Kayinpeder ve kaynanayla karakolluk olduk

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Esimin elinden is gelmiyor derken evi yalniz basi topladum ve yeni evde de yerlestirdim. Esim esyalari kolilemeyi bile beceremez. Burada ne asabinizi bozdu anlayamadim. Hemen de asabimiz bozulmasin sakin olun.

Eylul ayinda da tanismadik. Eylul ayinda evlendik.

Size gore dert kalmamis olabilir. Bana gore bir ailenin karakolluk olmasi anne baba ile ogulun su an.gorusmuyor olmasi buyuk bir dert.
Anne baba ve oğlun görüşmüyor olması size büyük bir dert ise
Neden eşinızın söylemesi gereken şeyleri siz söylediniz ve ailenin içine cok fazla karıştınız?
Bunlar sizin yüzünden olmuş zaten

Sizin kayınpedere söylediğiniz laflar zaten kavgalık sözler.
Sizin sözleriniz yüzünden kavga cıkmış.
Siz karışmasaydınız kavga çıkmazdı

Etkiye tepki doğmuş işte
Söyleme biçiminiz bile o kadar kötü ki, resmen karşı tarafı tahrik edici.

Ortalığı karıştırın sonra da üzülün, enteresan!

Kayinbabaya o laflari etmek size uymamış oğlu deseymis keske
Ayri durun esinizle.birbirinize tutunup dogacak bebeğinizle yeni bir hayat kurun kendinize esiniz yanınızdaysa diğer şeyleri düşünmeyin
Herseyi kendiniz yapin kimseye minnetiniz olmaz o zaman

Ev için tadilat istemek bence çok fazla, biz de kayınvalidemin evinde oturuyoruz, ilk oturduğumuz zamandan beri kendimiz istediğimiz için sürekli bişiler yaptırırız kimseden de para istemeyiz, ayıptır yahu ev vermişler daha ne yapsınlar.

Bence siz favori gelin olmaya çalışırken mevzu patladı , ayrıca ben şikayet edicem demişsiniz onlar da sizden önce davranmak zorunda kalmış sanırım, bence çok ayarsızsınız, bu konuları artık bırakıp önünüze bakın.
Ben favori gelin olmak icin ugasmadim. Bu gibi seytani dusunceleri olan bir insan degilimdir. ama onlar beni favori gelin yapinca kendi cocuklari beni kiskandilar. Ben ne dersem diyeyim. Bir ana oglunu gidip sikayet etmemeli bence. Ediyorsa da beni etseydi. Burada bir kansizlik var. Ayarsiz oldugumu da sanmiyorum. Hamile bir kadinin ustune yuruyen kayinpederi savciliga sikayet edicem.diyip etmedim. Ama hem.ustume yuruyup hem.de karakola sikayet eden onlar ayarsiz bence. Muhakemenizi iyi yapin derim.

Esimin dusuncesini bilemem. Ama babanin para akitmadigini esim de ben de biliyorduk. Bu net. Abiye de vermiyordu. Sadece abi bir umutla hep babanin etrafinda...
İlk mesajlarınızda sanki abiye para verilmiyor sizi o yüzden aradan çıkarmaya çalışmış gibi anlatmıştınız

Yalnız bence abi konusunda eşinizin gazına geliyorsunuz
Mesela abinin para için orda durduğu, sizi kötülediği filan bana eşinizin size aktarımı gibi geldi
Adam bi de para da alamıyormuş
Para alınmayan yerde bu kadar süre insan çabalar da bekler mi?

Bence bu konuları tamamen kapatın
Bebeğinize odaklanın
Geliriniz de iyiymiş
Gidin keyfinize bakın
2 gelinin konuşmadığı kayınaileden kimseye hayır gelmezmiş zaten
Belki abi de sizin için para koparmak için iyi davranıyorlar filan demiştir içinden
Sizin değil belki ama iki kardeşin de derdi paraymış zaten en baştan

Bunlar tatsız konular
Eşiniz ailesiyle sorununu kendi çözsün

Eşiniz eşyaları bile kolileyemez mi:KK57: gidip evi tadilat yaptır mı dediniz neden çünküsizin eviniz ama biz bedavaya oturacağız olsun, neden çünkü diğer oğlan oturuyor. Ee 4 çocuk var ama 2 ev var diğer ikisi ne yapıyor nerde oturuyor
Onlar henüz mevzuya uyanamamış sanırım 🙈

Onlarin evinde oturma istegimiz bolgede bos ev olmamasi. herkes kendi evinde oturuyor. Koy gibi bir yer...
Hayaliniz, oğulları ve gelinleri ile araları kötü olan eş ailesi ile altılı üstlü oturmak mıydı, İstanbul'dan onun için mi taşındınız?

Başka ev olmasa bile tadilat istemek doğru ve hakkınız değil. Adam kiracısını çıkarsın yetmeyip tadilat yaptırsın, neymiş oğlu oturacakmış.
Siz diğer kardeşe yapılan düğünden evlat ayrımcılığına girin sonra.
Eş ailesi ile ilişkiler böyle yürümez ki yürümemiş zaten.

Mesafe candır diyerek başlıyorum.
Siz yaranacağım sanıp KV her şeyine koşturmuşsunuz ama bir durup düşünmemişsiniz neden gelinleri kötülüyor diye. Bugün onun hakkında konuşan yarın benim hakkımda da konuşur diye düşünmeliydiniz.
Ev konusunda da size ev vermişler zaten tadilatını da siz yapabilirdiniz

3 yıllık geliniyim daha gidip kv deye temizlik yapmadım.
Eli ayağı tutuyorken çok ciddi sıkıntıları da yokken yapamam.
Kendi kızları bile gezmeye gelip temizliklerini yapmıyor.
Onun dışında da diğer oğlu isterse 5 kere evlenir, kp de 5 kere düğün yapar seni bağlayan bir durum yok bence.
1 kişi 1 kişiyle kötü olursa anlarım ama birden fazla kişiyle kötüyse o kişi dönüp kendine bakmalı tıpkı senin kv kp gibi.
Senin yersiz çıkışların olmuş ben hak veremedim sana da karşı tarafa da.
Ben eşimin aile mevzusuna hiç karışmam onu da kendi aile mevzuma karıştırmam.

Tavsiye ederim 6 ayda hiç iyi şeyler olmamış.

Hayaliniz, oğulları gelinleri araları kötü olan eş ailesi ile altılı üstlü oturmak mıydı, İstanbul'dan onun için mi taşındınız?

Başka ev olmasa bile tadilat istemek doğru ve hakkınız değil. Adam kiracısını çıkarsın yetmeyip tadilat yaptırsın, neymiş oğlu oturacakmış.
Siz diğer kardeşe yapılan düğünden evlat ayrımcılığına girin sonra.
Eş ailesi ile ilişkiler böyle yürümez ki yürümemiş zaten.
Her sey dort dortluk olacak.degil. Benim yadirgadigim Hadi iliskiler biyle yurumez hadi tadilat istememiz yanlisti vs vs... Nu kadar dusmanca davranmalarini cozemedim. Guzellikle kizim biz tadilat yapamayiz vs diyip.olgun bir baba gibi konuyu kapatabilirdi. Adi ustunde biri anne biri baba.Ama o an olanlari gorseydiniz inanamazdiniz

Öncelikle bebeğinizi sağlıklı şekilde dünyaya getirmenizidilerim..
Bence ev konusunu konuşmak size düşmezdi,hem size ev berecek hem tadilatını yapacak..
Diğer çocukları belli yük olmuş,siz de yük olacağınıza,ev versiğine tşk esip,tadilatını siz yapsaydınız..
İstemek bana çok ayıp geliyor ki,hele siz gelinsiniz..
Sizin babanız veya anneniz ev verdi mi size?

Her sey dort dortluk olacak.degil. Benim yadirgadigim Hadi iliskiler biyle yurumez hadi tadilat istememiz yanlisti vs vs... Nu kadar dusmanca davranmalarini cozemedim. Guzellikle kizim biz tadilat yapamayiz vs diyip.olgun bir baba gibi konuyu kapatabilirdi. Adi ustunde biri anne biri baba.Ama o an olanlari gorseydiniz inanamazdiniz
Ama eşiniz ya da siz zaten öyle olgun insanlar olmadığını biliyormuşsunuz
Diğer oğlunu da kovuyor demişsiniz ya kafasına esince

Yine eşinizin yerine fazlaca dertleniyorsunuz konuyu

Burada sizi geren ne ki?
Her insanın karakteri vardır ben anlamadım bu kadar gerilmenizi boş yere düşünüyorsunuz ciddiyim
Böyle insanlar demek ki herkes çocuğu için ölüp bitmiyor

e adam diğer çocuğuyla bir olup kendi öz oğlunu ve hamile karısını karakolda şikayet etmiş ayol
bir insanın gerilemsi için daha ne olabilir ki
yani hamile hamile karakolluk olsam ben de gerilirdim
genel insanlar için karakola gitmek sıradan bir eylem değil çünkü...

Ben yine varsayımda bulunacağım
Aksi aklıma yatmıyor çünkü
Abi babayı sömürmeye gelmiş
Bakılmış ki baba abiye yağdırıyor
Konu sahibinin eşi de gelmiş
Amaç konu sahibinin eşi açısından tek bi kardeşe para yağdırılmaması
Zaten eşi de ailesini tanıyordur
Sonuçta annesi babası
Tek kardeş yemesin diye yapılmış bi hamleymiş
Konu sahibi niyetini bilmiyor olabilir
Ona bir şey diyemem

Çalışmama bile gerek kalmayacak gelirlerim olsa
Oradan oraya taşınmayla, mutfak, kalorifer beklemekle hayatta uğraşmam
Sonuçta bunlar da bi iş insana
Gider paramla güzel bi ev tutar keyfimce otururum
Ama abiye ev verildi diye eşinizin beklemek aklına yatmış işte

Ki mesela sonradan abiyi de hep evden kovuyor zaten filan demişsiniz
Gerçekten insan böyle bi ortamdaki eve taşınmak için çabalar mı böyle eğer maddi olarak çok zor durumda değilse?
Sonuçta ne zaman kovulacağınız belli değilmiş
Ya kiracının evden cıkmasını 4 gözle beklemeleri:))
İnsanlar kaçıyor altlı üstlü oturmaktan, eşiyle kavgalar ediyor.
Bunlar gün saymış gibi resmen:))

Anne baba ve oğlun görüşmüyor olması size büyük bir dert ise
Neden eşinızın söylemesi gereken şeyleri siz söylediniz ve ailenin içine cok fazla karıştınız?
Bunlar sizin yüzünden olmuş zaten

Sizin kayınpedere söylediğiniz laflar zaten kavgalık sözler.
Sizin sözleriniz yüzünden kavga cıkmış.
Siz karışmasaydınız kavga çıkmazdı

Etkiye tepki doğmuş işte
Söyleme biçiminiz bile o kadar kötü ki, resmen karşı tarafı tahrik edici.

Ortalığı karıştırın sonra da üzülün, enteresan!
Bunlari esim.soyleseydi birakin karakolu simdi taraflardan biri hapisteydi

Ya kiracının evden cıkmasını 4 gözle beklemeleri:))
İnsanlar kaçıyor altlı üstlü oturmaktan
Bunlar gün saymış gibi resmen:))
Hiç iyi geliri olan insan davranışı değil bence
Bi kere taşındım şimdiye kadar
Bana ıstırap gibi gelmişti
İstanbuldan oraya ordan da başka eve taşınmam için üstüne para verseler bile bi düşünürüm
O ayrı bi motivasyon
Ki çalışmasak geçinemeyiz
Maaşımız dışında bi gelirimiz yok 🙈

e adam diğer çocuğuyla bir olup kendi öz oğlunu ve hamile karısını karakolda şikayet etmiş ayol
bir insanın gerilemsi için daha ne olabilir ki
yani hamile hamile karakolluk olsam ben de gerilirdim
genel insanlar için karakola gitmek sıradan bir eylem değil çünkü...
Ee genel insanlar için kayınpedere gidip evi yaptır demek de doğru değil 2 kere. Yapmayınca babalığını sorgulamak da sıradan değil sanki kendi babası. Ben şahsen daha bunları yaparken gerilirdim yapacak olsam. Karakola gitmek kadar gererdi beni.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X