Kabul edilebilir mi ?

Yorum ve fikriniz için teşekkür ederim ben de yasamadigim icin kabul edemem diyorum tabi Allah neyi ne sekilde gosterecek hayatta bilemem ondan buyuk konusmamak icin kafamda ki dusunceleri atmak istedim

Yorum ve fikriniz için teşekkür ederim ben de yasamadigim icin kabul edemem diyorum tabi Allah neyi ne sekilde gosterecek hayatta bilemem ondan buyuk konusmamak icin kafamda ki dusunceleri atmak istedim
Tabi bu erkekler soz konusu olunca sozune olan guveninizle de alakali. Ama zaten agzindan bi soz ciktiginda yuzde yuz guven duyacaginiz birini insan gonul rahatligiyla kabul edebiliyor hayatina. Ben esime boyle bi soru sormamistim, o da bana sormadi, hatta ilk gecemizde dogru duzgun net bi kanama bile degildi, canim acidi yarida kaldi, sonra kanama 1-2gun minik minik oldu. O kani gormedi bile pek, ama nerde kan demedi yani. Boyle seyleri dusunmek bile sacma, birbirinizin hayat sekline, sozune , kalbine guveniniz olduktan sonra.

Ben bunları şehir efsanesi sanıyordum. Hiç söyleyen birine denk gelmemiştim. O kadar geniş yürekli ve mezhepli olamadık…
Ben (yüzüne karşı da) yapıyorsan da aklın varsa yakalanma, dünyayı dar ederim diyen gruptanım. Hayatını didikleyerek hayatımı zindan edemem, güvendiğim için evlendim sarsarsa basarım tekmeyi. Ama bu "aldatırsan duyurmadan aldat" la aynı şey oluyor mu

Yani önemli olan sizin birlikte oldugunuz kisinin sizle olan yaşamı ve iliski icinde ki hareketleri diyorsunuz. Yardımcı olduğunuz icin Teşekkür ederim
Kesinlikle öyle. Mesela eşimin eski mevzularına girmem ki beni ilgilendirmez sonuçta he tabi iğrenç konular dışında. Bana göre de para karşılığı ilişki iğrenç bişey kabul edilemez ama duygusal ilişki içinde olduğu kişiyle yakılaşma durumu normaldir bunu biz hayatlarında olmadan engelleyemeyiz. Şuan eşimle de çizgimizdir mesela böyle birbirimizi rahatsız edicek durumlar yaşatmayız normal karşılamayız. Sizde bu yüzden korkmayın hangimiz ne hatalar yapmıyoruz ki :)

Arayan Mevla’sını da bulur, belasını da...
Siz bakir erkek aramaya devam edebilirsiniz tercih sizin ama bulabilir misiniz oda meçhul

Yahu olan olmuş biten bitmiş.Banane benden öncesinden ne alaka bana dokunursa o gelir aklıma falan .Hayır hayat hakikaten kısa böyle zehir etmeyin kendinize.Haa yok kardeşim ben çok takintiliyim derseniz de ona göre birini de bulursunuz vardır muhakkak

Ben bunları şehir efsanesi sanıyordum. Hiç söyleyen birine denk gelmemiştim. O kadar geniş yürekli ve mezhepli olamadık…

Ahaha ben de bunu bir hülya avşar söylüyor sanıyordum ama yurdum sıradan insanı da o kafada olabiliyormuş
Tam hülya avşar kafası bir laf ama cidden böyle söyledi. Tabii adamın yüzüne söylediği bişey değil ama zaten hepsi aldatıyor, yapıyorsa da ben öğrenmeyeyim çünkü öğrenirsem devam edemem falan demişti. Ben bu düşüncede olanların kendileri için de böyle düşündüğünü tahmin ediyorum. Yani hayatımdaki insan aldatabilir ama bilgim olmasın yeter kafasındaysam ben de onu ruhu duymadan aldatabilecek biriyimdir. Bunu umursamamam için benim de yapıyor olmam lazım misal.

Bende bunu soyleyen insanlarin kaybetme korkusundan dolayi boyle yapiyorlar diye düşünüyorum. Gururuma yediremem ama terketmeyi de goze alamam. O yüzden aman agizimin tadi bozulmasin Ali riza bey sen benimle birlikte ol da arkada ne yasiyorsan yaşa kafası

ya benim bir arkadaşım kendisini kaç kez aldatan üstelik şu an başkasıyla evli olan eski sevgilisine döndü. kesinlikle kafam basmıyor bu tarz ilişkilere. sen hayatındayken seni aldatmış insanı zaten sen kaybetmiş olmuyorsun, o seni kaybediyor ama kafaları farklı çalışıyor onların. kendisi de karşısındakiyle aynı kafadadır hatta belki kendisi de aldatıyordur, o beni aldatıyor ama ben de onu aldatıyorum diye düşünüp kendini avutuyordur belki.

Kendi çizginiz düşünceleriniz olsun başkasının nasihatiyla evrilecekse işiniz zor.Kim ne derse oraya sürüklenirsiniz.Eğer siz evlilik öncesinde bu tür iliskilere karsiysaniz taviz vermezsiniz ama insanların sizden önceki ilişkileri sizi baglamaz ve yargılamaya da hakkınız yok.Çünkü o insan yaşadıklarıyla şuan kendini oluşturmuş bugünkü kişi olm us.Eğer siz kendi kafanızdaki kişi olmasini bekler ve isterseniz hayal kırıklığına uğrayan siz olursunuz.

Bana bu “ilk” muhabbeti çok arabesk geliyor mesela. Geçmiş takıntısını da anlamıyorum. Eski sevgililerini kurcalayan kadın erkek de sağlıklı değil bence. Bir insan neden eskiyi düşünüyor mu diye düşünür ki? Çok yersiz şeyler.
Ama bu bence.
Sizce böyle değilse millete göre yön değiştirmeyin.
Ben sevişmedem evlenmeyi Rus ruletine benzetirim mesela. Karşına ne çıkacak belli değil. Ama ben böyle düşünüyorum diye siz şimdi cinsellik yaşamaya başlayacak mısınız? Hayır. Dolayısıyla benim erkeklerde geçmişe önem vermemi de sorgulamanız çok gereksiz
Kendi fikriniz herkesin fikrinden daha geçerli neticede

eşim benim ilkimdi ama benim eşimin ilki olmak gibi bir isteğim yoktu. hatta tam tersi bakir olmasın o tecrübesiz ben tecrübesiz nasıl opcak diyordum iyiki de olmamış evliliğimin ilk haftaları vajinusmuş benzeri bir durumdaydım sağolsun eşim aşmama yardım etti...boşverin sevdiğiniz sevildiğiniz bir ilişki bulduğunuzda gecmişe kafa yorup yıpratmayın

Evleneceginiz kişi 35 yaşında olur, o zaman bakir olma ihtimali zor..22_23_25 falandır birliktelik yaşamamış olabilir...karşınızdaki kişinin sözüne inanmaktan başka seçeneğiniz yok

Cinsellik bir ihtiyaçtır
Bu ihtiyacı gidermek lazım
Öyle yada böyle
Yemek yemek gibi düşün
Az yersen zayıflar güçsüz düşer hayatını sürdürmekte zorlanırsın
Çok yersen şişmanlar gene hastalanırsın
İdeal olan cinselliği ihtiyacın olduğunda sağlıklı bir şekilde partnerinle yaşamaktır
Evlilik öncesi sonrası önemli değil
Yeterki sağlıklı ve düzgün yaşa
Bekaret ise insanların özellikle erkeklerin oluşturduğu bir olgudur
Buda neslini devam genlerini aktarma esasına dayanır
İlkel bir davranış biçimidir
Yani çokta önemli değil

Şimdi bir erkek gelip buraya “bakire olmayan bi kızla evlenmem, içim almaz” dese %90 herkes olay çıkarır. Bu tarz bi konuda kimsenin geçmişi bizi alakadar etmez, kocamız olsun, sevgilimiz olsun hiç önemli değil. Zamanında birbirini sevmiş iki insanın sevişmiş olması kimseye zarar vermez, bu kadar takıntılı olursanız kendinize zarar verirsiniz sadece. Yanlış anlamayın yargılamıyorum sadece kendime göre olmasını gerekeni söylüyorum.

Ama bunu nasil giderdiğin de önemli degil midir. Bir cok yolu vardir mesela. Benim de ihtiyacim var ama seçim meselesi ben evlilik çatısı altında yasamayi tercih ettim hani o yuzden fazla kati miyim diye sormak istedim işin doğrusu. Zaten insanlarin cinselligini nasil yasadigi kendi secimi yargilamam ama is kendime gelince bir miktar dusuncem agir basiyor ama tabi iliski de nasıl sadık güvenirlik daha önemli

Erkekte hic yasamamis olsa daha once yasamamis birisini istemesi gayet hakkı değil mi ? Bu konuda erkek kız ayrimciligini dogru bulmuyorum zaten erkek her halti yapsın bakire kiz istesin değil olay. Benim icin de gecerli tabi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…