Eşimin ailesi hergun onlarda kalmamızı istiyor

Mensubu oldugu asiretin basharfini buraya yazsam “Yokkkkk yaaa, o kadar da degil” diyeceginiz birine yillar evvel danismanlik yaptim. Yeri geldi cep telefonu faturasini odedim. Gelecek icralari cebimden odeyerek durdurdum. Hep “borc ama, kari kiz parasi yemem” diyen adam neredeyse 5 yildir oluye yatiyor. Ki su an borcunu odese orta halli bir araba alirim.

Butun kardesler aynen dediginiz gibi hukuk, muhendislik, tip okumus ozel universitelerde. Fistikliklarinin haddi hesabi yok. Ama borc icindeler. Surekli bir hesaplasma. Kimin elibkikin cebinde belli degil. Akraba icinde birbirlerini vurup duruyorlardi en son.

Ben burda çok farklı bir şeyden bahsettim Hani aşiret diyince içiçe yaşamak geliyor ya insanların aklına ondan bahsettim. Genelde lüks içinde yaşarlar, sefalet çekmezler demek istedim. Yoksa kan davasıdır, toprak anlaşmazlığıdır vardır muhakkak. Aşiret mensubu olunca borcuna harcına sadık olacak değil yaa. Zaten zamanında dedeleri dağa taşa sahip çıkıp bu kadar zengin olmuşlar. Çalışıp didinerek değil herhalde

Sende bı tutturmussun iyi yolla kavga çıkarmadan diye.boyle şeyler iyi yolla halledilmez.olay iyice büyüyecek kavga edeceksiniz,cingar cikartcakain hem eşine hem ailesiyle sonra düzelecek.duzelmezsede böyle devam edeceğine boşan.kimsem yok mazeret değil git çalış.biyle adamı köpek diye bağlamam kapımın önünde.o ne ya sinirlerim bozuldu sabah sabah.o üç çocuğun günahı ne yazık valla.sucun çoğu da sizde 10, yıldır böyle bir şeyi hem kendinize hem çocuklarınıza yasattiginiz için.

Bilmem annem ferclik geçirdi ilk kolum kırıldığında sonra rahmetli babam geri gelme gelirsen nasıl milletin yüzüne bakarim dedi 19 yaşındayken bende kaldım dedim kaderimdir.
Babaniz ölmüs geri geldiginizi bilemez önemi de yok siz şu an bu hayati tek basiniza yaşamiyorsunuz o 3 tertemiz yavruya da yaşatiyorsunuz saglikli olamayacakbo cocuklar
En kesin yol ayrilik o kisiden koca olmaz.
Insanlar merdiven siliyor gene de bir yol buluyorlar evlatlarina bakmak icin bu hayati kabullenerek hrm kendinize hem cocuklariniza zarar veriyorsunuz

bu düzende 3 çocuğu yapabilmenize bravo.
biz göçmeniz bizimkiler de böyle koloni yaşamayı çok sever. Ama artık kalmadı bitti çok şükür. Ben de böyle bir ortamda büyüdüm. Nerelisiniz merak ettim

Bu düzensizlikte üç hamilelik üç lohusalık yaşamışsınız valla alışmışsınız siz, hiç şikayetlenmeyin orda on gün kalırken gayet kakara kikiri yaptığınızı düşünüyorum. Çünkü huzursuzluk çıkarsanız en basitinden sürekli surat assanız dahi kimse sizi istemez orda

Valla psikolojik süreyi aşalı yıllar olmuş. Evliliğin ilk senesi olabilir böyle şeyler, çiftler yeni düzene alışana kadar ama 10 yıl geçmiş ON YIL! Bundan sonra hiç bir şekilde durumun değişeceğini düşünmüyorum. Madem her gidişte 10 gün kalıyorsunuz oraya düzenli bir oda açın bari valizle falan uğraşmayın hiç değilse

Çocuklarınıza o kadar üzüldüm ki... bunun normal olduğunu düşünüyorlar şu an ve gelecekte de aynı hayat tarzını yaşatmaya devam edip başkalarının başını yakacaklar.

Bebegim kucagimda bir yandan size yaziyordum ifadem yetersiz olmus.

Hepsi icice yasiyordu aynen bu arkadasin dedigi gibi. Baris Manco’nun hala kizi Zehra’si gibi “bir gecerken ugradi, taaaaaam 18 ay oldu” durumu yasaniyordu.

Birbirlerine silah dogrultanlar da hep lisans/yuksek lisansliydi. “Halimiz itten beter, keyfimiz pasada yok” sozunun vucut bulmus halleriydi.

Ne bileyim, “Aga” olmayi Sener Sen’den izleyen biri olarak sozunde merttir diye dusunmustum. Haklisiniz atalarinin sahiplenmesiyle mulk sahibi olmuslar.

10 sene 10 gün kv lerde kalınır mı ya bu nasıl bir düzen? bu düzende bir de 3 kere hamile kalmayı başarmışsınız bu bambaşka bir konu.

hiç mi rest çekmediniz hiç mi dur demediniz onca dayaktan sonra. çocuklarınıza bunu nasıl yaşattınız ya aklım almıyor.

hiç mi aklınıza gelmedi polisi aramak, evden gitmek, yaşadıklarınıza bi itiraz etmek. sonunuzun izlediklerimiz gibi olmasını mı bekliyorsunuz?

kusura bakmayın siz alışmışsınız bu düzene. giderken itiraz etmezsiniz kal dediklerinde susarsınız en kötü dayağınızı yer oturursunuz. çocuklarınıza çok üzüldüm. büyüdüklerinde inşallah anneyi ya da babayı örnek almazlar.

Eşinizin bir işi yok mu? aileden destek mi alıyorsunuz? Yani işi ve düzenli geliri olsa yapamaz gibi geliyor. Saçma çünkü. İllaki bazı aileler bu konuda çok dayatmacı olabilir ama sizinki fazla.

Ya Allah'ın urfasinda gelinler bı laf söylese üzerine üç laf eklenip geri dönüyor. Sürekli top size dönüyor. Sonra eve gidiyorsunuz ama keşke kaynanamda kalsaydimda eve gelmeseydim dedirtiyorlar adama
Bende urfaliyim eşimde ama bu konularda cok nettir hersey hatta caya gidelim dedigimde çok demistir ben evde kalip dinlenicem sen cocuklari al git diye
Kayinvalidem 2 gün ustuste görüşelim dese şakayla karışık hergun görüşmek zorundamiyiz vs der
Sizin ve çocuklarınızın adina cok üzüldüm ama burada böyle şeyler cok olur
Akrabamisiniz eşinizle oda cok yaygın belki akrabaysa onunda rahatligi vardir

Biraz önce eve geldim salı günü tekrar bekliyorlar
Üzerinize ölü toprağımı attılar bırak tek gitsin eşin bırak küssünler sana hiçbirşey çocukların eğitim hayatinindan ve düzeninden önemli değil.Kv akıllı kadın size hizmet ettiriyor bak.cok baskı göreceksin yıpranacaksın ama sonunda sen kazancan sakın gitme tek gitsin annesine eşin o çocuklara yazık.

Ya çocukların yanında bide

Eşiniz size şiddet uyguladiginda polise gitseniz,ya da babanıza bu durumdan bahsettiniz mi ? KKim razı gelir ki bu duruma

Arkadaşlar burda öyle dediginiz gibi kendi parasını kazanip bosanip hayatini cocuklarini kuracak kadın belki %1 dir.
Konu sahibi dusuk kira ödediğini söylediğinden anladıgim urfada eyyubiye,yakubiye vs kötü durumda maddi olarak cok dusuk profilde olan agirlikli suriyelilerinde doluştugu malesef sehrin en geri kalmis mahallerinden birinde oturuyordur.
Arkasinda sahip cikacak ne baba ne anne ne abi nede baska bir aile büyüğü yok hos olsada kocasi gibiler tinlamaz.
Çalışmasına izin vermezler,hele bosanmayi beyazla ciktin beyazla girersin diye ailesi istemez.
Bu eve beyazla girdin beyazla çıkarsın diye kocasida istemez.
Bu cografya kader degil kadersizliktir.
Cok cok üzgünüm elimizden hiçbir şey gelmez.
Devket bile sahip çıkmıyor

Benim ablam kaynanasıgil ile bir oturuyordu evde 7 kişi yaşıyorlardı kızı 3 yaşındaydı konusmuyordu anne baba başka cümlesi yoktu ablamda temizlik yemek ilgilenemiyordu fazla her istedigini mizmizlanarak veya ağlayarak anlatıyordu ablamda artık anlıyordu yapıyordu her istedigini ağlamadan doktora felan götürmüştü baktılar bi sıkıntı yok dediler kalabalık ortamdan kaynaklı olabilir demiş doktorlar binsure sonra ev alıp kendi evine cıktı şuan yegenim 4 yaşında susturamıyoruz çok güzel konusuyor belki sizinde çocuğunuz kalabalıktan etkileniyor ondan konuşmak cümle kurmak istemiyordur.

Bari birlikte yaşayan hayatını daha düzenli olur en azından

Daha büyük bir ev herkese oda çocuklara okul ve düzen içeren bir yaşama geçin

Siz zaten yıllardır Bir arada yaşamışsınız ama en azından yeni evli elti kurtulsun bu düzenden

Lakin herkes ayrı ayrı odalarda yatıyorsa eşiniz sıkılmıyor mu gidin iki ay kalın kayınvalide de madem

Bence eve gidelim sevişelim isteyecektir

İnşallah öyledir ya bende farkındayım kalabalığın etkisi ablamla ben bir nevi aynı şeyleri yaşıyoruz biz 10 kisiyiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…