Kayınvalidemin şiddet uygulatma teknikleri. Yeni evlenecekler dikkat edin. Siz de benim gibi kanmayın

Burada size bosuna laf anlatip yoruluyorlar.. siz annenizi dinleyeceksiniz, kaderim deyip siddet hakaret yiyip oturacaksiniz.. olan cocugunuza olacak
Sizce eşimin ailesinin yaptiklari normal mi? Yani bana yaptiklari acaba onlarin yaptiklarina tepki gostermesem kabullensem eşim bunu yapmazmiydi. Yoksa eşimin huyu bu mu.
Okurken içime sıkıntı girdi ve sen bu olayların içindeydin kim bilir sen nasıl üzüldün 😔 böyle herifler düzelmiyor gerçekten anasının ağzına bakıp hareket eden herifler düzelmez. Benim gözümde kişiliksiz karaktersiz insanlar birinin lafıyla hareket edenler. Yaş almış aklı başındadır diyorsun, onun bunun lafıyla hareket eden bi kukla olduğunu görüyorsun . Ee sen daha ne çekiyorsun 😳
Onlar cok abarttığımı düşünüyor. Ben niyetlerinin bozuk olmasina üzülüyorum

Rabbim vicdan merhamet etsin onlara o parada senin evladının hakkı var yazık hakka giriyorlar ve sen çalışmak zorunda değildin yazıklar olsun...Ben eşyanın ucuzunu aldım kim Allah razı olsun dedi ki alınırsa iyisi alınmalı asgari ücretle alamazdık alamıyoruz da zaten...Aaah aaah rol yapmışlar...Allah hakkınızı koymasın onların üstünde bu dünyada versinler inşaAllah...

Sizce eşimin ailesinin yaptiklari normal mi? Yani bana yaptiklari acaba onlarin yaptiklarina tepki gostermesem kabullensem eşim bunu yapmazmiydi. Yoksa eşimin huyu bu mu.
Bence siz onlara yeterince tepki gostermemissiniz.. esinizden cesaret alarak daha da artirmislar..esiniz yine ayni seyleri yapardi, bagirma ittirme hakaret etme gibi seyleri siddet olarak gormeyen biriymis..
yani esiniz iyi biri olsaydi anne babasi ne kadar kotu olursa olsun onlara mudahale edebilir, gereken cevabi verebilirdi.. aile olamamis.. esyalara laf ediyormus ya, amaci ev almaksa evlenmeden alsaymis..

Okutmamislar kendisi okumuş. Ben ders calisiyorum zaten atanamazsam baslayacagim. Ama o iste gelecek olmaz baska bir sektöre kayarim
Kendisi okuyacak tabi..
Hiç mi çocuklarına para yollamamışlar ..Yok hiç yollamamışlar, çalışıp okumuş derseniz o kadar da abartmayın derim.

Ben de kendim okudum ,ailemden ayrı başka şehirde hem de çalışıyordum.

Ama bu ailemin bana hiç destek olmadığını göstermez..
Sınavlarıma hazırlanırken annemin de gece yarısina kadar dantel örerek bana kitap parası verdiği günleri..Ünv. de iken ben ve arkadaşlarım için yiyecek kolisini 8 kisiye göre doldurup yollamasını unutmam..

Benim için onların varlığı yeter.. Hâlâ anneme derim diplomamın sahibi sizsiniz.

Annem ne istese yaptım hala da yaparım. Bu aldığım maaşı onlar sayesinde alıyorum. Çok şükür ailemin durumu iyi ama evsiz olsalardı ev almaları için de elimden geleni yapardım..

Onlar cok abarttığımı düşünüyor. Ben niyetlerinin bozuk olmasina üzülüyorum
Asla abartı değil asla . Öyle zannetmeni istiyorlar ki kendini suçlayıp ben abartıyorum ya aslında diye kendi kendini ye bitir diye ne kadar fesatlar!

Kendisi okuyacak tabi..
Hiç mi çocuklarına para yollamamışlar ..Yok hiç yollamamışlar, çalışıp okumuş derseniz o kadar da abartmayın derim.

Sınavlarıma hazırlanırken annemin de gece yarısina kadar dantel örerek bana kitap parası verdiği günleri..Ünv. de iken ben ve arkadaşlarım için yiyecek kolisini 8 kisiye göre doldurup yollamasını unutmam..

Benim için onların varlığı yeter.. Hâlâ anneme derim diplomamın sahibi sizsiniz.

Annem ne istese yaptım hala da yaparım. Bu aldığım maaşı onlar sayesinde alıyorum. Çok şükür ailemin durumu iyi ama evsiz olsalardı ev almaları için de elimden geleni yapardım..
Para vermesi değil niyetleri bozuk o sorun

Ayrıl demek cok kolay ortada cocuk var. Ve aranızda belki bitmemiş bir yerlerde sevgi de kalmıştır. Tepkini koy kayınvalidene gitme konuşma. Sessizlige bürün yani tepkisiz ol. Anne anne bir yere kadar sen de onun ailesisin, sen de artık bir annesin artık dünya senin ettafında dönüyor olmalı. Bir süre tepkisiz ol o yokmuş gibi davran. Ya hatasını anlasın özlesin ya da konuşun. Kendisinde asagılık kompleksi olmasa seni ezmeye calısmaz o zeki bu zeki sen değilsin diye. Belli ki seni kendiyle kıyaslıyor ve kendi icindeki özgüvensizligi seni ezerek bastırmaya calısıyor
Sizce bu insan ne yaparsa affedilir? Cogu insan hemen ayrıl demis azınlık sessiz kal tepki koy demis. Diyelimki sessiz kaldim o da odasina cekildi 1 ay konusmadik. Ne yapsin ki affedeyim? Özlesin demişsiniz ya özledi laf attı konustu. Hani bu sessizligi nereye kadar devam ettirmeliyim?

Zaten sürekli birsey değil. Hediye gibi vermişlerdi 1 kereligine 10 bin. Ben de bi kismiyla ogluma oda takimi aldim. Kurutma makinası vs. Bunlarda bile nasil tepkiler verdi. Ailemin verdigi kucuk bi yer var onu da begenmiyor cok para etmiyormus yani zaten dokunmazmis parasinada . Milletin eşlerinin aileleri daha iyiymis esleri daha cok kazaniyormus.esleri araba sürebiliyormus. Ben beceriksizmisim. Bu arada ehliyetim var belli yerlere gidebiliyorum. Kalabalik trafiğe cikamiyorum diye sen ahmaksin diyor
Ablacım sana ahmak diyor, hem psikolojik hem fiziksel şiddet uyguluyor, hakaretler gırla.. Ama biz iyiyiz normalde diyorsunda iyi değilsin aranızdaki sevgi böyle olacaksa olmasın bu adam hiçbişeye karşı sevgi duyamaz hödük bildiğin. Bırak anasının babasının eteğine dönsün geri.. Bir 5, 10 yıl daha çeksen düzelecek mi? Hayırrr aynı tas aynı hamam adamın soyu bozuk belli anadan babadan.. 😑 Sen bence kurtar kendini hayatına ömrüne yazık.evladına yazık.

Ablacım sana ahmak diyor, hem psikolojik hem fiziksel şiddet uyguluyor, hakaretler gırla.. Ama biz iyiyiz normalde diyorsunda iyi değilsin aranızdaki sevgi böyle olacaksa olmasın bu adam hiçbişeye karşı sevgi duyamaz hödük bildiğin. Bırak anasının babasının eteğine dönsün geri.. Bir 5, 10 yıl daha çeksen düzelecek mi? Hayırrr aynı tas aynı hamam adamın soyu bozuk belli anadan babadan.. 😑 Sen bence kurtar kendini hayatına ömrüne yazık.evladına yazık.
Haklisin normal zamanlarda tam tersini söylüyor o yüzden demistim

Konuya sagdan baktim,soldan baktim,profilden baktim,çikso_O
Kemalettin Tugcu'dan intihal gibi duruyor.
Bunca sey olacak,es kisisi "AC KOPEK"diye bagiracak,bu lafi isiten de buraya gelip diyecekki,ne yapsam,mıy mıy,aslinda iyi,mıymıy,kv varya kv,mıymıy,isim var ama bilemedim mıymıy:KK70:
:işsiz: :işsiz:
Daha neredeyse dun ise baslayan vasifsiz okul hizmetlisi kadin"biz eslerimize muhtac degiliz,biz kendimize yeteriz,asla bana saygisizlik edemez,kapiyi carpar cikarim" derken,diyebilirken 2 uni mezunu kadin "bilmimki,sindirilmisim"diyor :geveze:
Iyi,kal sindigin yerde,hatta cukur kaz da daha derine sin:işsiz:
Yasadiklarindan ders alamayan,buradan feyz alacak,aklimizla dalga gecmeyin ya=/
Tabi gerceksen,bence degilsin...
O kadar doğru yazmışsınız ki 35 yaş hiçbişey için geç değil.
Çalışmak, kendi ayakları üstünde durmak. Boşandıktan sonra seçeneğimiz ailenin evine geri dönmek olmamalı. Hiç çalışma imkanı olmayan durumu kötü ablalarımı tenzih ediyorum. Ama okumuş kendini bilen kadınlarımız bunu yaparsa nolucak böyle 😑

O kadar doğru yazmışsınız ki 35 yaş hiçbişey için geç değil.
Çalışmak, kendi ayakları üstünde durmak. Boşandıktan sonra seçeneğimiz ailenin evine geri dönmek olmamalı. Hiç çalışma imkanı olmayan durumu kötü ablalarımı tenzih ediyorum. Ama okumuş kendini bilen kadınlarımız bunu yaparsa nolucak böyle 😑
Onlar bile bir sekilde pişman eder eşini,zayıf olanlar bile zayıf gorunmemeli.

Kendisi okuyacak tabi..

Mesela senden alip alip diger kardesini daha cok sevseydi . O ev araba sahibi olurken sen hicbirseysiz kalsaydin ve kocanla ugrasip bir de öyle rezil etseydi anlardın. Iyi niyetli bir annen varmis şükret

Onlar bile bir sekilde pişman eder eşini,zayıf olanlar bile zayıf gorunmemeli.
Ben ünv mezuniyetini çok büyük bir şey görmüyorum. Bu yapiyla alakali hic okumayanlar hayatta daha basarili olabiliyor. Egitim bilgi katıyor sadece.O bilgiyi kullanacak hayata atilmadiginda okumayandan bir farkin olmuyor. Karakterde dedigim gibi onemli, yetistigin ortam. Ben yoruldum artik çok tepki bile veremiyorum

Ne yapmak istiyorsun şu an?
Dizlerini karnına çekip oturduktan sonra kocasının düzelmesini, kocasının ailesinin de iş bulup çalışmalarını ve niyetlerinin iyi olmasını beklemeyi düşünüyor gibi.
Sayfalarca yazı yazıldı, tüm cevaplar: kocam iyi ailesi kaka ekseninde dönüyor.
Halbuki koca diye yanında taşıdığı korkarım ki birey bile olmayı becerememiş bir lümpen.

Tabi bir de birinin çıkıp, "benim kocam da böyleydi düzeldi." Diyen birini bekliyor.

Haklisiniz kusura bakmayın. Sinirlerim cok bozuk güzel cümle kuramiyorum kafamın içi kaynıyor sanki. Simdi düzenleyebilirsem paragraf , ara vereyim. Bu arada iki bölüm bitirdim onu söylemem konu anlaşılsin diye. Atanamadiktan sonra 10 tane bitir bir anlami yok
Olsun herkes memur olarak çalışmak zorunda degilki, eğer suan imkan varsa yine hazirlanirsiniz kpssye. Ayrıca iki tane mesleginiz oldu ne güzel, birinden iş bulamazsanız birinden bulursunuz ama bu eş ailesi cok fena çok, boşanmayı düşünmüyorsanız kesinlikle araya mesafeye koyun

Dizlerini karnına çekip oturduktan sonra kocasının düzelmesini, kocasının ailesinin de iş bulup çalışmalarını ve niyetlerinin iyi olmasını beklemeyi düşünüyor gibi.
Sayfalarca yazı yazıldı, tüm cevaplar: kocam iyi ailesi kaka ekseninde dönüyor.
Halbuki koca diye yanında taşıdığı korkarım ki birey bile olmayı becerememiş bir lümpen.

Tabi bir de birinin çıkıp, "benim kocam da böyleydi düzeldi." Diyen birini bekliyor.
Bu tür şeyleri gördükçe üzülüyorum ama elden hiç bir şey gelmiyor 😔

Haha şaka gibi. Biri beni mi anlatmış diyeceğim ama benim bikaç ve hayati farklılığım var senden. Eşim her şeyin farkında ve ailesine resti çekti. Ve şiddet yok olmadı da aramızda. Olay eşinde bitiyor. Çünkü senin anlattığın gibi bi aile tipi eşimin ailesi ama eşim onlara asla prim vermiyor. Eşin onlara tavrını koymadıkça sizin olaylar maalesef düzelmez

X