentiniz varmış, karşılamamışlar bu yüzden kadına gıcıksınız, nefes alsa batar halde. O yüzden içten içe eşinizin doğruyu söylemesini onun evde oturup hasta bakarken sizin gezdiğinizi bilmesini istiyorsunuz çünkü sevineceksiniz eminim. Kadın kadın demenizde çok itici, zira o kadın dediğiniz kişi eşinize 4 yaşından ber bakıp büyütmüş. Anlattığınız kadar kötü bir olduğunu sanmıyorum, malları sattı falan demişsiniz ama malları kaçıran kadın artık hasta adama bakmaz bırakıp gider, kötü niyetli olsa durmasının anlamı yok çünkü. Eşiniz çok bencil biri, en azından babasına bir süre bakabilir, bir hafta sonu anne hadi sen git dinlen biz ilgilenelim demediyseniz, kadının yükünü hafifletmediyseniz kadına kinlenme hakkınız yok.

Dua etmem ben öyle davranan biriyle ömrümü geçirmem ama. Cevaplar gercekten acı sanki kadinlar kocalarının dediklerini yapamak zorundaymış gibi hatta kocalarının ailelerininde gercekten acı
Kadın ya da erkek diye ayırmadım. Bunu yapan sen olsaydın, eşin sorun çıkartsaydı sen onu gitmeye zorlamıyorsun karışmaya hakkı yok bu senin idare yöntemin derdim.
Agresyonum ve bu tutumun bana iktidar savaşı gibi geliyor: eşin seni ailesinden üstün tutsun istiyorsun o yapmadıkça kinleniyorsun. Gerçekten geçerli sebep olmadıkça bunlara takıla takıla olmadık şeyleri sorun etmeye başlarsın.
Bu güç savaşının en iğrencini yaşadım. Gerçekten bir sorun yoksa bu rezaletleri yaşama diye söyledim. İster anla uyguşa ister uygulama.
Ama sen bastırdıkça o reddedecek. Velev ki aana uydu ve geziyorum ıııh gelmiyorum dedi ordaki en ufak kırgınlık için seninle kavga edecek. Sen bilirsin

Ayy bana da şimdi geldi konu. Kinli olmakta haklısın belki ama konuyu bunlar hiç yok gibi safça yazmışsın. Kadın üvey çocuğuna sevgi duymayabilir. Eşin babası yalnız kalmasın diye korkabilir. Tut ki sana uydu kadını kıl etti kadın kaçtı gitri baba hasta üzgün. Bakacak mısın?

Hayır bakmayacak. Çünkü kadın çok yoruldum bunaldım dinlenmeye ihtiyacım var demiş bakmamışlar. Uzun yıllardır hasta bakıyormuş kadın.
Kötü olsa,malları kaçırsa bu adamın yanında niye dursun ki? Durmaz. Konu sahibi taraflı anlatmış gibi geliyor. Bayağı saf yazmış, kadın evde dura dura bunalmış o da diyor ki eşim inadına söylesin sanane desin diyor, kötü kalplilik bu. Kadının bunaldığını yorulduğunu bile bile.

Denklemler çok garklı olabilir ama dediğim gibi konunun saf halinde bile eş oraya yalan söylüyor seni bir şeye zorlamıyor, bu onların ilişkisi. Hadi anneye gıcıksın baba belki seada değişik insan görmek ister diye gidilir. Bilmiyorum ben çok daha ağır olaylar yaşadım yaşıyorum. Kinliyim. Kapıldığı duyguyu da anlıyorum ama gerçekten şu an sorun aradığını düşünüyorum

Kapıldığı duygu yanlış ama.
Ben iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum. İçten içe kinli, çünkü düğünde bir hediye almamışlar. Almayabilirler, eşi alsaymış.
Ayrıca kadın yoruldum bunaldım biraz dinlenmeye ihtiyacım var demiş, benden bu kadar ben artık bakmıyorum dememiş biraz dinlenmek istemiş ona da yok çekmişler. Şimdi saf saf yazıyor sanki kadın şeytanmış gibi.
Kadını üzmek isteyen konu sahibi.
Allah aşkına, eş annesinin üzülmesini istemiyor çünkü bunaldığını daraldığını biliyor konu sahibi de inadına sanane desin gezdiğimizi söylesin diyor. Bu kadar kindarlık kötü düşünmek olmaz.

Beni kimse ailesiyle dip dibe gezdiremez. Mecburiyetim muhtaçlıgım yok kimseye. Ailesinin maşası olan bir adamla hayat sürdürmem zaten
Sürdürüyorsun aslında farkında olmadan. Hırsın da bundan zaten. Karısının maşası bir adam istiyorsun. Şimdi mesele adamın maşa olan karakteri mi kimin maşası olduğu mu?
Sen kocan üstünden para yiyor diye kıskandığın üvey anneden acıtarak intikam almak istiyorsun. Eşinin onları sevmesini, kırmak istememesimi kabullenemiyorsun. İstiyorsun ki onları acıtsın, reddetsin sen de oh de. Sürünüp aana yapmadıkları şeyleri ödeyene kadar bakma. Çok geç bu saatten sonra.

kendi de yaşlanacakkk o zaman böyle dik dik konuşabilecek mi bakalım?yaşattığını yaşamadan ya ölmezse ne olacak?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…