Eşimin ailesi

Bilmiyorum valla belki de çok önyargılı bir mesaj oldu ama böyle çok geri kalmış bir topluluk örneği düşünmüştüm

Orası anadolunun bir köyü olmamalı yani
Bunun adı geri kalmışlık bile değil aslında.
Elinde telefon herkese laf yetiştirmeyi biliyor, ama ne söylediği işe yariyor ne anlatığı birşeye benziyor. En önemliside farkında bile değil

Sen maşallah burda çen çen çen
Kayınbabanın yanında nasıl saygıdan kırılabiliyorsun, fıtratına ters bikere. Yada burda aslan orda kedimi kesiliyorsun
Az sakin ol bakalım, bebeğine zarar verme
Belki oğlan olursa baş üstünde taşırlar seni
Gezmeyede getirir kocan
Ya ama ağzımı bozmayım diyorum sınırlsri zorluyorsunuz 1. Kardeşim kocam bni gezdirir gezdirmez sanane
2. Kayınbabam sizin gibi geri kafalı değil birde kayın babam kadar yaşlı değişlsi sana saygı duymak zorunda değilim
3. Burada yok bnburaya gittim geldim gezdim dieyenler bn size nereleri gezdiniz die sormadım soruyu bok ettiniz saçmalıyorsunuz şuan da

Öyle uzun uzun yazmayacağım.
Eşini dinle, diğerlerine de kulaklarını tıka gitsin.

Ya ama ağzımı bozmayım diyorum sınırlsri zorluyorsunuz 1. Kardeşim kocam bni gezdirir gezdirmez sanane
2. Kayınbabam sizin gibi geri kafalı değil birde kayın babam kadar yaşlı değişlsi sana saygı duymak zorunda değilim
3. Burada yok bnburaya gittim geldim gezdim dieyenler bn size nereleri gezdiniz die sormadım soruyu bok ettiniz saçmalıyorsunuz şuan da
Kayınbaban benim kadar geri kafalı değilse yanında neden yemek yemiyorsun veya karnını saklıyorsun 🤣🤣🤣
Neyse cicim şikayet ettim seni. Sen bikaç gün hava al

Ben sana sabrını diri tut demedim mi :KK67:

Bunun adı geri kalmışlık bile değil aslında.
Elinde telefon herkese laf yetiştirmeyi biliyor, ama ne söylediği işe yariyor ne anlatığı birşeye benziyor. En önemliside farkında bile değil
Snaan
Kayınbaban benim kadar geri kafalı değilse yanında neden yemek yemiyorsun veya karnını saklıyorsun 🤣🤣🤣
Neyse cicim şikayet ettim seni. Sen bika

Neyse cicim şikayet ettim seni. Sen bikaç gün ha

Niye sabır versin kız biz sırtımızı onlara yaslayarak evlenmiyoruz yanlış dilek ama kendine dileyebilirsin :63:
Canım benm bn kednimi ezdirmem akıl dene brsy var hernsye oky tm

Herkesin örf ve adetleri farklidir biz Adıyamanliyiz ve baba tarafı Kürt bizim âdetlerde böyle kayınbabanin yanidna yemek bile

Ya arkadaşım sen neden adetlere takıldin ki konumuz adetlerimiz mi ?? Hayır 6 ay kaçmadım tabiki ztn bu olay 3 hafta önce oldu önce aşağıda iniyorumdum yemek falan yiyorduk hepberaber 1. Ev onalrin değil ki onlara kıraci 2.esim zaten altın parasını ödedi 3.beni aradığın da tlfnm sesizdeyid görmedim daha sonra dönüş yaptım nededn o kadar bağırıyordu dedi sonrada esimie kimin konsolu var demiş anlamadan bilmeden yorum yapmayın birdaha
Konuya adetlerinizi yazan bizde kayınbaba yanına karnın çıkınca çıkmak ayıptır dien sizsiniz cevap yazılınca konu o mu diyorsunuz o zaman araya niye sıkıştırdınız.hem bizde ayıp diyorsunuz hem 3 hafta önceye kadar iniyormuşsunuz kaçmıyorsunuz insanların suçu ne kayınbaba seni görünce kaçmalı mı?

Ayrıca dönüş yaptım demiyorsunuz konuda ben ne okuduğumun farkındayım diğee odadaydı duymadım eşimi aradı siz verin parayı dedi bende düğün yapmadılar ona saysınlar dedim ve bir daha da kaynanamı aramadım demişsiniz aradığınız falan yok 3 hafta boyunca..sonra görümce zorla indiriyor kadın neden konuşsun. Ayrıca madem kiracısınız orda oturmayın başka yerde kiracı olun madem aynı binada ne işiniz var ev onların değilse

Konuya adetlerinizi yazan bizde kayınbaba yanına karnın çıkınca çıkmak ayıptır dien sizsiniz cevap yazılınca konu o mu diyorsunuz o zaman araya niye sıkıştırdınız.hem bizde ayıp diyorsunuz hem 3 hafta önceye kadar iniyormuşsunuz kaçmıyorsunuz insanların suçu ne kayınbaba seni görünce kaçmalı mı?

Ayrıca dönüş yaptım demiyorsunuz konuda ben ne okuduğumun farkındayım diğee odadaydı duymadım eşimi aradı siz verin parayı dedi bende düğün yapmadılar ona saysınlar dedim ve bir daha da kaynanamı aramadım demişsiniz aradığınız falan yok 3 hafta boyunca..sonra görümce zorla indiriyor kadın neden konuşsun. Ayrıca madem kiracısınız orda oturmayın başka yerde kiracı olun madem aynı binada ne işiniz var ev onların değilse
Sananeee
Biz geri kafalılar ne anlarııızzzz :63:

Koskoca adam çocukla sevgili ya aklım almıyor bunun adı başka bir şeyde neyse herkes anladı
ayy bunu yeni gördüm 16 yaşında mı 31 yaşındaki adamla sevgili olmuş? Niye kaynana yanına gittiği düğünün niye olmadığı eşinin de baltaya sap olamayıp mobilya parasını bile ailesinden istemesi belli oldu ev kira onların değil diyor da kira paralarını da kp veriyordur kesin aynı bina olduğuna göre alışmışlar eş ailesinden geçinmeye o yaşta evlenmiş hamile ve hala ailesinden medet uman aile olamamış insanlar

ayy bunu yeni gördüm 16 yaşında mı 31 yaşındaki adamla sevgili olmuş? Niye kaynana yanına gittiği düğünün niye olmadığı eşinin de baltaya sap olamayıp mobilya parasını bile ailesinden istemesi belli oldu ev kira onların değil diyor da kira paralarını da kp veriyordur kesin aynı bina olduğuna göre alışmışlar eş ailesinden geçinmeye o yaşta evlenmiş hamile ve hala ailesinden medet uman aile olamamış insanlar
Ama sorsan bi baltaya sap olmayan biziz. 😌

Sananeee
Biz geri kafalılar ne anlarııızzz

Kendisi ordanaryüs profesör olmuş ya işine gelmeyen yorumları beğenmiyor bir de konusunda yazdıklarını yalanlıyor Alah kimseye o yaşta evlenip eş ailesinin desteğiyle yaşayıp kendilerine yetemeden ailesine burada laf atma acizliği vermesin

Kendisi ordanaryüs profesör olmuş ya işine gelmeyen yorumları beğenmiyor bir de konusunda yazdıklarını yalanlıyor Alah kimseye o yaşta evlenip eş ailesinin desteğiyle yaşayıp kendilerine yetemeden ailesine burada laf atma acizliği vermesin
Kendini bilen bu zihniyette olmaz işlerine gelince adetlerin arkasına sığınıyorlar ama işlerine gelmeyenleri kabul etmiyorlar. Düğünüme saysın konsolu ne ya senin konsolunu niye başkası ödüyor mantık yok

Amin.
Kendine yetemiyor ama bebek yapmayı ihmal etmemiş tabii.
Mobilya parasını ödeyemiyor, yarın bu adam bez parasını nasıl ödeyecek diye düşünen yok.
Anca laf kalabalığı, boş boş cümleler.

Kendisi ordanaryüs profesör olmuş ya işine gelmeyen yorumları beğenmiyor bir de konusunda yazdıklarını yalanlıyor Alah kimseye o yaşta evlenip eş ailesinin desteğiyle yaşayıp kendilerine yetemeden ailesine burada laf atma acizliği vermesinya

Bu daha beter 35 ya 35 yaşında adam evlenmeyi biliyor ama eşyasını alamıyor baldırı çıplak. Kirada oturan babasına öde diye kafa tutuyor ben olsam kapımdan içeri sokmam sizi
Baldırı çıplak senin babandir amk oruspusu yeter ya sabah beri ağzımı açmayım dedim açmayik dedim yok 16 yaşında sevgilisi 30 yasunsa size ne size ne sen kendi hayatina bak yok açsın bilmeyen zanander bnm ekmeği kednisi veriyor kimsin de bana açsın diyorsun gerizakli konu esimij ailsies ama sayenizde evlilikten soğudum

X