Kırgınım hem anneme hem eşime hem hayata...

Çok teşekkür ederim inşallah öyle olur.Lütefen dualarınızda bana da yer verin.

Çok teşekkür ederim inşallah öyle olur.Lütefen dualarınızda bana da yer verin.

Herzaman.. Sızde yuregınız bukadar kırılmışken hıcbır işe odaklanamazsınız... Yasadıklarınız sayesınde işe kendınızı vermenız cok zor olur.. Evde ders calışın cok ıyı gelır..

Çok iyi anladın beni canım işte bi kaç yere girdim yapamıyorum ki psikoloji denen birşey yok ki birşey görüyorum ağlıyorum bir şey duyuyorum üzülüyorum biri bişi dese hemen kırılıyorum gözlerimden yaşlar boşalıyor aciz kalıyorum.Kim böyle biriyle işe devam etmek ister ki? E işverende tutmuyor seni gerçi bu zamana kadar hep kendim çıktım çünkü kaldıramadım.

Aklın kalbın hep baska yerde... Kv nın yaptıgının bı acıklaması yok..annene gelince elden ıyıdır gıdıp gogsunde aglasan sızın diner... Kızmasıda sevmesıde yurektendr... Paraya gelince hepımızın sıkıntıları oluo basımızı sokcak evımız kaynatcak corbamız olsun yeter.. Sen gonlunu ferah tut ailendende kopma bence

Bence annenize sakın kırılmayın dolmuştur oda.kadın haklı eşiniz çeksin ailesi için krediyi cefasını kızı çeksin.umarım eşiniz ailenizin kıymetini bilir.

Annemi tanıyorum bana o lafları dedi ya içi içini yiyor ama gururludur söylemez gidip konuşmaya kalksan konuşmaz kendine yanaştırmaz.Zaten lafları beni çok kırdı eşime verdi parayı onunla anlaştı şimdi bi de ticaret yapıyor ek iş olarak. Her türlü ödeyeceğiz eğer böyle giderse biraz toparlanacağız gibi. Bunları bilmesine rağmen ki eşimle plan yapan o. Bana yalancısınız ödücez dediniz ödemiyorsunuz.bilmem ne.Ki tartıştığımız konu da zırt pırt oraya buraya kvnin yaptıgını anlatıyor bu eve yeni tasındım komsular oturmaya geldi onlara anlattı anlatma anne herkes bilmesin ne gerek var dedim diye tartıstı benimle.

Bence annenize sakın kırılmayın dolmuştur oda.kadın haklı eşiniz çeksin ailesi için krediyi cefasını kızı çeksin.umarım eşiniz ailenizin kıymetini bilir.

Eşim herşeyin farkında ama iş işten geçti.Annemi çok sever aslında annemde onu ama olan bana oluyor ona buna ızıp hırsını benden çıkardı işten.Kırdı kalbimi.Eşimde anne ikimizin arasında ben aldım senden para ben ödücem ona bişi deme dedi.Ben çıktım eve geldim eşim orda kaldı annemle konuşmuşlar eşim geldi sen hemen alınma ben annemle anlaştım ödücem dedim.Tamam dedi diyor onlar anlaşıyor ne birbirlerine kötü lafları var ne bişi anca laflar hep bana.Ama bende artık kaldıramıyorum.

çok zor bi dönemdesiniz sınavınız büyük Rabbim yardımcınız olsun ... Eşinizi sevin birbirinize destek olun herşeye rağmen sımsıkı sarılın birbirinize o sizi kırmak istememiştir ağzından çıkmış iki laf ama onunda piskolojisi normal değil yükü çok ağır ... Anneniz de elinden geleni yapmış ama biyerde oda patlamış oda HAKLI size kıyamıyordur ana Yüreği emin olun isteyerek kırmamıştır sizi siz bile üç ay çalıştım benim kazandığımla borç ödendi diye patlarken annenizde azcık söylenmiş onunda zor durumu var belki borçları var trilyoner olsalar sizden gelecek iki kuruşun lafını etmezlerdi emin ol.. Güçlü olmaya çalışın belki çok zor haklısınız ama zorluklar sizi güçlendirsin yıkmasın bol bol dua edin hayırlı iyi bir iş tez vakitte evinize bolluk bereket huzur gelmesi için ...

çok zor bi dönemdesiniz sınavınız büyük Rabbim yardımcınız olsun ... Eşinizi sevin birbirinize destek olun herşeye rağmen sımsıkı sarılın birbirinize o sizi kırmak istememiştir ağzından çıkmış iki laf ama onunda piskolojisi normal değil yükü çok ağır ... Anneniz de elinden geleni yapmış ama biyerde oda patlamış oda HAKLI size kıyamıyordur ana Yüreği emin olun isteyerek kırmamıştır sizi siz bile üç ay çalıştım benim kazandığımla borç ödendi diye patlarken annenizde azcık söylenmiş onunda zor durumu var belki borçları var trilyoner olsalar sizden gelecek iki kuruşun lafını etmezlerdi emin ol.. Güçlü olmaya çalışın belki çok zor haklısınız ama zorluklar sizi güçlendirsin yıkmasın bol bol dua edin hayırlı iyi bir iş tez vakitte evinize bolluk bereket huzur gelmesi için ...

Canım ilk once allah yardimcin olsun diyim.uzulme gecer ins hepsi.ama bir an once ise gir calis derim bulasik yikamada olsa kucumseme gir calis.yeterki eline para gecsin kimseye muhtac olma.hem kafanida dagitmis olursun.zaman cok kotu insanlar aileler bile kendini dusunur olmus.esinede yazik ne kadar kotu olsalarda ailesi atsa atilmaz satsa satilmaz.calis sende hafta sonlarida cebinizde para cikin gezin.elin ayagin saglamken kimsenin kuruş una muhtac kalma ailenin esinin bile.cunki yeri gelio lafida oyle bir koyuyolarki kendini degersiz hic gibi hissediyorsun.suan sen o duruma dusmussun canım. Bian once is bak yeterki iste hersey guzel olur.

Sız bıle burda tanımadıgınız bızlerle konuşup rahatlamak istıyorsunuz... Hakszmı evladı neler yasamış.. O istemesede gıdın .. Haklısın dıyın annenızın destegı arkanızda olsun.. Okdr destek olmuş yuzunuze bakmasada gıdın derım.. Inş durumları duzeltırsınız .. Kv de uzak tutun yuvanzdan

Evet öyle oldu annemde doldu.Aslında verikleri paraya ihtiyaçları yok annemlerin ama eşim borç ödemeyi öğrensin hep onlarınkini ödedi bu taraftan yardım geliyor diye düşünmesin diye annem istedi parayı.Hatta şimdi yapılak ek işte onların araba kullanılıyor diye annem banada karınızdan vericeksiniz dedi eşimde tabiki ann arabayı kulanıyorum filan dedi.Eşimden hariç bana da eğer verirse para sana yapıcam bilezik filan dedi ki.Hiç umrumda değil ister yapsın ister yapmasın.Sonuçta o onların hakkı öbür türlü araba kiralamak zorunda kalacaktı eşim.
Sağol canım duaların için.Dua hep ediyorum o olmasa ben zaten bu kadar bile ayakta duramazdım.Rabbime yine bin şükür ama ağır geliyor artık.

Başvuru yapıyorum canım bakalım artık dönen olursa girip çalışacağım olmadı evden birşeyler yapacağım artık ne yapayım.Evet çok haklısın ama yine de böyle iyi oldu diyorum bazen daha 24 yaşımdayım bunları yaşamak bi nebze iyi genç yaşta neyin ne olduğunu görmüş oldum ya 30 35 40 yasımda gelseydi basıma o zaman hiç altından kalkamazdım heralde daha ağır gelirdi diyorum.

Biraz zaman geçsin diyorum biraz içi soğusun o da arar.Zaten kızgınken birbirimizi daha fazla kırmayalım.Bugün kardeşim bana geldi zırt pırt aradı gelsene ne duruyorsun ne var orda gel.Kız dayanamadı çıktı gitti. Halbuki ben ne hevesle geldim annem 3 sokak ötemde sıkılırsam evde, şöyle gider yüzünü görür gelirim diye
Kvyi uzak tutmaya gerek yok kendi uzak zaten. 2ay o yanındaki evde oturdum hergün evimin önünden geçti zilimi çalmadı balkonda çamaşır asıyorum gördü de laf atmadı.Şimdi 1buçuk aydır burdayımda evimi bile bilmiyor inanır mısın? Bi de yüzsüz yüzsüz eşimi arıyor yok öyle bir iş var şu nası yapılır eşim muhasebeci.Onların dükkanı var yok vergi filan.İnsan oğlum borcu ne yaptın ne yiyorsun nerde oturuyorsun diye bi sorar ya bi sorar insan evladını merak etmez mi yaa ?

Cok guzel bir yastasin eminim esinde sen yaslarindadir.gencecik yaslarda birde evliliginizde böyle aile sorumlulugu altina girmeniz üzucu olmus.esinede hak ver resmen tek basina cirpiniyor.ona ancak destek olacak sensin canim.baksana aile destek olacagina köstek lik yapmis adamin sirtina kambur gibi yuklemisler borcu harci.bizede destek olan olmadi olmuyorda .gercekten rabbim kimseye muhtac kilmasin kimseyi.esine destek olmussun olmayada devam et.is e girmen senin acindanda iyi olur.kafa dagitirsin.arkadasin olur falan .cebindede paran olursa senden iyisi olmaz .yeterki allah saglik versin canim.boyle üzüldükce sagligindanda olursun .esinle kafa kafaya verin birbirinize destek olun.allah sıkintilarin ardindan ferah kapisina ulastirsin ins

Canım buna bir durum bizim aile içerisinde de yaşandı ve yaşanmaya devam ediyor.Tam 5 yıldır maddi sıkıntılarla boğuşuyoruz.
Maddi sıkıntılarla yaşamak kolay değil,çok iyi bilirim.Hele de aileden birileri seni sürekli tekmeliyorsa gerçekten kolay değil.
Siz ne kadar bıkmışsanız eşinizde o durumda...Böyle süreçlerden karı-koca arasında tatsızlık yaşanması normal,helede böyle bir aileye sahipken eşinizin normal davranmasını hiç beklemeyin.İnsan kendi çocuğunun rahatını hiç mi düşünmez,mutlu olmasını hiç mi istemez,nasıl insanlardır bunlar.
Anneniz için diyecek bir şey bulamadım açıkçası.Ama annenizle barışın derim zor zamanınızda yanınızda olmuş,manevi anlamda sizin için büyük destek olur.
İş konusunda pes etmeyin,pes ederim diye yola çıkarsanız zaten pes edersiniz.
Allah her şeyi gönlünüze göre ve her şeyin hayırlısını versin.

Evet canım eşimde benimle aynı yaşta.O kadar yıkıldı ki oda düşünebiliyor musun gizli gizli ağlıyor içini çekerek sıçrayarak gece uykudan uyanıyor korkuyla kakıyor uykudan.Strestten yüz felci geçirdi. Tansiyonu çıkıyor şimdiden hastalık sahibi oldu. Eşime desteğim tam ama bazen daralıyorum işte. Benim kimsem yok senden başka diyor heralde.ZAten çok ilgiliydi şimdi daha ilgili.Ben ona laf söylüyorum gıkı çıkmıyor iki dk sonra gelip sarılmaya çalışıyor çünkü gerçekten o da çok yıprandı. Amin Allah razı olsun senden güzel duaların dileklerin için.Rabbim seninde gönlündekilere ulaştırsın seni çok sağol çok iyi geldin :) hakkını helal et. İşe girmeyi bende istiyorum ama dedim ya cesaretim yok başvuru yaptım yine bi kaç yere bakalım ne olur.

Amin sağol canım çok teşekkür ederim.
Annemle aramız inşallah düzelir biraz zaman geçsin bakalım.
Evet anlamıyorum benim annem bu kadar çırpınırken o nasıl anne ki.BEn sorgulamadan eşim sorgulamaya başladı senin annen anneyse benimki ne diye. Kendi diyor merhametsiz merhameti olsa böyle olmaz ki.Artık var ya o bile dalga geçiyor haliyle ara iste diyorum ne dicek ki diyor "yok ki para yok ki" kadın bunu ezberlemiş başka laf yok. Hatta benimle idaaya giriyor arıcam bak böyle dicek diye :) iyice kafayı bulduk anlayacağın.Ama benim kafam gerçekten almıyor bi anne evladına nasıl merhametsizlik yapar.Utanmadan bi de anneme dediki kızını al git ya da borçları öde kurtulsunlar böyle bi kafa var mı ya? İnsan evladını arz etmez mi göresi gelmez mi ? 2 aydır 3 aydır görmüyor :S
4 sene olacak evleneli çocuğum yok utanmadan diyor ki benimde 6 sene olmadı iyi de benim olmadığından değil ki parasızlıktan yapmıyoruz biz sürünüyoruz o bebede mi sürünsün.Merhametsiz işte.

Güçlü ol ve eşinin arkasında dur malesef böyle aileler var...inşallah biran önce durumunuzu düzeltirdiniz..Allah can sağlığı versin bu borçlarda gelir geçer üzme kendini canım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…