Evlenemedim diye işitmediğim laf kalmadı..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şuan ağlayarak yazıyorum bunları. Öyle üzgünüm ki, içim acıyor. Ben bir öğretmenim 29 yasındayım. Ailemin olduğu ilde ,yasıyorum ama onlar ilçede. Annem ben tek kalmıyım diye yanıma geliyor bazen. Babam istiyor bunu, tek kalmam kız olarak sorun olurmus. Hep evlen baskıları vardı, görücüler de geldi hep reddettim. Biriyle görüstüm sadece ama babam 5 gün icinde karar ver dedi. Ben de tanımadan yapamam diye hayır cevabını verdim. uzun yıllar süren bir ilişkim vardı, o da çeşitli sebeplerden bitti. Ayrıca ailem de istemiyordu.Annem yanımda zaten hasta da.Burdan hastaneye gidiyor. Babamla ceşitli sorunlarımız vardı. Bir haftadır konusmuyoruz. Abim bugün beni aradı. Ne zaman evleniyorsun diye. Sanki ha diye olacak bir seymis gibi..Ben de düsünmüyorum dedim. Artık evlen yaşın geçiyor dedi. ZAten üzüldüğüm bir konu. Yani evlenip bir yuva kurmayı herkes ister. Ben de istiyorum. Babam olacak adam, annen orda ben tek kalıyorum, o evlenseydi böyle olmazdı demis benim icin. Abim de üstüme geldi. Anneni babanı düsün evlen dedi bana. Ben de sırf babam yalnız kalmasın diye evlenemem, eğer koca alınıyorsa gidip parasını verip alayım dedim. Nasip bu işler dedim. Yok sen görücüleri gör birine evet de dedi. Bizimkiler görücü geldiğinde 1 haftada karar ver diyorlar bana. Böyle nasıl tanıyayım diyorum şans o da diyor. Ben simdi ne yapayım ? Çevreden aileden hep bu yaşn geçti mevzusu var. Kimse psikolojimi düsünmüyor. Üzüldüğümü görmüyorlar. Ne yaapcağım, basımı alıp gideyim kimseyi görmek istemiyorum artık.
Düzgün yazamamıs olabilirim simdiden kusura bakmayın.
Bence siz bağımsızlığınızı ilan edememişsiniz hala, tavrınız net değil demek ki, ben yalnız da yaşarım kimseye muhtaç değilim, korunmaya da ihtiyacım yok, al karını yanına demeniz gerekiyor.

Valla ben 35 yaşıma kadar evlenmedim, çocuk meselesinin biraz gecikmiş olması dışında hiç mi hiç pişman değilim. İnsanları tanımak zor, ondan önce kendini dibine kadar tanımak bile zor, evlilik gerçekten olgunluk işi gerçekten içinizin gittiği gözü kapalı evet diyebileceğiniz birisi çıkarsa evlenin, çıkmazsa da evlenmek zorunda bile değilsiniz bence gayet te güzel yaşanıyor yalnız..bizlere dışarıdan git demek kolay gibi geliyor sana biliyorum, içinde sıkışıp kalınca kolay gelemiyor insana ama sen de dışarıdan bak derin bir nefes alıp, seni engelleyen hiçbir şey olmadığını göreceksin hayat senin tadını çıkart artık...
Ne güzel yazmıssınız. Aynen anlattığınz gibi. Tanımadan evlenmek istemiyorum

KAvun değilsiniz, belli bir yaştan sonra çürüyüp yok olacak.
Sakin olmaya çalışın, maalesef toplumun genel kanısı bu yönde. Ama genel kanının bu yönde olması onun doğru olduğu anlamına gelmiyor elbette. Nasip kısmet işleri, elbet vardır sizinde bir yerlerde bir nasibiniz.
İnsallah. Artık cok bunalttılar beni. Söyleyip neden üzülüyorsun diyorlar sonra da

mesleğini eline almış, kendi ayaklarının üzerinde duran mis gibi insansın. dediğin gibi ha diye olacak şeyler değil, hayatına umarım en doğru, senin gibi meslek sahibi sevebileceğin biri çıkar. belki de de tayinini isteyip başka bir şehre gitme fikri güzel olabilir.
Tayin isticeğimi söyledim. İsteyeceğim de burada mutlu değilim cünkü

ekonomik özgürlüğünüz iyi bir mesleğiniz var aile baskısını niye bu kadar dert ediyorsunuz. 5 günde karar verip tanınmayan insanla evlenilir mi ya? şans ne demek? adam hırsız mı, katil mi, manyak mı, sapık mı, cinsel sorunları var mı ne bileceksiniz. bim bile gelecek ürünleri 10 gün önceden broşür bastırıp tanıtıyor. bu şekilde evlilik yapılır mı?
Allah sizi de güldürsün :KK70: Haklısınız iste ailemin kafa yapısı böyle

Şuan ağlayarak yazıyorum bunları. Öyle üzgünüm ki, içim acıyor. Ben bir öğretmenim 29 yasındayım. Ailemin olduğu ilde ,yasıyorum ama onlar ilçede. Annem ben tek kalmıyım diye yanıma geliyor bazen. Babam istiyor bunu, tek kalmam kız olarak sorun olurmus. Hep evlen baskıları vardı, görücüler de geldi hep reddettim. Biriyle görüstüm sadece ama babam 5 gün icinde karar ver dedi. Ben de tanımadan yapamam diye hayır cevabını verdim. uzun yıllar süren bir ilişkim vardı, o da çeşitli sebeplerden bitti. Ayrıca ailem de istemiyordu.Annem yanımda zaten hasta da.Burdan hastaneye gidiyor. Babamla ceşitli sorunlarımız vardı. Bir haftadır konusmuyoruz. Abim bugün beni aradı. Ne zaman evleniyorsun diye. Sanki ha diye olacak bir seymis gibi..Ben de düsünmüyorum dedim. Artık evlen yaşın geçiyor dedi. ZAten üzüldüğüm bir konu. Yani evlenip bir yuva kurmayı herkes ister. Ben de istiyorum. Babam olacak adam, annen orda ben tek kalıyorum, o evlenseydi böyle olmazdı demis benim icin. Abim de üstüme geldi. Anneni babanı düsün evlen dedi bana. Ben de sırf babam yalnız kalmasın diye evlenemem, eğer koca alınıyorsa gidip parasını verip alayım dedim. Nasip bu işler dedim. Yok sen görücüleri gör birine evet de dedi. Bizimkiler görücü geldiğinde 1 haftada karar ver diyorlar bana. Böyle nasıl tanıyayım diyorum şans o da diyor. Ben simdi ne yapayım ? Çevreden aileden hep bu yaşn geçti mevzusu var. Kimse psikolojimi düsünmüyor. Üzüldüğümü görmüyorlar. Ne yaapcağım, basımı alıp gideyim kimseyi görmek istemiyorum artık.
Düzgün yazamamıs olabilirim simdiden kusura bakmayın.
aşırı bir baskı var bence kısmet bu işler siz istemediğiniz sürece olmaz ve gönlünüzünde razı olması lazım

Benim erkek kardesim astubay ve 30 yaşında bekar aynısını 24 yaşından beri annemgil yapyor evlenemedin diye konuştuğunda yok zihniyetle alakalı bisey🤦‍♀️

Kardeşimin beğendiklerini onlar beğenmedi zamanında kendi getirdiklerini bile beğenmiyorlar eee 🤣

Yani Sayın Hocam,
29 yaşına geldim diyorsun, öğretmen olmuşsun ailene nasıl laf geçiremiyorsun anlamadım.
Elbette insanlar 1 hafta da tanışıp, evlenmezler doğru olanı bu ama sen hem ailenin baskısı hem de kendin de evlenmek istediğin için gözünü karartmışsın.
Sakın böyle hataya düşme.
Babana da gelince 1-2 kavga bağırış çağırış, gerisi hallolur.
Tayinini al kaç gel buralara.
Ayrıca yaşın hiçte geç kalmış değilsin.
Ben evlenirken 27, eşim de 28 yaşındaydı.

Nasip varsa her şey mümkün.
her sey nasip kısmet. Bunu onlara anlatamıyorum. Dua ediyorum en doğru zamanda doğru insanla olsun diye. Yeni bir yer baana iyi gelecek buna inanıyorum

aşırı bir baskı var bence kısmet bu işler siz istemediğiniz sürece olmaz ve gönlünüzünde razı olması lazım
Size anlatamam bu durumu. Abim,ablam, 3 kardesim,teyzelerim,dedem, babam annem daha söylemediğim cok kisi benim evliliğimi kendine görev bilmis gibi konusuyorlar. Ve can acıtıcı sekilde

Benim erkek kardesim astubay ve 30 yaşında bekar aynısını 24 yaşından beri annemgil yapyor evlenemedin diye konuştuğunda yok zihniyetle alakalı bisey🤦‍♀️

Kardeşimin beğendiklerini onlar beğenmedi zamanında kendi getirdiklerini bile beğenmiyorlar eee 🤣
Konusmaktan ağlamaktan üzülmekten asla anlamıyorlar. Annem neden üzülüyorsun diyor sonra da. Asla beni anlamak istemiyorlar

Size anlatamam bu durumu. Abim,ablam, 3 kardesim,teyzelerim,dedem, babam annem daha söylemediğim cok kisi benim evliliğimi kendine görev bilmis gibi konusuyorlar. Ve can acıtıcı sekilde
çok takmayın canınızı sıkmayın bu yüzden kaderinizde ne zamansa evlilik o zaman yapılır ha deyince olacak birşey değil herkes söylesin duymayın biliyorum zor bir durum neden bu kadar herşeye burunlarını sokar insanlar anlamıyorum

Sevgili meslektaşım. Neden bu kadar pasifsin ? Abine ne oluyor ? Aileye saygıya evet , boyun eğmeye hayır. Hele ki evlilik gibi bir konu da asla. Şöyle bir silkelen kendine gel sonra ailene sağlam bir çıkış yap. Tayin isterken kimseden izin alacak değilsin hadlerine mi düşmüş ?
Ailesi o ya ! Yabancıymış gibi konuşuyorsun . Hadlerine mi düşmüş ne demek ? Senin çocuğun olsa dese ki senin haddine mi düşmüş istediğimi yaparım . Bak bakayım nasıl koyuyor . Doğur , büyüt , okut, meslek sahibi et sonra evladın haddine mi düşmüş desin
Çok yanlış çokk

İnsanlar öyledir hep bir adım sonrasını isterler ne zaman evlencen evlendin ne zaman çocuk yapcan bitmez ki... İçine sinmedikçe birşey yapma hayat senin iyi kötü sen yaşıyacaksn sen çekeceksin.. nasip kısmet biraz herşey gönlünce olsun

Ailesi o ya ! Yabancıymış gibi konuşuyorsun . Hadlerine mi düşmüş ne demek ? Senin çocuğun olsa dese ki senin haddine mi düşmüş istediğimi yaparım . Bak bakayım nasıl koyuyor . Doğur , büyüt , okut, meslek sahibi et sonra evladın haddine mi düşmüş desin
Çok yanlış çokk
Aile dahi olsa belli bir yaştan sonra insanın bu kadar şahsi hayatını ilgilendiren konulara karışamaz benim nezlimde. Yoo gayette koymaz. Bilmem kaç yaşına gelmiş , elinde işi parası olan kadının yaşayacağı şehri belirlemeye çalışmak , 1 haftada evlen demek gibi bir gaflete düşmek ancak benim ayıbım olur anne ,baba , kardeş olarak. Benim hayat görüşümde neyin yanlış neyin doğru olduğu sizi ilgilendirmiyor açıkçası. Size yanlışsa siz size doğru gelen şekilde davranırsınız o kadar.

Bu tarz aileler ilerde evliliğinde sorun yaşayıp boşanmak istersen de, kocandir olur yuvani yıkma boşanma vs vs der hiçbir zaman senin arkanda olmazlar. Çok okuduk gördük hayatta. O yüzden kimse dedi diye evlenmeye kalkışma. İçine sinen, gerçekten istediğinde evlenirsin. İnşallah karşına hayırlı insanlar çıkar. Kimseyi takma bu evlilik baskısı konularında bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X