Geri çağırılan alerji maması

eczacılar hastaneler bu tarz durumlarda zaten bildirim yapıyor bakanlığın bilgisi dahilinde bu mevzu, o ilaçların mamaların toplatılma kararını zaten bakanlık veriyor , o sgk pirimleri boşuna gitmiyor devlet giden parasını firmadan almaz olur mu hiç ?
konu sahibinin cebinden giden durum yok devletin cebinden gitti devletde zaten onu tahsil edecek. firma bu gibi durumlarda + ceza da ödüyor.
Firma gonüllü olarak kendi kararıyla geri çekiyor.

bebeğinizin alerjisi geçmiş normal mamaya geçmişsiniz zaten,elinizdeki mamalar her halükarda çöp olacaktı, yani devletin parası, hem biye stok yapılıyor, yettiği kadar alsaydı hekes mamalar çöp olmamış olurdu.
Alerji maması alerji bitince kullanmasinin birakilmasi gereken bir sey degil. Bu olay olmasaydi bitirecektik. Devlet her ay on kutu hakkı veriyor cunku bebeğin o ay ne kadar icip icmeyeceğini bilemiyorsunuz. Son iki ay 9 kutu veriyor. Bizimki ek gidayi cok yedi toplamda 6 kutu arttı. Ben de bitene kadar kullanmaya devam ettim.Buna stokculuk diyebilir misiniz? Çop olan bir sey yok yanlış anlaşilmıs.

Sonuna kadar katılıyorum. Ben olsam o 3 kutu mamayi düşüneceğime çocuğumun sağlığı için panige kapılırdım. Giden 3 kutu mama olsun diyeceğim onada para vermemişsiniz zaten.
Ben kendim de sağlıkçıyım. Doktorumuzla görüstuk. Firmanın açiklamalarını okudum. Hastalanması çok düsük bir ihtimalmiş ve olsaydı olurdu. Ben bizim 3 kutu mamamızdan daha çok tüm ülkedeki insanların haklarınin gaspına takılıyorum, devletin parasının yok sayılmasina. Arada çocuğuma 3 kutu daha fazla mama alabilme sansimin yok edilmesine de uzuluyorum bu o kadar kotu bir sey mi? Cok sert yazmamis misiniz?

Bu durumda izleyeceğiniz yol yeniden doktorunuza rapor çıkarttırmak olacak ki, alerjisi zaten geçtiği için doktorunuz yazmayacaktır.

Ücretsiz aldığınız ürünler için neden size ücretli ürün verilsin? Tazminat konusunda firmanın muhatabı Sağlık Bakanlığı, son kullanıcı değil.

Yapmaya çalıştığınız şu şeyin alerji mamalarını 2. el sitelerde bedel karşılığı satanlardan bir farkı yok.

O zaman neden normal mamayla değiştirmek istiyorsunuz ? Hani başka alerji maması isteseniz bir nebze normal karşılanır ama normal mama ile hiç bir yer değiştirmez. Çünkü normal mamayı alırken para ödersiniz , diğeri raporla alınan mama.
Benim bebeğimin alerjisi gecti. Bu mama daha yaza kadar uretilemezmis. Aynı firmanın normal mamasıyla değistirirlerse bebeğim 3 kutu mamasından olmaz diye dusunmustum. Bu olay cikana kadar alerji mamasini kullanmaya devam ediyorduk son uc kutu kalmisti. Eczacinin karsilamasıni beklemiyorum ana firmanimn karsilamasini bekliyorum.

Bu durumda izleyeceğiniz yol yeniden doktorunuza rapor çıkarttırmak olacak ki, alerjisi zaten geçtiği için doktorunuz yazmayacaktır.

Ücretsiz aldığınız ürünler için neden size ücretli ürün verilsin? Tazminat konusunda firmanın muhatabı Sağlık Bakanlığı, son kullanıcı değil.

Yapmaya çalıştığınız şu şeyin alerji mamalarını 2. el sitelerde bedel karşılığı satanlardan bir farkı yok.
Devlet diyor ki bu raporla sana 6 ayda 56 mama hakki veriyorum. Benim bebegim son uc kutu haric her damlasini icti. Ben bunları satmayacağım bebeğime mama alip icireceğim. Tazminat vs istemiyorum ki verilen 3 mama hakkinin baska bir cesit mama olarak verilmesini istiyorum. Bana ve bu mamayı kullanan tüm ailelere.

ne kadar ödeneceğine firmanın verdiği zarar tespiti ile kesinleştirirler

e tabiiki ceza da kesilir firmaya kesilmez olur mu hiç, hatta kamu davasına dönüşür, ekstra kişisel davalar açılırsa mesela bu mama yüzünden hastanelik olduk şeklinde o mamayla ilişkili olduğu doktor raporuyla şikayetçi olunursa hastane masraflarını bile karşılamak zorunda firma .

İşte eczacı bana bu şekilde bilgi vermediği için ben de bu konuda sinirliyim. Yani eczacı gidene geçmiş olsun böyle böyle soyuyorlar devleti işte dedi bana tam olarak. Umarım sizin dediğiniz gibidir.

Benim bebeğimin alerjisi gecti. Bu mama daha yaza kadar uretilemezmis. Aynı firmanın normal mamasıyla değistirirlerse bebeğim 3 kutu mamasından olmaz diye dusunmustum. Bu olay cikana kadar alerji mamasini kullanmaya devam ediyorduk son uc kutu kalmisti. Eczacinin karsilamasıni beklemiyorum ana firmanimn karsilamasini bekliyorum.
Hanımefendi firmanın muhatabı siz değilsiniz ki devlet . Götürürsünüz bebeğinizi yeniden doktora eğer devam ediyorsa alerji doktor rapor verir başka mamaya geçersiniz.

Devlet diyor ki bu raporla sana 6 ayda 56 mama hakki veriyorum. Benim bebegim son uc kutu haric her damlasini icti. Ben bunları satmayacağım bebeğime mama alip icireceğim. Tazminat vs istemiyorum ki verilen 3 mama hakkinin baska bir cesit mama olarak verilmesini istiyorum. Bana ve bu mamayı kullanan tüm ailelere.

Peki normalde normal mamayı devlet karşılıyor mu ?

düşünceniz normal ve etik değil, raporlu olana para vermediniz normal mama alsaydınız para verecektiniz madem firma geri mamayı toplatıyor değiştirip normal mama alayım diyemezsiniz ,bunu dünyanın hiçbir yerinde göremezsiniz böyle isteğinizi karşılayacak hiç bir yer yok, tarihi geçmiş olurdu yanlış mama vermiş olurlardı tamam dediğiniz olurdu ama mama firmasının kendisi üretimde sorun olduğu için piyasadan toplatıyor ne firma ne de eczacı sgk nın karşıladığı mamanın yerine niye size mama hediye etsin ? akıl var mantık var...piyasadan toplatılıyor komple ...

Milyon defa beğendim.

iyi de bebeğin zaten alerjisi geçmiş, zaten o 3 kutuyu kullanmayacakmışsınız.Neden ısrarla 3 kutumuzdan olduk diyorsunuz ki?

T Tubaaaa81 bu arkadaşımız başka alerjik mama ile değiştirdi.
Benim de başıma geldi çok sinirliyim.
Şuan bir sürü mama elimde kaldı hepsini çöpe attim.
Mamayi üretenler böyle birşey olmadığına dair eczanelere yazı göndermiş.
Eczaneci eşimi aradı yazıyı atti ama midem bulandı benimde.
Benim bebek de başka birşey doğru duzgun yemiyor.
Alerjik ineksutune ara ara geç demisti doktor ama sürekli veremiyorsun.
Kullanabilirsiniz o mamaları diye yazı geldi ama dediğim gibi içim almıyor artik.
Arkadaş yeni yazdirmis bende doktora gidip değiştireceğim yoksa ineksutune devam.
Çünkü diğer mama denedim aptamil gibisinden istemiyor onları da.
Evet cnm zaten bebeğim ek gıda doğru dürüst almıyor, Bi De mama değişimi iyice dengesini bozdu

İşte eczacı bana bu şekilde bilgi vermediği için ben de bu konuda sinirliyim. Yani eczacı gidene geçmiş olsun böyle böyle soyuyorlar devleti işte dedi bana tam olarak. Umarım sizin dediğiniz gibidir.
böyle böyle soyuyorlar devleti diyenin canı başka birşeye sıkkınmış belliki ya da orada çalışan biridir yasal süreçleri bilmez :KK70: saçmalamış ... o geri toplatıldığında ürünlerin market ve ezcanelerden çıkışı+ depolardan çekilmesi falan yasal bir süreci var... dediğim gibi bakanlık kararıyla toplatılıyor zaten firma kafasına göre geri topluyorum da diyemez hiç bir zaman :) bir müeyyidesi var bu işlerin her zararın bir yaptırımı var .

Bence siz o kalan 3 kutu mamayı internette satmayı planladınız. Mamalar toplatılınca elinizde patladı.

iyi de bebeğin zaten alerjisi geçmiş, zaten o 3 kutuyu kullanmayacakmışsınız.Neden ısrarla 3 kutumuzdan olduk diyorsunuz ki?
Mamalari kullanıyorduk. Alerji gecince o mamayı tuketmeyi bırakmak zorunda değilsiniz ilac gibi bir sey değil. Ekstra takviyeler var icinde tuketilemeyen gıdalari telafi etmek icin. Bu olay ciktiği icin bıraktik.

Bence siz o kalan 3 kutu mamayı internette satmayı planladınız. Mamalar toplatılınca elinizde patladı.
:))) 600 tl kazanacaktım elimde patladı? Peki sunu yazıp bir insanı haksız yere suçladığınız icin aldiğıniz gunaha değer mi onu düsünün. Bu mama hala satıliyor internette. O zihniyette olsam niye satmayayim. O kadar az kisinin haberi var ki.

Kendiniz de diş hekimiymişsiniz.

Devlet mama hakkı veriyor, kullanıp kullanmamak sizin elinizde. Çoklu besin alerjisi olan oğlumda ne normal, ne alerjik mama kullanmadım. İlk 6 ay anne sütü, 6 ay sonrası eliminasyon ile tadımlar, 9. ay itibariyle porsiyon artırımı vs derken çok şükür 18 aylık oldu. Kaldı ki alerjide yeni yaklaşımlarda anne sütünün önemini makalelerle ve ampirik olarak da ortaya konuyor.

Siz mama ile ilerlemeyi tercih etmişsiniz, çok şükür alerjiyi de atlatmışsınız. Geri çağrılan mama Similac'ın Alimentum ve Elecare'in 400 g'lık olanları. Yazmakta sakınca görmüyorum zira şirketin genel müdürünün geri çekme bildirimi gizli bir şey değil.

Yukarıda size izlenecek yolu yazdım. Bu mamanın Türkiye temsilcisi Abbott son kullanıcıyı yani sizi muhatap almaz. Mamanın satışında sözleşme sizinle mi yapıldı ki? Sözleşme gereği ceza-i müeyyideler sizin tarafınızdan uygulansın?

İzlenecek yol net. Siz doktora gideceksiniz, doktor yeni bir rapor çıkartacak. Yeni alerji mamanızı ücretsiz alacaksınız.
Arka planda Sağlık Bakanlığı gerekli tazmin boyutunu görüşecek ve sonuçlandıracak.

Evet devlet mama hakkı veriyor. Sizin elinizde alerjiniz geçtiği halde kalan 3 kutu mama var. Normal olan ne biliyor musunuz? Elde kalan mamanın alerjisi devam ettiği halde 2 yaşını aştığı için ücretli almak zorunda olan ailelere hibe etmek. (Fakat şu durumda elbette imha etmelisiniz).

:))) 600 tl kazanacaktım elimde patladı? Peki sunu yazıp bir insanı haksız yere suçladığınız icin aldiğıniz gunaha değer mi onu düsünün. Bu mama hala satıliyor internette. O zihniyette olsam niye satmayayim. O kadar az kisinin haberi var ki.
E o zaman madem 600₺ umurunda değil neden normal mamayla değiştirmeye çalıştın ? Böyle bir şeyin akla hiç bir yatkın yanı olmadığını da biliyorsundur. Sağlıkçısınız ya o bakımdan diyorum.

böyle böyle soyuyorlar devleti diyenin canı başka birşeye sıkkınmış belliki ya da orada çalışan biridir yasal süreçleri bilmez :KK70: saçmalamış ... o geri toplatıldığında ürünlerin market ve ezcanelerden çıkışı+ depolardan çekilmesi falan yasal bir süreci var... dediğim gibi bakanlık kararıyla toplatılıyor zaten firma kafasına göre geri topluyorum da diyemez hiç bir zaman :) bir müeyyidesi var bu işlerin her zararın bir yaptırımı var .
"United Nations Convention on Contracts for the International Sale of Goods" var. Mealen, Uluslararası Mal Satış Sözleşmelerine İlişkin Birleşmiş Milletler Sözleşmesi.

Bu işler ağzı olanın "Devlet böyle böyle soyuluyor" demesiyle yürümüyor. Öyle olsa bu kadar yoğun çalışıyor olamazdım. :KK70:

X