Geri çağırılan alerji maması

Siz çook çabuk yargılara varıp insanları suçluyorsunuz :) Ben kendim sağlıkçıyım. Firmanın kendi sitesinde bakterinin nerede bulunduğu vs gibi detayları okudum. Doktorumuzla görüştüm. Şu konuda bile tanimadiğiniz birini 3 kutu mama için dolandıricı ve bebeğinin sağlığını dusunmeyen zalim anne yaptınız. Ben nasıl bir kişiliğim olduğunu size anlatarak vakit kaybedemem. Bòyle rahatlıyorsunuz herhalde....
ne münasebet ?yargı da yok suçlama da yok dolandırıcı ve zalim dediğim bir kelimem ve imam bile yok , sağlıkçıysanız iyi bilmeniz gerekir ki mama toplatıldıysa doktorunuza gider muadili bir mamanın raporunu yazmasını istersiniz, sorun böylece çözülür .ülkemizde tek bir marka yok alerji maması yapan .

Kendiniz de diş hekimiymişsiniz.

Devlet mama hakkı veriyor, kullanıp kullanmamak sizin elinizde. Çoklu besin alerjisi olan oğlumda ne normal, ne alerjik mama kullanmadım. İlk 6 ay anne sütü, 6 ay sonrası eliminasyon ile tadımlar, 9. ay itibariyle porsiyon artırımı vs derken çok şükür 18 aylık oldu. Kaldı ki alerjide yeni yaklaşımlarda anne sütünün önemini makalelerle ve ampirik olarak da ortaya konuyor.

Siz mama ile ilerlemeyi tercih etmişsiniz, çok şükür alerjiyi de atlatmışsınız. Geri çağrılan mama Similac'ın Alimentum ve Elecare'in 400 g'lık olanları. Yazmakta sakınca görmüyorum zira şirketin genel müdürünün geri çekme bildirimi gizli bir şey değil.

Yukarıda size izlenecek yolu yazdım. Bu mamanın Türkiye temsilcisi Abbott son kullanıcıyı yani sizi muhatap almaz. Mamanın satışında sözleşme sizinle mi yapıldı ki? Sözleşme gereği ceza-i müeyyideler sizin tarafınızdan uygulansın?

İzlenecek yol net. Siz doktora gideceksiniz, doktor yeni bir rapor çıkartacak. Yeni alerji mamanızı ücretsiz alacaksınız.
Arka planda Sağlık Bakanlığı gerekli tazmin boyutunu görüşecek ve sonuçlandıracak.

Evet devlet mama hakkı veriyor. Sizin elinizde alerjiniz geçtiği halde kalan 3 kutu mama var. Normal olan ne biliyor musunuz? Elde kalan mamanın alerjisi devam ettiği halde 2 yaşını aştığı için ücretli almak zorunda olan ailelere hibe etmek. (Fakat şu durumda elbette imha etmelisiniz).
6.aydan sonra yasadiğim bir uzuntu sonrası sütum kesildi. Hic gelmedi. Ama size göre ben mamayı tercih etmişim. Çaresizlikten olabileceği aklıniza gelmiyor.

Firma gonüllü olarak kendi kararıyla geri çekiyor.
anlamamışsınız yazdığım şeyi firma kafasına göre toplatamaz, toplatılma işlemi için yasal prosedürler var dedim o prosedüre uymak zorunda herkes. size firma ürününü toplatamaz demedim kafasına göre toplatamaz dedim ikisi birbirinden farklı

@Tubaaaa81 bu arkadaşımız başka alerjik mama ile değiştirdi.
Benim de başıma geldi çok sinirliyim.
Şuan bir sürü mama elimde kaldı hepsini çöpe attim.
Mamayi üretenler böyle birşey olmadığına dair eczanelere yazı göndermiş.
Eczaneci eşimi aradı yazıyı atti ama midem bulandı benimde.
Benim bebek de başka birşey doğru duzgun yemiyor.
Alerjik ineksutune ara ara geç demisti doktor ama sürekli veremiyorsun.
Kullanabilirsiniz o mamaları diye yazı geldi ama dediğim gibi içim almıyor artik.
Arkadaş yeni yazdirmis bende doktora gidip değiştireceğim yoksa ineksutune devam.
Çünkü diğer mama denedim aptamil gibisinden istemiyor onları da.

Eczacınızı değiştirin derim. Zira mama şirketinin Türkiye temsilcisinin yazdığı yazı ortada. Ortada ürünün piyasadan gönüllü çekilmesi söz konusu. Eczacı kendisine angarya görüyor muhtemelen bazı şeyleri.

Ayrıca Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurulu'nun duyurusunu ekliyorum.

Geçmiş olsun, dilerim en kısa sürede sağlıkla atlatın bu süreci inşallah. :anne:

Ben attım zaten mi
Eczacınızı değiştirin derim. Zira mama şirketinin Türkiye temsilcisinin yazdığı yazı ortada. Ortada ürünün piyasadan gönüllü çekilmesi söz konusu. Eczacı kendisine angarya görüyor muhtemelen bazı şeyleri.

Ayrıca Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurulu'nun duyurusunu ekliyorum.

Geçmiş olsun, dilerim en kısa sürede sağlıkla atlatın bu süreci inşallah. :anne:
midem bulandı.
Doktora gidip yeniden yazdiracagim

Bundan sonraki mesajlara cevap yazamayacağım bebeğime tek bakıyorum ve cok yorucu. Kusura bakmayın dönemediklerim için. Hepinize hakkınizın yenmediği, anlaşılabildiğiniz gunler diliyorum. Ayrıca devletin parası halkın parasıdır, bizim vergilerimizdir, alın terimizdir. Bir haksızlık sadece bize dokunduğu kadar kotü değildir. Benim asıl derdimi anlayan herkese teşekkür ederim.

Bundan sonraki mesajlara cevap yazamayacağım bebeğime tek bakıyorum ve cok yorucu. Kusura bakmayın dönemediklerim için. Hepinize hakkınizın yenmediği, anlaşılabildiğiniz gunler diliyorum. Ayrıca devletin parası halkın parasıdır, bizim vergilerimizdir, alın terimizdir. Bir haksızlık sadece bize dokunduğu kadar kotü değildir. Benim asıl derdimi anlayan herkese teşekkür ederim.
Ortada haksızlık yok ki hanımefendi .
Haksızlık olarak görebilecek tek birsey var bana göre devlet size bebeğiniz alerji diye mama hakkı vermiş alın terimiz ya hani vergilerimiz neden normal mama versin ki ?

Bir sürü üye yazdı devlet zaten bu toplatılan mamanın ücretini , cezai yaptırımını yapar diye ama hala aynı şeyi yazıyorsunuz.

Kendinizi ikna etmek için harcadığınız çabaya hayran kaldım ben valla 👏👏👏

konu sahibi diş hekimimiymiş

bazı ilaç firmaları ilaçlarını toplatıyor satışı iptal oluyor hatta bu işler o kadar hızlı oluyor ki hekimler takip edemeyebiliyor yazmış bulunuyor ,hasta eczaneye gidince öğreniyor eczane de muadilini verebilirse veriyor veremeyecek özel birşeyse hasta tekrar doktora gidiyor reçete güncellettiriliyor

yaşadığınız mevzu tam olarak bunun mama hali

eğer sağlıkçı olsaydınız bu süreçleri iyi bilirdiniz konu sahibi

Benim bebeğimin alerjisi gecti. Bu mama daha yaza kadar uretilemezmis. Aynı firmanın normal mamasıyla değistirirlerse bebeğim 3 kutu mamasından olmaz diye dusunmustum. Bu olay cikana kadar alerji mamasini kullanmaya devam ediyorduk son uc kutu kalmisti. Eczacinin karsilamasıni beklemiyorum ana firmanimn karsilamasini bekliyorum.
Tamam insanlar da diyor ki bu sgk ile firma arasında bir olay. Sizle alakası yok

Deli edersini insanı
Devlet zaten o Parayı alır firmadan
Kaba tabir olacak ama size dokunan bir şey yok?

konu sahibi diş hekimimiymiş

bazı ilaç firmaları ilaçlarını toplatıyor satışı iptal oluyor hatta bu işler o kadar hızlı oluyor ki hekimler takip edemeyebiliyor yazmış bulunuyor ,hasta eczaneye gidince öğreniyor eczane de muadilini verebilirse veriyor veremeyecek özel birşeyse hasta tekrar doktora gidiyor reçete güncellettiriliyor

yaşadığınız mevzu tam olarak bunun mama hali

eğer sağlıkçı olsaydınız bu süreçleri iyi bilirdiniz konu sahibi
Ya ben bu sağlıkçıyım lafına tilt oluyorum
Bazı üyeler ben sağlıkçıyım deyip öyle yorumlar yapıyor ki bir doktor, profesör cerrah falan zannediyorum
Bakıyorum 2 yıllık ağız ve diş sağlığı okumuş
O zaman onu de... sağlıkçıyım diyr bana çocuk sağlığı ve hastalıkları konusunda ahkam kesiyorlar.
Diş sağlığı konusunda laf etse neyse
Ne alaka şimdi?
Önlisans sağlık myo da hoca olmasam, a dan z ye ders programlarını bilmesem diyeceğim ki kallavi bir eğitim görmüşler 6 yıllık tıpa taş çıkarır

:))) 600 tl kazanacaktım elimde patladı? Peki sunu yazıp bir insanı haksız yere suçladığınız icin aldiğıniz gunaha değer mi onu düsünün. Bu mama hala satıliyor internette. O zihniyette olsam niye satmayayim. O kadar az kisinin haberi var ki.

Devlet size 56 mama hakkı vermiş. Çok şükür 53. Kutuda iyileşmişsiniz. Ben olsam elimde kalan mamaları sağlık ocağına bırakırdım ihtiyacı olan birinin alması için. Sonuçta bu mamalar yazdırmadan alınamıyor birinin rapor tarihi gelmeden maması biter ihtiyaç olur sağlık ocakları kimin o mamaları kullandığını biliyor. En kötü alerjisi olmayan bir ihtiyaç sahibine hediye ederlerdi.
Siz elinizde tutmuş çeyizinize saklamışsınız tabiri caizse. Şimdi de normal mama ile değişimini telp ediyorsunuz. Normal mamayı devlet ödüyor mu normalde? Ödüyorsa ok haklısınız.

Cocugunuzun alerjisi bittiyse mamalari teslim edip baska bir cocugun faydalanmasini saglayabilirdiniz(mama bozuk olmasaydi) ama siz beles normal mama talep ediyorsunuz. Su an size mama hibe edilmesi gereken bir hastalik durumunuz yok bosuna vergi guzellemesi yapmayin. Zaten hastaliginiz boyunca devlet size bakmis, daha ne istiyorsunuz?

Cocugunuzun alerjisi bittiyse mamalari teslim edip baska bir cocugun faydalanmasini saglayabilirdiniz(mama bozuk olmasaydi) ama siz beles normal mama talep ediyorsunuz. Su an size mama hibe edilmesi gereken bir hastalik durumunuz yok bosuna vergi guzellemesi yapmayin. Zaten hastaliginiz boyunca devlet size bakmis, daha ne istiyorsunuz?
O kadar haklısınız ki iyi niyetli insanlar iyileşince kullanmadığı ilaçları sağlık ocağına bırakabilir. Yada hastalıklarıyla ilgili spesifik branşlara mesala hanfendi bu mamaları kendi alerji doktorlarını bıraksaydı bu mamayı alamayan, sigortası olmayan veya sadece denemek için kullanması gereken hastalara bi faydası olurdu. Hem de devlet 3 kutu ekstra ilaç ödemek zorunda kalmazdı kullanıldığı için.

Bazı üyeler ben sağlıkçıyım deyip öyle yorumlar yapıyor ki bir doktor, profesör cerrah falan zannediyorum
O zaman onu de... sağlıkçıyım diyr bana çocuk sağlığı ve hastalıkları konusunda ahkam kesiyorlar.
Ne alaka şimdi?
Önlisans sağlık myo da hoca olmasam, a dan z ye ders programlarını bilmesem diyeceğim ki kallavi bir eğitim görmüşler 6 yıllık tıpa taş çıkarır
Onu sadece sağlıkçı üyeler yapmıyor işin kötü tarafı. Eğitimci geçinenler çoğunlukta. ben 16 yıllık bilfiil öğretmen olarak sizin bu duygularınızı çok konuda hissediyorum. İnsanımızın genel sorunu kendini olduğundan fazla göstermek.

Ne alaka şimdi?
Bunu daha önce bikaç kez bende yazdım
Hep topa tutuldum
Ama katılıyorum size
Sağlıkçıyım lafından gına geldi banada helede coronadan sonra herkes sağlıkçı oldu çıktı. Hastanedeki güvenlikte sağlıkçıyım diyor, hasta bakıcıda sağlıkçıyım diyor,
bankodada görevlide sağlıkçıyım diyor. Değişik bir durum ve herkes her konuda yetkiliymiş gibi fikir verebiliyor. Hastanedeki güvenlik bile abii o bişey değil ya ne ameliyatı, 2 parol iç bişeyin kalmaz diyecek kadar konuya hakim 🤦🏻‍♀️

X