Kocama şikayet etmiş gibi mi olurum ?

Depremzedeyiz hanımefendi. Mecburi bir durumun içindeyiz yani keyfimizden değil .

Siz eşinizin tayin yerinde, lojmana ev kurmayacak mıydınız ? 25 Temmuz konunuzda öyle söylemiştiniz. Neden lojmana geçmediniz ?
Size herkes açtığınız konularda defalarca eşiniz yanınızda yoksa, kayınvalide - kayınpederinizin yaşamak zorunda değilsiniz, kendi ailenizde kalın dedi. Ya gidin kendi ailenizde kalın ya da eşinizle yaşayacağınız evde kalın.

30 yaşimdayim demeyi biliyorsunuz da eşinizin ailesinden niye bu kadar ödünüz kopuyor? Kiyamet kopar, onu derler, bunu derler eee desinler noluyor diyince?
Tutturmussunuz kalpler kirilmasin. Siz orada kalmasaniz, izin almasaniz kimsenin kalbi kirilmaz sadece egolari kirilir.
Kayin ailenin gelin devamli gelsin, arasin, yanimizda kalsin tutturmalari size olan muthis sevgiden ileri gelmez genelde baskinlik kurmaktir. Siz de izin veriyorsunuz. Bu kadar laf duymaktan korkarak yaşanmaz ki sadece kayin aile icinde degil siz disarda kendi hakkinizi gozetebiliyor musunuz bu şekilde?

Yahu evim olduğunu söylemedim iyi okusanıza siz konuyu bidaha ! Ne yalan söyleyeceğim ya. Eşimin lojmanda kalmamı istediğini söyledim. Ama LOJMAN ÇIKMADI . Orda lojman çıktı mı yazmışım ben Allah Allah ya
Kendi ailenizde kalabilirsiniz mesela evlenince kayinailenin tapulu mali mi oluyorsunuz ha onlara hizmet etmeyi istediginiz ve aferin delisi oldugunuz icin kalıyorsaniz bilemem.Erkekler ne zannediyor kendini diye düşünüyorum ara sıra bence bu kadinlar yuzunden boyleler evlen ailenin başına at onlari ihya etsin...Sonra baska kadinlardan da aynı seyi bekliyorlar

Geçici bir süre eşim yokken kayinvalidemlerle kalmak durumundayım. Biraz ailem biraz kayinvalidemlerdeyim. Neyse bu süreçte kaynanam ve kaynatam bana iyi davranıyor haklarını yiyemem ama tabi iyilik karşılıklı. Sadece tek sorun beni dehşet kabullenmiş olmaları ve benim bir kocam olduğunu unutmuş olmaları. Yani 30 yaşında kadinim. Bir markete gideceğim zaman bile onlardan izin alıp açıklama yapmamı bekliyorlar. Tek başına evden çıkmama net karşılar. Tamamen gelenekselci kafalarından kaynaklı. Kızı aldık bizim dediğimiz olur hesabı. Eşime doğal olarak yansıtıyorum bunları ister istemez. Aslında geçici bir süreç yansıtmak istememiştim ama biraz kulaklarını çeksin hadlerini bilsinler istiyorum. Geçen açıkça söyledim zaten benim bir eşim olduğunu unutuyorsunuz sanırım. Sizi büyüksünüz diye çiğnemek istemiyorum ama insanı da o raddeye getirmemek lazım dedim. Eşim konuşacak ama bisey konuşmasa mı diyorum şimdi bak bak ufak tefek şeylerden bizi gitmiş oğlumuza şikayet etmiş mi diyecekler şimdi arkadan millete iki arada kaldım. Eşime söyledim kalplerini kirma ama sadece benim izin verdiğim yerlerde mudehale etmenize gerek yok diye güzelce ikaz et dedim. Az bisey morali bozuk konuşmuş geçen telefonda eşim. Kaynanam 3-4 kere yanımda söyledi bisey mi olmuş acaba, biseye morali bozulmuş, neye sıkıldı acaba. Sürekli bana imâ ediyor yani sen mi bisey anlattın gibisinden salaga yattım ama şimdi birde arayıp konuştuktan sonra burda bana daha mı sıkıntı verirler bu tarz imalarla falan kestiremiyorum. Kötü de olmak istemiyorum hani laf taşıyan, kocasını fisfikleyen gibi ama ne yapacağımı şaşırdım
Kocanız neden size izin veriyor. Siz neden kendi evinizde kalmıyorsunuz anlamadım. İyi insanlarmıs idare edin kalmanız gerekse. Bana eften püften geldi..eşinize şikayet etmek yerine kendi evinize ya da ailenize gidin. Biraz da oraya gideyim falan deyin kibarca.

Geçici bir süre eşim yokken kayinvalidemlerle kalmak durumundayım. Biraz ailem biraz kayinvalidemlerdeyim. Neyse bu süreçte kaynanam ve kaynatam bana iyi davranıyor haklarını yiyemem ama tabi iyilik karşılıklı. Sadece tek sorun beni dehşet kabullenmiş olmaları ve benim bir kocam olduğunu unutmuş olmaları. Yani 30 yaşında kadinim. Bir markete gideceğim zaman bile onlardan izin alıp açıklama yapmamı bekliyorlar. Tek başına evden çıkmama net karşılar. Tamamen gelenekselci kafalarından kaynaklı. Kızı aldık bizim dediğimiz olur hesabı. Eşime doğal olarak yansıtıyorum bunları ister istemez. Aslında geçici bir süreç yansıtmak istememiştim ama biraz kulaklarını çeksin hadlerini bilsinler istiyorum. Geçen açıkça söyledim zaten benim bir eşim olduğunu unutuyorsunuz sanırım. Sizi büyüksünüz diye çiğnemek istemiyorum ama insanı da o raddeye getirmemek lazım dedim. Eşim konuşacak ama bisey konuşmasa mı diyorum şimdi bak bak ufak tefek şeylerden bizi gitmiş oğlumuza şikayet etmiş mi diyecekler şimdi arkadan millete iki arada kaldım. Eşime söyledim kalplerini kirma ama sadece benim izin verdiğim yerlerde mudehale etmenize gerek yok diye güzelce ikaz et dedim. Az bisey morali bozuk konuşmuş geçen telefonda eşim. Kaynanam 3-4 kere yanımda söyledi bisey mi olmuş acaba, biseye morali bozulmuş, neye sıkıldı acaba. Sürekli bana imâ ediyor yani sen mi bisey anlattın gibisinden salaga yattım ama şimdi birde arayıp konuştuktan sonra burda bana daha mı sıkıntı verirler bu tarz imalarla falan kestiremiyorum. Kötü de olmak istemiyorum hani laf taşıyan, kocasını fisfikleyen gibi ama ne yapacağımı şaşırdım
Eviniz yokken neden evlendiniz ki. Ev tutmadan evlilik mi olur ya evliliği geciktirecektiniz ya da lojman c8kana kadar bir ev tutacakt8nız. İnsanlar sizi evinde misafir etmiş kendinizi o kadar üstün görmeyin. Hem orada kalıp hem de kalmanız nimettenmis gibi davranıyorsunuz

Her türlü kötü olacaksınız. Bari menfaatlerinizi ve sınırlarınızı çizerek kötü olun. İnanın istekleri katlanarak devam edecek. İdare edilecek insanlar vardır durumlar vardır. Sizi kendi malı gibi gören kayın aileyi idare etmeniz gerektiğine inanan tek kişi sizsiniz evet. Kendi sınırlarınızı çizmeyi büyükleri ezmek olarak gördüğünüz için zaten bu pasif konuma düşmüşsünüz. Biz kocalarımız ile kavga da ettik , kayın aileyi de ezdik (!). O yüzden sizin durumlarınıza düşmedik çok şükür. Kocam gelse de anlatsa beni burada nasıl bir cazgır olduğumu ondan dinleseniz. 😂 İşin özü yaşadığınız durumun suçlusu sizsiniz. Zaten bir gün bıçak kemiğe dayanacak ve kavga çıkacak. O gün beni hatırlarsınız siz. :KK66: Benim 35 sene önce evlenen annem bile daha çok ses çıkarmış sizden. Siz şu devirde bu hayatı kendinize reva görüyorsunuz. Ne diyelim ? 🤷
Kocanızın anlatmasına gerek yok :)

Zararın neresinden dönersen kardır.Tavrını net belli etmelisin.Eşine söylemeden kendin yap bunu.Yoksa artarak devam edecek.Yukarıda bir üye yazmış egoları kırılır diye aynen katılıyorum.Sevgiden yapmıyorlar bunu sana.Dertleri egoları.

Nerede rahat ediyorsanız orada kalın. Herkesin gönlünü yapmaya çalışmak sizi çok yorar. Kayınvalide kayınpeder nezaketen haber verilecek insanlar sonuçta aynı evdesiniz. Böyle durumlarda baştan izin ister şekilde konuşunca devamı da öyle geliyor. Ne kadar süre bu durum devam edecek bilemem ancak aile evinize geçin rahat edin.

X