Haddimi mi aştım? Yoksa yersiz bir beklenti mi bu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sizlik bir durum yok beğenme ya da beğenmemeyle aklıda değil. Apartmandan çıkarken biri kapıyı açsa ,teşekkür ediyoruz. Demek ki kıymet bilmeyen insanlar ya da gerçekten bebekten basjni kaldıramıyordur

Bazı insanlar iyilikleriyle ezer. Benim etrafımda da var bir tane, istemeden verir, hep iyilik yapar, sürekli tebessüm eder filan bazen bir tane cakmak istiyorum öyle bozuluyor ki sinirim. Çünkü bana samimi gelmiyor. Belki siz de öyle algilanmis olabilirsiniz.

Sen kendin yazmışsın doğumdan sonra bocaladım yemeği zor yaptım diye, bu insanlarda demekki bu tşk etme işini düşünemediler. Sen onlara onlar sana teşekkür etsin, minnet etsin diye mi bu yardımı yaptın yoksa empati yaptığın için mi?

Birde eğer evliysen, tüm bu beklentilerini yapması gereken kişi eşin olmalıydı, mesela yemek konusunda sana o halde yemek yaptırmak yerine kendisi yapması gerekirdi. Evinizin dışındaki üçüncü kişilerden yenge abi gibi kişiler niye yapsınlar.

Ben olsam benimde aklıma gelmez çocuğum yok doğuran birinin ne ihtiyacı olduğunu bilmem genel olarak rahatsız etmemek için uğramam bile çok beklenti halinde hayat yaşıyorsunuz bu kadar düşünce nasıl sizi yormuyor bir de yanlış anlamayın kırmak istemem ama bu devirde biri bana böyle bir sepet getirse yemeden atarım hiç uğraşmayın bence zamanınıza yazık

Ben bana yapılan böyle bir inceliğe hemen arar teşekkür ederdim geçmiş zamanda yapılan iyilikleri bile unutmuyorum bence arkadaşlığınızı gözden geçirin sizin yaptığınıza karşılık küçük bir mesajla teşekkür bu kadar zor olmamalı keşke benim doğumumda da biri bana ince bir jest yapsaydı

Aşırı ince düşünen ve görüştüğünüz insanlardan ciddi beklentilere giren birisi gibi gördüm sizi. Tamam teşekkür etseydi çok şık bir davranış olurdu ama etmemesi de bir şey değil bence. Kaldı ki kapıda teşekkür etmiş daha ne olsun, abarta abarta ayyyyyy iyikiiiii canııımmmm filan demesine gerek yok yani.
Siz bu desteğin yokluğunu çok hissettiğiniz için ciddi bir teşekkür bekliyorsunuz bence.

Düşünceli bir davranış olmuş sizinkisi keşke teşekkür etselermiş. Benim tavsiyem böyle jestleri habersiz yapmayın. Ailesi yanında kalıyordu yeni gittiler diyosunuz. Ailesinin giderken evde bir sürü yemek yapıp gitmiş olma ihtimali oldukça yüksek. Belki de yaptıklarınızı hiç tüketemeden bozulup çöpe gitmiş bile olabilir. O yüzden böyle şeyleri haber vererek yapmak çok daha iyi.

tabi ki empati kurduğum için yaptım ama 2dir aynı şekilde tepkisizlikle karşılaşınca yersiz bir davranış mı diye kendimi sorguluyorum.

abim yengem falan yazarak gereksiz uzatmışım konuyu. konu benim beklentim değil. zor bir durum yaşadım, biliyorum zor. bir çocuğu büyütmek için bir köy gerekir diye düşünenlerdenim ben de. Bir şekilde yardım etmek istedim. kırgın değilim de yersiz bir davranış mı bu diye sorguluyorum daha çok.

Yemek götürmek çok sıkıntılı, herkes herkesin elinden yemek yiyemiyor. Birde kadınlar yeni doğum yapmışlar, belki alerji durumları var diyetleri var. Belki başkalarının elinden yemek yemeyen tipler. Evlerinde sorun çıkıyor belki başkası yemek getiriyor diye. Belki yememişlerdir bile.

Birde şu var, sen de insanlık yapıp, canım nasılsın beğendiniz mi diye sorup, iletişime geçebilirdin. Öyle köşene çekişip teşekkür beklentisine girmen doğru değil. Madem iyi niyetle düşündüğün biri sen kızı arayıp sorabilirsin, mesaj atabilirdin.

sırf bu yüzden konserve olarak yaptım. yaptığım günü yazdım falan... haber versem zahmet etme derler diye çok vermek istemedim. geçen seneki arkadaşım çok zor durumdaydı. annesi çok yaşlı ve hastaydı. kayınvalidesi doğuma gelmedi. büyük çocuğunu arkadaşına bırakıp eşi ile doğuma gitti. cidden zor durumdaydı yani. Eşi hatta alırken biz de akşam ne yesek diye düşünüyorduk diyerek aldı.

Aslinda bu noktada da yanlış düşünüyorsunuz
Tam tersi bana şimdi niye bunu yaptı altından nasıl kalkicam diye de düşünebilir
Normal şartlarda anne baba yeterli olmalı, e ailesi de kalmış mutlaka hazırlık vardır

çok düşünceli bir insansınız, en azından bir teşekkür etseydi diyecek kadar da ince ruhlu, nahifsiniz belli ki. İyilik yap denize at balık bilmezse malik bilir sözünü hatırlayın boşverin.

O zaman cocuk yaparken bütün köye danişmak gerekir.
benim elime yapışmadı şahsen.
eline yapışmayacak başkaları da vardık iyilik yaparken.
mevzu çocuk değil ki, hastalık da var.
hasta arkadaşlarıma da yemek yapar götürüm ben.
taşınan arkadaşıma oğlunu bize bırak taşınma esnasında derim.
bana yapılmadı diye kimseye fatura kesmem.
ki kız kardeşlerim bilakis her işime koşarlar.
o dönem pandemiydi, kız kardeşlerim memlekette kaldı.
abimle aynı sitede oturmak, yardımlaşma açısından kıymetli olabilirdi.
ama konu bu değil, keşke yazmasıydım başa.
kastım zor bir dönem, yaşadım biliyorum demekti.
farklı yöne çekildi konu.

pardon kapıda alırken teşekkür etmiş zaten
neden bunun üstüne bi de mesajla teşekkür etsin ki ?
yüz yüzeyken etmiş teşekkürünü .
çok gereksiz beklentiye girmişsiniz bence
bi de not yazmak falan çok abartı bi davranış olarak geçti mesela bana
fazla romantik :) kimisi sever böyle şeyleri ama kimisi de saçma bulur
ben abartılı bulurum mesela bi de talepsiz yapılan iyiliklerin altında başka nedenler de arayabiliyor bazen insanlar
devir pek öyle karşılıksız iyilik yapılacak bi devir değil çünkü

öte yandan abi ve yengeyle ilgili söylediğiniz şeylere de katılmıyorum
yemekmiş bebeğe bakmaymış bunları eşinizle beraber yapmalıydınız
eşi varken bana ne gerek var diye düşünürüm mesela ben de
2 koca insan çocuk yapıyor , bu onların seçimi , ee neden dışarıdan destek bekleniyor mesela ?
ikisi de bi şekilde çocuğun başında olacak bu dönemleri atlatacak. atlatamayanın kendi sorunu yani

Yemek yapamadığım için haftada 3 gün falan sadece fırına patates atıp onu yiyordum. o da unutup yakmazsam ki çok defa yakıp yanık yanık da yemiştim.
Öncelikle bekar anne misiniz? Neden vücudunuzun vitamine Minerale en cok ihtiyaç duyduğu zamanda patates yediniz? Neden eşiniz eve gelince YouTube'dan bakıp size çorba tavuk vs yapmadı? Neden geceden bti şeyler hazirlayip işini kolaylamadi?
Burada sorumsuzluk sadece ve sadece eşinizin. Sırf yakın oturuyorsunuz diye kimsenin sana yardim etme zorunluluğu yok ki. Çocuklarının babası aksamlari karısına, çocuklarına ve kendine yemen yapmaya erinmis, abinin karısı mi düşünecek de yapacak?
Diğerlerine gelince. Zaten anneligin ilk günlerini siz de biliyorsunuz. Mutlu olmuştur,aklinda tesekkur etmek vardır ama yoğunluktan çıkmıştır. Çok normal. Gecen gün bir devlet dairesinde bir kadın yasadışı yollardan numarami bulup özelden bana ulaştı bir konuda, gercekren çok çok çok hayra geçti. Hep gidip sorduğum için tanımış, hakkimi kaybetmemi istememiş. Telefonda teşekkür ettim ama ertesi gün o işimi hallettikten sonra da teşekkür mesajı atmak istedim. Ama metroya bin, ise git, çalış vs çıktı aklımdan. Sonra da üstünden çok zaman geçti diye yazamadım.
Olur yani böyle şeyler. Merak etmeyin, o içinden mutlu olmuştur

insanlık yapıp demenize istemsiz güldüm kusura bakmayın :)
ben 2dir tepkisizlik cevabı alıyorum acaba bu davranışım yersiz mi diye komple tedavülden kaldırmam mı lazım acaba diye sormuştum. yoksa arkadaşımı hala çok seviyorum. kendim mesaj atar bebiş nasıl diye sorarım. ama nasıl beğendin mi yemekleri diye sormam, soramam yani..

yani en azından nezaket gereği teşekkür etmeleri lazım , belki yeni doğum yapığı için akıl etmiyorlarsa da etmesinler tekrar yapmazsınız olur biter halik bilmezse malik bilir demişler üzülmeyin amann

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…