Kıskançlığın kaçıncı seviyesi bu ?

Özel alana sadece sizin mesajlarınız girmez ki karşı tarafın mesajları da girer. Mesela arkadaşınız sizinle regl dönemi hakkında,kendi cinsel hayatı hakkında ya da onun hayatı hakkında size anlatmak istediği özel bir konu olabilir. Eşlerin birbirinin telefonuna bu kadar müdahale etmesi etik değil. (Ciddi anlamda şüphelendiği konular hariç)

Adam da ciddi anlamda şüphelenmiş gibi duruyor zaten. Buradaki tek sorun, adamın bu mesajlaşmaya baktıktan sonra halen bu ilişkiye devam etmesi olabilir.

Son düzenleme:
Canım benim özel olan şey gizlenir zaten..gizlemiyorsan özel değildir bu kadar basit .laf falan sokmaya çalışmıyorum ayrıca ..düştüğün mantık hatasını açıklamaya çalışıyorum ..seks hayatınızı paylaşıp paylaşmamak sizin tercihiniz..illa mesaj yoluyla okumasına gerek yok ..arkadaşınızın sizin seks hayatınızı eşiyle veya bir başkasıyla paylaşmadığına nasıl emin olabiliyorsunuz ? Böyle bir ihtimal var mı ?elbette var..
Özel olan her şey gizli değildir ısrarla anlamıyorsunuz eşim özeldir ama kimseden gizlemem , benim arkadaşımla aramdaki konuşma özeldir konuştuğumu gizlemem ama içerik onun özeli olduğu için saygıdan bahsetmem bile daha değişik bir örnek vereyim insanlar üstünde anlattıkça anlamıyorsunuz düğün en özel günümüzdür ama herkesi davet ederiz saklamayız gizlemeyiz ama ilk birliktelik eşimle benim özelimdir kimsenin şeklini şemalini bilmesine gerek yoktur mantığı çözdünüz mü çelişki yok bunda . Son cümleye ithafen tabii ki var aklı başında normal kimse gidip kocasına sevgilisine arkadaşının yatak hayatını anlatmaz zaten ya da özel olarak anlattığı kıza ait bir şeyi anlatmaz aklı başında adam banane der geçer

Meşrebinizi gördük kadına kadına yazışmalarınız da ayrıca en utangaç sensin kanaat getirdim bak. Hahah ileri boyutu nude😂
Meşrep de şey başka kadının yatağına kadar anlatabilir ayıp değil ama regl olmak töbeeeee çok ayıp asla kadın kadına bile şifrelicen

Meşrep de şey başka kadının yatağına kadar anlatabilir ayıp değil ama regl olmak töbeeeee çok ayıp asla kadın kadına bile şifrelicen

Aynen yaa reglin ne suçu var hatta konu da en masum, doğal şeyi olabilir. Regl doğamız bizim regl olmayı aşağılayıcı bulan, utanan kadınlardan nefret.. ❌

Özel olan her şey gizli değildir ısrarla anlamıyorsunuz eşim özeldir ama kimseden gizlemem , benim arkadaşımla aramdaki konuşma özeldir konuştuğumu gizlemem ama içerik onun özeli olduğu için saygıdan bahsetmem bile daha değişik bir örnek vereyim insanlar üstünde anlattıkça anlamıyorsunuz düğün en özel günümüzdür ama herkesi davet ederiz saklamayız gizlemeyiz ama ilk birliktelik eşimle benim özelimdir kimsenin şeklini şemalini bilmesine gerek yoktur mantığı çözdünüz mü çelişki yok bunda . Son cümleye ithafen tabii ki var aklı başında normal kimse gidip kocasına sevgilisine arkadaşının yatak hayatını anlatmaz zaten ya da özel olarak anlattığı kıza ait bir şeyi anlatmaz aklı başında adam banane der geçer

Hanfendi …ben az çok mantık dersleri aldım ..mantığım iyi diyebilecek seviyededir ..bu sebeple kavram kargaşası içerisinde dönüp dolaşıp aynı mantık hatasına düşüyorsunuz ..bakın düğünümüze özel insanları çağırırız .bu sebeple davetli olmayanlar giremez .çünkü özel değillerdir ..yani davetsiz olanlara gizlidir esasen düğün ..örneğin instagram bize gizli hesap mı ?açık hesap mı ?diye bir seçenek sunuyor değil mi?eğer hesabımızı özel olduğunu ve özel insanların görmesini istediğimiz düşünüyorsak hesabımızı gizli yapıyoruz..yani özel olmayanlardan gizliyoruz .ünlülerin hesapları niye açık sizce?çünkü özellerini başka hesaplarda gizli olarak paylaşıyorlar .official dedikleri hesapta özel dedikleri hiçbir şey yok .lütfen bunu anlayın artık

Aynen yaa reglin ne suçu var hatta konu da en masum, doğal şeyi olabilir. Regl doğamız bizim regl olmayı aşağılayıcı bulan, utanan kadınlardan nefret.. ❌
hanfendi tabii olan her süreç utanılmaz birşey değil ki?kaka yapmak da tabii bir durum ama kimse kakasından bahsetmez kolay kolay..kimse altına çişini yapmış bir vaziyette görünmek istemez mesela tabii bir durum olmasına rağmen ?zira utanıyoruz .

hanfendi tabii olan her süreç utanılmaz birşey değil ki

Çelişme kendinle utanılcak şey dedin. Şifreli konuşurum dedin meşrebli hanım. Mantık dersleri almışsın ama çelişmekte üstüne yok. Hem sürec içinde bir problem yoksa bahsetmezsin ki düzenli adet görüyorsam arkadaşıma neden söyleyeyim düzensizlik olsa söylerim fikrini alırım falan. Doğal da bir problem yoksa rapor mu vericem?
Tuvalet mevzusuna gelirsek ne alakası var ya yorumunda bir mantık göremiyorum kusura bakma. 😂
Bir problem varsa eğer örneğin ishalken de ishalim diyoruz mesela ya da çişin gelse çişim geldi diyemiyor musun? Anlamadim her cıvıklık var fizyolojik olarak insanın yaşadığı tüm doğal şeyler ayıp hahahah. Sen robotsun hatta herşeyin pembik 😂 drluk durumların da Allah doktora sabır versin.

Hanfendi …ben az çok mantık dersleri aldım ..mantığım iyi diyebilecek seviyededir ..bu sebeple kavram kargaşası içerisinde dönüp dolaşıp aynı mantık hatasına düşüyorsunuz ..bakın düğünümüze özel insanları çağırırız .bu sebeple davetli olmayanlar giremez .çünkü özel değillerdir ..yani davetsiz olanlara gizlidir esasen düğün ..örneğin instagram bize gizli hesap mı ?açık hesap mı ?diye bir seçenek sunuyor değil mi?eğer hesabımızı özel olduğunu ve özel insanların görmesini istediğimiz düşünüyorsak hesabımızı gizli yapıyoruz..yani özel olmayanlardan gizliyoruz .ünlülerin hesapları niye açık sizce?çünkü özellerini başka hesaplarda gizli olarak paylaşıyorlar .official dedikleri hesapta özel dedikleri hiçbir şey yok .lütfen bunu anlayın artık
Bizim hocanın bir lafı vardı eşeği getir 4 yıl bağla ona da veririz diploma mesele dersi almak derse gelip gitmek değil derdi bunun canlı örneğisiniz aynı şeyi kaçıncı defa anlatıyoruz bilmiyorum ama bu benim için son beni alıntılamayın + düğüne özel insanları değil gereksiz akraba topluluğu çağırırız instagram da gizli hesap yerine özel hesap yazabilirdi sonunda lafıma geldiniz gizlemekle özelin olması farklı iki kavramdır ve evet eşler arasında da özel vardır olmalıdır herkesin bir özel alanı olması şarttır belki şoka uğrarsanız ama çocuklarınız dahil onların bile bir özel alan kendine özel ebeveynlerin didik didik etmediği alanlara ihtiyacı vardır bilirsin ama kurcalamazsın

Çelişme kendinle utanılcak şey dedin. Şifreli konuşurum dedin meşrebli hanım. Mantık dersleri almışsın ama çelişmekte üstüne yok. Hem sürec içinde bir problem yoksa bahsetmezsin ki düzenli adet görüyorsam arkadaşıma neden söyleyeyim düzensizlik olsa söylerim fikrini alırım falan. Doğal da bir problem yoksa rapor mu vericem?
Tuvalet mevzusuna gelirsek ne alakası var ya yorumunda bir mantık göremiyorum kusura bakma. 😂
Bir problem varsa eğer örneğin ishalken de ishalim diyoruz mesela ya da çişin gelse çişim geldi diyemiyor musun? Anlamadim her cıvıklık var fizyolojik olarak insanın yaşadığı tüm doğal şeyler ayıp hahahah. Sen robotsun hatta herşeyin pembik 😂 drluk durumların da Allah doktora sabır versin.
Çelişki nerde tam olarak ?utanılacak birşey diyorum zaten ?utanılmaz olduğunu siz savunuyorsunuz ?bakın şöyle yazayım “~utanılmaz” ya da “değil ~utanılmaz “.yani utanılır diyorum .. Hanfendi size daha açık bir örnek vereyim ,otobüste yolculuk yaparken size dönük bir erkeğin “erekte”olduğunu fark ettiniz .bu sizi rahatsız eder mi?utanır mısınız ? Yoksa tabii bir süreç gayet deyip yolu mu seyredersiniz ?? Bir erkek kendini bu benim doğam diyerek savunsa ,vereceğiniz ilk tepki “sen de hiç utanma yok mu ?” Olur ..tabii olan herşey bedihi olarak ortaya konmaz ..feminen duygularınızı bir kenara bırakıp biraz sağduyulu düşünün..

Çelişki nerde tam olarak ?utanılacak birşey diyorum zaten ?utanılmaz olduğunu siz savunuyorsunuz ?bakın şöyle yazayım “~utanılmaz” ya da “değil ~utanılmaz “.yani utanılır diyorum .. Hanfendi size daha açık bir örnek vereyim ,otobüste yolculuk yaparken size dönük bir erkeğin “erekte”olduğunu fark ettiniz .bu sizi rahatsız eder mi?utanır mısınız ? Yoksa tabii bir süreç gayet deyip yolu mu seyredersiniz ?? Bir erkek kendini bu benim doğam diyerek savunsa ,vereceğiniz ilk tepki “sen de hiç utanma yok mu ?” Olur ..tabii olan herşey bedihi olarak ortaya konmaz ..feminen duygularınızı bir kenara bırakıp biraz sağduyulu düşünün..

Bende fark ettim, uyku sersemi yanlış anlamışım o kısmı belkide utanılacak birşey değil doğal sürecimiz demeni beklemişimdir ayyy sizin gibi kadınlar olmaz olsun kız annesi olacaklar bu zihniyette yetiştirilecek falan cinsel problemli büyür net zihniyetiniz bozuk... Sizinle bir daha diyalog dahi kurmam. İykkkk.🤮🤮 Regl regl regl utanmadan söylemeye devam edeceğim kurulun kuduruun. ! Vic vic kadinlara sulanmayı iyi biliyorsun.

Son düzenleme:
Bende fark ettim, uyku sersemi yanlış anlamışım o kısmı belkide utanılacak birşey değil doğal sürecimiz demeni beklemişimdir ayyy sizin gibi kadınlar olmaz olsun kız annesi olacaklar bu zihniyette yetiştirilecek falan cinsel problemli büyür net zihniyetiniz bozuk... Sizinle bir daha diyalog dahi kurmam. İykkkk.🤮🤮 Regl regl regl utanmadan söylemeye devam edeceğim kurulun kuduruun. ! Vic vic kadinlara sulanmayı iyi biliyorsun.
😁😁 peki bakalım

Ay bu saatte hiç sosyokültürel muhabbetlere giremicem nolur kusura bakmayın ..severim aslında ama şu saatin konusu değil inanın .başka yerden kırbaçlayın isterseniz 😁
Hahahaah olur olur öyle yaparız. 😃😃
Nasıl bir ortamda yetiştiyseniz regl yi
Şifreli konuşuyorsunuz ama çocuklarınız mesajlarınızı okuyor. İnsanlarla lezbiyenlik hissi oluşturacak kadar samimi konuşuyorsunuz ama özel konulara giremiyorsunuz. Yetiştiğiniz ortam öyle mükemmel ki eşiniz bir kadının yazışmalarını çekinmeden okuyor. Mükemmel bir ortamda yetişmişsiniz.

Hahahaj vallahi ben de matematik bölümü okurken mantık dersi aldım. Ben hayatımda sizinki gibi bir mantık görmedim 😃😃 nerden aldıysanız dersi ordan aldırmayalım😃 kendiniz örmeği veriyorsunuz kendiniz anlamıyorsunuz. Davetli olan düğüne girer davetli olmayan giremez. Çok doğru. Yani davetliye özel değil davetsize karşı özel bir kavram. Yani ben arkadaşıma bir şey anlatıyorsam ona özel değil ama onun anlatmadığım kocasına özel.
İnstagram hesabım kapalıysa paylaştıklarım takipçilerime özel değil ama takipçim olmayanlara özel. Yani bir insan SİZE bir sey anlatıyorsa size karşı özel değil KOCANIZA gelip anlatmıyorsa kocanıza karşı özel.
İnsan kendi mantık kurar da kendi mantığında hataya nasıl düşer 😃

Bu yazdıkların hiçbirini eşim dışında kimseyle paylaşmadım ..burda anonim bir isim ve hesapla paylaşmaya çalıştım sizin de araştırdığınız gibi ..eğer anlatabilecek olsam buralara kadar gelip derman aramazdım ..reglimin geciktiğini ,şifreli bir şekilde anlatırdım ..reglim olduğunda şifreli bir şekilde ima ettiğim gibi .bakın konu hakkında ki düşüncenize Saygı duyarım.ama şimdi Burda kolonoskopi konusunu önüme getirmeniz gerçekten beni çok gerdi ..dişlerim birbirine çarpıyordu o dönemler korkudan ..tir titremekten kendimi alamıyordum ..beni o günlere geri götürüp o travmayı hatırlattığınız için ayrıca teşekkür ederim
Travmatik durumunuzun elin herifi tarafından öğrenilme ihtimali gerdi biraz değil mi? Neden? Çünkü evlilikte özel alan diye bişey olmazmış. Olmadığı için yıllardır sıkıntı yaşıyorsunuz, hala aynı düzende ısrarınız anlaşılır gibi değil.

Ne gerek var böyle mesajlasmalara diye düşünüyorum.Ben arkadaşlarımla sohbet eder geçerim benim fikrim de bu sizede birşey diyemiyorum bence eşler çok iyi arkadaş olunca böyle birşeye ihtiyaç duyulmuyor .....Çok eskiden farklı düşünürdüm yaş aldıkça şimdi en yakınım en çok beni düşünen bu dünyada en çok zaman gecirmekten hoslandigim kıymetlim eşim oldu. Elle gelen düğün bayram ...Tabiki hayat hiç belli olmaz değişebilir ona lafım yok ....Ama bugün bu fikirdeyim ...Birde yaş kaç olursa olsun her yaşta kimle ne konuşulduğuna dikkat edilmeli ve özel alan kimseye acilmamali yani mahremiyet şart ....ilerde kim ne olur bilinmiyor ......

Burda kolonoskopi konusunu önüme getirmeniz gerçekten beni çok gerdi ..dişlerim birbirine çarpıyordu o dönemler korkudan ..tir titremekten kendimi alamıyordum ..beni o günlere geri götürüp o travmayı hatırlattığınız için ayrıca teşekkür ederim
Ajitasyona gerek yok komik duruyor sizde

Koskoca kadın olarak hep aklımdasın bebeğim, senle içtiğim çayın tadı başka minvalinde muhabbetleri yapıp ayni kanka ile "özel" hiçbir şey paylaşmadiginizi iddia etmeniz çok komik. Tam da her şeyi paylaşacak düşünceye sahipsiniz, el ele yürüme teklifi aldığınız kankanizla. 🙃 kocanizla kendinize ait bir özel alan kısıtlaması olmayabilir ama başkasının alanında işler değişir normalde. Şu instagramda dolaşan evli arkadaşıma bir şey anlatınca kocasına anlatmış gibi hissediyorum lafı ne kadar da doğru.

O kadar şükür ediyorum ki herkese dert anlatan bir yapım olmadığına. Ben eşim burayı bile okusun istemem, kadınlar bi sürü özel durumunu paylaşıyor, ne gerek var abi, her pku da bilmesin. Çok meraklı bir yapısı da yok şükür. Aldatılma korkusuyla yaşamayı zaten anlamıyorum. Allah bi şekilde önüne çıkarıyor insanın, o konuda kimsenin şüphesi olmasın.

X