Evlenip aynı evde yaşamayı kabul ettim ama ayrı oda olmayacakmış öyle evlilik mi olur?

Bu ne yav, konteynerde yasarim daha iyi ama senin sevgilinde onu bile alacak durum yok galiba. Bacim cok sevismek istiyorsan, sevis gez toz, ailenin evine don, boyle evlilik yapilir mi 🤷 evde o kadar adam neden bu yaslarina kadar evlenmemisler, hepsi asgari ucretle calissa ailenin toplmda acayip geliri olur, apartman bile dikerlerdi, bunu yapan kalabalik aileler var.

1 buçuk yıldır konuştuğum var çok iyi biri aileside anlattığı kadarıyla iyi tanıştığımızdan beri evlilik konuşuyoruz aynı evde yaşamak istiyor imkansızlıktan bende kabul ettim başından evde 4 tane bekar erkek kardeşi var hepsi 30lu yaşlarında ben sevdiğim için kabul ettim yine de aynı evde yaşamayı ama yeni öğrendim ki ayrı odamızda olmayacakmış bizde böyle deyip duruyor öyle evlilik mi olur sizce hiçbir özelimiz olmadan ben öğrenince kabul etmedim suçlu ben oldum ben ona ümit vermişim hayaller kurmuş ailesiyle yaşayacağım diye sonuçta ev o kadar kalabalık olduğu halde kabul ediyorum aynı evi ayrı oda olmadan olur mu nasıl evlilik niyetinin ailesine hizmetçi olarak almak olduğunu söylediğimde de eş bulunur ama anne bir tane diyor, öyle yaşamayı kabul eden kızlar var diyor ben zorlamadım seni istemiyorsan ayrıl diyor yani bana göre beni sevse böyle demek yerine çözüm arar değil mi sonuçta erkek var evde ben iç çamaşırlarımı nerede saklayayım nerede giyineyim bakım yapayım bunları hiç düşünmüyor tek anne babası olsa rahat oluruz bence ayrı odada olur ama o evde imkansız bunu bildiği halde benimle ne için evlenmek istiyor olabilir aynı evde yaşamakla hata mı yaparım ne düşünüyorsunuz?
Allah aşkına nasıl hala devam etmeyi düşünüyorsun adamın çabasızlıgı ortada bu devirde kim aynı evde o kadar insan yaşamayı kabul ediyor asla rahat edemezsiniz ve ömrünüz boyunca öyle de yaşamaya çalışırsınız yol yakınken vazgeçin

Siz de çalışmıyorsanız bir işe girin o da gerekirse ek iş yapsın 1 sene para biriktirin . Evinizi 1+0 dahi olsa tutun öyle girin bu işe . Madem o da ayrı yaşamak istiyor biraz o da taviz versin. Odada gece yatacaksınız, ilişkiye gireceksiniz sabah 8 kişilik ailede banyo yapacaksınız ki bunun 6sı erkek. Neyse geçiyorum burayı sonra hep beraber yemek yiyip zaman geçireceksiniz. Tekrar gece ancak oda da buluşacaksınız . O arada da siz zaten yemek+bulaşık +çamaşır dönüşünde perte çıkacaksınız ki temizliği hiç saymıyorum onların yaptığından bahsetmişsiniz temizlik ne kadar olursa artık. Yani siz sırf sevişmeden sevişmeye görüşeceksiniz. Çünkü sizi oradan çıkarmak istiyorsa muhtemelen geceleri de çalışacak

herkes yanlış anlamış aynı odada kalmayacağız ailesiyle oda bize ait olmayacak ama uyumak için kullanacağız

Sen kaç yaşındasın ?? Bu adam ile nerede nasıl tanıştın ?

Nasıl bir yokluk içerisindesin !

Evde duş almaya kalkacaksın laf edecekler.

Bornozla 4 adamın karşısına çıkacaksın

Kayınpeder de var etti 5 !

Birlikte oturmanın ne islam'da, ne medeni hukuk'ta, ne de geleneklerde yeri yok !

Erkek kardeşleri sana asılırda sen kendini nasıl ispatlayacaksın ?

Keşke iletişim bilgilerine erişebilsem de ailenle konuşabilsem.

Sen aile faciası mı çıkarmak istiyorsun ?

Hiç mi anneni babanı sevmiyorsun !

1 buçuk yıldır konuştuğum var çok iyi biri aileside anlattığı kadarıyla iyi tanıştığımızdan beri evlilik konuşuyoruz aynı evde yaşamak istiyor imkansızlıktan bende kabul ettim başından evde 4 tane bekar erkek kardeşi var hepsi 30lu yaşlarında ben sevdiğim için kabul ettim yine de aynı evde yaşamayı ama yeni öğrendim ki ayrı odamızda olmayacakmış bizde böyle deyip duruyor öyle evlilik mi olur sizce hiçbir özelimiz olmadan ben öğrenince kabul etmedim suçlu ben oldum ben ona ümit vermişim hayaller kurmuş ailesiyle yaşayacağım diye sonuçta ev o kadar kalabalık olduğu halde kabul ediyorum aynı evi ayrı oda olmadan olur mu nasıl evlilik niyetinin ailesine hizmetçi olarak almak olduğunu söylediğimde de eş bulunur ama anne bir tane diyor, öyle yaşamayı kabul eden kızlar var diyor ben zorlamadım seni istemiyorsan ayrıl diyor yani bana göre beni sevse böyle demek yerine çözüm arar değil mi sonuçta erkek var evde ben iç çamaşırlarımı nerede saklayayım nerede giyineyim bakım yapayım bunları hiç düşünmüyor tek anne babası olsa rahat oluruz bence ayrı odada olur ama o evde imkansız bunu bildiği halde benimle ne için evlenmek istiyor olabilir aynı evde yaşamakla hata mı yaparım ne düşünüyorsunuz?
Saçmalama bunu buraya yazman bile hata nereye kadar kalacaksın sakın başını yakma

güveniyorum ona kandırmaz beni anneside ben kendi işimi yaparım demiş yani çocuklarına kendi bakar bence

Tamam sen evlen. Arayan belasını da bulur belasını da.

4 erkek kardeşin içinde giyinip soyunursun artık.

İç çamaşırlarını da görecekler.

Mahremiyet ve namus anlayışın yok.

Doğru. Akraba evliliği yaygın onların geleneğinde eğer dedikleri kadar geleneksellerse, zaten bi tane kuzenle başgöz edilirdi hiç yoktan, kabul eden kızlar varmış ya bu düzeni ama baksana aksi gibi 4 erkek kardeş 30 larına gelmiş hala bekar. Amcasının bile kız vermediği adamlar yani kendi geleneklerine bakılınca, sadece bu korkmama yetti benim. Ama konu sahibi sanırım bi bunu bulabilmiş, demek ki kendi de normal hayatı olan biri değil. O yüzden boşvirrr evlensinler.
Yani direkt yazmak istemedim de dediğin gibi madem kabul edecek kız var kardeşlerinden birinin kızıyla evlendirirlerdi çoktan. Hem de kendi kültürlerinden bunu normal bulan biri(!). Ama evde 4 tane sap.

ayrıl diye bilerek yapıyor yeni evli insan odası olmadan nasıl yaşayabilir ve senin hala bunu soruyor olman çok saçma

Kız sen delirdin mi kaynana kayınpederle yaşamak bile sorun artı erkek kardeşleri sizin hiç özel hayatınız yaşantınız olmaz ki imkanı yoksa imkan oluşturun beraber ayrı eve çıkın yoksa hiç bulaşma bacım

Bırakın evlensin aman kaç gündür ikna etmeye çalışıyorsunuz. Evlensin de görsün devenin bale papucunu. Ne evlilik merakıymış. Ayranı yok içmeye tahtırevanla gider ceşmeye. Aynen devam 👏🏻
Öyle deme kadınlar paragözmüş ama o paraya değil karaktere bakıyormuş. 🧿 Allah kimseyi karısını 4 tane keser sapı abisinin içine sokacak kadar gevşek adamı koruyacak kadar yoklukta koymasın zor gerçekten.

hizmetçisi olacaksın yat diyince yatacaksın kalk diyince kalkacaksın bir nevi eve köle aranıyor aslında bunu sen iyi biliyorsun mantıgını dinle çok ağlarsın yoksa

Kabul etme evlenme

Ayrı oda olursa normal mi
Bizim nikah atama durumlarından dolayı 3 ay önce oldu. Kayınvalidem 5 odalı dubleks evde oturuyor. Eşimin çift kişilik yataklı odası vardı. Bana şehir belli olup ev tutulana kadar gel bizde kal ayrı kalmayın dediler. 3 ay için gidip kalmadım. Kayınvalide kayınpederle 1 haftadan uzun kalmam ben. Hele aynı evde yaşayacağım.

Evde onca eli ekmek tutacak seviyede birey varken ve tahminimce taşrada yaşıyorsunuz, yıllardır doğru düzgün bir ev alamamışlar mı? Onu geçtim sizin partneriniz sizle 1+1 kirada yaşayamayacak kadar da eli ekmek tutmuyor mu? Ayrılın. İki üç gün ağlarsınız sonra da iyi ki kaçmışım dersiniz

Öyle deme kadınlar paragözmüş ama o paraya değil karaktere bakıyormuş. 🧿 Allah kimseyi karısını 4 tane keser sapı abisinin içine sokacak kadar gevşek adamı koruyacak kadar yoklukta koymasın zor gerçekten.
E ondan diyorum nasıl bir zor durumdaysa tutmayın küçük enişteyi saliverin evlensin😉

X