Evlenemedim diye işitmediğim laf kalmadı..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ailesi o ya ! Yabancıymış gibi konuşuyorsun . Hadlerine mi düşmüş ne demek ? Senin çocuğun olsa dese ki senin haddine mi düşmüş istediğimi yaparım . Bak bakayım nasıl koyuyor . Doğur , büyüt , okut, meslek sahibi et sonra evladın haddine mi düşmüş desin
Çok yanlış çokk
İki kız annesi olarak konuşuyorum, doğurduk diye sahipleri değiliz. Bu düşüncede olan biri yapmasın çocuk mocuk.

Evlilik nasip işidir. Aynı yaştayız bende bekarım. Senin ailenden duyduklarını ben çevremden duyuyorum. Ailemde böyle bir baskı yok çok şükür. Kimse evlenmek için evlenmez. Bir hafta dediğin nedir ki ne kadar tanıyacaksın karşındakini bu tamamen seni yanlış kararlar almaya bile itebilir. Öğretmensin çok güzel bir mesleğin var atanabiliyorsan tayin iste uzaklaş ordan yoksa daha çok üzülürsün.
Nasibin zamanı vardır, zamanı geldiğinde olur her şey. Bana sorduklarında ben nasip diyorum hayırlı zamanda hayırlı kişiyle olsun diyorum.

Baban da gerçekten çocuklarının başında duran ,çalışıp didinip çocuklarını okutan bir adam olsa ...annen üstüne başka kadınla evlenip çoluk çocuğa karışan bir adamı koca diye kabul etmeyen sizin sırtınızda taşıtmayan..hem kendini hem sizi ayak altında ezdirmeyen bir anne olsa .. biraz olsun hak vereceğim annenizin babanızın sözlerinden ,davranışlarından dolayı incinmenizi !! Abinin bu çirkin sözlerinin de mutlaka çıkarına /rahatına dokunan bir nedeni vardır sen meraketme !! Yani demem o ki aile üyelerinin bu şekilde konuşmalarının ,davranmalarının nedeni seni düşünmeleri, iyiliğini istemeleri değil tamamen kendi rahatları /çıkarları için ..çok da dert etme ,tayin iste git kur hayatını

Uzaklaşın ailenizin yakınından. 18 yaşından sonra pek yakın olmanın mutluluk getirdiğini görmedim ne aileye ne çocuga... bekar yada evli fark etmez kendi hayatınızı kurun.
Evliliğe gelince evlenmek istiyorsanız tanıdıysanız sevdiyseniz olur. Böyle bir aday olmadığına göre boşuna evlenemedim diye böyle yapıyorlar çıkarımınına girmeyin. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Ailesi o ya ! Yabancıymış gibi konuşuyorsun . Hadlerine mi düşmüş ne demek ? Senin çocuğun olsa dese ki senin haddine mi düşmüş istediğimi yaparım . Bak bakayım nasıl koyuyor . Doğur , büyüt , okut, meslek sahibi et sonra evladın haddine mi düşmüş desin
Çok yanlış çokk
beni büyütmeleri tamam ama ben kendi emeğimle okudum. Babam bizi bırakıp gitti. Annem desen 8 cocukla ortada kaldığı icin 12 yasında calısmaya gönderdi bizi. Biz calısarak okuduk. Okula aç gidip geldim ama okudum. Bu konuda onların asla söz sahibi olmasına izin vermem.

Bu tarz aileler ilerde evliliğinde sorun yaşayıp boşanmak istersen de, kocandir olur yuvani yıkma boşanma vs vs der hiçbir zaman senin arkanda olmazlar. Çok okuduk gördük hayatta. O yüzden kimse dedi diye evlenmeye kalkışma. İçine sinen, gerçekten istediğinde evlenirsin. İnşallah karşına hayırlı insanlar çıkar. Kimseyi takma bu evlilik baskısı konularında bence.
Annem aynen de böyle biri

Evlilik nasip işidir. Aynı yaştayız bende bekarım. Senin ailenden duyduklarını ben çevremden duyuyorum. Ailemde böyle bir baskı yok çok şükür. Kimse evlenmek için evlenmez. Bir hafta dediğin nedir ki ne kadar tanıyacaksın karşındakini bu tamamen seni yanlış kararlar almaya bile itebilir. Öğretmensin çok güzel bir mesleğin var atanabiliyorsan tayin iste uzaklaş ordan yoksa daha çok üzülürsün.
Nasibin zamanı vardır, zamanı geldiğinde olur her şey. Bana sorduklarında ben nasip diyorum hayırlı zamanda hayırlı kişiyle olsun diyorum.
Ben cevreyi değil ailemi takıyorum. Ailem canımı cok yakıyor. Sizin adınıza cok sevindim aile cok önemli

Baban da gerçekten çocuklarının başında duran ,çalışıp didinip çocuklarını okutan bir adam olsa ...annen üstüne başka kadınla evlenip çoluk çocuğa karışan bir adamı koca diye kabul etmeyen sizin sırtınızda taşıtmayan..hem kendini hem sizi ayak altında ezdirmeyen bir anne olsa .. biraz olsun hak vereceğim annenizin babanızın sözlerinden ,davranışlarından dolayı incinmenizi !! Abinin bu çirkin sözlerinin de mutlaka çıkarına /rahatına dokunan bir nedeni vardır sen meraketme !! Yani demem o ki aile üyelerinin bu şekilde konuşmalarının ,davranmalarının nedeni seni düşünmeleri, iyiliğini istemeleri değil tamamen kendi rahatları /çıkarları için ..çok da dert etme ,tayin iste git kur hayatını
Tayin isticem. Kendi akıl sağlığım icin bunu yapacağım

Evet bu konuda aile çok önemli annem arada şakasına diyorda onuda takmıyorum. Çevremdekilere de cevabını veriyorum lafıma alınacakları varsada söylemesinler bir daha. Dediğim gibi tayin isteyip uzaklaşırsanız en iyisi bu olacak gibi.

Tayin isticem. Kendi akıl sağlığım icin bunu yapacağım
Kesinlikle gidin aileniz sizin sağlıklı ,mutlu ,üretken bir kadın olmanız için en ufak destekte bulunacak kişiler değiller. Hatta eğitimlerini sürdürmeyen belki de çocuk yaşta evlenen kardeşleriniz gibi olmadığınız ,kendi geleceğinize yön vermek istediğiniz için sizi suçlayıp hiç tanımadığınız kişilerle evlilik kararı almanız için size baskı yapıyorlar.Abinin eliyle bulduğu bir adamla evlensen ve adam hayırsızın teki çıksa ilk söyleyeceği şey "bana ne evlenmeseydin!" olacaktır.

Sanirim tayin istemek en uygunu. Aile baskisindan kurtulmak isterken evlenip omur boyu koca baskisi cekmek de var. Evlilik mutlu olmak icin yapilir. Evlenmis olmak icin ya da yas geldi geciyor diye yapilirsa sonu pismanlik olabilir. Baska yere tayin isterseniz aile baskisindan kurtulursunuz.
Gecmiste babaniz terk etmis anladigim kadariyla. Yani annenize cok da ihtiyaci yokmus ki terk etmis. Simdi niye "evlenmedin senin yuzunden ben tek basima kaliyorum" diyor ki? O bahane. Beyimizin hizmeti eksik kaliyor anladigim kadariyla. Babanizin zihniyetinde bir adamin buldugu es adayi da kendi gibi olabilir. Bir haftada karar mi verilir bir omur gecirilecek biri icin?

İnsanlar, bu aileniz olsa bile, mutlaka can sıkıcı soru sorarlar. Bunun bilincinde olup he he demeniz gerekiyor deyim yerindeyse. Zaten günümüzde evlilik oranı oldukça düştü dedelerimizin ninelerimizin zamanında olsaydık evet garip karşılanabilirdi bu durum ama şimdi 2021 yılında olmamıza rağmen hala bitmedi şu ne zaman evleniyorsun muhabbeti. Hep derim evlilik, sevgililik dönemi gibi değil. Sevgililikte 1 düşünüyorsan evlilikte 100 düşüneceksin. Yani evlilik için doğru adam şart ancak değişen dünya ile birlikte erkekler de değişti.

Bu Türk ailelerinin toksikliğinden midem bulanıyor gerçekten. Baba diyor ki mutlu olman önemli değil evlen de önemli olan o. Alt metin:başında sahibin olsun kadın dediğin yalnız olmaz. Saçmalığa bak yıl olmuş 2021. Koskoca kadınsınız mesleğiniz ve düzenli geliriniz var. Bir an önce bu insanlardan uzaklaşın kendi akıl sağlığınız için

Bazı aileleri de anlamak mümkün değil. Evlen evlen diye baskı yaparlar ama çocuklarının bulduğu kişiyi kesinlikle onaylamazlar.
5 gün içinde evlilik kararı mı verilirmiş? Hayır kendilerine yük de değilsiniz mesleğiniz var eviniz ayrı. Evlenmenizi isteyebilirler ama bunun da bir adabı var.

Şuan ağlayarak yazıyorum bunları. Öyle üzgünüm ki, içim acıyor. Ben bir öğretmenim 29 yasındayım. Ailemin olduğu ilde ,yasıyorum ama onlar ilçede. Annem ben tek kalmıyım diye yanıma geliyor bazen. Babam istiyor bunu, tek kalmam kız olarak sorun olurmus. Hep evlen baskıları vardı, görücüler de geldi hep reddettim. Biriyle görüstüm sadece ama babam 5 gün icinde karar ver dedi. Ben de tanımadan yapamam diye hayır cevabını verdim. uzun yıllar süren bir ilişkim vardı, o da çeşitli sebeplerden bitti. Ayrıca ailem de istemiyordu.Annem yanımda zaten hasta da.Burdan hastaneye gidiyor. Babamla ceşitli sorunlarımız vardı. Bir haftadır konusmuyoruz. Abim bugün beni aradı. Ne zaman evleniyorsun diye. Sanki ha diye olacak bir seymis gibi..Ben de düsünmüyorum dedim. Artık evlen yaşın geçiyor dedi. ZAten üzüldüğüm bir konu. Yani evlenip bir yuva kurmayı herkes ister. Ben de istiyorum. Babam olacak adam, annen orda ben tek kalıyorum, o evlenseydi böyle olmazdı demis benim icin. Abim de üstüme geldi. Anneni babanı düsün evlen dedi bana. Ben de sırf babam yalnız kalmasın diye evlenemem, eğer koca alınıyorsa gidip parasını verip alayım dedim. Nasip bu işler dedim. Yok sen görücüleri gör birine evet de dedi. Bizimkiler görücü geldiğinde 1 haftada karar ver diyorlar bana. Böyle nasıl tanıyayım diyorum şans o da diyor. Ben simdi ne yapayım ? Çevreden aileden hep bu yaşn geçti mevzusu var. Kimse psikolojimi düsünmüyor. Üzüldüğümü görmüyorlar. Ne yaapcağım, basımı alıp gideyim kimseyi görmek istemiyorum artık.
Düzgün yazamamıs olabilirim simdiden kusura bakmayın.
Ya senin ailenle isin ne kac yaşındasın sokma evine degistir numaranı

doğuda yasıyorum. Babamla sorunlarımız var. O hic bir cocuğunu sevmez de. Hic annem illa yanıma gelsin demedim. Zorla gönderip sonra evlenmedin diyor. Tayin isticem diyince de kendi basına karar veremezsin diyorlar bana bir de
Yetişkin, meslek sahibi kadınsınız tabiki kendi başınıza karar verebilirsiniz. Bu gidişata dur demezseniz hayatınız ellerinizden akıp gidicek. Ailenizin sizi yönlendirmesine izin vermeyin. Ailenizden habersiz görüşün birileriyle beş günde karar ver ne demek imkansız. Tayin isteyin gerekirse. İlk başta kızsalar bile reddedicek değiller ya. Ayrıca kocaman kadının hele ki öğretmen bir kadının yalnız yaşamasında ne varmış ne diye annenizi yolluyor. Babanızın abinizin gerikafalılıklarına oyuncak olursanız daha fazla iş işten geçmiş olucak.

Şuan ağlayarak yazıyorum bunları. Öyle üzgünüm ki, içim acıyor. Ben bir öğretmenim 29 yasındayım. Ailemin olduğu ilde ,yasıyorum ama onlar ilçede. Annem ben tek kalmıyım diye yanıma geliyor bazen. Babam istiyor bunu, tek kalmam kız olarak sorun olurmus. Hep evlen baskıları vardı, görücüler de geldi hep reddettim. Biriyle görüstüm sadece ama babam 5 gün icinde karar ver dedi. Ben de tanımadan yapamam diye hayır cevabını verdim. uzun yıllar süren bir ilişkim vardı, o da çeşitli sebeplerden bitti. Ayrıca ailem de istemiyordu.Annem yanımda zaten hasta da.Burdan hastaneye gidiyor. Babamla ceşitli sorunlarımız vardı. Bir haftadır konusmuyoruz. Abim bugün beni aradı. Ne zaman evleniyorsun diye. Sanki ha diye olacak bir seymis gibi..Ben de düsünmüyorum dedim. Artık evlen yaşın geçiyor dedi. ZAten üzüldüğüm bir konu. Yani evlenip bir yuva kurmayı herkes ister. Ben de istiyorum. Babam olacak adam, annen orda ben tek kalıyorum, o evlenseydi böyle olmazdı demis benim icin. Abim de üstüme geldi. Anneni babanı düsün evlen dedi bana. Ben de sırf babam yalnız kalmasın diye evlenemem, eğer koca alınıyorsa gidip parasını verip alayım dedim. Nasip bu işler dedim. Yok sen görücüleri gör birine evet de dedi. Bizimkiler görücü geldiğinde 1 haftada karar ver diyorlar bana. Böyle nasıl tanıyayım diyorum şans o da diyor. Ben simdi ne yapayım ? Çevreden aileden hep bu yaşn geçti mevzusu var. Kimse psikolojimi düsünmüyor. Üzüldüğümü görmüyorlar. Ne yaapcağım, basımı alıp gideyim kimseyi görmek istemiyorum artık.
Düzgün yazamamıs olabilirim simdiden kusura bakmayın.

merhaba başlığı görünce samimi olarak söylüyorum sizin ev kızı yani iş sahibi olmayan ve 35 yaş üstü bir bayan olduğunu düşündüm. Ancak öğretmen olduğunuzu ve daha 29 yaşında olduğunuzu görünce üzüldüm. bu dediklerimi şöyle 10 yıl sonra nasip olursa daha iyi anlayacaksınız.
Hayat kısa ancak kahrolacak kadar kıymetsiz değil.... içiniz şu an bu kadar acırsa şu gencecik yaşınızda bu kadar üzülürseniz evlendiğinizde eşinizin büyük hatalarında, ailesinden gördüğünüz haksızlıkta, okulda size zulum yapıldığında, evladınıza bir şey olduğunda, anneler babalar gittiğinde yani o kadar çok şey olacak. Daha önünüzde yaşamadıklarınızı yaşadıkça anlayacaksınız en masum üzüntünün 29 yaşında evlenmemiş olduğunu...
Bu seferde neden bu kadar kahrolmuşum ki diyeceksiniz. Çünkü belki de benim gibi 33 yaşında doğru insana kavuşup 35 yaşında evlenmiş olacaksınız.... geriye bakacaksınız ve belki de diyeceksiniz ki iyi de gaflete düşüpte onlardan biri ile evlenmemişim....

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X