Evli bi kadınım ama başkasından hoşlanıyorum

Biri daha demis arkadasinin karisina o goxle bakan erkek adam degildir.

Birde sana baktiysa bile temiz
Niyetle filan bakmamistir o, hevesini alip
Kacar.

Belki bakismaniz bile tesaduftur gunahina giriyorsundur.

Suan bosluktasin o yuzden buldugun ilk limana siginiyorsun.’sevmiyorsun bosan

Sizi yargılayıp linçlemicem. Evet eşiniz öküzün biri siz de maalesef bu devirde avrupa medeniyetinin ortasında ev kadını kalmışsınız. Sevmek sevilmek aşk yaşamak herkesin hakkı ama bu şekilde değil. Gidip hayatınızın iplerini bu adamdan kurtarın ve boşanın. Sonra da istediğinizi yapın. Aksi türlü felaket olur bi seçenek değil yani. Adam size aşık olacak değil yatar kalkar kenara atar.

O bir kaç saniyede sana aşkla baktığını mi sanıyorsun? Erkekler kadınlar kadar duygusal ya da saf bakmıyor.
Bir kaç dakikalık mutluluk için hayatını mahvetme.

bunca sene yurtdışında ne yaptınız?
evden çıkmıyorum temizlik vs demişsiniz.. kendiniz için ne yaptınız? dil öğrendiniz mi en basiti? kurslara kendinizi geliştirmeye kendi ruhunuzu beslemeye yönelik ne girişiminiz oldu?
her haltı aileye bağlayacak olsak yarımızdan fazlası emin olun olduğumuz yerde olamazdık.

aileye boyun eğmişsiniz eşiniz aldatmış boyun eğmişsiniz. şimdi kalkmış bunlar böyleydi o yüzden adamdan hoşlandım diye kendinize tez üreyorsunuz. tanımadığınız huyunu suyunu bilmediğiniz bir ilişki yaşasanız sizi döver mi söver mi aldatır mı karakteri nasıl sohbeti nasıl bilip bilmediğiniz adamdan hoşlanıyorsunuz.
kurban olmak sizin içinize işlemiş bir silkelenip kendinize gelin kendinize yatırım yapın.

Göz göze gelmeniz onun sizden hoşlandığı anlamına gelmiyor, insan olduğumuz için böyle anlık bir duygu olabilir eşinizle mutlu değilsiniz ve acaba aşık olsam böyle biriyle mutlu olsam nasıl olurdu diye düşünüyorsunuz sadece ve size cazip geliyor ama yanlışa düşmek istemiyorsanız kendinize bir iş bulun ve ayrılın. Belki bu baktığınız kişiyle olmayacak ama başka birisi sizin bu duygunuzdan yararlanmak bile isteyebilir, kimseye şuanki durumunuzla güvenemezsiniz

Merhaba lütfen beni yargılamadan önce okuyun ki beni daha iyi anlayabilesiniz . Ben 6 yıl önce eşimle görücü usulü evlendim . Yurt dışına gelin geldim . Baba evinde de bi türlü huzurlu değildim zaten annem anlayışsız bi insandı babam zaten hiç çocuk sahibi olmasa olur kişilerden biriydi bize hiç değer vermediler çocuklarına yani . Bizi hep bi malmış gibi gördüler sanki onlara hizmet etmek için dünyaya gelmişsiz gibi gördüler . Bende eşimle görücü usulü evlenmeye karar verdim . Tanıştıktan üç gün sonra nikahımız oldu haftasına da düğün . Hiçbirşey anlamadım ne nikahımdan ne düğünümden . Herkes benim yerime herşeyi seçmişti saçımın şeklini bile ….neyse sonra iyi kötü evlendik ve bir ay sonra yurt dışına geldim eşimin ailesiyle kalmaya başladık fazla uzatmak istemiyorum çünkü çok uzun hikaye . Eşimin ailesiyle anlamadım hep bir aşağılama beğenmeme istemeyerek almış gibi tavırlar neyse sonra evi ayırdık .şu anda 6 yıldır evliyim ve ilk üç yolu eşim beni hiç sevmedi ben çok çabaladım sevsin aşık olsun diye olmadı . Aldatıyordu umursamıyordu hep ailesinin sözünü dinliyordu . Sonra ne olduysa işler ters gitmeye başladı . Eşim aldatmayı bıraktı başka kozlarla konuşmayı bıraktı azda olsa beni dinlemeye başladı . Derken bi kızımız oldu tüp bebek yöntemiyle . Şimdi iyiyiz ama eşim hep aynı şeyleri yapıyor haftanın 6 günü çalışıyor pazar günü yatıyor . Gezmey sevmez konuşmayı sevmez . Zorla bişeyleri yaptırmaktan yoruldum . Ben 26 o 35 yaşında . Belkide yaştan dolayı bilmiyorum ama hep elinde telefon . Hiç gelip bi şakalaşmak nedir bilmez . Resmen beni rahat Bırak diyor bazen . Bir kez bile gelip bi hafta sonu hadi karım şuraya götüreyim seni demedi altı sene içinde bu böyle geçti . İyi yünleri de var inkar edemem mesela ne harcadığıma karışmaz ne aldığıma asla karışmaz . Bizim iyi şartlarda olmamızı ister . Ama ağzı açılınca da seni ben kurtardım gibi aşağılayıcı şeylerde söyler mesela ben olmasam kiminle evlenirdin yok işte kimle böyle iyi bi hayatın olabilirdi ki . Bensiz bi hissin gibi şeyleri bana şaka dan da olsa söyler . Yinede eşimi seviyorum ona karşı hiç hata yapmadım ta ki şu birkaç haftaya kadar . Olay şu bir gün eşimle alışverişe gittik yanımızda kızımızda var derken orda eşimin bi arkadaşıyla karşılaştık . 35 yaşlarında eşimin çocukluk arkadaşı . Bi kere göz göze geldik sonra geçtik derken bide tekrar kasaya doğru gittiğimizde onu bana bakarken gördüm . Yani göz göze geldik . Birkaç saniye sürdü ama inanılmaz etkilendim . Gerçekten bende anlamadım ne olduğunu neyse IrDA’n çıktık eve geldik o gün bu gündür o adamı düşünüyorum . Eşimin sosyal medyasında ekli ve sürekli girip fotolarına bakıyorum . Bi yandan da vicdan azabı çekiyorum . Bana ne oldu da bi anda etkilendim diye . Kendimi öok kötü hissediyorum bu duygudan nasıl kurtulabilirim . Geçen hafta da eşimden bi malzeme almak için bizim eve geldi ama karanlıkta bahçedelerdi göremedim ama o beni gördü pencereden bakarken . Yani nasıl anlatsam bilmiyorum eşime bile böyle heyecanlanmamıştım .bu duygudan nasıl kurtulabilirim nolursunuz yardımcı olun . Kızımın başını öne eğdirmek istemiyorum . Kocamı sevmesem bile kızım çok önemli ama bu duygu beni yiyip bitiriyor
Hemşirem seni yargılamıyorum, kınamıyorum, ayıplamıyorum lakin böyle olmaz. Gözün dışarıya kayacak derecede mutsuz, ruhen ve bedenen tatminsiz isen boşanmalısın. Hem ahlaki sorumlulugun hem ruhsal sağlığın açısından en doğrusu bu.

Hayatın monotonlaşınca küçücük bi kalp çarpıntısı bile başını döndürüyor.
Bu boşluk hissi insana her hatayı yaptırır. Sırf aşk yaşayabilmek için de boşanılır mı bilmem
Hepsi gelip geçici seyler

Hayatı hızlı yaşadığımı nerden anladınız . Bir tane arkadaşım bile yok . Tüm günüm evde mutfakta geçiyor . Kızımla geçiyor buna nasıl hızlı yaşamak denir . ? Ben eşimle birşeyler paylaşamadıgım için bu duyguya kapıldım hemen yargılamayın
Ölüler saniyormus ki diriler hergun helva yiyor,sizin durumunuza milyonlarca kadın var,bu yaptığınızı legal kılmaz.

Merhaba lütfen beni yargılamadan önce okuyun ki beni daha iyi anlayabilesiniz . Ben 6 yıl önce eşimle görücü usulü evlendim . Yurt dışına gelin geldim . Baba evinde de bi türlü huzurlu değildim zaten annem anlayışsız bi insandı babam zaten hiç çocuk sahibi olmasa olur kişilerden biriydi bize hiç değer vermediler çocuklarına yani . Bizi hep bi malmış gibi gördüler sanki onlara hizmet etmek için dünyaya gelmişsiz gibi gördüler . Bende eşimle görücü usulü evlenmeye karar verdim . Tanıştıktan üç gün sonra nikahımız oldu haftasına da düğün . Hiçbirşey anlamadım ne nikahımdan ne düğünümden . Herkes benim yerime herşeyi seçmişti saçımın şeklini bile ….neyse sonra iyi kötü evlendik ve bir ay sonra yurt dışına geldim eşimin ailesiyle kalmaya başladık fazla uzatmak istemiyorum çünkü çok uzun hikaye . Eşimin ailesiyle anlamadım hep bir aşağılama beğenmeme istemeyerek almış gibi tavırlar neyse sonra evi ayırdık .şu anda 6 yıldır evliyim ve ilk üç yolu eşim beni hiç sevmedi ben çok çabaladım sevsin aşık olsun diye olmadı . Aldatıyordu umursamıyordu hep ailesinin sözünü dinliyordu . Sonra ne olduysa işler ters gitmeye başladı . Eşim aldatmayı bıraktı başka kozlarla konuşmayı bıraktı azda olsa beni dinlemeye başladı . Derken bi kızımız oldu tüp bebek yöntemiyle . Şimdi iyiyiz ama eşim hep aynı şeyleri yapıyor haftanın 6 günü çalışıyor pazar günü yatıyor . Gezmey sevmez konuşmayı sevmez . Zorla bişeyleri yaptırmaktan yoruldum . Ben 26 o 35 yaşında . Belkide yaştan dolayı bilmiyorum ama hep elinde telefon . Hiç gelip bi şakalaşmak nedir bilmez . Resmen beni rahat Bırak diyor bazen . Bir kez bile gelip bi hafta sonu hadi karım şuraya götüreyim seni demedi altı sene içinde bu böyle geçti . İyi yünleri de var inkar edemem mesela ne harcadığıma karışmaz ne aldığıma asla karışmaz . Bizim iyi şartlarda olmamızı ister . Ama ağzı açılınca da seni ben kurtardım gibi aşağılayıcı şeylerde söyler mesela ben olmasam kiminle evlenirdin yok işte kimle böyle iyi bi hayatın olabilirdi ki . Bensiz bi hissin gibi şeyleri bana şaka dan da olsa söyler . Yinede eşimi seviyorum ona karşı hiç hata yapmadım ta ki şu birkaç haftaya kadar . Olay şu bir gün eşimle alışverişe gittik yanımızda kızımızda var derken orda eşimin bi arkadaşıyla karşılaştık . 35 yaşlarında eşimin çocukluk arkadaşı . Bi kere göz göze geldik sonra geçtik derken bide tekrar kasaya doğru gittiğimizde onu bana bakarken gördüm . Yani göz göze geldik . Birkaç saniye sürdü ama inanılmaz etkilendim . Gerçekten bende anlamadım ne olduğunu neyse IrDA’n çıktık eve geldik o gün bu gündür o adamı düşünüyorum . Eşimin sosyal medyasında ekli ve sürekli girip fotolarına bakıyorum . Bi yandan da vicdan azabı çekiyorum . Bana ne oldu da bi anda etkilendim diye . Kendimi öok kötü hissediyorum bu duygudan nasıl kurtulabilirim . Geçen hafta da eşimden bi malzeme almak için bizim eve geldi ama karanlıkta bahçedelerdi göremedim ama o beni gördü pencereden bakarken . Yani nasıl anlatsam bilmiyorum eşime bile böyle heyecanlanmamıştım .bu duygudan nasıl kurtulabilirim nolursunuz yardımcı olun . Kızımın başını öne eğdirmek istemiyorum . Kocamı sevmesem bile kızım çok önemli ama bu duygu beni yiyip bitiriyor
Bahaneler silsilesine gerek yok yaptığınız yanlış boşanın. Ayrıca bu kadar kötü giden bir evliliğe hem de tüp bebekle çocuk sahibi olmanıza ne desem az kalır.

kırmızı oda - boncuk siz misiniz ?

duygusal boşluktan bir şeyleri sanmışsınız bence ama önce kendinize yatırım yapmaya harcayın enerjinizi ardından kızınıza. sonra yolunuza bakmak için güvenceniz olur.

Sizi aldatan, esrar kullanan kocadan tüp bebekle çocuk yapıp sonra da kızım için nu evliliği yürütmek zorundayım diyorsunuz. Tanımadan etmeden evlenmişsiniz ama sonra kocanızın ne mal olduğunu anlamışsınız bari orada aklınızı kullansaydınız. Eve gelip sadece yatan, telefonu elinden düşmeyen baba da nasıl çok iyi olabilir kızına?

Eşiniz değişmez çünkü o da sizi sevmemiş, sevmiyor. Sizde eşinizin arkadaşına bir kere bakışmayla yoğun bir şey hissedecek değilsiniz, yaşadığınız boşluk ona itiyor sizi. Adama kızanlar olmuş ama konu sahibi normal bir bakmayı farklı anlayacak durumda gayet.
Kendinize başka meşgaleler bulun, kafanızı dağıtacak.

Kafanı dağıtacak senin ve çocuğunun menfaatine olacak işlerle uğraş
Boşluğuna denk gelir
Bu adam olmaz başkası olur
Aman diyeyim duygusal cahilsin başına her iş gelebilir yazık olur sana ve yavruna
Kendini geliştirerek gelişirsin
Gelişirsen tatmin olursun
Tamin olan gelişmiş insanlar daha az hata yapar

Bu eşinizin arkadaşı değil başka biri de olabilirdi. Sevgisiz bir evlilikte sevgi arar olmuşsunuz. Tama siz sevgi arıyorsunuz da eşinizin arkadaşı utanmıyor mı arkadaşının karısına bakmaya.
Çok ince bir çizgidesiniz. O çizgiyi geçtiğiniz an ne kendinize saygınız kalır ne de anne olarak çocuğunuzun yüzüne bakabilirsiniz.
En mantıklı çözümü eşinizden ayrılmanız. Çünkü bugün arkadaşı olmadı yarın mutlaka biri olacak. Mutsuz evliliğin arkasına sığınarak ALDATMAYI MEŞRULAŞTIRAMAZSINIZ.

bunlar hep yaşını yaşayamamaktan oluyor.

lisedeydim, mahmut tuncerin programını izliyordum. kızlar 18 bile değil benle yaşıt, kız kaçmış mahmut tuncerden düğün istiyorlar. şunu bir türlü anlayamıyordum, bir genç kız fakirlikten neden evliliğe kaçar? oku kardeşim oku ders çalış. bi üniversite bitir. düzgün bir işin olsun. bunu nasıl idrak edemiyorlar.

ailen mi kötüydü sabredip dişini sıkıp okusaydın. 20 yaşında kaçmışsın. 18 yaşında üniversite kazanıp yurtlarda kalıp hem ders çalışıp hem kafelerde çalışan bir sürü namuslu kız var. alnının akıyla iş kadını oldular iyi kötü hepsi.

şimdi de napayım diyorsun? sen ne yap biliyor musun, o küçük kızını okut, iş sahibi yap, başını öne eğdirme.

Duygudan kurtulmak değil de eşinizden kurtulmaya bakın
Bu düşüncem itibariyle topa tutulur muyum bilemiyorum ama bana değer vermeyen bı adamla boşanır hoslandigim adamla oluruna bakarım
Ha bu eşimin arkadasi olduğu için hiç doğru olmaz onların ilişkisini de bozar

Cümlemdeki hoslandigim adamla oluruna bakmak kısmı illa bahsettiğiniz adam olarak algilanmasin .

Duygularının esiri olma sakın, eşin uyuşturucu kullanıyormuş, aile terapistine gidelim desen kabul eder mi? Umarım kabul eder ve senin de bir insan olduğunu, duyguların olduğunu anlar ve evliliğiniz kurtulur.

O adam evli mi, bekar mı? Diyelim ki, boşandın ve aşık oldum dediğin adamla bir hayat kurmaya kalktın, daha o adamın sana olan duygularını bilmiyorsun, senden hoşlandı mı, yoksa seni boşlukta olduğunu biliyor (arkadaşı olduğu için nasıl bir öküz olduğunu gayet iyi biliyordur) ve senden faydalanmak mı istiyor, bakalım o seninle yeni bir hayat kurmak isteyecek mi?

Aman gözünü seveyim, boşluktayken geri dönüşü olmayan bir hataya düşme! Evliliğinin düzelmeyeceğini düşünüyorsan, geleceğini planla ve ondan sonra boşan.

Bu konularda çizgim bellidir ama size kızamıyorum. Gencecik yaşınızda evlenmişsiniz. Yaptığınız yanlış. O adamla da olmaz. Eşiniz düzelecek gibi değil. Kendinizi kurtarmaya bakın. Bir şekilde tutunun hayata mesleğiniz yoksa meslek edinin kursa gidin. Hayatınızı kazanmaya bakın. Çocuğunuza da kendinize de o utancı yaşatmayın.

X