Eve gelen yardımcı...

Sigortanız vardır ama hem de garanti sayılacak bir işiniz. Bazı işler sadece parayla karşılaştırılamaz ki. Kadın ayıp etmiş orda haklisiniz ama yarim güne iki iş fazla geldi.
Çok haklısınız emek sonuçta sigortası olmalı o da çalıştığı için vergisini vermeli. Ama denme süresini bile tamamlayamıyor bazıları. Bebeğim için bakıcı arıyordum birkaç kişiyle görüşme şansım oldu sigorta yapmak istediğimi söyledim biz istemeyiz parasını ver dediler. Ha başka sebeplerden olmadı. Burada okumuştum başına sonradan dert olmuştu bakıcısı.

Merhaba hanımlar.
Çalıştığım için eve yardımcı alayım dedim.
Bunun için yıllar evvel tanıdığım,evlere bu işlere giden bir tanıdığı çağırdım.
İhtiyacı olduğunu biliyorum.
Daha evvelden annemin boş evini temizletmiştim.
Eli çok yavaş biliyordum ama bu sefer gerçekten fazla oldu sanki.
Neyse bununla biz yarım gün için anlaştık.
Mutfak dolabımı ve Camları silecekti sadece.
extra hiçbir talebim olmadı.
10 da gelecekti,11 de geldi,hali ile kahvaltı ya oturdu bizimle,eşimin de tanıdığı biri.
11.50 gibi işe başladı.Camlar 4 te bitti.Abartmıyorum.6 normal oda camı 1 küçük 1.5 metre katlanır cam.
Mutfak dolabına başladı hızlı hızlı sildi geçti.
Ben tabi hiç başında durmadım o arada kapılarımı falan sildim.
kahve yaptım,sık sık sigaraya çıktı vs.
Camları sildiğinde leke kalmıştı,farkedip sildi tekrar, bende tek tek incelemedim tabi.
Akşam 6 30 gibi yemeğe oturduk.
işini bitirdi 7 gibi çıktı.
Okadar uzun sürdü ki,ben yapsam 4 saatte bitecek toplam iş ama hem rahatsızım ameliyat geçirdim,hemde çalışıyorum.
Boşaltmasına da yardım ettim dolapları.
Sabah oldu baktım dolaplarımda hep deterjan izi,koyu dolaplarda lekeler/akşam farkedemedim,fırın leke içinde,2 kere sildi sözde,dolap kapaklarının içi köşede kalan hep yağ içinde sarılık oluyor ya o şekilde 😭
O kadar üzüldüm ki, müsait olduğumda kendim sileceğim.
Hiç birşey demedim,ama birdaha asla çağırmam.
Daha öncede başka birini çağırdım yine tanıdık ,temizliğe giden ama o da tam bir fiyaskoydu, deterjanları birbirine katmış kaç gün evden çıkmadı kokusu.

Demek istediğim siz yardımcı aldığınızda,nasıl davranıyorsunuz, kontrol ediyor musunuz?
Nasıl yapmalı gerçekten,hani ben tekrar temizledikten sonra anlamı yok ki bu işin 😭
Biryerde yanlış yaptığım kesin,ya da yüzüm yumuşak.Morali bozuluyor insanın iş bitmedi diye de o gün evden çıkamadık tam gün 😭
Kısacası tanıdıktan uzak durun. Referanslı biri olsun..

Tanıdıkla alışveriş de yapılmaz, iş de yapılmaz..

Çok haklısınız emek sonuçta sigortası olmalı o da çalıştığı için vergisini vermeli. Ama denme süresini bile tamamlayamıyor bazıları. Bebeğim için bakıcı arıyordum birkaç kişiyle görüşme şansım oldu sigorta yapmak istediğimi söyledim biz istemeyiz parasını ver dediler. Ha başka sebeplerden olmadı. Burada okumuştum başına sonradan dert olmuştu bakıcısı.
Evet bazıları da sigorta istemiyor eşten dolayı olduğu için olabilir. Bakıcı her gün geliyor ona istemese de yapmak lazım. Gerçekten sonradan başına iş açabilir yapılmazsa.

Bir gün ev ayakta üstelik ben de uğraşıyorum.
Birkaç tecrübeden sonra vazgeçtim artık.
Gücümün yettiği kadar yapıyorum.
Camlar çok o konuda sıkıntı oluyor.
15 gün silmezsem ilk yağmurda çamur oluyor.
15 günde bir mi siliyorum tabiki hayır.
Dışarıyı görmeyene kadar duruyor.
Canımdan kıymetli de değil ne yapayim.
Belim boynum error veriyor çünkü sildiğimde.
Çoğu kolayca yapıp parasını tam alma derdinde.

yardımcı almıyorum onun basında durmak pesınde durmak kontrol etmek yemesını ıcmesını ayarlamak benı daha cok yoruyor ve daha cok zamanımı alıyor
her bos vaktımde her musaıt zamanımda temızlık yapıyorum evı hıc dagıtmıyoruz ve gereksız fazla esyamız yok o yuzden temızlık cabuk bıtıyor ve esımden yardım alıyorum mutfak dolaplarını bosaltır ben sılerım esım verır tek tek yerlestırırım o yuzden hemen bıter muzık de acarız sohbet ede ede haftasonu 2 saatde cogu ısı tamamlarız ancak boyle ıcıme sınıyor

Ben 2 kisi çağıriyorum. Abla kardeş gelip yarim gün çalısıyorlar. Tam ücreti paylasiyorlar aralarinda. Çok tatli bayanlar. Artik birbirimize alıştık. Sabah 09.00 da geliyorlar.ben onlar gelmeden çay koyarim birlikte kahvalti yapariz onlarda simit poğaca getiriyorlar balkonda kahvaltı ediyoruz. Öğlenede dışardan söylerim. En son isleri bittiğindede birer türk kahvesi yaparım balkonda keyif kahvesi içeriz. 4+1 evin yarim günde tüm işini yapıyorlar ve tertemiz oluyor

Ben 2 kisi çağıriyorum. Abla kardeş gelip yarim gün çalısıyorlar. Tam ücreti paylasiyorlar aralarinda. Çok tatli bayanlar. Artik birbirimize alıştık. Sabah 09.00 da geliyorlar.ben onlar gelmeden çay koyarim birlikte kahvalti yapariz onlarda simit poğaca getiriyorlar balkonda kahvaltı ediyoruz. Öğlenede dışardan söylerim. En son isleri bittiğindede birer türk kahvesi yaparım balkonda keyif kahvesi içeriz. 4+1 evin yarim günde tüm işini yapıyorlar ve tertemiz oluyor
Ne mutlu size.İçinize sinen iş yapan birileri var.Daim olsun.

Merhaba hanımlar.
10 da gelecekti,11 de geldi,hali ile kahvaltı ya oturdu bizimle,eşimin de tanıdığı biri.
11.50 gibi işe başladı.Camlar 4 te bitti.Abartmıyorum.6 normal oda camı 1 küçük 1.5 metre katlanır cam.
Camları sildiğinde leke kalmıştı,farkedip sildi tekrar, bende tek tek incelemedim tabi.
Okadar uzun sürdü ki,ben yapsam 4 saatte bitecek toplam iş ama hem rahatsızım ameliyat geçirdim,hemde çalışıyorum.
Sabah oldu baktım dolaplarımda hep deterjan izi,koyu dolaplarda lekeler/akşam farkedemedim,fırın leke içinde,2 kere sildi sözde,dolap kapaklarının içi köşede kalan hep yağ içinde sarılık oluyor ya o şekilde 😭
Daha öncede başka birini çağırdım yine tanıdık ,temizliğe giden ama o da tam bir fiyaskoydu, deterjanları birbirine katmış kaç gün evden çıkmadı kokusu.

Demek istediğim siz yardımcı aldığınızda,nasıl davranıyorsunuz, kontrol ediyor musunuz?
Nasıl yapmalı gerçekten,hani ben tekrar temizledikten sonra anlamı yok ki bu işin 😭
Biryerde yanlış yaptığım kesin,ya da yüzüm yumuşak.Morali bozuluyor insanın iş bitmedi diye de o gün evden çıkamadık tam gün 😭
Aynı şeyi gecen hafta yaşadım. Tam gun almıştım. Kapı,cam ve duvarlar icin anlaşmıştık. Sadece camları sildi o da bitmeden saati doldu gitti zaten. Ben ilk defa birini almıştım temizlik için bir tanıdık vasıtasıyla. O da ilk defa temizliğe geliyormuş. 2 gun daha biz uğraştık yapacak bir şey yok. Ben tekrar birini almayı düşünmüyorum. Basında durup müdahale edecek bir yapim da yok maalesef.

Temizliğini bildiğim işini sevdiğim bir abla var onu alıyorum ben çoğu zaman. Sağolsun hiç böyle sıkıntılarımız olmadı. Anahtarı alır cıkarım basında beklemek bana ayıp gelıyor ama zaten evde olsamda kırk kez cagırıp sorar olmus mu tekrar geceyım mi diye.
Temzlğne guvenmedgnz bilmedgnz ınsanları cagrmayn derım..
Hem paranız gidiyor hem yoruluyorsunuz. Ne anlamı var ozaman 🤷‍♀️
Üzerine sinir stres oluyosun bir de.

resimlerde tam çıkmamış bazı yerlere dokunmamış bile.

Eklentiler

• IMG20211103181206.jpg
    IMG20211103181206.jpg
    87,1 KB · Görüntüleme: 126
  • IMG20211103181154.jpg
    IMG20211103181154.jpg
    102,8 KB · Görüntüleme: 125
  • IMG20211103181045.jpg
    IMG20211103181045.jpg
    44,1 KB · Görüntüleme: 128
  • IMG20211103181024.jpg
    IMG20211103181024.jpg
    43,2 KB · Görüntüleme: 131
Lavabonun sağ üst köşesinde bir bölme var gözle bakınca toz olduğu görülüyor oraya çok dikkat ediyorum.eve gelen yardımcı da görüp bir bezle alabilir.oraya dikkat ediyorum bezle alinmamissa benim için bitmiştir 🙈
Eve girişte ayna var asla hiçbir yardımcı o aynayı silmedi.
Duvar saatine dikkat ediyorum.
Birde banyo aynasına bakarım.
Ama dip köşe temizlikte bu detaylara dikkat et.duzenli gelen ablalar bazen sadece cam,kapı yada dolap,koltuk gibi başlıca yerleri temizliyor.gunluk işleri bölüyor ya o zaman bu detaylara bakmam
Bende
Buzdolabının tutulan yerine bakarim eger silinmisse
Bulasik makinesinin kapagini acinca disaridan alt kismi gozukuyor ya orasi
Eger buralar temizse temizdir o kisi
Tabi tercihler farkli olabiliyor
Bizim burda bir abla var sabah 8 de gelir aksam 5 e kadar herseyi temizler

Çok zor gerçekten.
Kızıma evi temizleten kadın birde kızımın kuşunu kaçırmış balkondan.
Birde kızınız kaçırdı ona kızmayın dedi gitti 😂
Yani birini bulmak benim için imkansız artık hiç güvenim kalmadi 🤦
Ayy kabus gibiymiş.

Konu sahibi bende bu konuyu çözemedim.
Ev herkese açılmıyor, güvendiğin iyi temizlik yapar dediğin birini bulmak çok çok zor
Bizde temizlik bakıcılık gibi işlere profesyonel iş gibi bakılmadığından olabildiğince yalap şap yapıp kaçmaya çalışıyorlar.

Ayy kabus gibiymiş.

Konu sahibi bende bu konuyu çözemedim.
Ev herkese açılmıyor, güvendiğin iyi temizlik yapar dediğin birini bulmak çok çok zor
Bizde temizlik bakıcılık gibi işlere profesyonel iş gibi bakılmadığından olabildiğince yalap şap yapıp kaçmaya çalışıyorlar.
bir üstte birkaç resim attım net çıkmamış kirli yerler.
Hakikaten herkes e ev temizletilmez.

Bende
Buzdolabının tutulan yerine bakarim eger silinmisse
Bulasik makinesinin kapagini acinca disaridan alt kismi gozukuyor ya orasi
Eger buralar temizse temizdir o kisi
Tabi tercihler farkli olabiliyor
Bizim burda bir abla var sabah 8 de gelir aksam 5 e kadar herseyi temizler
Buzdolabı neyse de 56 yıllık yardımcı bayan da olsam aklıma gelmez bulaşık makinesi açıp iç kısmı silmek😃😃

Merhaba hanımlar.

Kontrol edilmeli ve bi iş yapılıyorsa önem gösterilmeli

X