Eşimin ailesinin borçları

bosver iyi yapmissin ya nasil insanlar anlamiyorum karnindaki cocugun rizkina nasil goz dikerler esin karar degistirirse belli bir sure ailenin yanina git iyice gözu korksun

eşini memlekete gönderme. eğer gitmek için ısrar ederse krediyi çekeceğini gösterir. restini çek, sen memlekete vardığın anda ben de boşanma dilekçesini vermiş olacağım vb bir sebeple gözünü korkut. buna rağmen giderse, geçmiş olsun derim sana. bebekle borç içinde sıkıntı çekip eşinle birbirine gireceğine, kendi maaşın bebeğinle sana yeter, ailende destek olursa daha güzel olur. bir ailenin enayisi olmaktansa kendi başının sıkıntısına razı olmak daha mantıklı.
bu arada 3 maaşlı ve bir asalak bulunan evin borcu sizi ne ilgilendirir ki?

Benim de bildiğim, kredi için eş onayı gerekmiyor, ancak kefil için gerekli onay. Tabi bir kaç ayda değişen bir şey olmadıysa.
gerekmiyor. eşim 2 gün önce kredi çekti.

Allah yardımcın olsun ne diyim
Eşin kesinlikle arada kalmış durumda gene şanslısınki sana hak veriyor yani ''o benim ablam krediyi çekerim tabi!! diyebilirdi de formda ne kocalar görüyoruz...
Senin yanında görünüyor bence eşini hiç kırmadan ve konuşurken inatlaşmadan konuş derim çünkü çoğu erkekler karşısındakinin haklı olduğunu bilse bile inat yapıyorlar ...
Ayağını yorganına göre uzatsalardı, sıkıntısını küçücük bebeğinle sen mi çekiceksin? resmen bebeğinin rıskına göz koymuşlar !!!!
Kesinlikle musade etme derim...

Ahh ahh bizim esler böyle iyi niyetli oldugu sürece daha cok sömürürler esimin ailesi benim yanimda esimi aramiyor bile genelde gündüz ariyorlar esim iste oldugu icin esim cogu zaman konustugunu söylemiyor bile kesin birseyler istiyorlsrdır.

Hastalik olur kaza felaket olur o zaman hakli verilebilir ama su durumda tamamen enayilik baska sey degil sakin sakin izin vermeyin zaten odemezler gor bak. Onlarin hicbir zaman parası olmaz. Ne oldugu belirsiz guya sevgililerine yedirmis bundan sonra da yedirir. Sizi de odemezler.Kendini düşünmüyor sizi mi düşünecek.Yakin yirtin asla cektirtmeyin.

Evli görümcem( su an esinden ayrı ) evlendigimiz ilk sene esimin ailesinin yanina gittik görümcemin oglu var 6 7 yasinda cocugu bile alistirmislar cocuk para da para da diyor esime görumcem de cocugun montu yokmus ama cocuk tablet istiyormus onun icin esimden para istiyor benim yanimda deli oldum resmen esim vermedi sonra gezmeye gittik esim yegenine mont bakalim dedi bende kızdım almadik tabi benim yanimda almadı daha sonra para falan verdimi bilmiyorum bizler eslerimize engel olmaliyiz böyle konularda

canım kavga da etsen ok yaydan çıkmış geri döndüremezsin olayı lehine çevir bir bankacı olarak diyorum ki görümcen bayaa para yetirmiş ya elaleme mutlaka alırsın ondan bunun borcu hacizlik olmuş ve girişim varlık firmalarına satılmış anladığım kadarıyla onlarda bu tür borçları yani tahsilat olayan alacakları ölü fiyatına bankalardan alıyor ve nakit kapatımda çok uygun yapıyor görümceninde kkbsi verdikleri temiz kağıyla düzelir
çektirir kredi alırsın paranı üç ay sonra kavga çıkarsan iş boşanmaya kadar gider
akıllı oyna şu anda o kadar çekmişsin

Kavga falan etme arana mesafe koy eskisi kadar görüşme. Öyle abla hiç olmasın daha iyi.
Esinle arani iyi tut . Seni dinlemis sonuçta bu güzel bişey.

Herşeyi çok yanlış anlamışım. O kadar ağladı sızladı bana, az önce telefonda konuşurken duydum gidecekmiş yarın memlekete. Çekecek misin krediyi dedim, çekeceğim dedi. Kavga ettik. Boşanma davası açarım yarın dedim, tamam dedi. Yandım bittim ben

Ne yanıp bitmesi ya, bi durun bakalım dirayetli olun. Cebinden aldığınız kağıttan haberi var mı?
Ben olsaydım eve dönünce içeri almazdım bikaç gün düşünsün bakalım gitsin anasının kardeşinin dizinin dibine onlarla mutlu oluyosa onlarla yaşasın. Nolur üzmeyin kendinizi bebeğinizi düşünün onun hiç suçu yok başka işlerle kafanızı meşgul edin.

ortada çocuk olmasa, ödeneceğinden emin olsanız eşin ne hali varsa görsün demek vardı ama ailenin gidişatı pek iç açıcı değil.
senden ve çocuğundan vazgeçecek kadar gözünün karartan ne, merak ettim doğrusu.
hani aile muhtaç olur, işi gücü olmaz, hasta muhtaç olur da emekli ve memur dolu bir evde, üstelik 35 yaşında erkek müsveddesi varken, kocanın bu tavrını anlamak gerçekten zor.
acaba blöf işe yarar mı? ailen yakınsa sen yarını beklemeden şimdi çıkıp gitsen, o halde elveda, ailenle mutluluklar gibisinden çıkıp gitsen mi?
çok ama çok sinirlendim kocana.
sadece o borçtan etkilense neyse, sıkıştığınızda çocuk masrafları sizi zorladığında veya işsiz kaldığınızda, üstelik sen doğum sonrası mecburen izne çıkacaksın, birbirinizi bunaltmayacak mısınız?
bunları düşünemiyor galiba erkekler ya.yazık

Canım gaza gelip yapma sen beni dinle dua edicem abla de bu kadar yardım ettik fazlasını al gaza gelme bunlar ince konu 25 bini 9 la kurtaracak 12 alırsın eşine canın kusura bakma de yorma adamı zor durumda yapma

Bosanmayacagini bildiği için dediğini pek dikkate almamış.Ortada bir çocuk var sonuçta, bu yüzden benden boşanmaz diye düşünmüştür.

Ben olsam bu saatten sonra evde hicbir ihtiyacını karşılamam;yemek,ütü,çamaşırların yıkanması vs. Cinsellikten men ederim onu..Saçımın teline hasret bırakırım,eğer beni ezip geçip birşey yaptıysa bedellerini de ödemeli.Yok öyle ne olursa olsun cinsellikle vb.ceza verilmemeli mantığı.Hep kadın mı fedakar olacak,hep kadın mı ödeyecek bedel.. Ve bir de gider kendime durmadan kıyafet alırım,eve eşya alırım.. Pire için yorgan yakarım valla!

sen işsizlik maaşı alıyorsun. eşinin maaşı ne kadar ki?
bebek hazırlıkları da baya masraflı.
hem 25 bin tl lik borç nasıl 9 bin tl ile sıfırlanıyor? madem öyle kv nin emekli maaşı, iki görümcenin aylık maaşı o paraya denk gelmiyorsa bunda senin ve bebeğinin suçu ne?
neden illa eşin kredi çekmek zorunda?
3 yıllık vadeyle çekse aylık yaklaşık 350 tl ödenecek, belki eşine bu miktar az geliyordur. ama görümcelerinin elinde asgariden bile az para kaldığını söylüyorsun. onlara bu 350 tl bile çok gelip ödemezlerse ne olacak? üstelik 10 senedir para yedirdiği herif, çalışmayan bir ev erkeği.
bence bu bir dönüm noktası evliliğiniz için. hadi eşin kıyamadı ablasına, bu kez çekti. bunun devamının gelmeyeceği ne malum?

ne zor bir durum ya.
Allah yardımcın olsun senin ve bebeğinin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…