Kırgınım hem anneme hem eşime hem hayata...

Durumunuzu o kadar iyi anlıyorum ki...Benim annemlerde aynı durumu yaşıyor (annemde ikinci evliliğini yaptı),eşinin şu anda durumu yok,adamın annesi zahmet edip aramıyor,aradığı zaman söylediği tek şey bu bankadan şu kağıt geldi,öde şunu...Halbuki bir zamanlar eline ne kadar para geçse annesi ve kızkardeşine giderdi para.Bayramda hiçbiri yüzüne bakmadı annemlerin...
Bu devirde ne kadar paran varsa sen o kadarsın gözüyle bakılıyor herkese...Buna artık ailede dahil..
Siz eşinizle hep yan yana olun bu ona da güç verir.
Bu durumun sorumlusu kv ve kp nasıl size çocuk lafı edebiliyor,kafaya bak.

Güçlü ol ve eşinin arkasında dur malesef böyle aileler var...inşallah biran önce durumunuzu düzeltirdiniz..Allah can sağlığı versin bu borçlarda gelir geçer üzme kendini canım...
İnşallah canım sağol.Allah razı olsun.Bi yandan öyle elbet gelip geçecek ama yıpratıyor işte ne biliyim.

Amin canim saol rabbim hepimizin gönlundekini hayirlisiyla versin ins.esinde cok iyi biri anlattigina gore birbirinizin kiymetini bilin.cunku gorunen o ki yeri gelio insanin esinden gayrisi yalan oluyor.ins Hayırli bir is cikar karsina tez vakitte.ruhunu darlandirma her karanligin sonunda bir ışık vardir.yeterki sabredelim .bizde bebek icin tedavi goruyoruz.rabbim hepimizin icine ferahlik versin .üzulme artik .esinle mutluolun gerisi inanki muhim degil.bunca sıkintinin arasinda hala senle ilgileniyorsa bu adam iyi biridir.hayirli geceler

Gerçekten çok zor.Rabbim annenlerinde yardımcısı olsun.Ne kadar ağır gelir annene.İşte o yüzden rabbime dua ediyorum iyi ki genç yaşımda çekiyorum bunu.Dayanma gücü veriyor rabbim ya 40 yasımda 45 yasımda basıma gelseydi bunlar o zaman hiç kaldıramazdım diyorum.Eşim o zaman gülüyor bundan bile güzelik çıkardın ya helal olsun sana diyor ama içim acıyor artık.
Bi de utanmadan aynı evde 6 ay durdum yapın bi tane ben bakarım dedi sana nasıl güveniyim ben bakarım dersin bakmazsın sonra ne yaparım dedim ki dediğim çıktı 2 ay sonra olmuyor böyle eşyalar orda heba oldu toz oldu ev tutalım çıkın biz yardım ederiz borca yok ev sahibi tanıdık kiraya yardım ederiz filan derken çıkarttılar evden.Yoksa ben çıkmıyordum o borç bitene kadar duracaktım hiç değilse fatura kira derdi yoktu.Umursamıyordum. Ya lafına güvenip yapsaydım bebek ne kadar daha rezil olurdum ya çocuğu da rezil edecektim :S

Gerçekten iyidir ama çok saf ya herkese inanıyor.Paramın üzerine mi yatıcak annemle babam dedi.Al sana güzel yattılar paranın üstüne dedim dedim ama neye yarar iş işten geçti.Komşularım geldi eve eşimi analtıyor ayy çok iyi çocuk güzel temiz yüzlü sende öylesin birbirinizi bulmuşsunuz benim oğlum gelinim var arkadaş olun filan dediler hep.Bu sokağa yeni taşındık karşı binalardan eşimin numaralarını istemişler çok biri birine benziyorsunuz gidiş geliş yapalım.Yok oğlumla arkadaş olun filan.Kadınlar gidene kadar anneme ay bunlar çok tatlılar filan dedi durdular tatlıyız ama içimiz acılaştı.
İlgilenir şükür 3 bitiyor 4e giriyor bi kere surat astığını görmedim işte bi bugün o lafı etti ondan aslında bu kadar kırıldım alışık değilim ondan böyle bir şey duymaya.
Sağol canım sana da iyi geceler hakkını helal et başını ağrıttıysam.

Bizim bu sıkıntılı dönemimizde kız kardeşim dünyaya geldi,diyoruz ki bu kadar sıkıntı çekiyoruz ama evimizin neşesi oldu ufaklık.Bazen diyoruz ki o olmasa biz şu anda bu kadar kenetlenmiş olmazdık diye.
Fakat sizde haklısınız,bebek yapmakla da her şey bitmiyor...
Bu durumda bile bazı şeylere hala iyimser bakabilmek çok önemli,takdir ettim sizi.
Umarım bu sıkıntılarda geçer gider.
Eşinizde sizde hiç ayrılmayın inşallah...Allah daha beter dert vermesin.

Helal olsun canim.allah nazardan saklasin evliliginizi.ins biter borclar da bian once .hayirli geceler

Helal olsun canim.allah nazardan saklasin evliliginizi.ins biter borclar da bian once .hayirli geceler
ödersek bitecek 2017 şubatta az kaldı yaa :) artık iyice deliliğe vuruyorum ama bundan sonrası asıl daha zor olan ya nese.sağol sana da hayırlı geceler canım.

Benimde küçük kardeşlerim var bilirim nasıl neşe olduklarını her şeye ilaç gibi geldiklerini ama ben bu riski göze alamam canım.
İnşallah geçer canım o bazı güzel düşünceli zamanlar hep devam etse ne iyi olur.Maddiyattan imtihan oluyorum ya başka bir şeyle rabbim sınasaydı beni.En büyük korkum bunlar.Aklıma başka şeyler geliyor yine de şükrolsun rabbime diyorum hep.Güzel dileklerin için çok sağol canım çok iyi geldin.Yazan herkesten birşeyler çıkardım kendime.Size de rabbim kolaylık versin annecine de en güzel günler onun olsun.

O kadar şeyin içinde annene de kırılmışsın ya helal olsun...hadi sen evlatlarısın el oğluna daha ne kadar bakmalarını istiyordun..kırıldığınız birisi varsa o da size borç odettirip kovalayan sevgili kayın ailen olmalı..eminim ki kocan hala goruşuyordur ailesiyle.

Bu ne be aç kaliyorsun ama iş begenmiyorsun sonrada ulkede issizlik var olmaz mi ???
Eger elin borcunu odemek agir geliyorsa esine destek olmayip boyle kostek olcaksan niye evlisin ki boşansaydın.
Yok sıkıntı düşünmekten iş yapamiyormuş bilmem ne olmuyormus o adamin keyfi cok yerinde oldugundan ise gidip bide ek iş yapiyor sanki.Soylenen laflara o kadar gurur yapip yok evde aç dururum demeyi biliyorsun ama ustune basina,evine ekmegi aldirana kadar calisayim diyemiyorsun.
Hadiii ordannn hadiiiii caliscam ben diyene iş çok. Zor durumda olan armudun sapi ,uzzumun copu demez

canım üzüldüm ama ikinizinde saglığınız yerinde ya annene kırılma annelerin yüregi pamukseker gıbıdır bence annen üzülüyodur durumuna ama sunu sakın unutma durumun duzeldığınde sakın kayınvaliderin oradan uzak dur cunku genelde erkekler parayı görünce ailesine kosar bu gunlarde gececek emin ol herkes gulluk gulıstanlık değil

Ben de bunu düşündüm. Çok şey yazdım, ama kırıcı olmayı pek beceremediğim için sildim hepsini. En azından şunu söylemek istedim, kırılacağınız son insan anneniz. Eşinizin de ailesine karşı akıllandığını düşünüyorsanız, erken bir karara varıyorsunuz, borçlarınız bir bitsin, düze çıkın o zaman gözlemleyin bir daha.
Bir de şu çalışma mevzusu var. Formasyon alınacak, özel üniversiteler olmadığı sürece mezuniyet notunuza göre siraya giriyorsunuz, kontenjanlar sancılı oluyor bazen. Hadi aldınız formasyonu. KPSS denilen sınav ve atanma da ayrı bir dert. Anladığım kadarıyla edebiyat öğretmenliğinden gireceksiniz sınava. Puanlarını ve alımlarını takip ediyor musunuz? Atanma puanı alabilmek için edebiyat da okusanız en az orta düzeyde matematik neti yapmanız gerek. Alt yapınız nasıl? En kısa sürede mesleğe başlamanız için formasyon ve KPSS yi aynı zamanda çalışmanız gerekecek. Bir de üstünüzdeki sorumluluklar. Bunlar yapılamayacak şeyler elbette değil, ama aklımda birsürü şey varken çalışamıyorum dediğiniz için bu sürecin çok da kolay olmayacağını göstermek istedim.
Bir de atandığınızda ne olacak? Öğretmenlik de çok kolay bir meslek değil, bir sürü beden ve kafa yoğunluğuyla kazandığınız parayı yine kendiniz mi harcayacaksınız(hani o kadar yoruldum borçlara gitti dediğiniz için söyledim bunu)
Çok yazdım farkındayım. Ama son olarak eğer kimseden bir laf duymak istemiyorsanız şu atasözü benim prensibimdir: 'Tırnağın varsa başını kaşı'

Parayi o kazaniyor ama sıkıntısıni sen cekiyorsun bir halt olmaz kocandan aklin avrsa ayril

Niye benim kocam borc cekip ödesin kv kbabamin icin... bende sefil gibi yaşicam ben olsam bir dakika durmam böyle bir adamin yaninda birde bana benim.param ben calisiyorum diyecek....ailene dön derim

Zaten aile borcu ödeyip karısına beş lira bile vermeyen adam neden evli...dur düşüneyim kayın ailesi ekmek para verecek karısı onune yemek kıyacak ha birde rahat rahat sevişecek..eminim o rahatlıktan da geri kalmıyordur.

Anneniz en son kırılmanız gereken kişi. En zor zamanlarınızda hep yanınızda olmuş. 3 sene kızı sıkıntı çekerken dünürlerinin kredileri ödendi. Ee onlarda kredi ödüyor dediniz.
Patlama noktası yaşamış. Belki babanızla tartıştılar. İşin aslını bilemezsiniz.
Kırılmayın ona. Dar zamanda el tutana sırt dönülmez.
Kişi taşır taşır ufacık yapmazsa kötü olur. O hesap olmasın sizinki.
Ve bundan eşinize sakın söz etmeyin.

Çok insan bu yollardan geçer. Sıkıntı yaşar. Sevinç çok uzak olur. Sabredin gelecek inşaallah guzel günler.
Eşinizle birbirinize sıkı sıkı sarılın.
Bu yolu geçirdikten sonra dostunuzu düşmanınızı ayırırsınız.

Sizin yerinizde olsam part time bile olsa bir işe girerdim. Geri kalan kısımdada kpss çalışırdım.

Bu arada kimse evliliğinde bir başkasının borcunu odemek zorunda değil.
Neden çalışmak istemediğinizi anlayabiliyorum.
3 sene dile kolay. İnsan bu süre zarfında ev alır ve büyük bir kısmını öder. Araba alır ya da.
Ama madem boşanmıyorsunuz. Böyle yola devam ediyorsunuz bu yolda yıpranmanın hiçbir mantığı yok.
Kişiler kendi seçtikleri yolda daha dirayetli olmalı.

Şuan için en başta yapacağınız şey iş bulmak
Buna odaklanın pes etmeyin
Hem işe başlayıp para kazanmaya başlayınca hem kafanız dağılır moreliniz düzelir
Böylece psikoloğada gitmek zorunda kalmazsınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…