Kayınvalidem iyi niyetli ben mi fesatım

Daha evlenmeden böyleyse bunun şiddeti evlenince daha da artacak demektir
İyi bir insan bu şekilde davranmaz ayrıca
Fesat olan kayınvalideniz
Onunla bu şekilde bir ömür yaşamaya hazırsanız fesatlığını kabul etmeniz gerek ☺️

Ay vallahi hazır degilim benden uzak olsun . Fesat olan o tabiki kendimden şüphe ettiriyo beni ara sıra biliyomusun acaba diyorum ben mi büyütüyorum bunda bişey yokmu falan eşya konusu hadi bir üzülür geçerim de sonuçta ben yaşayacagım kapımı kapatana kadar söylenir ama bu son olay daha taze olduğu için mi bilmiyorum beni sinir etti

Anlamadığım kadın birde çıkarıp kemerini dövsün mü seni?
hala ben mı fesatım dıyosun, kendime çok benzettim malesef seni ondan sinir oldum
Zaten sesimizi çıkarsak azıcık başımıza gelmezde bunlarda bilmiyoruz işte. Bilmek istiyorum nasıl cevap verecegimi inan yapmak istiyorum çok sıkıldım ama bir kere diyorum yada yapıyorum cevabını verdiginde bu sefer kalıyorum öyle haksız gibi kafayı yicem

Kıskanmış bence seni ne yazıkki . Eşya konusunda kafana takma içine ne siniyorsa al bence o kullanmayacak sonuçta. Ama bağ evine kesin giderdim ben olsam sırf gıcıklık için sinir olup otursun :halay:

1- hevesinizi kırmasını izin vermeyin, evinizin dekorasyonuyla ilgili fikrini sormayın, elestirdiginde diyalogu sonlandıracak cevaplar verin.
2-bu süreçte nişanlınızı gözlemleyin.aranızdaki dengeyi saglayamiyorsa evliliğiniz devam ettiği sürece sağlayamayacak kendinizi buna hazırlayın derim. Sadece "haklısın,kafanı takma vs" demesinin bi süre sonra size yetmeyecegini düşünüyorum.

Umarım mutlu olursunuz.

Off aynı benim eski kayınvalide Allah gücünüzü kuvvetinizi artırsın ama siz çok şanslısınız nişanlınız yanınızda. Bende nişanlım bir yandan annesi abisi kardeşi eltim olacak kadın hepsi bir yandan... Canımı zor kurtardım nişanı attım

Vardır her işte bi hayır iyi olmuş aslında benim bir tek kayınvalide sorun o yüzden nişan atamam çünkü nişanlım çok destekçim ve sevgisinden eminim çok mutluyuz biz bizeyken kayınvalidem karışınca mutsuz oluyoruz aranızda anneler vardır bi insan neden oğlunun mutlulugunu istemez ki oğlu benimle çok mutlu benim çocuğum olsa oglum mutluya başımın üstüne taşırım gelini hiç kötü konuşup can sıkmam ne bileyim keşke herkes öyle olsa

Kıskanmış bence seni ne yazıkki . Eşya konusunda kafana takma içine ne siniyorsa al bence o kullanmayacak sonuçta. Ama bağ evine kesin giderdim ben olsam sırf gıcıklık için sinir olup otursun :halay:
Düşünmedim değil ama oraya gideceğimde trip tavır belli olmaz ona bide geldin mi niye geldin falan der sonuçta ev sahibi istenmediğim yere gitmem yüzsüz degilim dedim gitmedim

Bence düğün stresinden olabilir. Düğün zamanı kayınvalideler kafayı yiyor gerçekten benimde öyle olmuştu. Neyse ki normal haline döndü düğünden sonra. Ama artık hislerim geçmişteki kadar aynı değil kendisine çünkü cok üzdü ve kırdı.

Ay vallahi hazır degilim benden uzak olsun . Fesat olan o tabiki kendimden şüphe ettiriyo beni ara sıra biliyomusun acaba diyorum ben mi büyütüyorum bunda bişey yokmu falan eşya konusu hadi bir üzülür geçerim de sonuçta ben yaşayacagım kapımı kapatana kadar söylenir ama bu son olay daha taze olduğu için mi bilmiyorum beni sinir etti
Normal iyi bir insan olsa ufak tefek şeyleri görmez alttan alırız ama maalesef diğer tip kayınvalideler için durum vahim ben en çok eşin ailesinin önemini çocuk sahibi olacağım zaman anladım sonuçta sizin çocuğunuz onlarla iç içe olacak ne kadar ailesiyle evlenmiyorsun geyiği olsa da ailesi her hayatınızın bir çok döneminde sizinle olacak atsanız atılmıyor bir süre sonra eşte bıkıyor konusunu açtırmıyor laf söyletmiyor söylesen de umursamıyor falan falan
Bir de şanslı kesim var kayınvalide köşe bucak kaçıyor yanda ilk kırgınlıkta yıllarca konuşulmuyor :KK70:

1- hevesinizi kırmasını izin vermeyin, evinizin dekorasyonuyla ilgili fikrini sormayın, elestirdiginde diyalogu sonlandıracak cevaplar verin.
2-bu süreçte nişanlınızı gözlemleyin.aranızdaki dengeyi saglayamiyorsa evliliğiniz devam ettiği sürece sağlayamayacak kendinizi buna hazırlayın derim. Sadece "haklısın,kafanı takma vs" demesinin bi süre sonra size yetmeyecegini düşünüyorum.

Umarım mutlu olursunuz.
Canım annesiyle benim yüzümden tartıştı bide neden böyle davranıyosun diye tabiki de sadece lafta olsa asla yetmez asla 1 dedigine çok katılıyorum ama kendisi fikir sorulmadanda moral bozmayı becerebilen bir cinsten

Bence düğün stresinden olabilir. Düğün zamanı kayınvalideler kafayı yiyor gerçekten benimde öyle olmuştu. Neyse ki normal haline döndü düğünden sonra. Ama artık hislerim geçmişteki kadar aynı değil kendisine çünkü cok üzdü ve kırdı.
Düzelsin düzelmesin asla unutmucam bu yaşattıklarını mutlu olmam günleri bana zehir etti

Hadi fesat demeyeyim de huysuz eserekli biri kayınvaliden. İnsan böylesini kendi kanından bile olsa zor çekiyor. Mesafeli durun hiç sinirinizi bozmayın bence

Bende öyle seziyorum aslında ama istemiyorum beni kıskanmasın sonuçta biz oğluyla mutluyuz. Ha birde hep kapalı bir gelin istemiş ben açığım ama sadece başım açık namazımı kılarım duamı ederim onada ilk başta çok söylenmişti ama oğlu bir problem etmedigi için vazgeçti sonradan ya anlayacagınız herşeyim ama herşeyim problem hiç bir şeyden memnun mutlu olmuyo ve bunu sürekli bana belli ediyor gerek hareketleriyle gerek sözleriyle herşeye kötü yorum yapıyor karakteri böyle desem uzun zamandır birlikteyiz çok iyi tanıyorum öyle degil bir tek bana karşı böyle

Sevmiyor seni muhtemelen..
SIk gorusme

Normal iyi bir insan olsa ufak tefek şeyleri görmez alttan alırız ama maalesef diğer tip kayınvalideler için durum vahim ben en çok eşin ailesinin önemini çocuk sahibi olacağım zaman anladım sonuçta sizin çocuğunuz onlarla iç içe olacak ne kadar ailesiyle evlenmiyorsun geyiği olsa da ailesi her hayatınızın bir çok döneminde sizinle olacak atsanız atılmıyor bir süre sonra eşte bıkıyor konusunu açtırmıyor laf söyletmiyor söylesen de umursamıyor falan falan
Bir de şanslı kesim var kayınvalide köşe bucak kaçıyor yanda ilk kırgınlıkta yıllarca konuşulmuyor :KK70:

Ne kadar acı ikiside ya üzül ya üz gibi herkes haddini bile sorun çözülücek o bana hayırlı olsun dese mesela sagol annecim teşekkür ederim gibi gibi derim veya geliyomuşunuz sevindim gelin dikkatli gelin dese geliyoruz annecim bişey istiyomusun derim. Kendisi kötü olmak istiyor ben kötü olmayo beceremiyorum üzülüyorum

Hadi fesat demeyeyim de huysuz eserekli biri kayınvaliden. İnsan böylesini kendi kanından bile olsa zor çekiyor. Mesafeli durun hiç sinirinizi bozmayın bence
Çok ama çok eserekli hemde benim annem olsa söylerim annemde bozulmaz kimseyede şikayet etmez söylenmezde ama kayınvalideye birşey denmiyo en azından benimkine öyle bir mesafe koymalıyım ki beni üzecek fırsatı bulamamalı ama işte sürekli arar yerli yersiz çağırır falan

Düzelsin düzelmesin asla unutmucam bu yaşattıklarını mutlu olmam günleri bana zehir etti
Evet maalesef öyle oluyor. Bende affetmis unutmuş değilim ama en azından şöyle diyorum. Bir arkadasimiza bile ikinci bir şansı veriyoruz. Neden ikinci şans verdiğimiz yakinimiz olmasın.? Zaman ve şans verin ona göre şekil alırsınız. Önceden fevri davranıp eşinizle aranızi açmayın derim.

Canım annesiyle benim yüzümden tartıştı bide neden böyle davranıyosun diye tabiki de sadece lafta olsa asla yetmez asla 1 dedigine çok katılıyorum ama kendisi fikir sorulmadanda moral bozmayı becerebilen bir cinsten

Nişanlınız eğriyi doğruyu görüyorsa moral bozmak yok o vakit :) kafanıza takmamaya çalışın üzülmenin sadece size zararı olacak çünkü.

Düşünmedim değil ama oraya gideceğimde trip tavır belli olmaz ona bide geldin mi niye geldin falan der sonuçta ev sahibi istenmediğim yere gitmem yüzsüz degilim dedim gitmedim
Yoo yüzsüzlük yapmak bazen gerek sırf huzursuz etmek için giderdim. Benim aldığım kullanacağım eşyalara burun kıvırıyormuş mesela birde daha gıcık. Şimdi böyle ise ilerde ne olacak acaba

Yoo yüzsüzlük yapmak bazen gerek sırf huzursuz etmek için giderdim. Benim aldığım kullanacağım eşyalara burun kıvırıyormuş mesela birde daha gıcık. Şimdi böyle ise ilerde ne olacak acaba
Allah göstericek bakalım nolucak kırıldıgımla kaldım resmen ben

Bence hep mesafen olsun aranda ben olsam şu an için onunla çok yalnız kalmazdim oğlunu kıskanıyor belli oğluna başka konuşup sana başka konuşuyor ileride problem çıkarabilir ne diyeyim kaynanandan gözünü ayirma hatta gözünü dört ac..

Canim onunda iki secenek var. Demek ki senin kv boyle biri. Ya her dediginu kulak arkasi edeceksin. Ya da ben sadece sevdigim adam ile evlenmiyorum aile ile de evleniyorum, aldim da ote mi gittim sanki bozuyorum bu nisani diyip atacaksin yuzugu. Neden boyle diyorum bu kv derdi bitmez cunku. Simdi bag evi sorun olur sonra baska seylerde bulur. Hep kafa agrin olur bir sure sonra esinde arada kalmaktan bikar ustelik anneside iki duygu somurusu yapar sen kotu olursun.

X