Kayınvalidem iyi niyetli ben mi fesatım

Öyle masum bir yüzü var ve öyle tatlı dilliki normalde tanısan bana dersin sen yalan söylüyorsun . Ama inan yalan degil bana karşı böyle kadın duşakabin begendik nişanlımla taktırdık bizden ayrı gitmiş bakmış kayınpederimde anahtar vardı tadilattan dolayı o akşam bize çay içmeye geldi telefon açtı buyur gel müsaitiz dedim reddedemedim onun gibi bana yüzüme baka baka çok kötü olmuş dedi. Oysaki kızlar eğer o kötüyse allahın gücüne gider yani ne evlerde oturanlar var . Bir de kötüyse bile napalım takılmış sonuçta begendik bende öyle deyince takılmış halini görmemiştim sadece begenmiştik birlikte nişanlıma evi görmeye gidelim dedim gittim baktım çok begendim mesela güzel olmuş. Bikere yaşlı bir kadının yanında erkek tarafından yine böyle güzel olmuyo kötü oluyo diye söylenirken yaşlı kadın kayınvalideme kızı evden soğutmayın dedi içimden çok sevdim o teyzeyi keşke ben diyebilsem neden sürekli olumsuz yorum yapıyosun anne kırılıyorum yani diye ama eminim böyle bir şey desem oğluna bana bağardı bile der

Evet der inanirim.
İsin cok zor senin canim...bilemedim..aslinda ayrilmani tavsiye etmek isterdim. Cunki boyle kayinvalideler insani hasta eder.

Son yorumunu okudum simdi..nisanlin bile uyarmis birsey anlatma diye. Ozaman annesini biliyorsa sizi gorusturmesin.
Yani diyebilirsin nisanlina annen beni negatif enerjisi ile kotu yorumlari ile asagi cekiyor diye. Tonton teyze bile farketmis kizi sogutmayin demis resmen..
Bayramdan bayrama gorus annesiyle. Kendisi istedigi gibi gitsin gorussun ama sen mesafeli durmak istedigini soyle yuzgoz olmak istemedigini bu durumlari kaldiramadigini bas edemedigini anlat.

Ben olsam oyle yapardim cunki agzinda kus tutsan bile yaranamazsin. Kotu niyetle yaklasandan uzak durmak gerek.
Ben begendim ben aldim desen bile baska biryerden patlak verir baska seyler uretir boyle insanlar. Maksat zehir dagitmak ortaliga.

Beni sevsin diye okadar çok uğraştım ki ama bende bıktım ve bunu belli bi zaman önce bıraktım. Aslında ben nişanlımla bu konuda gerilmekten korkuyorum ya oğlunu doldurursa hiç aramıyo hiç gelmiyo hayırsız gibi gibi . Birde bi yazı paylaşmış kendi duvarında allah herkese dili imanlı gönlü güzel eş nasip etsin diye. Ama bunu bana gönderme olarak paylaştıgına eminim. Allah yukarda biliyor ya kimse ibadetini göstere göstere yapmıyor sonuçta başım açık diye dinsiz imansız biri degilim yani okadar ağırıma giden şeyler var sabretmekten yıprandım resmen

ya aslında o paylaşımın altına

eğer kp hayattaysa : ne oldu annecim, babam üzdü mü seni, kızarım ben ona
eğer hayatta değilse: amin annecim, inşallah en kısa sürede öyle bir eş bulursun, Allah gönlüne göre versin inşallah

gibi bir şeyler yazmak var ya:halay:
neyse

Bak canım nişanlınla otur konuş. Annen bana niye böyle davranıyor de. Kırıldığın here şeyi anlat. Kafanın rahat olmadığını söyle. Şimdi böyleyse evlenince nasıl olur de. Nişanlın duruma göre annesine ayar verir ya da mesafe koymanda yardımcı olur.
Arkadaşlar diyor ya sen de cevap ver diye. Aslında cevap veremediğin için değil, o anda böyle bir şeyi neden söyledi ki diye düşünüyorsun değil mi. Yani karşındakini kendin gibi biliyorsun kötü niyetini anlayamıyorsun. Ama seneler geçince anlıyorsun ki öyle değilmiş. Bütün kırgınlıkların kafanın içinde dönüp duruyor ki senin şimdiden başlamış. Önlemini almazsan sonu antidepresan.

Bak canım nişanlınla otur konuş. Annen bana niye böyle davranıyor de. Kırıldığın here şeyi anlat. Kafanın rahat olmadığını söyle. Şimdi böyleyse evlenince nasıl olur de. Nişanlın duruma göre annesine ayar verir ya da mesafe koymanda yardımcı olur.
Arkadaşlar diyor ya sen de cevap ver diye. Aslında cevap veremediğin için değil, o anda böyle bir şeyi neden söyledi ki diye düşünüyorsun değil mi. Yani karşındakini kendin gibi biliyorsun kötü niyetini anlayamıyorsun. Ama seneler geçince anlıyorsun ki öyle değilmiş. Bütün kırgınlıkların kafanın içinde dönüp duruyor ki senin şimdiden başlamış. Önlemini almazsan sonu antidepresan.

şu kısma aynen katılıyorum

Aynen bende oyle olmustum.
İnsan o siralar tozpembe hayallere giriyor.
Ve aklin kv nin kotu niyetli oldugunu algilayamiyor. İnsan birini sevince toptan onun sevdiklerinide sever genelde.
Ama bir bakiyorsun ordan laf yiyorsun burdan laf yiyorsun dumura ugruyor insan resmen :KK70:
Kotu niyetli oldugunu anlasan zaten cat cat vereceksim cevaplari. Anlayana kadar baya bir zaman aliyor sonra vermek istesende bir yandan o aileye gireceksin..kimseyle kotu olmak istemoyot yeni gelinler genelde. Annesiyle kotu olsan esin uzulecek diye dusunuyorsun. Ama bence bu kv deler inatla huzursuzluk cikariyor..tepkini verde magduru oynasin oglusuna diye.
O yuzden en iyisi mesafe. Hic bu sacmaliklarin icine cekilmemeye calismak.

Ben de sürekli hayatımızda olmaya çalışan, sürekli yalan söyleyip kendisine kötü davranıyormuşum gibi davranan küsen bir kv ve annesinden kopamayan,dengeyi asla sağlayamayan bir koca yüzünden çocukla boşanmak zorunda kaldım size tavsiyem evlendikten sonra kesinlikle korunun.inşallah çok mutlu olursunuz ama yine de risk almayın.çünkü benim eşimde ilk zaman bana hak verirdi beni tutardı

Evet arkadaşlar son zamanlar da bu soruyu kendime soruyorum kayınvalidem iyi niyetlide ben mi fesatım ben mi herşeyi abartıyorum diye. Nişanlıyım ev düzüyoruz yerleştiriyoruz yavaş yavaş kayınvalidem seçtigim herşeyi aldığım herşeyi begenmiyor ve ağzını burnunu büzüştürerek bunu mu aldın falankesinki şöyle deyip sürekli benim moralimi aşağıya çekiyor ilk başlarda kendi fikrini söylüyo canım tabikide söyleyecek bozulma hemen diyordum kendi kendime ama bir tane birşeye bile iyi yorum yapmadı hayırlı olsun bile demedi. Abartmıyorum mobilyalardan avizelere süs eşyalarından mutfak eşyalarına kadar herşeye kötü yorumlar yaptı. Hadi bu okadar önemli degil sonuçta kullanacak olan o evde yaşayacak olan benim. Ama asıl sorun şu ki kayınvalidemin 2 evi var biri bağ evi diğeri normal sürekli yaşadıkları ev. Bağ evine eşiyle gitmişler ve nişanlıma telefon açıp sende gel nasıl olsa yarın izinlisin demişler nişanlımda bana ailen izin verirse sende gel değişiklik olur dügün stresinden ikimizde bunaldık dedi bende kabul ettim ailemle konuştum tamam dediler git bende hazırlanmaya başladım makyaj yaptım giyindim montumu giydim çantamı hazırladım nişanlım evin önüne gelince beni arayacaktı ve inicektim bekliyodum telefonum çaldı bir baktım kayınvalidem arıyor açtım efendim annecim dedim napıyosun kızım buraya gelicekmişsiniz neden geliyosunuz biz yarın dönücez ne yapmaya geliyosunuz buraya dedi ama ses tonu okadar sert ve kızgın geliyoduki anlaşılan benim gidecegimden rahatsız olmuştu bende anca telefonda bilmiyorum öylesine gelicektik diyebildim sonra görüşürüz dedik ve kapattık nişanlım beni almaya geldi bende telefonda gelmek istmedigimi söyledim neden kararımı değiştini sorunca anlatmak durumunda kaldım normalde herşeyi şikayet eden bir tip değilimdir ama çok bozuldugum için paylaşmak istedim gelme der gibi oldu. Aşağıya indim nişanlımın yanına yüz yüze konuşalım dedigi için .Nişanlım haklısın sen dedi peki gelmek istemiyosan gelme kafana takma üzme kendini dedi oda çok sinirlendi kızdı bu konuya nasıl öyle der istemiyosa beni arayıp getirme diyebilir senin kalbini kıracagına dedi ve gitti . Muhtemelen oraya gidince annesiyle tartışmış olucakki kayınvalidem beni tekrar aramış sabah 8 de ama ben uyudugum için açamadım geri de dönmedim açıkçası uyanınca çünkü beni neden şikayet ettin ben sana gelme mi dedim diyecek ama apaçık demese de ne yapmaya geliyosun lafını üstüne basa basa sert bi şekilde söyledigi için ben öyle anladım aslında şikayet te etmedim sadece neden gelmek istemedigimi anlattım nişanlıma. Çok üzgünüm daha evlenmeden bu tarz sorunlar yaşadığım için. Facebookunda hiçbirşey paylaşmayan girmeyen kadın sabahtan beri bağ evinin önündeki ağacı taşı böceği paylaşıp duruyor görüyorum geçiyorum. Aslında çok iyi bir kadındır ama neden böyle yaptı anlamadım. Başkası olsa gelinim geliyor diye sevinir . Gitmezse gelmiyosun diye sitem eder mesela. Okadar üzgünüm ki ne yapmalıyım nasıl bi tavır takınmayılım diye düşünüyorum sürekli annemle bu konuyu paylaştım bana eğer sana neden gelmedin ben sana gelme mi dedim derse nişanlım getirmek istemedi başka zaman de çık işin içinden diyor aklım çok karışık. Karşılaşmak konuşmak istemiyorum çünkü gerçekten ne zaman konuşsak ne zaman bir araya gelsek beni inciticek kırıcak bişeyler mutlaka söylüyor ya da yapıyor.
Aynı şey bendede oldu canım kaynanam hala aynı ve oğlunu hiç sevmeyen kadın şimdi çok sever olmuş oğluda kezza öyle zamanla eşinde değişir böyle yazmak demek istemezdim ama olacaklar bunlar daha devamı var zamanla görürsün

Okadar mutsuzumki en mutlu olmam gereken zamanlar da hevesle aldıgım her şeyde kötü yorumlar duymak beni çok yıprattı. Benim seçtigim aldıgım bir şey kötü bile olsa güle güle kullan kızım demek varken sürekli eleştiriye maruz kalıyorum

Artık bir gelin adayisin ve karşında pek dengeli olmayan kv adayın var , bu kadar naif olmayı bir kenara bırakmalısın.

Sen sevdiğin istediğin şeyleri al tabi ki onun beğenip beğenmemesi ni neden umursayacaksin ki sen oturacaksın orada . Bir şey dediğinde kibarca zevk meselesi ben böyle seviyorum de geç .

Şimdiden politik olmayı öğrenmelisin en azından kv belli etmiş kendini erkenden . Kv iyi bir insan olabilir ama bu iyi bir kv olacağı anlamına gelmez malesef. Buna göre davranmani öneririm.

Bağ evine gitmeme konusunda nişanlına söylemek zorunda kalmışsın bunda birşey yok olanı söyle bilsin tabi ki .
Ama unutma söylemek ve şikayet etmek farklı şeyler sakın annesini kotuleyerek söyleme . Basit konuları kv ile kendin hallet düşüncelerini söylemekten çekinme .

Mutluluklar diliyorum..

ben genel yorumlara katılmıyorum
mesafeni koruyacaksın: bence mesefani değil, kendi kişiliğini koruyacaksın. yeri geldiğinde gereken şeyleri söyleyemiyorsan mesafeli olsan ne olur olmasan ne olur.
evlenene kadar mesafeli ol, evlenince eşin dengeyi kurmak zorunda: hayır. evlenince hem sen hem eşin dengeyi korumak zorundasınız. gerekiyorsa eşine de tepkini koyacaksın, gerektiğinde kayınvalidene de

kötü olmayalım, huysuz görünmeyeyim, sorun çıkarmış olmayayım diye diye diyeeeee susarsan, yeri geldiğinde tepkini, tavrını belli etmezsen evliliğinde çok problem yaşarsın

sözlülük, nişanlılık dönemleri bu sebeple var
herkes birbirini tanısın diye
olmuyorsa evlenilmeden dönülsün diye
"evlenince halledilir" çok yanlış bir mantık, aksine evlenince fazlalaşır, halledilmez
o yüzden bu nişanlılık döneminde kendi karakterini koyacaksın ortaya

tabi ki bazı şeyleri yumuşak geçiştirmek gerekir, o zaman eşten yardım istenebilir, ama genellikle insan kendi tavrını kendisi koymalı, söyleyeceklerini kendisi söylemeli, bağırmadan, çirkefleşmeden
evet eşler aileleriyle eşlerinin denge kurmasında yardımcı olmalıdır ama tüm sorumluluk onlarda olamaz.

Aslında isterdim samimi yakın olmak arkadaş gibi olmak ama her görüştüğümüzde her konuştugumuzda kalbimi kıracak bir şeyler mutlaka söylüyor ben mi herşeyi yanlıs anlıyorum abartıyorum diyecegim e bu sefer iyi dedigi hiçbir şey yok ki birlikte evdeydik telefonu çaldı karşıdaki kimse evdeyiz hiç güzel olmamış gibi konuştu. E son olayda resmen gelme dedi. Şimdi tavrımla duruşumla mesafeli olsam yüz vermiyo gelmiyo gitmiyo diye oğlunu doldurur diye korkuyorum. Nişanlım dolmaz ama ona üzülüorum arada kaldı resmen. Dedigin gibi çoğu şeyi yumuşak geçiştiriyorum ama inan o kadar kırıldım ki artık kayınvalideme nasıl davranırsam davranayım mutlaka bir sebep bulucaktır zaten kırmak için. Çok kırgınım nişanlılık dönemi cidden çok zormuş

Kendisinin arama saati yok zaten hiç bir zaman uygun bir saatte arama beni gecenim 3 ünde arayıp saçma sapan konuştuguda çok olmuştur geçen hafta mesela gece 2 uyumakla uyumamak arasında ki evre vardırya tam dalıcam telefon çaldı o saatte insan korkuyo bi de açtım napıyosun kızım yatak odanın komidinin üstüne çerçeve aldınızmı diye sordu saçma sapan ve kapattı hiç anlam veremedim hiç
Al işte vallahi ben anlamıyorum.
O saatte olsem açmam telefonu neden açıyorsunuz?
Bence ters zamanlarda aradığında asla açmayın telefonlarını neden açmadın diye sorarsa da uygunsuz saatlerde arayanları açmıyorum deyip geçin.

Evet arkadaşlar son zamanlar da bu soruyu kendime soruyorum kayınvalidem iyi niyetlide ben mi fesatım ben mi herşeyi abartıyorum diye. Nişanlıyım ev düzüyoruz yerleştiriyoruz yavaş yavaş kayınvalidem seçtigim herşeyi aldığım herşeyi begenmiyor ve ağzını burnunu büzüştürerek bunu mu aldın falankesinki şöyle deyip sürekli benim moralimi aşağıya çekiyor ilk başlarda kendi fikrini söylüyo canım tabikide söyleyecek bozulma hemen diyordum kendi kendime ama bir tane birşeye bile iyi yorum yapmadı hayırlı olsun bile demedi. Abartmıyorum mobilyalardan avizelere süs eşyalarından mutfak eşyalarına kadar herşeye kötü yorumlar yaptı. Hadi bu okadar önemli degil sonuçta kullanacak olan o evde yaşayacak olan benim. Ama asıl sorun şu ki kayınvalidemin 2 evi var biri bağ evi diğeri normal sürekli yaşadıkları ev. Bağ evine eşiyle gitmişler ve nişanlıma telefon açıp sende gel nasıl olsa yarın izinlisin demişler nişanlımda bana ailen izin verirse sende gel değişiklik olur dügün stresinden ikimizde bunaldık dedi bende kabul ettim ailemle konuştum tamam dediler git bende hazırlanmaya başladım makyaj yaptım giyindim montumu giydim çantamı hazırladım nişanlım evin önüne gelince beni arayacaktı ve inicektim bekliyodum telefonum çaldı bir baktım kayınvalidem arıyor açtım efendim annecim dedim napıyosun kızım buraya gelicekmişsiniz neden geliyosunuz biz yarın dönücez ne yapmaya geliyosunuz buraya dedi ama ses tonu okadar sert ve kızgın geliyoduki anlaşılan benim gidecegimden rahatsız olmuştu bende anca telefonda bilmiyorum öylesine gelicektik diyebildim sonra görüşürüz dedik ve kapattık nişanlım beni almaya geldi bende telefonda gelmek istmedigimi söyledim neden kararımı değiştini sorunca anlatmak durumunda kaldım normalde herşeyi şikayet eden bir tip değilimdir ama çok bozuldugum için paylaşmak istedim gelme der gibi oldu. Aşağıya indim nişanlımın yanına yüz yüze konuşalım dedigi için .Nişanlım haklısın sen dedi peki gelmek istemiyosan gelme kafana takma üzme kendini dedi oda çok sinirlendi kızdı bu konuya nasıl öyle der istemiyosa beni arayıp getirme diyebilir senin kalbini kıracagına dedi ve gitti . Muhtemelen oraya gidince annesiyle tartışmış olucakki kayınvalidem beni tekrar aramış sabah 8 de ama ben uyudugum için açamadım geri de dönmedim açıkçası uyanınca çünkü beni neden şikayet ettin ben sana gelme mi dedim diyecek ama apaçık demese de ne yapmaya geliyosun lafını üstüne basa basa sert bi şekilde söyledigi için ben öyle anladım aslında şikayet te etmedim sadece neden gelmek istemedigimi anlattım nişanlıma. Çok üzgünüm daha evlenmeden bu tarz sorunlar yaşadığım için. Facebookunda hiçbirşey paylaşmayan girmeyen kadın sabahtan beri bağ evinin önündeki ağacı taşı böceği paylaşıp duruyor görüyorum geçiyorum. Aslında çok iyi bir kadındır ama neden böyle yaptı anlamadım. Başkası olsa gelinim geliyor diye sevinir . Gitmezse gelmiyosun diye sitem eder mesela. Okadar üzgünüm ki ne yapmalıyım nasıl bi tavır takınmayılım diye düşünüyorum sürekli annemle bu konuyu paylaştım bana eğer sana neden gelmedin ben sana gelme mi dedim derse nişanlım getirmek istemedi başka zaman de çık işin içinden diyor aklım çok karışık. Karşılaşmak konuşmak istemiyorum çünkü gerçekten ne zaman konuşsak ne zaman bir araya gelsek beni inciticek kırıcak bişeyler mutlaka söylüyor ya da yapıyor.
Ne yapmaya geliyorsunuzda ne demek...Mesafeni ciddi anlamda koru...Koru ki ağzına her geleni bu kadar kolay söylemesin

safmısın ?

insan iyi diye yaptıgı davranısların hepsi iyi olack degil ayrıca nerdwn bilecwksin kısa sürede kadını

yorum yaptıgı zaman ben kullanacagım ben begendim aldın deseydin bir dwgil iki dwgil zatn elestelmez alınmıs sey sen kullnacan senin öodunu düsürüyo bunuda kızımlı cicimli yapıyo. ogluna iyi gözüküyo

seni cok swvdiğini sanmıyorm kıskanıyorda.

artık kendiniz ezdirme saygı sınırını asma. ben demedim nisanlim ısrar etti neyden rahatsız oldun deseydin .
Her telefonu kapattıgımda keşke şöyle deseydim böyle deseydim diyorum inanırmısın. Hep keşkeyle kalıyor hepte ezdirmiyorum kendimi mesela bi örnek vereyim banyo fayanslarını özenle seçtim çok begenerek çok güzel oldu birlikte gittik gözümün içine baka baka bunu mu seçtin begendin başka bulamadın mı dedi ? Bende biz nişanlımla işte adını söyleyerek birlikte seçtik karar verdik begendik ben çok beğeniyorum ben öyle istedim dedim iyi ozaman dedi ama o andaki surat ifadesi çok kötü evet bir değil iki degil hep aynı şey. İnan iyi olmaktan sıkıldım yani kırılmasın nişanlım üzülmesin ben kötü olmayayım demekten yıprandım . Düşündüğün ne ömür boyu böylemi yaşayacaksın dersen evlendikten sonra gitmemeyi düşünüyorum evine tek başıma yani eşimle birlikte gidersek giderim onunla gider onunla kalkarım asla yanlız kalmak istemiyorum onunla oğlunun yanında pek canımı sıkamıyor çünkü. Şimdide gitmeyecegim hiç düğün yogunlugunu bahane etmeyi düşünüyorum başarabilirsem . Benim sorunum tam olarak aslında ben ne dersem diyeyim hangi bahane yada gerçegi söylersem söyleyeyim bana hep kırıcı yanıtlar veriyor dünyanın en haklı insanı oluyor mesela ozaman da ısrarla düşüncemi söyleyince saygısız oluyosun. Çok yıprandım artık

Okadar mutsuzumki en mutlu olmam gereken zamanlar da hevesle aldıgım her şeyde kötü yorumlar duymak beni çok yıprattı. Benim seçtigim aldıgım bir şey kötü bile olsa güle güle kullan kızım demek varken sürekli eleştiriye maruz kalıyorum
Aynılarını bende yaşadım yaa 4.5yıl önce.benim bide annemde aldigim herseye bahane verip laf sokan cins bi tipti.ben 2 taraftanda çok çektim yani benim sınavım 2katıydı huylari ayniydi.bide eşimde evlenince beni hic korumayip geçtimi annesinin yanina.etti 3.insani hayattan sogutur bunlar.uzak dur çook uzak

Aslında isterdim samimi yakın olmak arkadaş gibi olmak ama her görüştüğümüzde her konuştugumuzda kalbimi kıracak bir şeyler mutlaka söylüyor ben mi herşeyi yanlıs anlıyorum abartıyorum diyecegim e bu sefer iyi dedigi hiçbir şey yok ki birlikte evdeydik telefonu çaldı karşıdaki kimse evdeyiz hiç güzel olmamış gibi konuştu. E son olayda resmen gelme dedi. Şimdi tavrımla duruşumla mesafeli olsam yüz vermiyo gelmiyo gitmiyo diye oğlunu doldurur diye korkuyorum. Nişanlım dolmaz ama ona üzülüorum arada kaldı resmen. Dedigin gibi çoğu şeyi yumuşak geçiştiriyorum ama inan o kadar kırıldım ki artık kayınvalideme nasıl davranırsam davranayım mutlaka bir sebep bulucaktır zaten kırmak için. Çok kırgınım nişanlılık dönemi cidden çok zormuş

öncelikle onun kötü dediği hiçbir şeyi umursama, o konuyu kapat gitsin bir kulağından girsin diğerinden çıksın
ben mesafeye katılmıyorum derken, nişanlılık döneminde mesafe koyup da birbirimizden haberimiz olmasın, az konuşalım, duymayalım vs vs kısmına karşıyım
çünkü bu dönemi öyle geçiştirirsen evlilikte yüzleşmek zorunda kalırsın
ama demek istediğim git hergün görüş vıcık vıcık ol değil
görüşmen gerektiğinde görüş, gerekiyorsa tavrını koy, cevabını ver, söylemek istediklerini söyle, demek istediğim bu

bana yazdığın bu mesajı bence mutlaka bu şekilde nişanlınla konuşmalısın
birlikte çözüm bulmalısınız

Al işte vallahi ben anlamıyorum.
O saatte olsem açmam telefonu neden açıyorsunuz?
Bence ters zamanlarda aradığında asla açmayın telefonlarını neden açmadın diye sorarsa da uygunsuz saatlerde arayanları açmıyorum deyip geçin.
Engellemeyi bile düşündüm uykuma çok düşkünüm. Bir kaç kez açmayıp uygun bir saatte geri döndüğümde tripli tavırlı ne işin vardı niye açmadın gibi gibi konuşuyor haklı gibi işim vardı uyuyodum gibi cevaplar verincede hı tamam ozaman neyse gibi bide hani çok kırıldım çok bozuldum gibi yapıyo madur oluyo yani bende öyle bi insanınki aman kimse üzülmesin modunda. Nedense sanki ben bu dügün yüzünden birinin kalbini kırınca günaha girmiş gibi hissediyorum hayırlı bir işimin böyle kırılarak olmasını istemiyorum tabiki bu düşüncelerim bu olay olana kadar dı bilmiyorum belkide iyi olmuştur belkide mesafe koymayı öğrenmem için iyi bi sebeptir belkide iyikide gitmemişimdir. Gitseydim de ozaman deseydi bana ne yapmaya geldin diye aynı ses tonuyla bu sefer ne bileyim ağlardım bile heralde

Ne yapmaya geliyorsunuzda ne demek...Mesafeni ciddi anlamda koru...Koru ki ağzına her geleni bu kadar kolay söylemesin

Mesafe korumayı öğrenmem lazım şayet eğer öğrenemezsem eğer bu böyle devam ederse zaten ya ben kafayı yicem ya da nişanlımla aramız bozulucak.

Aynılarını bende yaşadım yaa 4.5yıl önce.benim bide annemde aldigim herseye bahane verip laf sokan cins bi tipti.ben 2 taraftanda çok çektim yani benim sınavım 2katıydı huylari ayniydi.bide eşimde evlenince beni hic korumayip geçtimi annesinin yanina.etti 3.insani hayattan sogutur bunlar.uzak dur çook uzak
Yani çok hevesle aldığım şeylere laf diyoya çok sinir oluyorum ne bileyim kursagımda kaldı yani . Hayırlı olsun dedigini duymadık çirkin degil hepsi çok güzeller benim zevkim ben beğendim borca girdim masraf yaptım severek mutlu mutlu aldım herşeye burnunu kıvırdı herşeye. Artık tek laf etsin istemiyorum ah bunları yüzüme söylebilsem yorum yapmanı istemiyorum diyebilsem diyemem diyemedim

Düğün ne zaman konu sahibi ?
Bakin nişanlılık birbirini tanıma donemidir sadece nisanlinizi değil ailesini de.
Acik açık alıp nisanlinizi karşınıza konuşun kırıldığıniz şeyleri anlatın ama doldurmadan şikayet etmeden ben diliyle.
Annesiyle adam akıllı konuşsun mesela ev eşyaları hakkında konuşmayı bıraksın neden aramadın etmedin diye hesap sormayı da !
Yok hala aynı mi kalp kirmaya devam mi ediyor kendisi kaybeder koyun mesafeyi.
Çok olayları abartırsa da nişanı atın.
Sonuçta herkes mutlu olmak için evleniyor hayatına yeni sorunlar katmak için değil.

öncelikle onun kötü dediği hiçbir şeyi umursama, o konuyu kapat gitsin bir kulağından girsin diğerinden çıksın
ben mesafeye katılmıyorum derken, nişanlılık döneminde mesafe koyup da birbirimizden haberimiz olmasın, az konuşalım, duymayalım vs vs kısmına karşıyım
çünkü bu dönemi öyle geçiştirirsen evlilikte yüzleşmek zorunda kalırsın
ama demek istediğim git hergün görüş vıcık vıcık ol değil
görüşmen gerektiğinde görüş, gerekiyorsa tavrını koy, cevabını ver, söylemek istediklerini söyle, demek istediğim bu

bana yazdığın bu mesajı bence mutlaka bu şekilde nişanlınla konuşmalısın
birlikte çözüm bulmalısınız

Mutlaka konuşacagım olayları biliyor görüyor tepki veriyor ama uzunca oturup konuşmadık sadece savunuyor bana üzülme diyor ve geçiyor ama şuna eminim annesini yüz kere uyarmıştır o konuda şanslıyım kabul ediyorum. Hiçkimse üzülmesin istiyorum inşallah bu sorun bi an önce çözüme kavuşur

X