kızlar lütfen yardım edin dertleşmeye ihtiyacım var :(

yok hemen evlenmeyeceğim zaten, en azından yıl sonuna doğru tanışmalarını isterdim ben.
6 ay var yıl sonuna o zamana kadar iş bulursun inşallah ailen biraz daha yumuşar tanıştirisin birikim yaparsın ailenin dediği olur hemde senin için daha avantajlı olur

calisip biraz onlara para vermenizi mi umuyorlar? yoksa insan evladinin mutlulugunu neden istemez anlayamadim.
evet çalışıp para vermemi istiyorlar açıkça belirttiler bunu da. annem geçen hafta sen evlenmeyi düşünmesen ev alırdık falan dedi. Zaten ben onlara her şekilde yardım edeceğim, evlensem yine ederim annem babam sonuçta.

Ben de seni düşündükleri için falan zannetmiştim. Aileler dünyaya getirdikleri çocukları tabiyki büyütüp okutacak bunun için çocuğundan maddi bir karşılık beklemeleri çok çirkin. Masraflarını karşılamayacaklarını söylemişler. İş bulmaya bak. Kendi eşyalarını alabilecek düzeye gelmeye çalış. Ailenin karşısında da kararlı dur. Sen kararlı durursan geri adım atmak zorunda kalacaklar.
belki tanışsalar daha sonra istemiyoruz deseler ben yine bir şey demem. Ya da erkek arkadaşım bir saygısızlık yapsa onlara karşı herhangi bir sebep olsa yine ısrar etmem. Ama daha tanışmadan böyle demeleri maddi karşılık beklediklerini gösteriyor ki söylüyorlar da. Masraflarımı karşılamalarını zaten istemiyorum kendim yaparım. Evet haklısınız dik durmalıyım. Görüşleriniz için teşekkürler. :110:

evet çalışıp para vermemi istiyorlar açıkça belirttiler bunu da. annem geçen hafta sen evlenmeyi düşünmesen ev alırdık falan dedi. Zaten ben onlara her şekilde yardım edeceğim, evlensem yine ederim annem babam sonuçta.

Yukarıda yazdığım postu geri alıyorum:) aileniz hakli demiştim ya o postu :)

ee sebep ortadaymis.. edersin ama kendi giderlerin olacak, dugununu kendin yapacaksin, elin oglu karismis olacak hayatina, onunla ortak bir hesabin olacak.. yeri gelecek ev alalim araba alalim ailene verme ihtiyacli degiller artik diyecek. sozlu nisanli olmazsaniz sonuna kadar somurebilir aileniz sizi. ev almak ne demek.. belki bes sene maasinin yarisini, yarisindan fazlasini vermek demek..

Yukarıda yazdığım postu geri alıyorum:) aileniz hakli demiştim ya o postu :)
:) teşekkür ederim, bir yorum daha atmışsınız ona buradan cevap vermek istedim, Bir kadının çalışma hayatına girmeden evlenmesini doğru bulmadığım için aileniz hakli demişsiniz, bunu ben de doğru bulmuyorum, O yüzden işe başlayıp kendi ayaklarım üstünde durmadan evlenmem asla. Evlenene kadar sözlüyken de çalışacağım. Evlensem de çalışmaya devam ederim. Ama sorun bu değil ki ailem için, maddi beklentileri.

belki tanışsalar daha sonra istemiyoruz deseler ben yine bir şey demem. Ya da erkek arkadaşım bir saygısızlık yapsa onlara karşı herhangi bir sebep olsa yine ısrar etmem. Ama daha tanışmadan böyle demeleri maddi karşılık beklediklerini gösteriyor ki söylüyorlar da. Masraflarımı karşılamalarını zaten istemiyorum kendim yaparım. Evet haklısınız dik durmalıyım. Görüşleriniz için teşekkürler. :110:
Erkek arkadaşın veya sen güzel hediyeler alın. Sonra annene götürüp müstakbel damadın aldı gibi jestler yap ☺️ Bu yoldan vazgeçmeyeceğini de belli et bence zamanla yumuşarlar. Sen de inşallah en kısa sürede iş bulursun 💓

Aslında çözüm belli, iş bulacaksın. Evlilik demek masraf demek, her şeyi ailene yüklemen doğru olmaz. İktisatın iş sahası geniş ama çok mezunu var maalesef. İnşallah bir an önce gönlüne göre bir iş bulursun. Ayrıca ailene para vermek zorunda değilsin ki. Vermesen abin gibi şiddete başvuracak tipler mi? Üzüldüm böyle emrivaki yapmalarına.

ee sebep ortadaymis.. edersin ama kendi giderlerin olacak, dugununu kendin yapacaksin, elin oglu karismis olacak hayatina, onunla ortak bir hesabin olacak.. yeri gelecek ev alalim araba alalim ailene verme ihtiyacli degiller artik diyecek. sozlu nisanli olmazsaniz sonuna kadar somurebilir aileniz sizi. ev almak ne demek.. belki bes sene maasinin yarisini, yarisindan fazlasini vermek demek..
haklısınız evet. benim de içimden bu düşünce geçiyor maddi olarak beklentileri oldukları için böyle yapıyorlar. ev zaten asla alamam ki nası alayım. belki bir birikimimiz olsa üstüne eklerdim yardım ederdim ama hiç birikimimiz de yok.

:) teşekkür ederim, bir yorum daha atmışsınız ona buradan cevap vermek istedim, Bir kadının çalışma hayatına girmeden evlenmesini doğru bulmadığım için aileniz hakli demişsiniz, bunu ben de doğru bulmuyorum, O yüzden işe başlayıp kendi ayaklarım üstünde durmadan evlenmem asla. Evlenene kadar sözlüyken de çalışacağım. Evlensem de çalışmaya devam ederim. Ama sorun bu değil ki ailem için, maddi beklentileri.

Doğru bildiğiniz yoldan vazgeçmeyin. Bol sans diliyorum size, her şey gönlünüzce olsun 🤲 ailenizin maddi beklentileri için omur boyu çalışmanız lazım. Ev alsanız başka bir şey isterler. Siz bu hayata gelirken de size sormuşlar mi?

haklısınız evet. benim de içimden bu düşünce geçiyor maddi olarak beklentileri oldukları için böyle yapıyorlar. ev zaten asla alamam ki nası alayım. belki bir birikimimiz olsa üstüne eklerdim yardım ederdim ama hiç birikimimiz de yok.
daha da sebep ariyorsunuz bir tanissalardi, sevgilimin saygisizligi olsaydi ona ragmen hayir deselerdi vs vs..
kusura bakmayin aileniz paraci. sizi de para kaynagi olarak goruyorlar. evlenmeseniz kirkiniza kadar oturup onlari besleseniz hic uzulup kizimiz yuvasini kuramadi demeyecekler sanirim. bir sekilde kendi yolunuzu cizin. burada da ornegi cok cevremizde de.. yarin abiniz evlenirken yardim et diyecekler. abin araba aldi, is kurdu yardim et diyecekler.. tunelin ucu hic gozukmeyecek. kendinizi ailenize vakfetmeniz gerekecek.

Evlenmeyü düşündüğünüz insanla ilgili bir sorunları olsa anlarım ama tamamen maddi beklentiler ile ilgili. Yoksa yaşınız vs gayet ideal.
İktisat mezunusunuz, iş noktasında devlet biraz zor özel sektörde de çalışması çok zor. Mali müşavirlik vs hazırlanacak mısınız?
Yani evlilik olmasa bile üniversite biter bitmez iş bulabilme ihtimaliniz kesin değil ki. Belki 5 sene boş duracaksınız bilmiyorlar sanırım eskisi gibi değil diploma eşittir iş değil maalesef. Bunu anlatın. Bir de çok mu zor durumda mesela aileniz? Öyle ise zaten evlenseniz de destek olunur.
Allah gönlünüze göre versin. Umarım en kısa zamanda çözülür sorunlar.

Erkek arkadaşın veya sen güzel hediyeler alın. Sonra annene götürüp müstakbel damadın aldı gibi jestler yap ☺️ Bu yoldan vazgeçmeyeceğini de belli et bence zamanla yumuşarlar. Sen de inşallah en kısa sürede iş bulursun 💓
inşallah :) iyi dilekleriniz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim 💓💓💓 konuşmak çok iyi geldi, umarım sizin de her şey gönlünüzce olur 💓

Aslında çözüm belli, iş bulacaksın. Evlilik demek masraf demek, her şeyi ailene yüklemen doğru olmaz. İktisatın iş sahası geniş ama çok mezunu var maalesef. İnşallah bir an önce gönlüne göre bir iş bulursun. Ayrıca ailene para vermek zorunda değilsin ki. Vermesen abin gibi şiddete başvuracak tipler mi? Üzüldüm böyle emrivaki yapmalarına.
Hayır annem babam şiddet uygulamaz. Sadece kırıcı sözler söylerler, bağırırlar. Yok ailem hiçbir şeyimi karşılamayacaklar zaten ben kendim yapacağım onlara bir şey yüklemeyeceğim istesem de yapmazlar biliyorum. İnşallah bir iş bulurum, şu an olumlu geri dönüşler alıyorum. Haftaya görüşmelere gideceğim. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. :)

Doğru bildiğiniz yoldan vazgeçmeyin. Bol sans diliyorum size, her şey gönlünüzce olsun 🤲 ailenizin maddi beklentileri için omur boyu çalışmanız lazım. Ev alsanız başka bir şey isterler. Siz bu hayata gelirken de size sormuşlar mi?
:KK36: sizin de her şey gönlünüzce olsun teşekkür ederim.. Evet haklısınız keşke bir sebep sunsalardı ama ortada sebep de yok. Beklentileri var sadece. Bakalım ne olacak. :110:

Merhaba iyi akşamlar kızlar.. Dertleşebileceğim kimsem yok.. Buraya konu açıp, üzüntümü sizinle paylaşırsam belki hafifler diye düşündüm. Uzun süredir bir ilişkim var, sevgilim evlenmek istiyor, ve tabi ki ben de. Sevgilimin kendi işi var, maddi olarak sıkıntı çekmeyeceğiz buna eminim. Hoşgörülü, anlayışlı birisi. Ailesi de evlenmemizi istiyorlar, annesi hep beni arar nasılsın der, halimi hatırımı sorar. Gel gelelim benim ailem asla yanaşmıyor bu işe. Annem asla olmaz diyor, üniversiten yeni bitti, çalışacaksın 2-3 sene diyor. Babam da aynı şekilde. Evlenirsen hiçbir şeyini karşılamayız dediler, Tamam dedim kendim yaparım her şeyimi. Evlenene kadar çalışıp kendim yapacağım. Bir abim var benden 4 yaş büyük, sinirlenince bana şiddet uygulayan bir insan ( daha önce 2-3 kez olmuştur), evde her zaman bağıran, anneme babama yüzlerine karşı hakaretler eden bir insan. Onun şu an haberi yok ama öğrendiği anda kesinlikle karşı çıkacak buna eminim.
Üniversitem bir ay önce bitti (yaşım küçük değil bu arada 24 yaşındayım), iş arıyorum. Evlenene kadar çalışıp para biriktireceğim. Ki zaten evlenince de çalışacağım. İş bulduktan 1-2 ay sonra tanışma olsun istiyorum, sevgilimle ve ailesiyle tanışsınlar aramızda söz keselim.. Ama asla tanışmayız diyorlar. Maddi olarak ailemden hiçbir beklentim yok.. Yine de olmaz demeleri canımı yakıyor.. Her gece ağlıyorum artık bir çıkış yolu bulamıyorum. Sizce ailem bu tutumunda haklı mı? Ya da ne önerirsiniz, ne yapmalıyım ikna olmaları için? Görüşleriniz benim için çok değerli şimdiden teşekkür ederim..
Bence ailen 3 - 5 sene falan çalışıp onlara bakmani istiyorlar, ailen çok bencil , sana şiddet dahi uyguluyorlarsa sevdiğin adam gerçekten iyi biriyse evlen ve kurtul , ama her zaman çalışıp aayakların üzerinde dur evlensen bile...

X