Gecmisim ailem

Iyi akşamlar.Zaman zaman geçmişe çocukluğuma giderim. Bazen duyduğum bir söz de beni geçmişe götürür.
Benim ailem normal bir aile değildi. Sevgi saygı hic göremedik. Özellikle babam tarafından bize değer verdiğini hic hissetmedik vermedi de. Çocukluğum gençliğim yasayamadigim anılarla dolu.
Bazen çok ofkeleniyorum bazen unutuyorum.
Hep kavga hakaret babm suratını asar hic konuşmaz küfreder anneme yemek yemez. 2 3 gun evde buz gibi hava..Cocuksun anlardin. Biraz büyüyünce onlar kavga eder ben odama kapanır yatakta ağlardım. Küfür hakaret duymak istemezdim.
Cocuktum belki 8 9 yaşlarında hic denize gitmemiştim. Anneme söyledim yalvar yakar. Bir saat uzaklıkta deniz bize. Başkalarından duyar heves ederdim. Gittik ailemle uzaktan baktık denize geldik. Sonra da babam bizi hiç götürmedi.
Başkaları yüzmeye vs giderdi.
Başkaları pikniğe mesire yerlerine giderdi yazın. Bir mesire yeri varmış Yaşadığımiz ilde ama biz hic gitmedik. Bir kere olsun hadi sizi gezmeye pikniğe gotureyim demedi. Annem gidelim dese ne isiniz var orda der kavga çıkarırdi.
Dışarıda ayda yılda bir kere yemek yiyelim o da yok.
Imkani vardı. Memurdu. Insan senede bikac kere goturemez mi ailesini. Fakirlikten yokluktan değildi bu yaptıkları. Cimrilikten belki
Babamin bize sevgi gösterdiğini hic hatırlamam. Her yaptığımız kötü eleştirirdi..Bir kere de ovseydi.
Takdir alır getirirdim..Bakar kenara koyardı.
Pısırık ozguvensiz olduk başka nasıl olabilirdik. Bu durumu çok asmaya çalıştım.. Bir işe başlayınca biraz biraz astım..eskisinden iyiyim ama tam değil.

Geçen yeğenim bir şey istemiş babamdan markette o da almamış. Annem bana anlatıyor. Çocuk nasıl istedi baban almadı sizden görmedi ki alışmadı ki. Doğru diyordu biz bişy istemezdik ki.
Yine yeğenim biraz hareketli. Babam da kızıyor aşırı tepki veriyor. Annem de siz büyürken sizden haberi mi vardı dedi. Doğru biz ablamla ben kendi kendimize buyuduk. Hiç isteğimiz ttaskinkigimiz gürültümuz bile olmadi.

Neyse büyüdük üni okudum isim var evlendim.
Annemle babam çok nadir gelir bize oturmaya.
Geçen bizim o tarafta işleri var ben de dedim bize gelin yemek yeriz. Neyse geldiler. Babam kalkarız birazdan fln diyor. Geleli 5 dk fln oldu. Annem bsy dedi sonra babam tersledi iyi 2 saat bekleriz burda dedi. Ya çocuğunun evine oturmaya gelmişsin bekleriz burda ne demek?
Neyse daha çok var böyle örnek.
Uzun oldu. Biraz iç dökme benimkisi. Bu aralar aşırı duygusalım.
Hamileyim kız bebek bekliyorum. Inşallah onu iyi yetiştiririz kendimde eksik olanlari belki kızımla tamamlarim.
Anlıyorum sorsalar bende ailemin kızı olmazdım. Alkolik borç batağında karı kız kovalayan babam olmadı ama baskı kural cimri paramı almayın canımı alın gibi birisi. Annemde ona benzedi. Maddi geçtim manevi olarakta yoklar sanjyolarki sevgi göstersek para isticek 😂😂 ben takılmıyorum yapacak bişey yok olmuşum onlardan.

X