Geri çağırılan alerji maması

ha illa birşey yapmak istiyorsanız bebeklere verilen ultra dikkat edilmesi gereken önemli bir besin kaynağında böyle hataya yer verilmemesi gerektiği için şikayetçi olabilirsiniz. normalde sizin şuan bunu düşünüyor olmanız gerekirdi. bebeğiniz diğer bebekler gibi çoktan tüketmiş ve hastanelik olmuş olabilirdi . asıl sorun bu aslında
Sonuna kadar katılıyorum. Ben olsam o 3 kutu mamayi düşüneceğime çocuğumun sağlığı için panige kapılırdım. Giden 3 kutu mama olsun diyeceğim onada para vermemişsiniz zaten.

düşünceniz normal ve etik değil, raporlu olana para vermediniz normal mama alsaydınız para verecektiniz madem firma geri mamayı toplatıyor değiştirip normal mama alayım diyemezsiniz ,bunu dünyanın hiçbir yerinde göremezsiniz böyle isteğinizi karşılayacak hiç bir yer yok, tarihi geçmiş olurdu yanlış mama vermiş olurlardı tamam dediğiniz olurdu ama mama firmasının kendisi üretimde sorun olduğu için piyasadan toplatıyor ne firma ne de eczacı sgk nın karşıladığı mamanın yerine niye size mama hediye etsin ? akıl var mantık var...piyasadan toplatılıyor komple ...

Bence devletin takibini yapıp firmadan bu parayı tahsil etmesi gerekiyor. Resmen devleti soydular. Ve bu mama yerine sgk nın bize fatklı bir alerji maması sunması gerekir. Bunu normal mamayla değiştireyim demiyor konu sahibi de okuduğum kadarıyla. Zaten normal mama kullanabilse devletten raporlu alerji maması kullanmazdı. Alerji mamalarını tadı çok çirkin. Bebeği alıştırmak zaten yeterince zor.

T Tubaaaa81 bu arkadaşımız başka alerjik mama ile değiştirdi.
Benim de başıma geldi çok sinirliyim.
Şuan bir sürü mama elimde kaldı hepsini çöpe attim.
Mamayi üretenler böyle birşey olmadığına dair eczanelere yazı göndermiş.
Eczaneci eşimi aradı yazıyı atti ama midem bulandı benimde.
Benim bebek de başka birşey doğru duzgun yemiyor.
Alerjik ineksutune ara ara geç demisti doktor ama sürekli veremiyorsun.
Kullanabilirsiniz o mamaları diye yazı geldi ama dediğim gibi içim almıyor artik.
Arkadaş yeni yazdirmis bende doktora gidip değiştireceğim yoksa ineksutune devam.
Çünkü diğer mama denedim aptamil gibisinden istemiyor onları da.

Bence devletin takibini yapıp firmadan bu parayı tahsil etmesi gerekiyor. Resmen devleti soydular. Ve bu mama yerine sgk nın bize fatklı bir alerji maması sunması gerekir. Bunu normal mamayla değiştireyim demiyor konu sahibi de okuduğum kadarıyla. Zaten normal mama kullanabilse devletten raporlu alerji maması kullanmazdı. Alerji mamalarını tadı çok çirkin. Bebeği alıştırmak zaten yeterince zor.
Artık ellerindeki alerji mamasını kullanmıyorlarmış, normal mamaya geçmişler. Konu sahibi normal mamayla değiştirilmesini istiyor.

T Tubaaaa81 bu arkadaşımız başka alerjik mama ile değiştirdi.
Benim de başıma geldi çok sinirliyim.
Şuan bir sürü mama elimde kaldı hepsini çöpe attim.
Mamayi üretenler böyle birşey olmadığına dair eczanelere yazı göndermiş.
Eczaneci eşimi aradı yazıyı atti ama midem bulandı benimde.
Benim bebek de başka birşey doğru duzgun yemiyor.
Alerjik ineksutune ara ara geç demisti doktor ama sürekli veremiyorsun.
Kullanabilirsiniz o mamaları diye yazı geldi ama dediğim gibi içim almıyor artik.
Arkadaş yeni yazdirmis bende doktora gidip değiştireceğim yoksa ineksutune devam.
Çünkü diğer mama denedim aptamil gibisinden istemiyor onları da.

İşte doktora gitmemize gerek kalmamalı bunun için. Elimde 10 kutu var hepsi toplatılan seriden. Bana kullanma dediler eczacı da doktorum da. Pregomin as önerdiler ama bunun için tekrar doktora gitmem lazım. Elimde mama gözüktüğü için de problem yaşayacağım diye düşünüyorum. Uğraşmayı bıraktım ben mamayı kestim. Pirinç unu ve yulaf unuyla muhallebi yapıyorum tok tutuyor. Anne sütü de alıyor zaten. Daha mama işine bulaşmayacağım. Ama eczacı kapıma pregomin as getirse elimdekileri alıp tabi ki kullanırdım.
N nscckts gerçekten mağduriyet var konu sahibi ifade edememiş.

konu sahibi başka bir alerji mamasıyla değişim istemiyor ama
?
benimde kızım 1 yaşına kadar alerji maması kullandı ne olduğunu çok iyi biliyorum.

Artık ellerindeki alerji mamasını kullanmıyorlarmış, normal mamaya geçmişler. Konu sahibi normal mamayla değiştirilmesini istiyor.

Ay tekrar tekrar okudum başta yazmış görmemişim. He zaten kullanmadığı mamaymış. Neyse bizim alerjimiz geçmediği için biz ciddi mağdur olduk bu konuda. O yüzden çok dertliyim.

İşte doktora gitmemize gerek kalmamalı bunun için. Elimde 10 kutu var hepsi toplatılan seriden. Bana kullanma dediler eczacı da doktorum da. Pregomin as önerdiler ama bunun için tekrar doktora gitmem lazım. Elimde mama gözüktüğü için de problem yaşayacağım diye düşünüyorum. Uğraşmayı bıraktım ben mamayı kestim. Pirinç unu ve yulaf unuyla muhallebi yapıyorum tok tutuyor. Anne sütü de alıyor zaten. Daha mama işine bulaşmayacağım. Ama eczacı kapıma pregomin as getirse elimdekileri alıp tabi ki kullanırdım.
Çok sıkıntı iste.
Doktor eşime gelin rapor yazalim yeniden demis.
Sinir oldum direkt veren yok.
Bende bayağı vardı onbeskutu felan hepsini attim.
Şimdi yazıda dört kişide bakteri olduğu ama yapılan arastirmalarda böyle bir sonuca ratlanmadigi kullanabilirsiniz diye yazı yollamis firma.
Belki de başka vermeyecekler ispatlanmamis çünkü ama benim midem bulandı çocuğun tek kullandığı mama buydu.

konu sahibi başka bir alerji mamasıyla değişim istemiyor ama
?
benimde kızım 1 yaşına kadar alerji maması kullandı ne olduğunu çok iyi biliyorum.

Şimdi okudm onu başa yazmış 👀
Öyle bir şey olmaz da. Ben direkt eczanenin alerji mamasıyla değiştirmesini istiyorum değiştirmiyorlar. Çünkü sgk bu işlerle uğraşacağına amaaaaaan giden devletin parası olsun diyor bence.

eczacılar hastaneler bu tarz durumlarda zaten bildirim yapıyor bakanlığın bilgisi dahilinde bu mevzu, o ilaçların mamaların toplatılma kararını zaten bakanlık veriyor , o sgk pirimleri boşuna gitmiyor devlet giden parasını firmadan almaz olur mu hiç ?
konu sahibinin cebinden giden durum yok devletin cebinden gitti devletde zaten onu tahsil edecek. firma bu gibi durumlarda + ceza da ödüyor.

Ay tekrar tekrar okudum başta yazmış görmemişim. He zaten kullanmadığı mamaymış. Neyse bizim alerjimiz geçmediği için biz ciddi mağdur olduk bu konuda. O yüzden çok dertliyim.
Sizin alerjiniz geçmemiş ve kullanmaya devam ediyorsunuz anladığım kadarıyla, başka alerji mamasıyla değiştirilmesini istemeniz çok normal.
Konı sahibinin bebeğinin alerjisi zaten geçmiş ve elindekini kullanmıyor ve normal mamayla değiştirir mi hiç eczacı bi uyanık kendisi herhalde.

Mama işi çok sıkıntılı ya
Biz de h... ile başlayan organik mama kullanıyorduk
2 numaraya geçtik mamaya bie haller oldu
Asla erimiyor suyun içinde
Süt kesiği gibi toz mama üstte su altta kalıyor.
2 3 kutu aldım hepsi öyle. Sonra 1 tame daha aldım. O öyle değil. Şak diye eriyor.
Firmaya yazdım. Bunlar bozuk mu diye
Hayır 2 numaranın içeriği yoğun kolay erimes iyi karıştın dediler
Peki son aldığım neden anında eriyor? O zaman bu bozuk dedim
Biz organik olduğumuz için kutular arasında standardı sağlayamıyoruz. Farklı olabilir dedi

Şimdi nasıl güveneyim? Midem bulandı bi kere
Sma comfort a geçtim

eczacılar hastaneler bu tarz durumlarda zaten bildirim yapıyor bakanlığın bilgisi dahilinde bu mevzu, o ilaçların mamaların toplatılma kararını zaten bakanlık veriyor , o sgk pirimleri boşuna gitmiyor devlet giden parasını firmadan almaz olur mu hiç ?
konu sahibinin cebinden giden durum yok devletin cebinden gitti devletde zaten onu tahsil edecek. firma bu gibi durumlarda + ceza da ödüyor.

Cebimizden gitmiyor elbette ama ben devletin takibini yaptığını bilmiyorum. Mesela bende 10 kutu var ama şimdiye kadar 30-40 kutu kullandık diyelim. Devlet hepsinin parasını tahsil edecek + ceza mı kesecek firmaya?

Cebimizden gitmiyor elbette ama ben devletin takibini yaptığını bilmiyorum. Mesela bende 10 kutu var ama şimdiye kadar 30-40 kutu kullandık diyelim. Devlet hepsinin parasını tahsil edecek + ceza mı kesecek firmaya?
ne kadar ödeneceğine firmanın verdiği zarar tespiti ile kesinleştirirler

e tabiiki ceza da kesilir firmaya kesilmez olur mu hiç, hatta kamu davasına dönüşür, ekstra kişisel davalar açılırsa mesela bu mama yüzünden hastanelik olduk şeklinde o mamayla ilişkili olduğu doktor raporuyla şikayetçi olunursa hastane masraflarını bile karşılamak zorunda firma .

İyi de siz zaten raporlu almışsınız , ücret ödememişsiniz ve elimizdekini de kullanmayacakmışsınız . Ne diye değiştirsin ki eczacı ? Kusura bakmayın ama çok mantıksız bir talep .
Hayır kullanacaktım tabii ki. Alerji maması alerji gecince bir daha kullanamazsin gibi bir sey değil.

Eczacı bu mamayı size sattı. Devletten parasını aldı. Şimdi firmaya geri iade edecek. Firmaya iade ederken tekrar para alacak mı acaba o firmadan. Almayacaksa size başka mama vermemekte haklı.
Ben eczacınün sadece konusma tarzına takıldım. Iade veya değisimi onun karsilamasıni beklemiyorum

Bebeğim 6 aylıktan beri raporlu olarak alerji maması kullanıyor. 1 yaşından sonra hakkı bitiyordu, biz de alerjisi de geçtiği için normal mamaya geçiş yapmaya başlamıstik ki bu kullandığımız mamanın geri çağırıldığı haberi geldi. Geri çağırma/çekilme firmanın gönüllü olarak yaptığı bir şey çünkü ana merkezin olduğu ülkede 4 bebek hastanelik olmuş enfeksiyon sebebiyle. Bakteri bulunmuş fabrikasında.
Elimizde 3 kutu daha vardı. Çok uzun telefon trafikleri sonrası firma resmen sunu dedi: Mamaları geri alırım imha için ama ne parasını oderim ne de başka ürünle değiştiririm. Eczacı da bana "raporla aldınız zaten para ödemediniz ki?" diyor. Sanki eşim ve benim toplamda 40 seneyi geçen sgk primi odemelerimiz önemli değilmiş gibi. Zaten parasını istemiyoruz, başka bir urunleri olan mamayla değistirmelerini istiyoruz. Ayrıca elinde o mamadan stok olan ailelere de üzülüyorum. Bir kutusu galiba 200 tlye yakın ve ek gıdaya baslamayan bir bebek ayda 8-9 kutu bitirir. Yani bebeğimin bu riskli mamayı kullandiğina mi yanayım, firmanın "istediğiniz yere şikayet edebilirsiniz haberleri var" diyip devletin parasını çöpe atmasına mı yanayım, bir eczacının aldığımız ilacları devletin bize beleşe verdiği bir şey gibi görmesine mi yanayım bilemiyorum. Bu sorunu yaşamış ve çözmüş biri varsa öğrenmeyi çok isterim. Ve buraya kadar okuyan olduysa bu sıkıntımı paylaştığınız için teşekkürler. Çok sinirlendim ve paylaşmak istedim.
İnşallah yardımcı olan birisi çıkar

Hayır kullanacaktım tabii ki. Alerji maması alerji gecince bir daha kullanamazsin gibi bir sey değil.
O zaman neden normal mamayla değiştirmek istiyorsunuz ? Hani başka alerji maması isteseniz bir nebze normal karşılanır ama normal mama ile hiç bir yer değiştirmez. Çünkü normal mamayı alırken para ödersiniz , diğeri raporla alınan mama.

ha illa birşey yapmak istiyorsanız bebeklere verilen ultra dikkat edilmesi gereken önemli bir besin kaynağında böyle hataya yer verilmemesi gerektiği için şikayetçi olabilirsiniz. normalde sizin şuan bunu düşünüyor olmanız gerekirdi. bebeğiniz diğer bebekler gibi çoktan tüketmiş ve hastanelik olmuş olabilirdi . asıl sorun bu aslında
Siz çook çabuk yargılara varıp insanları suçluyorsunuz :) Ben kendim sağlıkçıyım. Firmanın kendi sitesinde bakterinin nerede bulunduğu vs gibi detayları okudum. Doktorumuzla görüştüm. Şu konuda bile tanimadiğiniz birini 3 kutu mama için dolandıricı ve bebeğinin sağlığını dusunmeyen zalim anne yaptınız. Ben nasıl bir kişiliğim olduğunu size anlatarak vakit kaybedemem. Bòyle rahatlıyorsunuz herhalde....

X