İzin konusunda

mutlusey

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2016
3.998
5.439
37
Allah kolaylık versin cimrilik edilmemesi gereken bir durum. Ama bakıcılar da çok kullanıyor bu durumları. Bende şimdiden bakıyorum. Görüşmeler vasat. Sadece bebek bakmaya okeyler. Evi de derleyip toplasın yemekte yapsın istiyorum ama nazları inanılmaz. Arkadaşlarım biri 3500tl diğeri 4000tl verdiği halde bakıcı bulamıyor. Beğenip gelmiyorlar yada beş kuruş fazla veren bulunca kaçıyorlar. Siz ne kadar veriyorsunuz bulunduğunuz ilde fiyatlar nasıl?
Asgari ücret olarak anlaştım , bulunduğum ile göre verdiğim para baya yüksek. Sadece bakıcılık yapmıyor ev işi de yapıyor hatta bazen fazla yapıyor ben o kadar yapsın istemiyorum evde pek bos durmaz , eşim ve KV den de çekindiği için, açıkçası bu şartlarda pek gelecek kimse de bulmak kolay değil çünkü insanlar genelde evde bir bebek olsun kafamı dinliyim isteğinde kimse cadı bı babanne ile bebek bakmak istemiyo ki benimki iki çocuk

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 505 gün geçti.

slyvia242

Mommy
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2021
743
742
32
Asgari ücret olarak anlaştım , bulunduğum ile göre verdiğim para baya yüksek. Sadece bakıcılık yapmıyor ev işi de yapıyor hatta bazen fazla yapıyor ben o kadar yapsın istemiyorum evde pek bos durmaz , eşim ve KV den de çekindiği için, açıkçası bu şartlarda pek gelecek kimse de bulmak kolay değil çünkü insanlar genelde evde bir bebek olsun kafamı dinliyim isteğinde kimse cadı bı babanne ile bebek bakmak istemiyo ki benimki iki çocuk
Evet kimse evde kalabalık istemez ama çalışmak istiyorsa katlanacak

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 5 gün geçti.

Margaret Hale

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
21 Kasım 2017
7.889
31.769
Kayınvalideye, babama minnet etmem diyorsunuz ama elin kadınına etmek zorunda kalıyorsunuz. Evet parasıyla bakıyor ancak sizi de zor durumda bırakıyor rahatlığıyla. Ona güvenilip iş yapılmaz demek ki, çantada keklik olarak görüyor sizi. En iyisi onunla bu bakma işine son vermeniz ama onu da eşiniz kabul etmiyormuş. Bu eşler de çok biliyorsa otursun kendileri baksın. Annelere güveniyorlar hep. Nasılsa önemli olan nasıl baktıkları değil, bedava bakmaları. Çok sinir bozucu.