evde paranın yönetimini kime vermek gerekir?

evet arkadaşlar herkes ortaya koyar yapılcaklar yapılır gerisi bankaya ödencek varsada ordan karşılanır

tabiki birikim yapılacaksa bile bankada yapılmalı hele evde saklamak hiç doğru değil, hem bankada olunca kolay kolay harcanmıyo da

benim şu an mesela birikimlerimi sakladığım kumbara gibi kullandığım bir vadesiz hesabım var
hayırlısıyla evlendikten sonra nişanlımla birlikte kira ve kredi kart ödemesi gibi rutinlerden arda kalan paramız o hesapta toplanacak, kullanımı ortak olacak; kimin ne ihtiyacı varsa çekip alacaka.s
faturaları da yine aynı hesaptan otomatik ödeme talimatına bağlamaya karar verdik

biz de ortak toplayıp bırlıkte odemeyı dusunuyos.aslında bu benim düşüncem deıldı ama neyse...bence bı erkek kadın parasına minnet etmemelii....

benim kocacım maaş aldımı getirir bana verir hepsini bende biraz kalır sonra yavaş yavaş geri alırr hayat müşterek biraz bende biraz ondaakaydirigubbakcemile2

benim kocacım maaş aldımı getirir bana verir hepsini bende biraz kalır sonra yavaş yavaş geri alırr hayat müşterek biraz bende biraz ondaakaydirigubbakcemile2

Şeniz, vayy bee kocaya bak valla bravo, çok duyuyorum eşinin maaş kartına el koyan erkekleri

biz de ortak toplayıp bırlıkte odemeyı dusunuyos.aslında bu benim düşüncem deıldı ama neyse...bence bı erkek kadın parasına minnet etmemelii....

ya tek başına erkeğin maaşı masraflara yetmiyorsa?
evde kiraysa?
yerimseniben

şuan için, konuştuğumuz maaşları aynı zamanda almadığımızdan dolayı ve şu zamanlarda taksitlerimiz olacağı için, ilk maaşla neler ödenmesi gerekiyorsa onlar ödenecek yetmediği yerde diğer maaşlada ödenip herkes ihtiyacı kadar parayı alıp eğer geride kalırsa onu bankaya yatırmayı düşünüyoruz:)

Parayı en iyi kim idare ediyorsa onda kalsın derim ben.vereliniortak Ya da ortak bi yer olsun ordan alın beraberce.Ben kendi üstümde olmasını istemediğim için istediğim kadarını alıp gerisini eşime bırakıyorum.Lüzumsuz yerlere kullanılmadığından emin olduğum için içim rahat yerimseniben

Evde maliye benden sorulur....
soruyu soran arkadasım sende hemen kartını eşine verme ...
evde kim daha tutumluysa sorumluluk onda olsun...
baktın eşin çok harcıyor.. al elinden kartını. ver eline harçlıgını.

bizde nişanlımla konuştuk... bu konuyu
paramızı birleştircez kira ve diğer giderler ödenecek kalanıda harçlıklarımızı alıp bankaya yatacak ev parası birikimi :)kaydirigubbakcemile2

bence paralar bayanda bbirkmeli erkekde eşinden harçlık almalı :):)
ciddiyim şaka yapmıyorum

bizde nişanlımla konuştuk... bu konuyu
paramızı birleştircez kira ve diğer giderler ödenecek kalanıda harçlıklarımızı alıp bankaya yatacak ev parası birikimi :)kaydirigubbakcemile2

evlendikten sonra hesapları birleştirmek çok yanlış olacaktır.
kesinlikle zaman içinde bana hak verip ah ah dinleseydik keşke dersiniz
asla hesaplarınızı birleştirmeyin,
kendiniz için yapılacak en iyi şey budur...

erkek kadın kadar tutumlu olamıyor maalesef ileriyi düşünmüyor
ben kılı kırk yarıyorum nişanlım hallolur dio başka bişey demiyo adam rahatt ::):):)

eserbasak ben nişanlıyım düğünüm olacak işte
ama hayatımı bir şekilde garanti altına almak zorundayım şöylekii
ben kayınvalideyle aynı yerde oturmayı uygun görmüyorum benimkiler çok iyi olsalarda
ama bir yıl boyunca üst katlarındaki evde oturmayı kabul ettim ama bir şartla bu büyük sorumluluk
ben o eve girdiğimde sen ev taksidine girmiş olacaksın dedim benim maaşım bana kalacakk
bende işe gidip gelip gelicem akşamdan akşama kayınvalidem burda yersiniz çıakrsınız hemen evinize
çalışan insansınız dio ok madem masrafta yok maaşını komple yatır ev taksitine bende sna harçlık verim :):)

Ben çalışmıyorum ama evlenince aşkitomun maaşını alıp ona harçlık vermeyi planlıyorum nişanlıyız şimdilik ok diyo inş ilerde caymazcokacimcoook-tatlicadiarzu-

Bencede erkekler bu konudada her konuda oldukları gıbı rahatlar. Bayanlar olmazsa bır Şey sahıbıb olacaklarınıda zannetmıyorum. Tam destek kızlarrr.

valla bana gezzip tozup harcıcak kadar versin sonrası faturaymış alışverişmiş karışmam erkek değil mi o yapar:smiley-cool:

kızlar düşüncenizde haklısınız ama madalyonun diğer yüzüde var

çalışıcakmısınız yoksa ev hanımı mı olucaksınız

bir şekilde hayatınızı garanti altına almanız ayaklarınızın üzerinde durmanız gerekiyor

hayat okadar laylaylom değil yiyim içim gezim zor zamanlarıda var sizi zorlayan

X