Gecenin bu saatinde uyku tutmadı ? Evlilik için eşinizin ailesi neler yaptı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben zorunlunun trol oldugunu düşünüyorum artık, hiç bir kadın bu kadar saf olamaz, hem saf hem farkında değil duble saf, kadın doğasına aykırı, en başta kadınların beyin yapısı buna izin vermez zaten. Oku, sınavları kazan, üstüne kamuya atan, sonra paratoner gibi ülkede ne kadar değişik var başına topla, beynim sinyal veriyor, sence de bunda bir gariplik yok mu diye.

Çalışmayan adamla olmaz. Erkeğin çalışmamasıyla kadınınki bir değil. Çalışmayan erkek büyük pişmanlık doğurur. Evlilik teklifi aldınız tamam da böyle olmaz. Adam bedavadan yaşayacak. Genç bir karısı da olacak mis.
Çok haklısınız ya

Ben evlilik teklifi almıştım . Benim hali hazırda bi işim ve bir düzenim var ikinci el eşyalarım var. Sevgilimin ailesi hemen söz nişan istiyormuş sanırım. Sevgilimin düzenli bir işi de yok, evleneyim senin yanına geleyim diyor ve ben ailen bana hiç bi şey yapmayacak mı dediğim de bi ev alamazlar mesela diyor . Ama diğer şeyleri yaparlar diyor. Sizce. Ne demek bu ? Neymiş benim kurulu düzenime geldiğinde Buda ne iş olsa yapacak ve daha iyi para biriktirebilecegımızı söylüyor
Diğer şeyler derken; adamın çeyizine lif, patik, iğne oyalı yazma falan da olabilir dikkat et bence. 🤣

Diğer şeyler derken; adamın çeyizine lif, patik, iğne oyalı yazma falan da olabilir dikkat et bence. 🤣
Tek onlarsa sıkıntı büyük 😅😅 şaka bir yana evi baştan ayağa dayayıp döşeseler de olmaz çalışmayan adamla. Ha derse ki ev işi yaparım, yemek yaparım zorunlu gelir ayağını uzatır. Çayını kekini önüne getiririm eh bir derece 😅

adam sıfır gelir/sermaye ile sana ortak olmak istiyo :KK70: erkekler düzenini oturtmadan (askerlik,iş) evlilik topuna girmez bunları halletmeden gidip yüzük alan erkek evlendikten sonra evde yatıp telefondan pubg keyfi yapıp karısından maddi manevi destek bekler... Adam bu yasında düzenli bi iş kuramadıysa şu saatten sonra zor. Kendini geçtim ailesi bile destek olmuyo. Kendini yetiştirememiş bir erkek cocugu bence ... zor yaniii

Tek onlarsa sıkıntı büyük 😅😅 şaka bir yana evi baştan ayağa dayayıp döşeseler de olmaz çalışmayan adamla. Ha derse ki ev işi yaparım, yemek yaparım zorunlu gelir ayağını uzatır. Çayını kekini önüne getiririm eh bir derece 😅
Benim getirdiğim kadar çeyiz getirsin alnından öpücem onun hshdhdh

Ben evlilik teklifi almıştım . Benim hali hazırda bi işim ve bir düzenim var ikinci el eşyalarım var. Sevgilimin ailesi hemen söz nişan istiyormuş sanırım. Sevgilimin düzenli bir işi de yok, evleneyim senin yanına geleyim diyor ve ben ailen bana hiç bi şey yapmayacak mı dediğim de bi ev alamazlar mesela diyor . Ama diğer şeyleri yaparlar diyor. Sizce. Ne demek bu ? Neymiş benim kurulu düzenime geldiğinde Buda ne iş olsa yapacak ve daha iyi para biriktirebilecegımızı söylüyor
Uzaktan msjlarını okuyanlardanım, artk profilin biliniyor ve kimisi ciddi cvp bile vermiyor.. neden biliyor musun? İşine gelen cvpları okuyosun ve görüyorsun sadece sanki. Bak çok mantıklı cevaplar var lütfen gör bunları, düşün ve kendine gel..

Dünden beri konu okudukça şok geçiriyorum.
Yapmayın lütfen! Ticarete atılır gibi evliliğe atılmayın. Sevdiği insanla evlenen bir insanın yazdığı şeyler olamaz bunlar.
1. Sizler yetişkin insanlarsınız bir adım atarken önce kendinize güveniniz olmalı. Karşı tarafın ailesinin ya da sizin ailenizin hiçbir şey yapma zorunluluğu yok. Yaparlarsa hediyeleri olur, yapmazlarsa bu şekilde bir beklentiye girmek çok ayıp.

2. Eğer kendinize ve eşinize bu konuda güveniniz yoksa şuan hazır değilsiniz demektir. Zaten evlenmeyin..
Evlenecek yaşa gelmiş hala düzenli bir isi yok bu da demektir ki hala ailesine yük. Bir evlenip o Insalara iki kişilik yük bindirmeyin, yazık.

Madem ev sizin için bu kadar önemli kendi ailenizden destek alarak (ki onlarda mecbur değil) alın evinizi..

Ay zorunlu öldüreceksin biz, kızım bu adamdan bir cacık olmaz yakma başını, evde damızlık beslemek için mi evleneceksin. Ne iş olsa yaparım diyenler genelde hiçbir iş yapmıyor. Al bir vibratör sadece pil masrafın olur, rahat edersin

Bizim sülalede bir damat var böyle. Hic calismadi evlendikten sonra. Hep kadin calisti. Dogumlardan sonra da. Adam evde cocuklara bakti. Öyle de düsünebilir tabi :) roller degisebilir

Arkadaşım 30 senelik evli aynı bu şekilde eşi çalışmıyor .

Ancak evin çamaşır yemek çocuk bakımı v.s. hep eşi halletti halada devam.

Roller değişmiş durumda onlarda.

Kız evden kaçmak için işe gider durumda adamda halinden memnun .

Ben hafta sonu bulaşık ,çamaşır v.s. ile kafamı camdan uzatamazken arkadaşım geziyorda geziyor çünkü evde tüm iş eşinde.

Herkes hayatından memnun.

sırf evleneceğim diye işi gücü olmayan adamla ne işin var senin acaba?
ya bi silkelensen mi zorunlu?
azicik kendine değer vermeyi ögrensen mesela nasıl olur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X