Karar aşamasındayım, fikirlerinize ihtiyacım var :(

Evlilik oncesi birlikte yasamayi biliyorum da ailecek birlikte yasamayi da ilk defa duydum:KK57:
Ben şok ben iptal dedikleri bu olsa gerek.
Aileniz nasil razi geldi bu duruma pek de tanimadiklari yabanci insanlara nasil guvendiler?
Siz zaten nisanlinizi da tanimadan evlilik karari almissiniz.
Bastan sona yanlislarla dolu bu hikayeden iyi bir son cikmaz.

Ufacik seylerden ayilip bayilmalar ailecek hayatiniza sınırlar cizmeleri...
Nasil tanistiniz?

Evet tanımadan evlilik kararı almam ilk hatamdı. Yani ilişkimizin ikinci günü sözle evlenme teklifi etmişti pek ciddiye almamıştım şaka yapıyordur diye meğer ciddiymiş. Her yönüyle ilginç haklısınız. Ben orduevinde çalışıyordum oda askerde bulunduğum yerde öyle tanıştık.

kusura bakmayın malum şahıs gibisiniz her konuda kandırılmışsınız (!)

Daha da bir şey demeyeyim hakkınızda en iyisi olsun umarım

Malum şahıstan kastınız eğer düşündüğüm kişiyse onunla herhangi bir benzerlik taşımamak adına kendimi bile kötüleyebilirim. Hakaret olarak kabul ederim böyle bir şeyi..

Ya kız çocuklarını azıcık uyanık yetiştirmek lazım. Bi çiçek verip bi güzel laf söyleyene "hayatımın aşkı romeo" muamelesi çekip ezilip büzülüyorlar. Hayır efendim, kadını kadın yapan şey "hizmetçiliği", "fedakarlığı" değildir. Aklı, mantığı ve yerine göre hissettiği merhametidir. Cidden çok kızdım size heh tüy dikmişsiniz bi de ellerini öperek. Biraz silkelenin kendinize gelin ya. Okuma yazma bilen insanlarsınız, azıcık kitap okuyun, farklı kültürlerden hayat tecrübeleri edinin, kendinize değer katın ya bu nedir. Cariye dönemi çoktaaan geçti ey Türk kadını, aş bunları.

Konu sahibesi bozkurt hanım; yazdıklarım size agresif gelebilir ama madem buradaki kadınlara fikir danıştınız, benim de fikrim budur. Özünde size kendi değerinizi hatırlatmak isterim ama sonuç olarak kendinize değer biçecek olan elbet sizsiniz.

Ya kız çocuklarını azıcık uyanık yetiştirmek lazım. Bi çiçek verip bi güzel laf söyleyene "hayatımın aşkı romeo" muamelesi çekip ezilip büzülüyorlar. Hayır efendim, kadını kadın yapan şey "hizmetçiliği", "fedakarlığı" değildir. Aklı, mantığı ve yerine göre hissettiği merhametidir. Cidden çok kızdım size heh tüy dikmişsiniz bi de ellerini öperek. Biraz silkelenin kendinize gelin ya. Okuma yazma bilen insanlarsınız, azıcık kitap okuyun, farklı kültürlerden hayat tecrübeleri edinin, kendinize değer katın ya bu nedir. Cariye dönemi çoktaaan geçti ey Türk kadını, aş bunları.

Konu sahibesi bozkurt hanım; yazdıklarım size agresif gelebilir ama madem buradaki kadınlara fikir danıştınız, benim de fikrim budur. Özünde size kendi değerinizi hatırlatmak isterim ama sonuç olarak kendinize değer biçecek olan elbet sizsiniz.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Burada ki çoğu yorum yapan hanımlardan daha az agresif yorumunuz, ben buraya elbette ki yaşadıklarım için aptal muamelesi görmeye gelmedim. Yanlış yapabilirim ama üslup önemlidir. Azarlayıp, hak etmişsin dercesine yapılan yorumlara üzüldüm fakat sizin yorumunuz gayet normal, teşekkür ederim tekrar..
Gaflete düşmüş ve o gafletin içinde de kaldığımı gördüm hepinizin sayesinde, şu yanlış anlaşılmanın da önüne geçmek isterim elbette ki bunca yaşanandan sonra ilk günkü sevdim sabit değil, aksine soğuduğum için buraya gelip anlattım.

nişanlıyken gidip kaynana evinde kalmak, hizmetçilik etmek neyin kafası anlamadım...

hiç böyle bir ilişki duymadım doğrusu..

kızın biraz ağırlığı olur, siz daha evlenmeden her şeyi tüketmişsiniz..

bu kadar yorumdan sonra ne yaptınız herhangi bir gelişme oldu mu yoksa hala bekliyor musunuz onu merak ettim.

evet bi ay orda bi ay orda kalman bana da çok anlamsız geldi ama iyi olmuş ki gerçek yüzlerini görmüşsünüz bence bir an önce bitirin ve yatıp kalkıp Allah'a şükedin evlenmeden önce gerçek yüzlerini gösterdiği için.

sevginize yenilip hayatınızın hatasını yapmayın, sanmayın ki bir ay sonra başka eve taşınıcağınızı, hatta o üç katlı binaya iki gün sonra kaynananlar ve eltinler yerleşirler benden demesi.

Yok canım ya ne evlenmesi.bile bile kendini ateşe atıyorsun. Ailesi herşeye karışan insanlar.calismak iyi de yani hizmetçi yerine koymuşlar seni

bu kadar yorumdan sonra ne yaptınız herhangi bir gelişme oldu mu yoksa hala bekliyor musunuz onu merak ettim.

evet bi ay orda bi ay orda kalman bana da çok anlamsız geldi ama iyi olmuş ki gerçek yüzlerini görmüşsünüz bence bir an önce bitirin ve yatıp kalkıp Allah'a şükedin evlenmeden önce gerçek yüzlerini gösterdiği için.

sevginize yenilip hayatınızın hatasını yapmayın, sanmayın ki bir ay sonra başka eve taşınıcağınızı, hatta o üç katlı binaya iki gün sonra kaynananlar ve eltinler yerleşirler benden demesi.

Kararımı verdim. Ne yapacağını şuan kestiremediğim için en az hasarla bu olayı kapatmayı düşünüyorum. Haklısınız, ki zaten barışmakla yanlış yaptığımı da yine kendisi tamam gideriz deyip sonrada vazgeçtim gidemem dediğinde anladım. Sevgimi bu insanın hak etmediğini anladım. Bir ilişkiyi daha bu evredeyken tek başıma sırtlanmaya kalktığım için bu haldeyim ve yine haklısınız o eve beni tıkıp devamlı çalışmamı bekleyip, anası dıdısı herkes o binaya eninde sonunda toplanacak ve belki de benim ailem beni bir daha göremeyecek duruma sokulacaktım. Teşekkürler..

Ailem istemeden hemen sonra çalışmak için göndermedi. Babam bunu istemedi evet. Sonrasında aradan 7 ay sonrasında gitmeye başladım nişanlıma, ve orada kalma sebeplerim de orada oturacağımız için evin eşyasını ıvır zıvırı seçmek, nikah günü almak vs şeyler. Ama bu sebeplerle her gittiğimde sadece nikah günü alabildik oda zaten epey uzun sürdü.

Ben aileye önem veririm, sevdiğim insanın ailesini de kendi ailem olarak sevmiş olduğum için işlerine güçlerine yardım ettim. Farklı bir amaç gütmedim. Yaranmak için yapmadım. Böylesi şeyler yaşamasaydım, ailesine 10 dakikalık mesafede oturmayı da sorun edecek değildim.

Evet bileziği verdiler. Ama bir insan talep etmediği halde onu bunu alacağım takacağım diyen insanın sonradan yapmaması, benim akrabalarım bana değer vermediklerini söylediler. Sonrasında gelen takının kullanılmış olması da sorun teşkil etmezdi bu takı eski eltime aitti sorun buydu benim için, ve maddi durumları gayet çok iyi olan insanların bunu benden esirgemesi bana verdikleri değeri gösterir. Yani mevzu altın,takı değil bana hiç yapamayacaklarını da söyleseler ben kabul ederdim. Gidip alınan hediyenin kullanılmamış olması, dikkat edilerek alınması gerektiğine inanırım. Bu sizin için farklı olabilir. İlla böyle yapılacaksa da o bileziği satıp yerine daha ucuz farklı bir şey alınabilirdi demek istediğim bu.

Nikah , is için dönüşümlü bir ay kalınmaz , bunu kabul edin.
Doğru değil, yanlış ötesi..

Ikincisi , eltiniz ona ait bir bileziği nasıl vermiş peki?

Standart bir Türk ailesinin evli olmayan kızlarının nisanlisinin evinde uzuuuuunca bir süre kalmasına razı olmaları durumu kafama bir türlü yatmadı. Yok cık, hayır yatmiyor.

Doğru ama belki biz standart Türk ailesi değiliz öyle mi? Sizden fikir ve yardım bekleyen insanları yargılamayın lütfen, uyarın belki sizden küçük yaştayım belki değil bilemem ama ben buraya beni yargılayın diye yazı yazmadım. Yardım istedim. Yanlışlarım elbette olabilir ama yargılamak yerine fikir verebilirsiniz. Teşekkürler

Kararımı verdim. Ne yapacağını şuan kestiremediğim için en az hasarla bu olayı kapatmayı düşünüyorum. Haklısınız, ki zaten barışmakla yanlış yaptığımı da yine kendisi tamam gideriz deyip sonrada vazgeçtim gidemem dediğinde anladım. Sevgimi bu insanın hak etmediğini anladım. Bir ilişkiyi daha bu evredeyken tek başıma sırtlanmaya kalktığım için bu haldeyim ve yine haklısınız o eve beni tıkıp devamlı çalışmamı bekleyip, anası dıdısı herkes o binaya eninde sonunda toplanacak ve belki de benim ailem beni bir daha göremeyecek duruma sokulacaktım. Teşekkürler..

kesinlikle öyle. birde anlamadığım eltiniz nişan atıp tekrar evlendimi yoksa 2 tane mi abisi var anlamadım

Nikah , is için dönüşümlü bir ay kalınmaz , bunu kabul edin.
Doğru değil, yanlış ötesi..

Ikincisi , eltiniz ona ait bir bileziği nasıl vermiş peki?

Yazdığım yazı çok çok uzun olduğu için sanırım bazı anlaşılmayan yerler oluşmuş. Evet nikah için 1 ay dönüşümlü kalınmaz ama nikah için kan vermemizden tutun da o belgelerin geri gelmesine kadar çok uzun süre bekletildik. Köyde bulunduğu için şehir merkezine gönderildi ve geri geldi belgeler yani bize öyle söylendi en azından. Zaten ben belgelerin geri gelmesini bekleyemedim bile döndüm evime. Yani şöyle ki ben oraya gittiğimde hiç bir şey yapılmıyordu eşya bakmaya gidemiyoruz, yani yalnız bile kalıp iki sohbet edemiyoruz. Hep bahane olarak iş öne sürülüyor çünkü ailece aynı işle meşguller birlikte çalışıyorlar. Ben evime döndüğümde de bir sürü işimiz var eşya bakılacak, gelinlik ıvır zıvır bakılacak özledik gel diyorlardı. Gittiğimde de bir şey yapmıyorduk oda benim hatam çıkıpta ee hadi çağırdınız gidip alalım diye tutturamıyordum yani söyleyemiyordum. Bende kalmak istemiyordum o kadar uzunca süre çünkü zaten kendisi bizim evimize ayda bir kere birkaç gün gelebilirdi yine bahane iş gösterilirdi. Yani şöyle oluyor biz nişanlanmadan 1 yıl önce abisi zaten nişanlıydı ve benim nişanımdan bir iki hafta sonra onlar nişan attılar aldıklarını geri verdikleri için bileziği de geri verdiler ve benim nişamında bir şey takmadıkları için bana bileziği eltimin nişanı atıldıktan sonra benim nişamından 1 ay sonra gönderdiler.

kesinlikle öyle. birde anlamadığım eltiniz nişan atıp tekrar evlendimi yoksa 2 tane mi abisi var anlamadım

Tek abisi var. Abisi nişanlanıyor daha sonra benim nişanımdan bir iki hafta sonra nişanı atıyorlar aileler, sonrasında abisi ve eltim barışıyorlar ama kızın ailesi kesinlikle onay vermiyor, nişanlımın ailesi de asla kızın ailesini istemiyor. Ki bu kızın ailesi için bana bir sürü kötü şeyler anlatıldı. Yani benim nişanı attığım zaman eltimle nişanlımın abisi çoktandır barışmışlardı ben nişanı attıktan 3 ay kadar sonra onlarda tamamen ayrıldılar kız bıraktı.

Yazdığım yazı çok çok uzun olduğu için sanırım bazı anlaşılmayan yerler oluşmuş. Evet nikah için 1 ay dönüşümlü kalınmaz ama nikah için kan vermemizden tutun da o belgelerin geri gelmesine kadar çok uzun süre bekletildik. Köyde bulunduğu için şehir merkezine gönderildi ve geri geldi belgeler yani bize öyle söylendi en azından. Zaten ben belgelerin geri gelmesini bekleyemedim bile döndüm evime. Yani şöyle ki ben oraya gittiğimde hiç bir şey yapılmıyordu eşya bakmaya gidemiyoruz, yani yalnız bile kalıp iki sohbet edemiyoruz. Hep bahane olarak iş öne sürülüyor çünkü ailece aynı işle meşguller birlikte çalışıyorlar. Ben evime döndüğümde de bir sürü işimiz var eşya bakılacak, gelinlik ıvır zıvır bakılacak özledik gel diyorlardı. Gittiğimde de bir şey yapmıyorduk oda benim hatam çıkıpta ee hadi çağırdınız gidip alalım diye tutturamıyordum yani söyleyemiyordum. Bende kalmak istemiyordum o kadar uzunca süre çünkü zaten kendisi bizim evimize ayda bir kere birkaç gün gelebilirdi yine bahane iş gösterilirdi. Yani şöyle oluyor biz nişanlanmadan 1 yıl önce abisi zaten nişanlıydı ve benim nişanımdan bir iki hafta sonra onlar nişan attılar aldıklarını geri verdikleri için bileziği de geri verdiler ve benim nişamında bir şey takmadıkları için bana bileziği eltimin nişanı atıldıktan sonra benim nişamından 1 ay sonra gönderdiler.

ayıptır sorması ne işi bu böyle sürekli meşgul olabilicek kadar

Neyin kararsızlığı bu?
Sevgi içinde büyüyüp, biraz da sevgisiz aile ortamını deneyimlemek falan mı istiyorsunuz?

Tek abisi var. Abisi nişanlanıyor daha sonra benim nişanımdan bir iki hafta sonra nişanı atıyorlar aileler, sonrasında abisi ve eltim barışıyorlar ama kızın ailesi kesinlikle onay vermiyor, nişanlımın ailesi de asla kızın ailesini istemiyor. Ki bu kızın ailesi için bana bir sürü kötü şeyler anlatıldı. Yani benim nişanı attığım zaman eltimle nişanlımın abisi çoktandır barışmışlardı ben nişanı attıktan 3 ay kadar sonra onlarda tamamen ayrıldılar kız bıraktı.

demekki o kız da aileside bunların gerçek yüzünü görmüş, emin ol o anlattıkları da doğru değildir yarın bir gün senin ailenin arkasından da öyle konuşacaklar

demekki o kız da aileside bunların gerçek yüzünü görmüş, emin ol o anlattıkları da doğru değildir yarın bir gün senin ailenin arkasından da öyle konuşacaklar

Evet anlattıkları doğru değilmiş yani kızla konuştuğumda anladım. Beni ve ailemi o kızın ailesiyle hiç bir araya getirmediler, tanıştırmadılar. Zaten şuanda da konuştukları kimse kalmadı herkesle küsler.

X