Kayinpeder ve kaynanayla karakolluk olduk

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
aa delilere bak
siz bu anne babadan hatta komple aileden hiçbir şey beklemeyin
valla evi verir siz tam alışınca almaya da kalkabilirlerdi daha kötü.
keşke istanbuldan gelmeseydiniz bunların yanına, eşiniz de hiç mi çözememiş ailesini bu zamana kadar.
İlk konuyu okuyunca e ev vermiş adam daha ne yapsın diyecektim ama çok çok korkunçlar gerçekten.
Yazık yani size de eşinize de.
Zaten diger oglunu kafasi bozulunca evden kovuyor surekli. biz oraya para harcayip tadilat yapsaydik ki tapu da bizim.degil. Bizi her an kovma riski var adamin. Niye para harcayalim. Zaten.esime.kizdim sen aileni tanimiyor musun niye geldik biz Istanbuldan dedim. Ben.bilseydim uzak.dururdum. Bana cok iyi davrandilar gercek yuzlerini saklamislar

O onların sorunu ayrıca eylül ayında istanbulda tanıştıktan sonra anadolunun bir şehrinde evlendik demişsiniz

demediniz mi

hamile kadına fazla iş bırakılmaz kolilelemek eşyaları çok zor değil evet bu kadar psikolojik baskı altında bir de hamile halinizle sizin zora sokulmanızı hoş karşılamadım

ayrıca çocuklar anne babalar onların arasındaki ilişkiye bağlı her şey
Sizin düşüneceğiniz bir şey yok bence ayrıca adam küfür etmiş ya anne baba olabilir de ama mutsuz ediyorsa sınırını bilmiyorsa görüşmemek daha iyi bir tercih olur

bir de sizin böyle hassas olmanızın nedeni kendi ailenizin yanında olmayışı....
Herkes böyle hissetmek zorunda değil
Zaten herseyin sebebi kendi ailem.olmadigi icin esimin ailesiyle ailr olalim.dedim. Bu yuzden herseylerine.kostum

Zaten diger oglunu kafasi bozulunca evden kovuyor surekli. biz oraya para harcayip tadilat yapsaydik ki tapu da bizim.degil. Bizi her an kovma riski var adamin. Niye para harcayalim. Zaten.esime.kizdim sen aileni tanimiyor musun niye geldik biz Istanbuldan dedim. Ben.bilseydim uzak.dururdum. Bana cok iyi davrandilar gercek yuzlerini saklamislar

o zaman adam komple dengesiz
olayın bu şekilde büyümesi çok kötü ama başında büyümesi iyi olmuş
her şerde bir hayır var demişler ya aynen öyle.
inanın hamileyken taşınmak çocuk olduktan sonra taşınmaktan çok daha kolay.
bir de tam işinizi gücünüzü oturttuktan sonra her şeyden vazgeçmek çok daha zor olurdu.

Tadilat yaptir direkt demedim. Konuyu burada kisaca anlatmak icin kestirmeden yaziyorum. Dedigim gibi biz kimseden maddi birsey bekleyerek gelmedik. Esimin ekstra gelirleri ve benim.de kira gelirlerim var. Biz calismasak bile geliri olan insanlariz. Baba parasina hic guvenmedik.Ama iste abi ayni sizin.dusundugunuz gibi dusundu. Biz de babasinin parasini yiyecegiz zannetti.
Evi tek basima tasidim.manasinda esimin elinden is gelmiyor dedim. Evi tasimak.benim.icin zor oldu demek istedim yani

açık olmadığı için anlayamamışız

o zaman açık yazın nereden bu gelirler kaç lira

yani kira geliri dediğiniz ne kadar olabilir ki

eğer yeterince gelirim varsa kp in bize ev vermesini beklemem hele de onun parasını yemek için gelen oğlunun alt dairesini

kiraya çıkar (siz de öyle yapmışsınız) yaşarım

ben bu çocuk ayırımı var ille de bize de aynı şartlar hikayesini anlayamıyorum

bir yorumunuzda kp bebek olunca bize para akıtır diye abi endişe etti demişsiniz mesela

cidden böyle bir para akıtılma ihtimali var mı

yani bizde de çoluk çocuk ana baba var

en fazla bayramda doğum gününde hediye olur kp abiyi rahatsız edecek ne harcaması yapacak ki fazlasına gerek yok der keser atarsınız

eşinizin maddem geliri var çalışmasa da paraya ihtiyacı yok kp in vereceği eve neden mutfak ve banyo istediniz

sizi kırmak üzmek istemem ama çizilen imaj hoş olmamış

dediğim gibi bırakın geçmişi, mesafenizi koyun ileriye dönük yaşayın

hatta başka şehre taşının ki ondan bundan garip dedikodular duymayın

Merhabalar. Konu uzun. Kisaca anlatmaya calisacagim. Eylul ayinda esimle Istanbul'da tanistiktan sonra isi gucu birakip esimin ailesinin de bulundugu anadolu sehrine gelmeye karar verdik. Ikimizde Istanbul'un kargasasindan ve is hayatindan bunalmistik. Bu arada kendi birikimlerimiz vs var ve benim de 2. evliligim.

Geldik Anadoluya ve evlendik. Esimin ailesi beni cok sevdiler. Her gun ovguler vs. Diger 2 gelinden hic memnun degiller. Bu arada esimin abisi de Istanbul'dan kayinperderlerimin yanina gelmisti gecen sene. Kayinpederimin kirada 2 katli evi vardi. Birini buyuk oglu icin bosaltmis. Onlar oturuyordu. Alt kati da bize verecekti. Ama kiraciyi hemen cikarmak istemediler. Biz de kendimize baska ev bulduk vs. Yeni evliyiz ama diger gelinlerinden memnun degiller diye ben kayinpeder ve kaynanami hep mutlu etmek icin ugrastim. Hem esimin basi dik olsun hem benden yuzu gulsunler istedim. Elimden geleni yaptim
Hasta oldular kosum. Haftada 1 temizlik yapmaya gittim.Tost makinesi bozuldu aldim. Hediyeler... Rondom bozuldu dedi aldim. Bu arada onlar bana hicbir sey almadi. Ben de onemsemedim ama sonradan bunlar benim gozume batti. Tum bunlar olurken esimin abisi bizim Istanbul'dan gelmemize memnun olmadi. Cunku kendisi babasinin parasini vakumlamaya gelmis. Biz gelince bir de ben hamile olunca cok rahatsiz oldular. Surekli anneyle babayi doldurmaya basladi. Turlu oyunlar donmeye basladi. Anlam veremedigimiz hareketler vs. Bu arada biz evlenirken bize hicbir sey almadilar. Sadece baba esime anne de bana taki takti bu kadar. Guya nisan ayinda diger kiraciyi cikaracakti biz oturacaktik. Mart ayinda kiracilar cikti biz esimle gittik eve baktik ki dört duvar...Sonra esimin babasinin yanina gittik. Ben guzel bir konusma yaptim. " Baba diger cocuklarina evlenirken uzerine duseni yaptin. Bir oglun 3 kere evlendi 3 kere dugun yaptin vs. Bu ogluna birsey yapmadin. Ev dort duvar. Mutfak banyoyu yaptirir misin. Sonucta senin evin" dedim. Bagirmaya basladi. " Ben sadece kaloriferi yaptiririm, siz yaptirin mutfagi banyoyu isinize gelirse, s.ktir olun gidin. Ben arpa bugday alicam. Masrafim olacak" Dedi. Ben de dedim ki " Biz senden cebimize para istemiyoruz. Ev senin bunlar 4 kardes. Biz nasil tadilat yapalim. Kardeslerden biri gelip, cikin burasi benim derse ne yapacagiz". Yine "isinize gelirse" vs deyince esim de kizdi bagirmaya basladi. Baba ogul kavga ettiler. Ben esimi sakinlestirip evden disari cikardim. Babaya " Evlat ayiriyorsunuz. Bize hicbir sey yapmadiniz. Sadece tadilat istedik. O da senin evin oldugu icin istedik" dedim. Hamile halimle ustume yurudu yine isinize gelirse falan dedi. Ayni gun annesi bizi aradi bize hak verdi. Ben de baba ustume yurudugu icin telefondan bagirdim sizi savciliga sikayet edicem diye. Neyse etmedim tabi ki. Bu arada gorumcem bizi aradi esime tavirli. ben teli aldim olayi anlattim birden bana hakaretler etmeye basladi. Ertesi gunu karakoldan aradilar. Anne ile baba bir de esimin abisi bizi sikayet etmisler. Konu da esim babasinin uzerime yurumus vs. Biz karakola gittik. Polisler halime acidi hamile.oldugumu gorunce. Bu olaylar da evliligimizin 6. ayinda oluyor. Neyse gittik, esim karakolda annesini de gorunce sok oldu. Bari annem yapmasaydi dedi. En cok bana uzuldu " Sen bunlari hak etmedin" dedi. Bu arada esimin abisiyle de bir ara kavgalilardi. O gun esimin abisini yanlarina almislar. Esimin abisinin karisiyla da küslerdi o gun barismislar. Esimin babasi da parayi cok sever. Benim.annemle babam deseniz ilk evliligim bitince beni hic arayip sormadilar, yalniz biraktilar. Kendi ayaklarim uzerinde durup kendime yeniden.bir hayat kurmak zorunda kalmistim. 9 senedir gorusmuyorum. Simdi esime cok uzuluyorum. Aslinda travmatik bir olay. ben kendi ailemden aliskinim. Ama ailesi bunu yapti diye acaba cok uzuluyor da bana belli mi etmiyor. Gerci arada konu acildiginda cok kizgin. Bana hic anne babalik yapmadilar diyor vs. Ama esime cok uzuluyorum. Yeni evliyiz bebek bekliyoruz. Bize yaptiklarina bakin. Hep o abinin kiskancligindan oldu. Cocugumun kaderiyle oynadi. Bu arada bu olay olunca o sehirden tasindik. Yine hamile halimle bir basima ev tasidim. Esimin elinden bir is de pek gelmiyor zaten. Hic hak etmedim ve hazmedemiyorum. Bende hata var miydi diye de dusunuyorum. ama tek yaptigim insanlikti onlara Yorumlariniz neler?
Yolunuza gidin kimseyle görüsmeyin.
Aynı catı altında oturursanız demek neler cıkacaktı,Allah korumus.
Demek diğer gelinler bosa küsmemis.

ben 2 hata gördüm sizde
1 çok samimş olup temizliğe gitmeler falan , iki gelinle küsse dahada uzak dururudum
2 hata tadilat işini konuşmak sizlik durum değil. eşiniz konuşacak. adam malını istediğine verir istediğine vermez. size yedirmiyorsada tepkinizi uzaklaşarak koymalısınız.

tavsiyem uzak durmak olurdu, yaşlanıncada diğer eltilerin ilgilensin
Haklisiniz ama.benim konusmamin sebebi. Beni guya cok sever ve takdir ederlerdi. adam cocuklarina da dusman. Yani esim bu konuyu acamazdi. Ben hatta su girizgahla konustum. Baba sen beni cok seversin kirmazsin. Bak.torunun da geliyor. Esim icin degilse ben ve torunun icin bir ricam.var" dedim.

Sanırım ben duygusuzm eşim ailesiyle görüşmüyorsa görüşmüyordur kendi kararı kafama hiç takmam hiç takamam
Görüşmek isterse de kendi görüşür
Ben öyle insanlarla asla görüşmem
Gorusmeme vs küslük olabilir tabi ama karakola bizi sikayet etmesi? Hadi karakola sikayeti de gectim. Bir annenin oglunu karakola sikayete gitmesi?

Yaşınız küçük degil anladigim kadariyla ailenin tam içine girmeden tanimadan ,etmeden neden gelincilik oynamakta bu kadar acele ettiniz ?diger ogluna 3 düğün yapılmış size bisey yapilmamissa bunun hesabini soracak kişi siz degil eşiniz olmalıydı. Ev tadilati konusunda da eşiniz muhattap olmalıydı ayrica k.peder kalorifer yaptiririm demiş sizin oturacaginiz eve neden masraf yapsinki adam zaten eve oturtmoturtmuş sizi

Gorusmeme vs küslük olabilir tabi ama karakola bizi sikayet etmesi? Hadi karakola sikayeti de gectim. Bir annenin oglunu karakola sikayete gitmesi?
Burada sizi geren ne ki?
Her insanın karakteri vardır ben anlamadım bu kadar gerilmenizi boş yere düşünüyorsunuz ciddiyim
Böyle insanlar demek ki herkes çocuğu için ölüp bitmiyor

eğer yeterince gelirim varsa kp in bize ev vermesini beklemem hele de onun parasını yemek için gelen oğlunun alt dairesini

bir yorumunuzda kp bebek olunca bize para akıtır diye abi endişe etti demişsiniz mesela

en fazla bayramda doğum gününde hediye olur kp abiyi rahatsız edecek ne harcaması yapacak ki fazlasına gerek yok der keser atarsınız

eşinizin maddem geliri var çalışmasa da paraya ihtiyacı yok kp in vereceği eve neden mutfak ve banyo istediniz

Ben yine varsayımda bulunacağım
Aksi aklıma yatmıyor çünkü
Abi babayı sömürmeye gelmiş
Bakılmış ki baba abiye yağdırıyor
Konu sahibinin eşi de gelmiş
Amaç konu sahibinin eşi açısından tek bi kardeşe para yağdırılmaması
Zaten eşi de ailesini tanıyordur
Sonuçta annesi babası
Tek kardeş yemesin diye yapılmış bi hamleymiş
Konu sahibi niyetini bilmiyor olabilir
Ona bir şey diyemem

Çalışmama bile gerek kalmayacak gelirlerim olsa
Oradan oraya taşınmayla, mutfak, kalorifer beklemekle hayatta uğraşmam
Sonuçta bunlar da bi iş insana
Gider paramla güzel bi ev tutar keyfimce otururum
Ama abiye ev verildi diye eşinizin beklemek aklına yatmış işte

Ki mesela sonradan abiyi de hep evden kovuyor zaten filan demişsiniz
Gerçekten insan böyle bi ortamdaki eve taşınmak için çabalar mı böyle eğer maddi olarak çok zor durumda değilse?
Sonuçta ne zaman kovulacağınız belli değilmiş

Para akitma durumu kesinlikle yok. Sadece abinin para koparabilmek.icin savasi var. Cevreyi ekarte edip babayi kandirma savasi... Yolsa baba kimseye para falan vermez

Babanin evinde oturma nedenimiz de muhtaclik degil. O bolgede bos ev yok. Koy gibi bir yer neticede.. Herkes kendi evini yapmis oturmus. Kiraya ciktigimiz yere de idareten gectik adamin.kizi tasinacakti

Haklisiniz ama.benim konusmamin sebebi. Beni guya cok sever ve takdir ederlerdi. adam cocuklarina da dusman. Yani esim bu konuyu acamazdi. Ben hatta su girizgahla konustum. Baba sen beni cok seversin kirmazsin. Bak.torunun da geliyor. Esim icin degilse ben ve torunun icin bir ricam.var" dedim.
Kendi evlatlarıyla arası kötü olan insanlar gelinlerini dinleyecek diye mi düşündünüz gerçekten?
Diğer iki gelinle kötü olan sizinle iyi mi olacaktı ya da ?
Kira gelirlerimiz var demişsiniz bana çok mantıksız geldi çok zor durumda değilken ailenin alt katında oturma isteği.
Ev tadilat gerekiyorsa sizin bunu onlardan talep etmeniz manasız, ya kendileri düşünürler ya siz yaptırırsınız. Hem evlerinde oturalım hem tadilat yaptırsınlar.

Ailenin bu tarz meseleleri kendi aralarında çözülür, gelin ya da damada laf düşmez. Baba oğluna birşey dese hazmeder unutulur ama diğerlerine söylediği dağ olur büyür.

Üzerinize yürümeleri, ettiği küfür, karakolluk olmanız elbette olmaması gereken şeyler ama sizde de hatalar var.

Ben yine varsayımda bulunacağım
Aksi aklıma yatmıyor çünkü
Abi babayı sömürmeye gelmiş
Bakılmış ki baba abiye yağdırıyor
Konu sahibinin eşi de gelmiş
Amaç konu sahibinin eşi açısından tek bi kardeşe para yağdırılmaması
Zaten eşi de ailesini tanıyordur
Sonuçta annesi babası
Tek kardeş yemesin diye yapılmış bi hamleymiş
Konu sahibi niyetini bilmiyor olabilir
Ona bir şey diyemem

Çalışmama bile gerek kalmayacak gelirlerim olsa
Oradan oraya taşınmayla, mutfak, kalorifer beklemekle hayatta uğraşmam
Sonuçta bunlar da bi iş insana
Gider paramla güzel bi ev tutar keyfimce otururum
Ama abiye ev verildi diye eşinizin beklemek aklına yatmış işte

Ki mesela sonradan abiyi de hep evden kovuyor zaten filan demişsiniz
Gerçekten insan böyle bi ortamdaki eve taşınmak için çabalar mı böyle eğer maddi olarak çok zor durumda değilse?
Sonuçta ne zaman kovulacağınız belli değilmiş
Esimin dusuncesini bilemem. Ama babanin para akitmadigini esim de ben de biliyorduk. Bu net. Abiye de vermiyordu. Sadece abi bir umutla hep babanin etrafinda...

Ev için tadilat istemek bence çok fazla, biz de kayınvalidemin evinde oturuyoruz, ilk oturduğumuz zamandan beri kendimiz istediğimiz için sürekli bişiler yaptırırız kimseden de para istemeyiz, ayıptır yahu ev vermişler daha ne yapsınlar.

Bence siz favori gelin olmaya çalışırken mevzu patladı , ayrıca ben şikayet edicem demişsiniz onlar da sizden önce davranmak zorunda kalmış sanırım, bence çok ayarsızsınız, bu konuları artık bırakıp önünüze bakın.

Diğer iki gelin çok haklıymış demek ki.
Diğer gelinlerden memnun olamayan zavallı kv ve kpi memnun edeyim derken elinizde patlamış.

Kendi evlatlarıyla arası kötü olan insanlar gelinlerini dinleyecek diye mi düşündünüz gerçekten?
Diğer iki gelinle kötü olan sizinle iyi mi olacaktı ya da ?
Kira gelirlerimiz var demişsiniz bana çok mantıksız geldi çok zor durumda değilken ailenin alt katında oturma isteği.
Ev tadilat gerekiyorsa sizin bunu onlardan talep etmeniz manasız, ya kendileri düşünürler ya siz yaptırırsınız. Hem evlerinde oturalım hem tadilat yaptırsınlar.

Ailenin bu tarz meseleleri kendi aralarında çözülür, gelin ya da damada laf düşmez. Baba oğluna birşey dese hazmeder unutulur ama diğerlerine söylediği dağ olur büyür.

Üzerinize yürümeleri, ettiği küfür, karakolluk olmanız elbette olmaması gereken şeyler ama sizde de hatalar var.
Onlarin evinde oturma istegimiz bolgede bos ev olmamasi. herkes kendi evinde oturuyor. Koy gibi bir yer...

Esimin elinden is gelmiyor derken evi yalniz basi topladum ve yeni evde de yerlestirdim. Esim esyalari kolilemeyi bile beceremez. Burada ne asabinizi bozdu anlayamadim. Hemen de asabimiz bozulmasin sakin olun.

Eylul ayinda da tanismadik. Eylul ayinda evlendik.

Size gore dert kalmamis olabilir. Bana gore bir ailenin karakolluk olmasi anne baba ile ogulun su an.gorusmuyor olmasi buyuk bir dert.
Eşiniz eşyaları bile kolileyemez mi :KK57: gidip evi tadilat yaptır mı dediniz neden çünküsizin eviniz ama biz bedavaya oturacağız olsun, neden çünkü diğer oğlan oturuyor. Ee 4 çocuk var ama 2 ev var diğer ikisi ne yapıyor nerde oturuyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X