Eşim ve ailem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Mühim olan size yalan söylemesi. Durumum yok, sahte takalim diye size aciklama yapabilirdi. Aileniz neden evlendirdi sizi? Hatirladigim kadariyla esiniz calismanizi da istemiyordu. Bile bile ateşe atmışlar sizi. Muhtemelen birkac seneye gozleriniz acilir, o zamana kadar korunun, hamile kalmayin.
Bana başta sahte takalım dedi ben anlaşılır diye kabul etmedim sonra set resimleri atti kuyumcuda bende kendim görüp almak istedim o süreçte de sahtesini almış annemle aldık dedi annesine de benle aldığını söylemiş

Eş ailesiyle yaşamanızı kendi aileniz de istemiş nihayetinde size sormamışlar bile. evlenecek olan kişi sizsiniz aileniz karar vermiş herşeye müsade etmişsiniz.
.Siz ailenizin istediği hayatı yaşıyorsunuz. Eşinizde ailesinin istediği hayatı yaşıyor.
Herşeyi bile isteye kabul eden siz suçlu olan eş ve ailesi.. Bence herşeyin suçlusu kendi aileniz kusura bakmayın..

Son düzenleme:
21 yaş evlilik, öncesinde nişan atmışsınız.
Bu yaş grubundaki kızlara fırça çekmeye doyamıyorum,nedir bu evlilik merakı,sanki kaçıyor koca.
Birisinin donunu yıkamaya,kadınlık yapmaya bu kadar acele edilecek ne var allahsen,şu yaşıma geldim bir tane bile kocasız kalan kimseyi tanımıyorum.
Ne oldu şimdi gonca gibi kız ev hanımlığı yapıyor,kaynanaya hizmet ediyor,ana evinde yapmayı bilmediği yemekleri elin sülalesine yapıyor.
Tam o konser benim,bu festival senin gezilecek üniversite kampüslerinde gelecek vaad eden mühendislerle hukukçularla cilveleşme zamanında 55 yaşında kadının hayatını yaşıyor.
Bu yaşta kızlar kaynananın akranlarıyla kısır partileri değil pijama partilerine gidiyor,sephorada indirim kovalıyor çanta değişimi yapıyor kombin tasarlıyor.
Yazık çok yazık bu yaşlar geçip gidecek. Hayat 1 tane. İkinci bir şans olmayacak bir daha 22 yaşında olmayacak

Siz çalışıyor musunuz.
Eğer calismiyorsaniz çocuk yokken çalışıp kendi ayaklarınızın üstünde durmaya bakın derim.

Eş ailesiyle yaşamanızı kendi aileniz de istemiş nihayetinde size sormamışlar bile. Siz ailenizin istediği hayatı yaşıyorsunuz. Eşinizde ailesinin istediği hayatı yaşıyor.
Herşeyi bile isteye kabul eden siz suçlu olan eş ve ailesi.. Bence herşeyin suçlusu aileniz kusura bakmayın.

Konu sahibi 15 Ocak'ta kayınvalidesini kendi annesi gibi görüyormuş.

Bknz:
Bende eşimin ailesi ile aynı apartmanda oturuyorum..ilk zamanlar annemde sızım anneniz gibiydi gel şunu pişirdim bunu pişirdim diye sürekli cagirirdi ilk zamanlar bunda bı sıkıntı görmedim fakat bu gittikçe arttı ve ben gitmedigim zamanlar da bozuluyordu çağırdım ama gelmedin falan diyordu 😂 gel zaman git zaman artık alıştı yani yine çağırır ama anne işim var müsait değilim falan diyerek gecistiriyorum ☺️ çok sevdiğim bı yemek yaptıysa evime gonderir gitmedigim zamanlarda.. hastalandigim zamanlar başımda durur ayrılmaz ki ilk evlendiğim zaman ayağım alçıya alınmıştı 1 ay alçıda kalmıştı o zamanlar bile her gün sabah öğle akşam olmak üzere yemegimi getirip götürürdü sağolsun.. gerçekten kayınvalide gibi değil de kendi annem gibi görüyorum oda beni öyle görüyor hatta herkese de diyormus duyuyorum etraftan küçük gelinim bı başka diye..ama işte altli üstlü oturmanın avantajı da var dezavantajida..zaman ilerledikçe sen ona alışıyorsun o sana.. huylarını öğreniyorsun ve ona göre çizgini belirliyorsun..arada saygı sevgi ve belli yerlerde de sınır olduğu sürece sorun olmuyor ☺️

Çok beğendiğiniz kocanızı, sizi doğuran ve bakan annenizi istemiyor diye bırakmayacağınıza Adım gibi eminim. Oysaki o annesini sizden çok seviyor

Bu yaş grubundaki kızlara fırça çekmeye doyamıyorum,nedir bu evlilik merakı,sanki kaçıyor koca.
Birisinin donunu yıkamaya,kadınlık yapmaya bu kadar acele edilecek ne var allahsen,şu yaşıma geldim bir tane bile kocasız kalan kimseyi tanımıyorum.
Ne oldu şimdi gonca gibi kız ev hanımlığı yapıyor,kaynanaya hizmet ediyor,ana evinde yapmayı bilmediği yemekleri elin sülalesine yapıyor.
Tam o konser benim,bu festival senin gezilecek üniversite kampüslerinde gelecek vaad eden mühendislerle hukukçularla cilveleşme zamanında 55 yaşında kadının hayatını yaşıyor.
Bu yaşta kızlar kaynananın akranlarıyla kısır partileri değil pijama partilerine gidiyor,sephorada indirim kovalıyor çanta değişimi yapıyor kombin tasarlıyor.
Yazık çok yazık bu yaşlar geçip gidecek. Hayat 1 tane. İkinci bir şans olmayacak bir daha 22 yaşında olmayacak

Bundan önceki erkek arkadaşıyla da; 1 yıl sevgili,1 yıl nişanlı kalmış. 1,5 yıldır da evli. Reşit dahi olmadan, 18 yaşına girer girmez evlilik amacıyla yola çıkılmış gibi duruyor.

1 buçuk senelik evliyim görücü usulü evlendim.. eşimi görür görmez çok beğendim 3 ay içinde de evlendik.. düğün zamanı annemler eşimin ailesinden 100 gram altın ve set istemişlerdi o zamanlar eşim ve ailesi bunu sorun etmişlerdi..biz düğünü 3 ay içinde istemediğimiz halde kayinvaldem pandemi zamani salonlar kapanacak diye acele ettirdiler ki o dönemde ben şahsi anlamda kendime hiçbir şey istemedim hatta düğün bile istemedim nikahtan çıkayım dedim ailem de kabul etmişti eşimin ailesi düğün istediler vs. Ev tutulacağı zaman eşim annesinin altından tuttu bunu babam kendi istemişti kızım yemek yapmasını bilmiyor ogrenir yardimci olur gibisinden birde nişan atmıştım eski nişanlım problemliydi ailem de ondan korkuyorlardi kayinvalidemin altına istemeye istemeye oturdum.O süreçte kayınvalidem bana karşı çok iyiydi gerçekten anne gibi yaklaşıyordu kayinpederim falan beni çok sever sürekli de bunu dile getirirler.. kayinvaldem düğün sonrasi çeyizin çok az mutfak eşyaların eski model diyip durdu çok önemsemedim kendim seviyorum kullanıyorum beğenerek kendimde aldim..neyse iki gün öncesi kayinvaldem sürekli bana saçma sapan şeylerden laf sokusturup durdu biraz tartıştık aramız zaten iki gündür biraz limoniydi.. önümüzdeki hafta da kayinvaldem toplu misafir gelecekti ben kendim evimde agirlamak istedim çünkü iki gün sonra banada gelmek isteyecekler bize iki iş çıkacak diye düşündüm eşim ve kayinvaldem de kabul ettiler.. kayinvaldemle konuşurken kendisi dediki annemi de çağıralım oturalim tanışsınlar bende kabul ettim anneme söyledim annemde kabul etti neyse eşime soyledim annemde gelecek annen cagirmami istedi dedim bı hışım annesine çıktı ne olduğunu anlayamadım bile kayinvalidem ben ona anneni çağır demedim demiş 🤦🏻‍♀️ eşim eve geldi sen mi anneni cagirdin annem sana öyle birşey dememis diye bağırmaya başladı..bende burası sadece senin değil benimde evim annem istediği zaman gelebilir senin annenin geldiği gibi dedim kavgayi büyüttü annesini aradı hoparlöre aldi ben anlatınca aynen öyle oldu burnumdan getirdiniz misafirlerim de sizin eve değil bana gelecek dedi kapattı eşimde sonrasında evden çıktı gitti 🤦🏻‍♀️ ama ben artık çok yoruldum eşim benim aileme doğru dürüst gitmiyor sadece beni almaya geliyor her seferinde bahaneler uyduruyor yok mesaiye kaldım yok şöyle oldu böyle oldu..ailemde her seferinde soruyor nerde diye artık onlarda inanmıyor..ne yapacağımı şaşırdım annemle en başından beri anlasamiyordu zaten aralarını düzeltmek için çok uğraştım hatta annem de çok uğraştı gittikleri yerlere davet etti yemeğe çağırdı eşim gitmiyordu gitsede söylene söylene gidiyordu annemde kendini cekti bana da gelip gitmeyi kesti..gelirse ayda 1 geliyor oda nadiren ben ne zaman gel desem kızım sen gel diyor..ne yapacağımı bilmiyorum nasıl davranmam gerek bilmiyorum.. kayınvalidem desem farklı davranıyor söz konusu ailem olduğu zaman..onlarda otururken bile annem arasa annen burda olduğunu biliyor ya ondan arıyor diyor..acmasam annen kızacak diye mi açmadın diyor.. veya en basiti namazı bıraktım diye sana birleri biseyler dedi ondan bıraktın diyor herşeyi aileme bağlıyorlar ve ben artık bundan çok sıkılmaya başladım.. ailemin neyi varda bu kadar kötü biliyorlar anlayamıyorum..

Çok zor Allah yardımcınız olsun. Evlenmeden önce de böyle miydi eşinizle annenizin arası? Eğer öyleyse bile bile niye evlendiniz diyecektim. Aileme saygısı olmayan biriyle evlenmezdim herhalde. Sonradan olduysa da bence bütün bu durumları değerlendirin çoluk çocuk yoksa. Çok saçma çünkü kendi annesi istediği gibi gelip gidecek sizin aileniz gelmeyecek.

Hayır bu 1 evliliği
Daha önceki sadece nişan geçirmiş

Hayır, ilk evliliği. Nişan atınca, apar topar görücü usulü eşiyle tanışmış; adamı beğenince de 3 ay içinde evlenmiş.

Şu an 22 yaşında. 2 ilişki ve evlilik dahil toplam süreye bakınca; 18 yaşına girer girmez, evlilik niyetiyle ilerlemiş gibi görünüyor.
Anladım.Ailesinin amacı da buymuş.Nişan attı biran önce evlensin gitsin.Hangi baba ister ki kayınvalide ile aynı apartmanda otursun?Yemek yapmayı öğretirmiş.🙄Hiç okusun,çalışsın diye düşünmemiş ailesi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X