Eski eşim, cocuğumuz, ben ve eşim

Sizin eşiniz haftanın nerdeyse yedi günü gece birlere kadar dışarlarda siz olmadan takılmıyo muydu? Yüz tane konu açtınız bununla ilgili. Kendisi maşallah dışarılarda nerde ne yaptığı bile belirsiz fink atıyo ama karısını çocuğunun özel günü konusunda bile kısıtlıyor.

Bu çocuğun bir sürü özel günü olacak.
Bir gün evlenecek mesela. O zaman da düğününe de mi gelemeyecek "öz" babası?
Ayrıca bunun ne sizinle ne de kocanızla ilgisi var. Eski eşiniz çocuğun öz babası ve birtakım hakları var. Adamı çocuğundan uzak tutamazsınız. Çocuğunun özel günlerinde yanına olmak gayet hakkı. İlgilenmese daha mı iyi olur?
O gelmiyorsa sen gel ne ya? Eşiniz o çocuğun babası değil. Babası olan çocuğa alternatif sunamazsınız.
Öz baban üvey baban istemediği için gelmiyor ama üzülme üvey baban gelecek. Bu ne saçma şey ya.
Çocuğun öz babasının yanında olması kadar doğal bir şey yok.
Ha bir de konuya diğer arkadaşların eklemelerini okudum. Bu adam için mi bunca tantana?
O zaman siz de gitmeyin okuma bayramına, çocukcağız babasıyla doya doya vakit geçirsin.

Cocuklu insanla evlilik zor işte ama bazilari nasil bunu neden görmezden gelerek evlilik yapiyor şaşiriyorum.

Cocuk uvey babasini seviyor olabilir ama özel gununde babasini ister gayet ki medeni ayrildik diyorsunuz nicin kendi babasi degilde elin alakasiz adami gelecek ki? Cocugunuzun arkasinda duramiyorsaniz verin babasina diyecegim bu seferde adam izin vermiyor diye siz hic goremeyeceksiniz.

Neyse bir erkek icin cocugun cocuklugunu mahvetmeyin. Unutmaz.

kızınızın babası allah korusun ölmüş değil ve yeni eş kişisi asla babasının gelmesini engelleyemez. peki eski eşinizin bu durumdan haberdar olma ihtimalini düşünsenize bir. o evli olsa kızınız onunla yaşasa ve sizi cagirmasalar. bir düşünün bunu neler yapabileceğinizi ortalığı nasıl ayağa kaldirabileceginizi... eşiniz karşılığında ver madem kızımızı bana ben bakarım derse ne diyeceksiniz? yeni eş kişisi ile mutlu mesut yaşarsınız artık babası ile görüşmek zorunda kalmayıp mahkemenin uygun gördüğü tarihlerde kızınızı görürsünüz. bir titreyin ve kendinize gelin. gerekirse büyük resti çekin fakat kızınızı babasından mahrum etmeyin. koca bulunur ama gönlü kırılmış bir evlat kolay iyileşmez

Selam kızlar ben dertten çok fikir almak için açtım konuyu.
İlk evliliğimden bir tane cocuğum var, eşimin cocuğu yok. Eski eşim sorun yaratmıyor hiç bir şeyi karışmıyor cocuğumuzla ilgileniyor bu kadar arada sırada tartışıyoruz , nafaka mevzusu, vs vs ama son zamanlar iletişimiz gayet normal, uygar insanlar gibi ayrıldık.

Mevzuya gelelim, cocuğumun Okuma bayramı olacak bugünlerde ve, anne baba gelmeli.
Eşim diyor ki bana, “eski eşin gelmesin, yan yana mı oturacan? Ben böyle şeyler kabul etmiyorum. Madem öyle niye boşandınız boşanmayacaktınız , boşandınız o zaman yok öyle bir şey. İyi de napacaz? O da cocuğumuzu görmek istiyor o gün ben de istiyorum. Tabi ki eşimin duygularını anlıyorum , kıskanıyor, ama bence bu konuda daha anlayışlı olabilirdi. En son dedim peki tamam, sen gel o zaman o gelmeyecek, cocuğum uvey babasını da seviyor (eşimi) o da sinirlendi, ya gelmezsem babası mı gelecek???
Evet diyorum tabi ki! Herkesin babası gelip bizimki yalnız mı kalacak? Eğer sen gelemiyorsan o gün babasına söylerim o gelecek. Kavga ettik sonra tam anlayamadım gelir mi gelmez mi

O değil de, ben eşimi kırmamak için cocuğumu kırıyorum. Anne babam niye gelmedi? Nasıl açıklama yaparım? İşte uvey baban istemiyor da o çök hassas da… e zaten ben meraklısı değilim onunla yan yana oturmak ama öyle özel günlerde babası tabi ki katılabilir ben de katılıyorum, eşim bunu duymak bile istemiyor ya sen git ya o. Eee diyorum bir gün evlenecek cocuğum, mezuniyet babası gelmeyecek mı? Hayır gelmeyecektir diyor.

Eşimle ilişkimizi bozmak isteniyorum kırmak ta istemem anlıyorum onu, ama onun cocuğu olsaydı ben anlayışımı gösterirdim herhalde evet hoşuma gitmezdi ama olgun insanız biz ortada bir cocuk var yani.

Ne yapmam lazım şimdi bilemedim
İşte çocuk varsa boşanırken de yeniden evlenirken de tekrar tekrar düşünülmeli.

İşte çocuk varsa boşanırken de yeniden evlenirken de tekrar tekrar düşünülmeli.

Burada acilan konulara cocuksuz adamla olmaz 626366w kere düşün diyince konu sahipleri bize saldiryor ayy cocuklu olmak kusur muymuşta hakki yokmuymuşta bunu anlatmaya calisiyoruz halbuki.
Bu toplumda cocuksuz adamla cocuklu kadin zooor.
Hatta cocuklu adamla evlenen kadinlar dahi olsa burada konulari var.

Istisnalar vardir iyi anlaşan.

Eşinizle gidebilirsiniz niye illa yan yana mı oturmak zorundasınız eski eşle? O da zaten muhtemelen öyle sanmış olabilir. Tabi ki babası da gelecek sizin eşiniz de gelecek. Eski eşiniz babası olabilir ama yeni eşinizin de çocuğunuz da hakkı var birlikte yaşıyor bir nevi babası sayılır. Farklı yerlerde otururunuz bunda bir şey yok. Babanne anneanne vs de gelecek mi? Zaten kalabalık olunacaksa ki olmasa dahi gider farklı yerde oturur izlersiniz bir sıra önde vs o sıra zaten foto video çekersiniz yakında durup eşinizle

Ne alakasi var esinizin dedikleri cok sacma. Esiniz gelsede kendi babasinin yerini tutamaz ki hem buna esiniz neden karar vericek belki baba zaten size sormadan gelicek. Illa yanyana sa oturmak zorunda degilsiniz bu kdr problemse biriniz bir sira öne oturur cok problemse. Hak vermedim esinize

İlk evliliğimden bir tane cocuğum var, eşimin cocuğu yok. Eski eşim sorun yaratmıyor hiç bir şeyi karışmıyor cocuğumuzla ilgileniyor bu kadar arada sırada tartışıyoruz , nafaka mevzusu, vs vs ama son zamanlar iletişimiz gayet normal, uygar insanlar gibi ayrıldık.

Mevzuya gelelim, cocuğumun Okuma bayramı olacak bugünlerde ve, anne baba gelmeli.
Eşim diyor ki bana, “eski eşin gelmesin, yan yana mı oturacan? Ben böyle şeyler kabul etmiyorum. Madem öyle niye boşandınız boşanmayacaktınız , boşandınız o zaman yok öyle bir şey. İyi de napacaz? O da cocuğumuzu görmek istiyor o gün ben de istiyorum. Tabi ki eşimin duygularını anlıyorum , kıskanıyor, ama bence bu konuda daha anlayışlı olabilirdi. En son dedim peki tamam, sen gel o zaman o gelmeyecek, cocuğum uvey babasını da seviyor (eşimi) o da sinirlendi, ya gelmezsem babası mı gelecek???
Evet diyorum tabi ki! Herkesin babası gelip bizimki yalnız mı kalacak? Eğer sen gelemiyorsan o gün babasına söylerim o gelecek. Kavga ettik sonra tam anlayamadım gelir mi gelmez mi

O değil de, ben eşimi kırmamak için cocuğumu kırıyorum. Anne babam niye gelmedi? Nasıl açıklama yaparım? İşte uvey baban istemiyor da o çök hassas da… e zaten ben meraklısı değilim onunla yan yana oturmak ama öyle özel günlerde babası tabi ki katılabilir ben de katılıyorum, eşim bunu duymak bile istemiyor ya sen git ya o. Eee diyorum bir gün evlenecek cocuğum, mezuniyet babası gelmeyecek mı? Hayır gelmeyecektir diyor.

Eşimle ilişkimizi bozmak isteniyorum kırmak ta istemem anlıyorum onu, ama onun cocuğu olsaydı ben anlayışımı gösterirdim herhalde evet hoşuma gitmezdi ama olgun insanız biz ortada bir cocuk var yani.

eşin için çocuğunu kırma sakın. yan yana oturmayız de o ayrı otursun sen ayrı.ama gelmeli sonuçta babası.

Senin menfaatlerini koruman gereken kişi esin değil çocuğun. Babası gelmedi diye çocuk üzüleceğine( ki muhtemelen üzülür) kocan üzülsün daha iyi. Çocuklu biriyle evlenirken eski eşiyle aynı ortamda bulunabileceğini kabul ederek evleniyorsun. Ne demek mezuniyete, düğüne de gelmesin. Yok ya paşam. Lütfen çocuğunu düşün.

Üçünüz niye katılamıyosunuz peki
Siz eşinizle oturun

Eski eş ayrı Bi uçta

Çocuğunuz ne istiyor? Babasının da hakkı , ileride bu konuda sizi suçlar? Senin yüzünden gelemedi der. O ayrı siz ayrı gidin. Konuşmak zorunda değilsiniz.

X