Kabul edilebilir mi ?

Erkekte hic yasamamis olsa daha once yasamamis birisini istemesi gayet hakkı değil mi ? Bu konuda erkek kız ayrimciligini dogru bulmuyorum zaten erkek her halti yapsın bakire kiz istesin değil olay. Benim icin de gecerli tabi
Tecrübeli bir kadın zaten napsım tecrübesiz sevgiliyi
Şahsen ben evlenmeden önce sevişmeyi bilmeyen birini zaten tercih etmezdim

Kac yaşındasınız? 25-30 sene sadece eliyle ilişkiye girmiş adam kadınla ilişki yaşadığında bin tane problem yaşar. Misal, kadının içi çok kaygan ve sıcak olduğu için aşırı uyarılır ve bir dakikada finish çizgisine varabilir. Ya da iyice sıktığı eliyle ilişkiye girdiği için o sertliğe alışan adam eli olmadan , içine girdikçe daha çok bollasan ,kaygan bir organda git gel yapıp bosalamaz, bir süre sonra ereksiyon hakimiyetini kaybeder. İnsan gibi sevisse bile elinden yardım almadan bosalamz. Bu da kadın için can sıkıcı olur...gibi gibi gibi şeyler. Tabii ki erkek de kadın da ilişki yaşamadan evlenebilirler ama benim şahsi kanaatim evlenmeye niyeti olan iki insanın önce bir yatağa girmesi. Çünkü o uyum o iş olmadan anlasilamiyor. Ayrıca 185 boyu da pehlivan gibi delikanlılar 'kucuk bir suprizle' sizi şaşırtip çileli bir evlilik hayatı geçirmenize sebep olabilir. Aynı şekilde 'hizli ve ofkeli' tarzda da yaşayabilirler daha iki gün önce konu açıldı, eşim beş saniyede boşalıyor,ondan hızlısı mezarda diye...
Risk yani.

Bayağı açık ve anlaşılır anlattığıniz için teşekkür ederim bu ihtimalleri ben cidden bilmiyordum açıkçası kafamda bir kac gundur tek yönlü düşünüyordum ben yapmadım yapan karsima cikarsa ne sekilde tepki vermeliyim (tepki dedigim hani duygusal olarak) seviyorsam onun da beni gercekten sevdigini biliyorsam bu kuruntuya düşmek istemedim. 25 yaşındayım dedigim gibi deneyimim olmadığı sizin anlattığıniz sekilde de bilgim olmayinca bunlari dusunmuyor insan

Belki iki tecrubesiz birlikte ogrenir ne bileyim bu konuda cok mu pollyannaayim
Burda “aaaa sizin bir gecede 2.de mi oluyor?” diye şaşıran kadın gördüm, sen de sevişmenin nasıl birşey olduğunu bilmediğin için sadece içinde 10 dakika gidip gelmeyi “normal” sevişmek sanacaksın muhtemelen. Bunlar ihtimaller tabi, tecrübe çoğu konuda iyidir

ben yapmadım yapan karsima cikarsa ne sekilde tepki vermeliyim
Ne tepki vereceksin? Kimse kimseyi ağaç kavuğunda beklemiyor ya. Ne o sana bir tepki verebilir yaşadıkların için ne sen ona.
Buna hakkın olduğunu düşünmek bile bence son derece sağlıksız bir düşünce.
Biri bana 'ben evlenmek için seni bekledim, sen niye böyle bir hayat sürdürmedin' dese 'bu yaşına kadar cidden beni beklediysen geçen günlerin adına üzüldüm' derdim heralde

ahahaha bundan daha açık bir yorum olamazdı sanırım. en azından birbirleri ile yatağa bi girmeleri lazım bence. öncesinde başkasıyla yapmıştır yapmamıştır ona bişey diyemiyorum, öznel bir konu ama erkek açısından özellikle çok zor değil mi ya? hep bi performans kaygısı. bi podcastteydi sanırım, şarkıcı Kalben şey demişti, rüyamda erkek olduğumu görmüştüm, cinsel hayatta işleri bizden daha zor, sürekli iyi performans sergileme baskısı var üstlerinde demişti, gayet de haklıydı. üzülüyorum adamlara.

Açıkça söylüyordu yani kaya çilingiroğlu ile evliyken. Sen gençsin bilmezsin
ya kaya da şey demiş, ben hülyayı hiç kalpten aldatmadım hep fizikseldi
ama en azından kendini bilen bi adam bence o. yakışıklı değilim ama eğlenceliyimdir falan demişti bi röportajında ahaha

Aşık olunca bunları dusunmuyosun
Boşver cevaplarini...
Vakti gelince kendin anlayacaksin

Evlilik çatısı altında yaşamak istiyorsanız bu tercihe girer
Ama varsayınki kişi 40 yaşına kadar evlenemedi
18 yaşında cinselliğe hazır olan bedenin 40 yaşına kadar beklemesi!
Birçok konuda sorunlara neden olabilir
Bana göre doğru insanla yaşanması gayet normal eylem
Evlilik öncesi veya sonrası fark etmez
Hassasiyetini anlamakla birlikte doğru bulmuyorum
Lakin evlilik öncesi cinsel hayat kadınlar için ağır bedeller ödetmiştir
Yükünü taşıyamayacağınız eylem içerisine girmeyin
Evlilik öncesi cinsellik doğruların kişeye göre değiştiği bir meseledir

Hayat bir de böyle bir şey değil ki. Aşık olmuş da olabilir mesela. Herkes ilk aşkıyla evlenmiyor. Öyle olsa 25ten önce aşk yaşamamam lazım bu da sağlıklı değil.
Ben kendime bakıyorum da evlenene kadar iki büyük aşk yaşadım bir daha seçemem dedim hatta aylarca yaş tuttum. Sonra üçüncü de aşık oldum artık maddi manevi evlilik yalındaydık evlendik.
Lise aşkı, üniversite aşkı, yaz aşkı gibi bir çok ihtimal var. Düşünsene tatilde çok aşıl oluyorsun. Ay ben senle muhtemelen evlenmem ayıp olur ona git öte diyorsun
Bilmiyorum ya bana kadın için de erkek için de bu bekaret saplantısı saçma geliyor. Eskiden uzaktan görüp mektup yazıp anasından babasından istiyorlarmış. Taş çatlasa 20sinde evleniyorlarmış. Şimdi 25-30 yıl beklemekle aynı şey de değil. Hayat değişti her şey gelişti biz hala aşkı sevgiyi 100 yıl eski haliyle istiyoruz

İnsaAllah bulursunuz kendiniz gibi birini.

Maalesef toplumsal olarak yozlastik. Çocuklarını yetiştiren anneler erkek elinin kiri derken, bu rezilliği normallestirip ayyuka çıkardılar. Adamlar çekirdek çitler gibi karısını aldatıyor bu çürük temel yüzünden. Burda başka çaresi olmadığı için kabul eden, "aman ne var bunda" diyen insanların çaresizlik mi yoksa tercihen mi bunu söylediklerini merak ediyorum.

Birde hastalık kapma konusu var. Rahim ağzı kanserine kadar giden, bebek sahibi olmayı hatta yaşamayı bile imkansız hale getirebilecek hastalıklar var. Lanet olsun diyorum bu ahlaksız düzene...

İnşallah Teşekkür ederim yorumunuz icin. Yani bilmiyorum nefs denilen seyde irade de birlikte geliyor. Nasil bir irade ki hayvandan farkin kalmadan aldatma olayi olsun yada ihtiyacindan dolayi herkesle olabilirim yeter ki rahatlayim dusuncesi birlikte geliyor şaşırtıcı. Dediginiz gibi bu olayin hastalik getirisi bile varken. Aldatma olayini zaten anlamis değilim ama ben fiziksel ihtiyactan cok ruhun bir seylerden eksik kaldigini düşünüyorum ki aldatiyorlar erkekler yada kadinlar tek yönlü de konusmamak lazim tabi. Rabbim herkese vicdan versin inşallah o zaman iliskiler de daha yaşanılır bir hal alır. Bazen burada okuduklarimin etkisinde de kaliyorum tabi :)

Siz evlenmeyi bekliyorsanız erkekten de aynısını ummanız doğal bir istek. Ama yaş da önemli bir kriter.
Zamanında bir makale okumuştum kısaca ana fikri şuydu; batıda evlilik yaşları yükseliyor çünkü stabil bir hayat kurmak 20lerin başında mümkün olmuyor ve seks icin evlilik şart değil, doğuda da kadınların okuması ve çalışmasıyla birlikte aynı trend gözlemleniyor fakat burada insanlar cinsellik için evlilik şartı aradığından ilk birliktelik de ilerleyen yaşlarda oluyor ve bu yıllarca erteleme de mastürbasyona alışma, erken boşalma gibi cinsel sorunlara yol açabiliyor.

O nedemek ya: oldu ki birisini çok sevdim ama birlikte olduğunu öğrendim birisiyle kafama çok takmalı mıyım?
A: takmalısın
B:takmamalısın
hangisini seçeceğinize biz mi karar verecek? Kafanıza takıp takmayacağınız şeylere başkaları mı karar veriyor? O nasıl kafaymış ya

Geneleve giden pisliktir, pistir, hastalık taşır, hastalık bulaştırır, parayla yatıp kalkan adam evladımın babası olamaz

Bilemezsin kardeşim. Kavun değil ki...

Bu toplumumuzun yetiştirdiği ((erkek diyorum adam demek zor. ) Kitle her türlü fuhuşa bulaşıyor yani öyle az ki temiz insan.

Kendi çevremde sadece 1 çift gördüm çocuk tertemiz evlendi. Kızda onun gibiydi. Allah mesut Etsin.

Onun dışında "alışkanlık haline getirmesin yeter" diye kızlar kendini teselli ediyor. Burdada görüyoruz. Kadın her türlü zührevi hastalık kapma riskini göze almış. "Tecrübeli olsun"!? diyor akıl alır gibi değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…