Kayınvalideye bayram ziyareti

Merhaba canlar , Kayınvalidemle aramız uzun süredir bozuk neden olduğunu anlatmam gerçekten çok uzun sürer ama ben yüze yüze geldiğimizde ya da bir yerde karşılaştığımızda saygı çerçevesinde ama eskisi gibi de yakın olmadan davranmaya çalışıyorum . Bu süreçte kandil , anneler günü olunca vs bu tarz özel günlerde yine de aramaya çalışıyorum içimden gelmese de ama kendisi telefonlarımı ya açmıyor yada açsa bile inanılmaz tavırlı bi şekilde çok kısa cevaplar veriyor . Sırf bu nedenle bende artık aramaları da kestim . Gel gelelim şuan ki duruma aynı semte oturuyoruz kendisiyle ve aramızda 20. Dk mesafe var en son geçen bayram eşimle birlikte gitmiştim evlerine onzamanda yine mesafeli ama saygılı bir şekilde davranmıştım .ama eşim hafta da bir gider sürekli arar konuşur ailesiyle de annesiyle de bende asla müdahale etmem .
Bugün de şöyle bi durum oldu bayramın birinci günü ama eşim bugün çalışıyor kaynanamda kurban olayını kendi kardeşleri ile yaptı biz kurban da kesmedik eşim çalışmasaydı zaten bütün gün kurban için annesiyle birlikte ilgilenecekti ama çalışıyor bende aram zaten bozuk olduğu için bayramın ikinci günü eşimle birlikte ziyarete giderim diye düşündüm neyse öğlen kaynanamı bayramını kutlamak için aradım ama açmadı hani desem ki kurban telaşları var ama daha sonra da aramadı . Zaten normalde de açsa emimin çok soğuk ve niye aradın der gbi konuşacaktı . Böyle olunca bende eşimi arayıp anneni aradım ama hala akşam olmasına rağmen bana geri dönmedi dedim o da ben arayayım açar dedi gayet normal bi şekilde . Yarın eşim annesine giderken bana da gel dediğinde telefonumu bile açmadığı için benim gelmeme lüzum yok sen git diyeceğim nasıl olsa senin telefonunu açıyor benimkini açmıyor bile diyeceğim. Sizce hata mı yapıyorum lütfen akıl verin arkadaşlar ? Gidersem de kendimi gurursuz gibi hissedeceğim çünkü bana sürekli aynı şeyi yapıyor ya açmıyor ya da kısa keserek konuşuyor hal böyle olunca da zorlamanın anlamı yok diye düşünüyorum . Haksız mıyım sizce ? Şimdiden çok teşekkür ederim zaman ayırıp okuduğunuz içn 🌸
konuyu bilmiyorum ama her ne olursa olsun saygılı yaklaşmışsınız sürekli böyle telefonları açmıyorsa soguk yapıyorsa haklısın

Konu eskimiş ama yazasım geldi, aile büyüklerine neden bu kadar ağır anlamlar yüklendiğini anlamıyorum.
Sonuçta size saygısızlık etmiş bir insan var karşıda. Saygıysa, o da size saygı duyacak. Telefonu açmamalar, açınca tripler, bu ne ayol kapris üstüne kapris?

Bütün "bir derdim var" bölümü aile ve kaynana sorunlarıyla dolu. Aileler o kadar birbirinin içine giriyor ki, olan hep evlenen çifte oluyor. Hatta genellikle de kadına oluyor. Girmeyin bu kadar içiçe canım kadınlar ya.

X