Fesat mıyım gerçekten ?

İş eşinizde bitiyor, yedirmesin hakkını.
Olsun kardeş bu , dünya malı " denilmemeli ticarette.. Kavga etmeden yolu yordamı vardır herhalde..

ortak iş oldugundan giderleri ve iş icin yatırım payını kardan ayırabilirler ancak geri kalan parayı herkesin kendi istedigi sekilde kullanması icin bölüşmeleri gerek.

ilerde cocuklarınız büyüdügünde o aralabaların ardı arkası kesilmez, benim cocugum otobuse biniyor onunki neden araba alıyor diye konu acarsınız... eşinizle konusun, önleminizi simdiden alın.

Bu fesatlık değil bence çok haklısınız. bir çözüm bulmanız lazım bu duruma. herkesin kesesi ayrı dursun böyle oldukça daha çok haksızlığa ugrayan siz olursunuz.

Ben dedikce kotu oluyorum napcagmi sasirdim artkk

Vallahi luksler sifirlar havada ucusurken size hala kamyonun kalmasi pek hos olmamis :)Ama bence abiyle kardesin isine bu denli karisirsaniz evliliginiz zarar gorebilir.Fesat misiniz bilemem ama istekleriniz
Bu kamyonla ilgili bir konunuz daha var miydi sanki

İş eşinizde bitiyor, yedirmesin hakkını.
Olsun kardeş bu , dünya malı " denilmemeli ticarette.. Kavga etmeden yolu yordamı vardır herhalde..

Ona gore hava hos hic sknti bile yapmiyor

Bence eşinizi, abisini ve onun eşini alıp ortak bir şekilde planlama yapın.
Böyle nereye kadar?
Yarın bir gün çocuklar büyür, okul masrafı, gezmesi, alışverişi derken bir dünya gider çıkar. Nereye kadar kısacaksınız?
Ayrıca toplumsal olarak abidir yapar eder bir algısı olabilir ama dinimizde her şey eşit. Anlamıyorlarsa böyle anlatın.

Çok zor bir durum. En kısa sürede çözüm üretmeye bakın.

Konsutukca kotu oluyoruz susmayi deneyim diyorum birazda :))

Okurken başım ağrıdı valla.Ne arabaymis be. Bence işleri falan ayırın ortaklık kardeş dahi olsa olmaz. Mutlaka bir taraf hain çıkar.

:) haklisiniz zaten karismama karari aldim agzimi acmam bundan sonra benm nyetim kavga etmek degl bzdemi alsaydk dedim olay kavgaya gtti ama banane bundan sonra rabbim goruyor kul hakkina giriyolarsa kalmaz yerde.

Araba alacağımızda eşim daha lüks modelleri bakardı..
bende işimizi görsün yeter .
lüks e gerek yok derdim..
üstünden 3 yıl geçti halen aynı fikirdeyim. .
inşallah gönlünce olur cnm ..

En ufak bu konuda bisey dedimmi olayi kavgaya ceviriyor daha gecen ablasina soylendim oda senin esin konusmuyo istemiyo arabayi istese abisi verir dedi gorumcem dogru demiyor istemiyor hic dun dedimki hafta sonu sehir disina gdicez arabayi al bakalm denk gelirse dedi ozman abini arar ben soylerim araba bize lazim diye dedim sakin oyle bisi yapma dedi daha en ufak biseyde sorn ediyoe

Insallah bende o gunu sabirsizlikla bekliyorum :))
O zaman işiniz zor, susmaktan başka çaremiz yok. Yoksa sonra kötü olan siz olursunuz.
Eşinizinde canına tak edecektir birgun merak etmeyin.

Bir an acaba ben mi yazdım diye okudum. Biz de araba değilde ev problemi var.. Biz küçücük evde otururken onlar sıfır lüx eve geçtiler ve dükkandan ödeniyor para.Kredi çektiler. Eşime bunu dediğimde kira ödemiyorsun daha ne yaptığın diyor. Haklı bir yerde ama bu da bana haksızlık gibi geliyor. Adaletsizlik var. Çok fazla.

Okurken başım ağrıdı valla.Ne arabaymis be. Bence işleri falan ayırın ortaklık kardeş dahi olsa olmaz. Mutlaka bir taraf hain çıkar.

Daha bi araba iste demeye gecmiyor sozum isimi ayiracaklar benim lafimla esime gore hic bi sorun yokki fesat olan benim :)

Anne baba ne diyor bu duruma?
Ya şu haksızlıklara hiç gelemiyorum.
Ne diyeyim bilemedim.

Araba alacağımızda eşim daha lüks modelleri bakardı..
bende işimizi görsün yeter .
lüks e gerek yok derdim..
üstünden 3 yıl geçti halen aynı fikirdeyim. .
inşallah gönlünce olur cnm ..

Ayni seklde bende esime aynisi dedim abimde isini gorece bisi alck dedi ama kazailan para ortak iste hem esim calisip o geziyorken

Insallah bende o gunu sabirsizlikla bekliyorum :))

Yalnız o gelecek güne sevinmeyin; eşiniz gelir size yanar, yakınır sonra siz bir kaç cümle kurarsanız yine fesat olursunuz ve sonra :) yine eşiniz yapılanları unutur devam eder eski haline. Böyle tipler değişmez.
Ve hatta belki hakkını almadan ayrılır işten, sizden destek bekler ve sonra :) ........

Beni anlayan biri cikti dmi allaha skur tabikde ac acikta degiliz ama is ortaksa neden biz altta kaliyoruz kii

Konsutukca kotu oluyoruz susmayi deneyim diyorum birazda :))

konusmanız nasıl bilmiyorum ki... söylediklerinizin icerigi ne kadar dogru olsa da kardesin luks arabaya biniyor biz eskilere kalıyor seklinde suclayıcı konusuyorsanız ailesine laf ettirmek istemeyebilir.

ortak iş baska, cocuklarımızın gelecegini hazırlamak baska. yedigimizi ictigimizi buna göre ayarlayalım seklinde anlatırsanız belki daha makul karsılar.
biz arabaya binmeyelim ama ikimiz istiyorsak gezebilelim, benim isteklerimden ötürü eltimin cocuklarının rızkını da yiyiyor gibi olmak istemiyorum, ya da evimin bir yerini kırdırıp yaptırırken ortak işe baglı olmak istemiyorum, kardan herkesin istedigi gibi harcayacagı bir pay ayıralım, onlar da yeni araba alacaklarsa kendi paylarında alsınlar,
ilerde cocuklarımızın belki özelde okuması gerekir, surekli bu haksızlık duygusu karsılıklı olarak devam edecegine bugunden belirleyelim her seyi deseniz eşinizin tepkisi degisir belki?

bu yazdıklarım da cok yaygın gorulen seyler... daha yeni evlisiniz, yolunuzu simdiden cizmeniz hem akrabalık iliskileriniz icin hem de kendi birikiminiz icin cok daha saglıklı olur.

Anne baba ne diyor bu duruma?
Ya şu haksızlıklara hiç gelemiyorum.
Ne diyeyim bilemedim.

Gecen esimin babasi abin lux istiyo almayin sakn normal bisi alin kendinizi zora sokmayn oncede aldnz basiniz agridi vs dedi ama suan bu durumdan haberleri yok onlara desem benim tarafmi tutcklar eminim beni cok severler abisinin karisindan nefret ederler ama dinlck olan yok esim memnun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…