Kendimle savasim hic bitmiyor, siz degisebildiniz mi?

Ailenle yaşıyosun anladığım kadarıyla. Bu tür bir aile ile yaşarken senin böyle olman ve bunları aşamaman çok normal.Bastırılmış duygularla yaşayarak gerçek benliğini gün yüzüne çıkaramadan ne bekleyebiliriz ki? Aldığın terapi yapay bir destek. Gerçek yardım o aileden uzaklaşarak kendi benliğini yaşamaya başlayarak olacak. Bu da sancılı bir geçiş olur ama başka yol yok gibi..

Ailenle yaşıyosun anladığım kadarıyla. Bu tür bir aile ile yaşarken senin böyle olman ve bunları aşamaman çok normal.Bastırılmış duygularla yaşayarak gerçek benliğini gün yüzüne çıkaramadan ne bekleyebiliriz ki? Aldığın terapi yapay bir destek. Gerçek yardım o aileden uzaklaşarak kendi benliğini yaşamaya başlayarak olacak. Bu da sancılı bir geçiş olur ama başka yol yok gibi..
Biliyorum farkindayim. Gecen seansta terapistim benzerbir sey soyledi. Ailemin yarattigi bir balon var ve kimse disari cikamiyo resmen. Zor olucak epey zor. Ama hayallerimden biri bu. Simdi annemler memlekette. Tek basima kalirken ne cok sey farkediyorum. Annemin duzeni bana uymuyor misal

30 yaşındayım. 20 yasindayken de burdaydım. 30da da burdayım. Degisen bir şey yok. Kendimle kavgam o zaman da vardı simdi de var. Bitmiyor, değişemedim, aşamadım.
Terapi aldım hala alıyorum, hesapladım terapilerime terazi 10bine yakin para ödemişim. Bir anda değişmeyi beklemiyorum. Ama boyle hic degisemeyecekmis gibi hissetmek, hayatı bu benle gecirecek olma düşüncesini de kabul edemiyorum.
Insanlarla iliskimde sorun yaşıyorum, is hayatımda sorun yasiyorum, ailemle onlar bilmese de kendi icimde sorun yasiyorum.
En onemlisi kendimle sorunum var.
Yine bir kriz yaşadım, yasadigim seyin onemi yok. Çünkü bugün bunu yasadim boyle bitik hissediyorum, yarin cok farkli sey yasayacagim ve ayni sekilde bitik hissedicem ama.
Evlenmek cocuk yapmak fikri bana cok uzak. Boyleyken bir cocuk dunya getiremem, evlenirsem bir baskasini mutsuz edemem.
Normal bir insan olmayi oyle isterdim ki.
Bu sureclerden gecen var mi aranizda.
Asabilen, ben degistim diyebilen, bunu icsellestirebilen. Bunun mumkun olduguna inanmaya col ihtiyacim var
42 yaşındayım. Ömür bitti ben yine aynı. Kazanamadım

X