kediler ve bozulan psikolojimiz

Bu kadar duyarlı ve hayvansever olmanızçok anlamlı..
Diğer taraftan kendi sağlığınızı bu kadar zorlamanız üzücü..
Ben de kedi besledim, her kedinin mizacı birbirinden farklıdır. Bu nedenle kedilerden en az birini sahiplendirmeniz kedi açısından da sizin açınızdan da iyi olur.

Sen benim sakin olmadığımi nerden cikardin, 3 tane gulen emoji koydun diye havalı mi oldun sandin ezik, hadi yürü git banlanamiycam senin yüzünden

Ooo kedi köpek evlat değildir dedik diye ezik de olduk ahahahahhaha ay “anladın” sen ben de banlanamıcam ya kes cidden göz ardı ediyorum seni sıktın

Son düzenleme:
Ayrıca kediden köpekten "evlat" olmaz haberiniz olsun ki kediye köpeğe evladım çocuğum gözüyle bakanlar genelde anne olmamış tipler oluyor bi çocuğunuz olsun anlarsınız evlat neymiş.
Benim de kuşum var ve evet o benim cocugum hatta sokakta baktigim kediler de benim cocugum!

Malesef bu kadar olumsuzluğun üzerine bir kediyi sahiplendirmeniz gerekli fotoğraf şartli sahiplendirmeniz daha iyi olacaktır. Bu arada kedi halası ve bir anne adayı olarak emek verilerek yetiştiren her canlı (çiçek böcek kuş yılan kedi köpek vs.) Evlattir benim gözümde. Her kadında minicikte olsa anaç bir duygu olduğunu düşünüyorum bunun ortaya çıkmasınin tek çaresi hamilelik değildir. Emek verilen her canlı özenle yetiştirilen her bitki için geçerlidir bu. Ayrıca konu sahibi size şu konuda çok kızdım uygun ortam sağlamayıp hem kendi sağlığınızı hem kedilerin hemde kuşların sağlığını olumsuz yönde etkilediğiniz için bahçe de kedi evi gibi birsey yaparak ya da geçici yuva aracılığıyla sahiplendirseydiniz daha iyi olacaktı.

Benim de kedim var baştan soyleyeyim. Ama söyleki annesi evde doğum yapmış cins bir yavruydu sokakta yasama imkanı yoktu. Öncesinde annesi sokakta doğum yapmış ve Bi süre sokakta yaşamış bir yavruyu evime almıştım. Bi bucuk sene bizimle uasadi ama resmen hem hayvana hem bize zulüm oldu. Kaç kere camdan aşağı atlamaya çalıştı heryerimjz tirmiklarlq doldu neler neler yaptık sizin gibi yok hayvan değişmedi ve mutlu olamadi bigun sokağa çıkarayım bakalim ne olacak dedim çıktı gitti ve bidaha asla gelmedi. Bikac ay sonra yakinlardaki Bi sitede sevgili bulduğunu hatta doğum yaptığını gördüm gittim yavrularını sevdim yanıma geldi Bi iki sevdirdi kendini sonra koşarak uzaklaştı resmen. Yani demem o ki nerde daha mutlu olacaklarını bilemezsiniz salın Bi bakalim alıştılari bir düzen var özgürlüklerine duskunler alisamiyolar demekki. Zaman zaman yine sokak hayvanlarını evime aldım tedavi ettim ve sokağa bıraktım hiçbiri de gitmem demedi yani. Şimdi ki kedim ev dışında Bi ortam görmediği hiç sokak tecrübesi olmadığı yemeği suyu önüne geldiği için biliyorum ki asla yaşayamaz bizle gayet mutlu pencerelerimiz kapılarımız hep açık 3 senedir bizimle asla gitmek istemedi. Bunlara da bahçe de bakın hayvanların Allah tarafından dışarıdaki şartlara uygun yaratıldığını unutmayın.

Ayrıca kediden köpekten "evlat" olmaz haberiniz olsun ki kediye köpeğe evladım çocuğum gözüyle bakanlar genelde anne olmamış tipler oluyor bi çocuğunuz olsun anlarsınız evlat neymiş.
“Evet efendim çocuklarınızı köpeklere yem edeceksiniz!!!!” diye çıldırıp ölen çocuklarla “salak” diye dalga geçen tiplere kimse benim kadar tepkili olamaz, hepsinin de ruh hastası olduğuna kalıbımı basarım ama bu tepki de baya baya insanların kişiseline karışmak olmuş bence. İsteyen buzdolabını evlat diye benimser, kime ne. Çocuğu olan farklı hissedebilir ama bence sizin evciliniz olsa siz de çok çok farklı hissedersiniz şu anki düşüncenizden

Evcilim varrr, kuşum var yaa sayılır mı? Önceki yorumlarımda belirtmiştim hatta nasıl hissettiğimi. Ben zaten KARIŞMIYORUM ki… görmüyor musunuz kime ne diyorum benimsemeyin mi diyorum banane yahu milleti kedi evladından alla allaaa altı üstü garipsiyorum saçma buluyorum dedim. Fikrimizi de belirtemiyoruz. Ama linç edile edile bağımlısı oldum valla keyif alıyorum hatta bazınız o kadar komik linçliyorsunuz ki sempati beslemeye başlıyorum

Aynı dertten muzdaribim konumu actiktan sonra sizin konuyu gordum

Öyle şey olur mu kuşun canı ne ki kedinin yanında? Kedi göz doyuruyor doya doya seviyorsun yumuşacık tüyleri var, kedilerin canı sağolsun 3 kuş korku içinde kafesinde yaşar

yahu ne korkusu ne can tehlike kuşlar henüz kedileri bir kez olsun görmediler diyorum anlamıyor musunuz?

evim 290 m2 bunun 100m2 sinde kuşlarım yaşıyor şu devirde bu büyüklükte bir alanda bırakın kuşu insanlar yaşayamıyor. devamlı dışarıdalar çeşit çeşit mamaları vitaminleri özel olarak getirtiliyor sabah güneşi alan kapalı bir terasları var sabah uçup orada keyif yapıyorlar. eminim çoğu insandan iyi yaşıyorlar siz dert etmeyin.

Aynı ortamda tutmuyormuş evim müsait yazmış konu sahibi.
İkiside can kıyaslanamaz:)

kuşlarım çoğu insandan iyi yaşıyorlar günlük 6 çeşit meyve tabağı hazırlıyorum kivisi ananası muzu en basitinden senenin 6 ayı günlük banyo+güneşlenme rutinleri var 100m2 alan sadece 3 kuşa ait hala boş boş can güvenliği yok bilmem ne diyorlar.

Estağfurullah ayol. Ne linçlemesi. Ben de size yorum yaptım altı üstü. Çok yükselmişsiniz

bir değer ve önem vermek için illa insan olmalıysa neden kuş bakıyorsunuz? değer ve önem vermediğiniz bir canlıyı evinizde beslemeyin lütfen. her canlı, kedi de kuş da köpek de sevildiğini anlayabiliyor ve ona göre yaşıyor. hepsi de gayet hisseden canlılar. bu zamana kadar iki kedi besledim, biri benimle şu an. ikisinin huyları da birbirinden apayrı, bakışından bile ne hissettiğini anlayabiliyorum. kediler sadece evde öylece dolanan hayvanlar değil, gayette insanlarla iletişimdeler.
size burada bilmediğiniz bir duyguya "saçma" dediğiniz için yorum yapılıyor. benim 60 küsür yaşındaki babam 1 sene dükkanda gelip giderken beslediği kedi ölünce tansiyonu düşüp fenalaşmıştı, çünkü orada durduğu süre boyunca kucağından inmiyordu. herkes aynı duyguyu hissetmeyebilir, şahsen benim kedimin de yokluğu bende büyük bir acı oluşturur. inşallah bir kedi köpekle aynı bağı kurabilirsiniz bir gün. annem de severdi ama yaşamadan önce sizin gibi düşünürdü. bir kediyle yaşadıktan sonra -ki benden belli ki, gayet evladı olan- annem şu an her gördüğü kediye daha farklı gözle bakıyor. onlar da sevgi besleyebilen canlılar.. illa insan olmalı demeniz komik

Kasva, Müezza, Kıtmir, yerde gezen karınca, dala konan kuş, denizdeki balık, toprağın altındaki solucan, bahçedeki kirpi, gece avlanan sansar, tarladaki fare, baş aşağı duran yarasa, duvardaki akrep, ormandaki yılan, ne kadar hayvan varsa yaratılan hepsi birer can.
Her biri bir sebeple var edilmiş, her birinin bu dünyaya bir faydası var, peki sizin aranızdaki tartışmanın ne gibi bir faydası var?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…