Kına Gecesi Kına Gecesi: Tavsiyeler-Deneyimler

Vernalagnia

Nirvana
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2009
1.177
1.044
31
Merhaba kızlar :)

Bu başlık altında kına gecesi için kendi deneyimlerimizi veya da aklımıza gelen, yapmayı düşündüğümüz şeyleri toplayalım, herkese fikir olsun istedim.

Organizasyon firmalarının sunduğu şeyleri küçük bir araştırma ve fikir birliği ile kendimizin yapabileceğini düşünüyorum. Böylece maliyet kısmından da yırtmış oluruz :) Tabi ki bu iş için sağlam bütçe ayıranlar yine organizasyon firmaları ile çalışacaktır.

Şimdi burada;
  • İlk giriş için önerilerimiz/deneyimlerimiz,
  • Kına boyunca çalınacak parçalar,
  • Kınada dağıtılabilecek ikramlar,
  • Kınada dağıtılabilecek hediyelikler,
  • Kıyafet önerileri,
  • Yapılabilecek diğer etkinlikler, sürprizler vs.
  • ve şu anda aklıma gelmeyen diğer tüm konularda tavsiyeler ve deneyimler bekliyorum. :KK76:
Düğün her ne kadar önemli olsa da, kına (genelde) kızkıza olan ve daha rahat olduğumuz bir ortam olduğu için daha çok eğlenip tadını çıkarabileceğimizi düşünüyorum.

Hadi bakalım, unutulmaz bir gece için önerilerinizi bekliyorum! :KK37:

Hadi kızlar, fikir alışverişi yapmalıyıızzz! :)

valla canım, ben organizasyon firması ile anlaştığım için, bu detayları düşünmeyeceğim :) o yüzden diğer gelinleri bekleyelim bakalım :) değişik bir fikir çıkarsa, onu da dahil ederim ben de geceme :KK70:

merhaba gelincikler :KK68:
Malesef benim kınamla düğünüm birlikte gibi olacak. Ben Giresun da oturuyorum nişanlım Çanakkale li.Giresun'da kına ile düğünü birlikte yapacağız. O yüzden hiç hayal kuramadım :KK51:Çünkü düğünün içinde kına yakılacak takı töreni olacak,pasta kesme olacak vs derken eğlenmeye vakit kalmıyor. Ama belki sadece Kına türküsü çalınırken bir şey bulabilirim ya da girişte etkileyici bir şey dahaca bulamadım ama düşünmeye devam :KK58:

Ben kına için ayrı organizasyon firması ayarlamadım salon ve orkestra aynı olacak güzel fikirler gelirse takipteyim.

valla canım, ben organizasyon firması ile anlaştığım için, bu detayları düşünmeyeceğim :) o yüzden diğer gelinleri bekleyelim bakalım :) değişik bir fikir çıkarsa, onu da dahil ederim ben de geceme :KK70:
Tabi ki değişik bir fikir çıkarsa siz de uygularsınız :))
merhaba gelincikler :KK68:
Malesef benim kınamla düğünüm birlikte gibi olacak. Ben Giresun da oturuyorum nişanlım Çanakkale li.Giresun'da kına ile düğünü birlikte yapacağız. O yüzden hiç hayal kuramadım :KK51:Çünkü düğünün içinde kına yakılacak takı töreni olacak,pasta kesme olacak vs derken eğlenmeye vakit kalmıyor. Ama belki sadece Kına türküsü çalınırken bir şey bulabilirim ya da girişte etkileyici bir şey dahaca bulamadım ama düşünmeye devam :KK58:
Bakalım güzel fikirler gelecek diye umuyorum :)

Ben kına için ayrı organizasyon firması ayarlamadım salon ve orkestra aynı olacak güzel fikirler gelirse takipteyim.

Ben de organizasyon firması ayarlamadım, ayarlamayacağım da :) Kendimizin de arkadaşlarımız ve yakınlarımızla güzel bir şeyler çıkarabileceğine inanıyorum. Hem de bütçe olarak da daha iyi olur. :21:

Ben geçen sene yiğenimin doğum günü için palyaço çağırdığım firmadan yardım aldım. uygun fiyata hallettim. Çalıştığım için Eminönüne gitdmeye vaktim hiç yoktu düğün telaşı falan. keseler el gülleri için bana alternatifler sundular hatta bindallı için ayrı kiralama ücretinden de kurtuldum. çok ta eğlendik. ....

Son düzenleyen: Moderatör:
benim kına gecem açık alanda olcak. organizasyon firmasıyla anlaştım ama burdan gelecek değişik fikirleri de katabilirim tabii :)

aslında bende gelen misafirlere hatıra olsun diye bişeyler almak istiyorum ama nolcagını bilemiyorum. kokulu sabunlardan mı alsam diye düşünüyorum şu sıralar. tabi farklı seçenek olursa değerlendirebilirm :)

Bu başlık altında kına gecesi için kendi deneyimlerimizi veya da aklımıza gelen, yapmayı düşündüğümüz şeyleri toplayalım, herkese fikir olsun istedim.

Organizasyon firmalarının sunduğu şeyleri küçük bir araştırma ve fikir birliği ile kendimizin yapabileceğini düşünüyorum. Böylece maliyet kısmından da yırtmış oluruz :) Tabi ki bu iş için sağlam bütçe ayıranlar yine organizasyon firmaları ile çalışacaktır.

Şimdi burada;
  • Kıyafet önerileri,
  • ve şu anda aklıma gelmeyen diğer tüm konularda tavsiyeler ve deneyimler bekliyorum. :KK76:
Düğün her ne kadar önemli olsa da, kına (genelde) kızkıza olan ve daha rahat olduğumuz bir ortam olduğu için daha çok eğlenip tadını çıkarabileceğimizi düşünüyorum.

tek bişi sölücem
inş senin başına gelmez
ama kaynanan ve eltilerin sen ne kadar özenirsen o kadar mahvediyolar gününü
olan ailene oluyo
sen üzülme diyo onlar üzülüyo
inş kaynanan görümcen eltilerin canını yakmaz
rabbim yuvandan huzuru sağlığı ve bereketi eksik etmesin amin
hayırlı evlatların olsun kuzum

tek bişi sölücem
inş senin başına gelmez
ama kaynanan ve eltilerin sen ne kadar özenirsen o kadar mahvediyolar gününü
olan ailene oluyo
sen üzülme diyo onlar üzülüyo
inş kaynanan görümcen eltilerin canını yakmaz
rabbim yuvandan huzuru sağlığı ve bereketi eksik etmesin amin
hayırlı evlatların olsun kuzum

Allah razı olsun çok teşekkür ederim. Sağolsunlar uzun yıllardır tanıyorum o tip bir şey ile hiç karşılaşmadım umarım bundan sonra da karşılaşmam.

Mutlu, güzel bir amaç için yapılan şeyler bunlar, herkesin kınıas, düğünü vs. keyifle geçer inşallah. :)

Size de bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin Allah :)

Allah razı olsun çok teşekkür ederim. Sağolsunlar uzun yıllardır tanıyorum o tip bir şey ile hiç karşılaşmadım umarım bundan sonra da karşılaşmam.

Mutlu, güzel bir amaç için yapılan şeyler bunlar, herkesin kınıas, düğünü vs. keyifle geçer inşallah. :)

Size de bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin Allah :)
amin allah razı olsun
ağzın bal yesin tatlım

Şimdi burada;
  • Kıyafet önerileri,

Selam canım,
ne güzel bir topic olmuş bu :) ev koşturmacasıyla uğraştığımız için kına için hiçbir hazırlık yapamadım :KK43: temmuzda olucak kınam ama ne kaftanım var ne tepsisi süsü vs :KK43:

sen istanbulda mısın canım araştırabildin mi birşeyler :)

Cerezleri ya kalpli kese yada bir kutuda dagitilabilinir

Kina icinde kavonoz güzel oluyor, bu resimdeki kavonozu kirmizi malzemelerle süsleyip, icerisine seker yerine Kina koyulursa güzel olur bence :)

Malzemelerin hepsini kendin alip arkadaslarla yapilirsa hem eglenceli hemde uygun oluyor.

Eklentiler

• Screenshot_2015-10-07-03-39-05.png
    Screenshot_2015-10-07-03-39-05.png
    653,3 KB · Görüntüleme: 154
  • Screenshot_2015-10-07-03-34-02.png
    Screenshot_2015-10-07-03-34-02.png
    378,2 KB · Görüntüleme: 140
  • kalpkenarbuzgulukese_2.jpg
    kalpkenarbuzgulukese_2.jpg
    50,2 KB · Görüntüleme: 157
Selam canım,
ne güzel bir topic olmuş bu :) ev koşturmacasıyla uğraştığımız için kına için hiçbir hazırlık yapamadım :KK43: temmuzda olucak kınam ama ne kaftanım var ne tepsisi süsü vs :KK43:

sen istanbulda mısın canım araştırabildin mi birşeyler :)
Senin daha varmış canım ya :) benim mayısta :))

Ben kaftan yerine yöresel kıyafet giyeceğim, öncesinde ise bi biye elbise.

Araştırmaya tam girişemedim ama haftasonu eminönüne gittim, çok bakamasam da mükemmel şeyler vardı. Çok heyecanlı :))

Cerezleri ya kalpli kese yada bir kutuda dagitilabilinir

Kina icinde kavonoz güzel oluyor, bu resimdeki kavonozu kirmizi malzemelerle süsleyip, icerisine seker yerine Kina koyulursa güzel olur bence :)

Malzemelerin hepsini kendin alip arkadaslarla yapilirsa hem eglenceli hemde uygun oluyor.

Kalpli kutuya bayıldım yalnız çok orjinal :) Evet bir yere yaptırmaktansa 3-5 kişi toplanıp yapmak hem daha uygun maliyetli hem de daha eğlenceli olur. + bi de el emeğin oluyor daha ne olsun :)

Güzel fikirlere rastlarsam paylaşacağım. :21::KK58:

Şimdi burada;
  • Kıyafet önerileri,

Şimdi burada;
  • Kıyafet önerileri,

Giriş parçası olarak

Maşallah (hint sarkisi youtubede ilk sirada cikar :KK52:)
Yesim salkim kına sarkisi (benim favorim)
Orhan hakalmaz salinda gel
Bi yerde yanana yanane diye rumeli parcasiyla giris görmüştüm baya yakismisti.
Birde klasik candan ercetin yüksek yüksek tepelere var :KK37:

Kina girisinde orgabizasyon yapan sirketler var. Ama bence buna gerek yok. Bizim sulalede cok kiz var. Veriyoruz her birinin eline zil ayni ritimde giris yapiyoruz. Cok hos oluyor. Gelinde eline tef alabilir :-)

X