gelin olamadan boşanıyorum ona güvenmiştim

Mutsuz musun doğru söyle 🤣 sanki boşanmak o kadar kolay tövbe tövbe 🤣 uykum kaçtı sinırım zıpladı yine. kime üzülsem sonu hep böyle bitiyor 🤣
Boşanmak yabancısı olduğumuz şey değil ki, halam 90 larda boşandı, konu sahibi yoktu bile dünyada o zamanlar. Kocası aha da böyle bir modeldi, ama dövmeyeninden. Şimdi de kuzenim boşanıyor, o erkek lakin, 1 yıl anca evli kaldı. İnsanlar boşanabiliyor yani.

İlk sayfalarda yorum yapmıştım o zamanlar yorumlar sertti çünkü genç bir kızı yaşayacaklarından korumak için konuşuluyordu.
Artık olan olmuş bu iğrenç kocan ve ailesinden kurtulduğun için sevindim en azından
Adam babasının kopyası olmuş sanki çok matah bir şeymiş gibi
Şöyle adamlar evlenmesin kimsenin kızının başını yakmasınlar

Boşanmak yabancısı olduğumuz şey değil ki, halam 90 larda boşandı, konu sahibi yoktu bile dünyada o zamanlar. Kocası aha da böyle bir modeldi, ama dövmeyeninden. Şimdi de kuzenim boşanıyor, o erkek lakin, 1 yıl anca evli kaldı. İnsanlar boşanabiliyor yani.
Hayır tutturmuş boşanmak kolay sanki diye.Başına daha başka ne gelmesi lazımdı acaba boşanmak için? 3 haftada olanlara bak.Yaşadığı şeyler gerçekten üzücü ama bari şöyle konuşmasın yok herkesin kocası normal mi sanki,boşanmak kolay mı falan filan.Herkesin kocası,karısıkı tutup bekaret testine mi götürüyo acaba?

Yabancı bi ülkede olduğu için daha zorlanmış olabilir ama hiç bi şey yapamıyosa ailesine whatsapptan arayıp ulaşırdı yine ulaşırdı yani bir şekilde.2018 yılı teknolojik olarak gayet gelişmiş bir yıl yani.He bir de ben dil bilmiyorum o ülkede yarın bi gün bi şey olursa nasıl dönerim diye düşünmeden bu işin olmasıda ayrı bir durum.

İlk sayfalarda yorum yapmıştım o zamanlar yorumlar sertti çünkü genç bir kızı yaşayacaklarından korumak için konuşuluyordu.
Artık olan olmuş bu iğrenç kocan ve ailesinden kurtulduğun için sevindim en azından
Adam babasının kopyası olmuş sanki çok matah bir şeymiş gibi
Şöyle adamlar evlenmesin kimsenin kızının başını yakmasınlar
Sadece bu yorumu meraktan soruyorum.
Böyle adamla evlenen kadınlar için yorumunuz nedir ? Göz göre göre intihar bu.

Sadece bu yorumu meraktan soruyorum.
Böyle adamla evlenen kadınlar için yorumunuz nedir ? Göz göre göre intihar bu.
Geçen konunuzda bayağı olayli olmuştu ama buradaki kadınlar haklıydı
Sizin ceyizinize konan havludan alınmayan bileziklerinizden çok daha önemli problemleriniz var diye

Size kıymet vermiyorlar ailenize saygı duymuyorlar size yurtdışına alıp götürecekleri bir esya gibi bakıyorlar
Ben olsam o nişanlı ne yaparsa yapsin barışmam
Böyle bir yorum atmışım
İlk sayfalardaydı

konu sahibi tesadüfen rastlayıp merakla okudum yaşadıklarınızı. hemen boşanmalıydın diyen yorumlara şaşırmış çevrem biraz daha sabretseydin diyor demişsiniz. evlilikler hemen bitiyor mu diye de sorgulamışsınız.
şöyle söyleyim yemek yerken içinden sebzenin kabuğu çıkar alır kenara koyar yemeğe devam edersin. kemik çıkar taş çıkar bazen dişini kırar yine devam edersin. ama içinden hamamböceği çıkan yemeği yemeye devam edemezsin. senin yemekten direkt böcek fare ne ararsan çıkmış. işte o yemek yenmez. konuların hepsi birbirinden rezil. yapılanlar normal değil. o nedenle insanlar boşanılması gerektiğini yazmış. dakka bir gol bir bekaret kontrolü dayak hakaret iftira yalan. ne ararsan var. senin yemek yenmezdi yani. ama 2 haftada kaçıp kurtulmana sevindim. yolun açık olsun

Pes yani kız 2 haftada kaçmış kurtarmış kendini hala eleştirenler var. Bu durumlara düşüp "ben bu kadar inat edip evlendim dönemem" deyip işkence çekmeye devam ederken "bir şekilde kendini kurtarmış olmasına geç de olsa akıllanmışsın iyi yapmışsın" demek yerine hala eleştiri yağmuruna tutuyorsunuz ya hayret ediyorum. "ben şöyle yapardım, ben böyle yapardım"lar sizin görüşleriniz. O yapamamış ama bir şekilde kurtulmuş. Ne bu öfke yağmuru.

Pes yani kız 2 haftada kaçmış kurtarmış kendini hala eleştirenler var. Bu durumlara düşüp "ben bu kadar inat edip evlendim dönemem" deyip işkence çekmeye devam ederken "bir şekilde kendini kurtarmış olmasına geç de olsa akıllanmışsın iyi yapmışsın" demek yerine hala eleştiri yağmuruna tutuyorsunuz ya hayret ediyorum. "ben şöyle yapardım, ben böyle yapardım"lar sizin görüşleriniz. O yapamamış ama bir şekilde kurtulmuş. Ne bu öfke yağmuru.
k.k da ne metres üyeler var ayy benim kocamm şöyle bana düşkünnn böyle bonkörr diye yazıyorlar.bilmeden onlara imrenen destekleyen var yeminle. :KK45: bu üye 19 20 yaşında evlenmeye kalkmış .hayata toz pembe baktığı yaşlarmış .arabaya eve yurtdışına özenmiş de olabilir normal.ilk yurtdışına gitmek için evlenen kız bu üye mi?onbinlerce oldu.çoğunun evliliği de kötü gitti.e bu üye de anlamış 2 3 haftada.dönmüş yolundan.evli olmasa sevgilisiyle yaşasa o zaman sorun olmayacaktı bu kadar bazı üyelere göre.k.k da tonla okudum evlere şenlik ağır toksik sevgililerinden bile ayrılmıyorlar aylarca.

Herşeyi anlatmışsınız ama ben gerçekten bir süre sonra okumadım.. geçin şu basiret bağlanmasını.. adamlar yüzünüze tükürse yarabbi şükür diyeceksiniz neredeyse..evlenmeden önce olanlar evlendikten sonra olanlar... sevgi,saygı anlayisinizi gözden geçirin.. demekki sizin hayatınızda kalmak.icin hayatı size zindan edip ,ezmek gerekiyor..kendinize saygınız yok

k.k da ne metres üyeler var ayy benim kocamm şöyle bana düşkünnn böyle bonkörr diye yazıyorlar.bilmeden onlara imrenen destekleyen var yeminle. :KK45: bu üye 19 20 yaşında evlenmeye kalkmış .hayata toz pembe baktığı yaşlarmış .arabaya eve yurtdışına özenmiş de olabilir normal.ilk yurtdışına gitmek için evlenen kız bu üye mi?onbinlerce oldu.çoğunun evliliği de kötü gitti.e bu üye de anlamış 2 3 haftada.dönmüş yolundan.evli olmasa sevgilisiyle yaşasa o zaman sorun olmayacaktı bu kadar bazı üyelere göre.k.k da tonla okudum evlere şenlik ağır toksik sevgililerinden bile ayrılmıyorlar aylarca.
Ben bu konuyu hortladıktan sonra gördüm 2018de aktif değildim zaten. Cahillik, iyi bir aileye gelin gittiğini düşünme (ki pek çok aile de çocuklar anlaştıysa buna kolayca hayır demez), tavsiye edildiyse iyidir düşüncesi, stresi yaşanan sorunların temeli olarak görmek... Daha çok şey sayarım, bazı şeyler yaşanmadan ikna olunmayabiliyor.

Her insanın kişilik özellikleri çevresinde yaşananlardan ya da uyarılardan çıkarım yapmaya yetmiyor, mutlaka yaşayarak öğrenmeleri gerekiyor. Düşünsenize bunca yaşanana rağmen çevresinde "sabret, geçer" diyenler varmış.

Bazı insanlar nasıl bir kültürde yaşadığımızın farkında değil hala. Biz "gelinlikle girdin kefenle çıkarsın" tabusunu yıkmaya çalışan nesiliz. Bazı aileler bu konuda daha hızlı ilerlemiş olabilir ama bu algı ilçeden ilçeye köyde köye sülaleden sülaleye değişiyor. Türkiye çağ atlamış gibi düşünüyor bazıları ama aslında çağ atlama işi kisisel bu ülkede. Ben atladım sen neden atlayamadın demek çok saçma.

Ben bu konuyu hortladıktan sonra gördüm 2018de aktif değildim zaten. Cahillik, iyi bir aileye gelin gittiğini düşünme (ki pek çok aile de çocuklar anlaştıysa buna kolayca hayır demez), tavsiye edildiyse iyidir düşüncesi, stresi yaşanan sorunların temeli olarak görmek... Daha çok şey sayarım, bazı şeyler yaşanmadan ikna olunmayabiliyor.

Her insanın kişilik özellikleri çevresinde yaşananlardan ya da uyarılardan çıkarım yapmaya yetmiyor, mutlaka yaşayarak öğrenmeleri gerekiyor. Düşünsenize bunca yaşanana rağmen çevresinde "sabret, geçer" diyenler varmış.

Bazı insanlar nasıl bir kültürde yaşadığımızın farkında değil hala. Biz "gelinlikle girdin kefenle çıkarsın" tabusunu yıkmaya çalışan nesiliz. Bazı aileler bu konuda daha hızlı ilerlemiş olabilir ama bu algı ilçeden ilçeye köyde köye sülaleden sülaleye değişiyor. Türkiye çağ atlamış gibi düşünüyor bazıları ama aslında çağ atlama işi kisisel bu ülkede. Ben atlasım sen nedennatlayamadın demek çok saçma.
aynen öyle.ayrıca aylarca yıllarca sürmemiş ki evliliği.bir iki ay anca sürmüş bitmiş.ekonomik özgürlüğü olan yaşı 30 üstü üyeler yok mu aramızda eşinden sözlü fiziksel ekonomik şiddet görüp çocuk var diye hala boşanmayan?sanki tek bu kız hata yapıyor

Yaşadıklarınızı dehşet bir şekilde okudum... Ya x kişinde bir psikolojik sorun vardı galiba ve size yamadılar sizde gerçekleri görünce bu kadar çirkinleştiler. Geçmiş olsun
Elalemin sorunlusu
Babası tarafından bebek yaşta annesinden ayrılmış, Allah bilir ne tür şiddetler neler neler yaşamış ama babasından uzaklaşacağına tıpatıp babası olmuş.
Hatta bazı yerlerde ondan daha berbat
Bu yüzden anası babası sorunlu erkeklerden uzak durmak lazım kan çekiyor illa bir yerde
Bu konularda konuşmak doğru değil ama
Bu yüzdende bu adamdan bebeği olmaması daha iyi

konu sahibi tesadüfen rastlayıp merakla okudum yaşadıklarınızı. hemen boşanmalıydın diyen yorumlara şaşırmış çevrem biraz daha sabretseydin diyor demişsiniz. evlilikler hemen bitiyor mu diye de sorgulamışsınız.
şöyle söyleyim yemek yerken içinden sebzenin kabuğu çıkar alır kenara koyar yemeğe devam edersin. kemik çıkar taş çıkar bazen dişini kırar yine devam edersin. ama içinden hamamböceği çıkan yemeği yemeye devam edemezsin. senin yemekten direkt böcek fare ne ararsan çıkmış. işte o yemek yenmez. konuların hepsi birbirinden rezil. yapılanlar normal değil. o nedenle insanlar boşanılması gerektiğini yazmış. dakka bir gol bir bekaret kontrolü dayak hakaret iftira yalan. ne ararsan var. senin yemek yenmezdi yani. ama 2 haftada kaçıp kurtulmana sevindim. yolun açık olsun
Tesekkür ederim haklısınız benim yaşadıklarımla bir evlilik tabiki yürütülmez ben genel olarak evliliklerin nasıl yürütüldüğünü anlayabilmek için öyle söyledim her kadının karakteri farklı değerleri azda olsun farklı kimler nelere tahammül eder veya ediyor bilinmez herkesin fikrini merak ediyorum ama burası gizliden iç açma, yakındaki insanların yargılayacağı şeyleri rahatça anlatıp rahatlama, insanların birbirini anlama, yönlendirme platformu olarak görüyorum bazı insanlar cımbızla laf çekip öyle üzerine gidiyorki kusur arayan akrabalar gibi oluyor 😄

Sizin eski konularınızda var tek derdiniz zengin biriyle evlenmekti kaç defa konularınızda size söylendi , yazıldı . Bu adamla da sırf zengin yurtdışında yaşıyor diye evlendiniz ve aileniz karşı tarafı resmen yolmaya çalıştı yok su kadar altın, yok ev gibi abartı isteklerde bulundunuz. Adamlar da kendini yoldurmadı. Sizin evliliğiniz en basından hataydı tanımadan etmeden evlenip yurtdışına gitmek büyük cesaretti . Olan olmuş biten bitmiş sizde çıkarılacak dersi cıkarmıssınızdır.

Yıllardır bu forumu takip ederim
bı iki yildir üyeyim bir suredir de yazarım

Bu konuyu ben hortlatmadim ama konu sahibi güncel bilgiler versin diye azıcık çabaladım diyebilirim
Tabi böyle bir sonuç beklemiyordum epey üzücü bir sonla karşılaştım
Fakaaaat nedir bu öfkeniz? gerçekten de pusuda insanların hatalarını görüp sen niye böyle ( benim gibi asıl) davranmadin
Diyenlere ne diyeceğini bilemiyorum

Gökten elmalar düşmüş herkes üstüne düşen dersi almış işte daha ne

Burada takip ettiğim yorumlarını sevdiğim bir kaç üye var ve coguyla hemfikir değilim
Birbirimizin aynısı olmak zorunda mıyız
aynı tepkileri vermek zorunda mıyız

Mavinin kötü tercihi yada kararları bile bundan sonraki süreçte başka hanımefendiler için önemli not olarak dikkate alınacak diyor ve
Çay içmeye gidiyorum 🌼

Hayır tutturmuş boşanmak kolay sanki diye.Başına daha başka ne gelmesi lazımdı acaba boşanmak için? 3 haftada olanlara bak.Yaşadığı şeyler gerçekten üzücü ama bari şöyle konuşmasın yok herkesin kocası normal mi sanki,boşanmak kolay mı falan filan.Herkesin kocası,karısıkı tutup bekaret testine mi götürüyo acaba?

Yabancı bi ülkede olduğu için daha zorlanmış olabilir ama hiç bi şey yapamıyosa ailesine whatsapptan arayıp ulaşırdı yine ulaşırdı yani bir şekilde.2018 yılı teknolojik olarak gayet gelişmiş bir yıl yani.He bir de ben dil bilmiyorum o ülkede yarın bi gün bi şey olursa nasıl dönerim diye düşünmeden bu işin olmasıda ayrı bir durum.
Sonuna kadar tabi haklisiniz. Bunlar norml saglikli düsünen insanin tepkileri davranislari olmali. Disaridan bakarken bizler icin en mantikli cözüm yolu bu. Lakin stres altinda, psikolojik baski altinda ve bence konu sahibinin kendi şemalarından dolayi böyle davrandi dolayisiyla. Onun icin böylesi en dogrusuydu durumunu kabullenip ve harekete gecinceyw kadar. Demek istedigim buradq cogu insan derdini paylasirken biz okurlar gibi mantikli ve cözüm odakli düsünemiyorlar. Hepsi hayatlarinda bir dönüm noktasi, travma , sok yasiyorlar. Ve bunlari kabullenip atlatmak zaman aliyor. Cogu zamanda nekadar aci olsada büyük kayiplar yasayip tecrübe ediyorlar. Biz hernekadar hikayelerin gidisatini bastan bilsekte fsyda etmiyor😊 dilerim ki herbirimize zor anlarimizda mantikli ve saglikli bir sekilde karar vermek nasip olur

Bazı insanlar nasıl bir kültürde yaşadığımızın farkında değil hala. Biz "gelinlikle girdin kefenle çıkarsın" tabusunu yıkmaya çalışan nesiliz. Bazı aileler bu konuda daha hızlı ilerlemiş olabilir ama bu algı ilçeden ilçeye köyde köye sülaleden sülaleye değişiyor. Türkiye çağ atlamış gibi düşünüyor bazıları ama aslında çağ atlama işi kisisel bu ülkede. Ben atladım sen neden atlayamadın demek çok saçma.
Yorumunuz yalnız değilim dedirtti çok teşekkür ediyorum, bana bunları söyleyenler öyle yaşlıda değil, gayet 20-30 yaş skalasında insanlardı, bekaret kısmı çok ağır onu herkese anlatamadım ama, genel problemlerden bahsedince bizde yaşadık yaşıyoruz yaşıcaz tarzı güzellemeler duydum.

Dediğim gibi ben dürüstüm baştan beri herşeyi çıplaklığıyla anlatım, gerçekten yurtdışı hevesiyle gitmedim üzülerek içim sökülerek gittim sevdiğim adam için fedakarlık olarak düşündüm kaldıki gideceğim ülke öyle ayılıp bayılcak durumda gerçekten değil fakir gelişmemiş bir ülkeydi türkiye onun yanında cennet kalır alamanyalara eurolara gitmedim😄

X