Komşularım yüzünden cinnet!

İlla imdat demesine gerek yok ki. Zaten o kavga anında kimin ne söylediği hepsi birbirine giriyor. Eski apartmanımızda bir kadın vardı normal karı koca kavgası başladı sonra pat küt sesler gelince anladık fiziksel şiddet olduğunu, alt kat polisti zaten hemen müdahale etti. İlla kadının imdat, kurtarın beni diye bağırmadığı durumlar da var yani. Başka bir komşu da kapıya gelmiş mesela.
Artık gerçekten taktik miydi değil miydi orasını bilemem.

Evet kendileri gelebilir tabi ki. Ama aileye taşımaları farklı. Mesela siz de direk o kadınla muhatap olmuşsunuz. Bunlar birbirini yiyorlar ailelerini bulalım dememişsiniz. Ve benimkiler ilk değil. Sadece kavgalar değil iyi şeyler de yetiştiriliyor. Kayınvalidemin iki samimi görüştüğü sürekli dedikodumu yaptığı insanlar.

Kayınvalidenin direkt arayıp sen gelinimi dövüyorsun diye sorması bana taktik gibi geldi . Güya komşular iyi niyetle haber veriyor izlenimi uyandırmak için . O kadar iyi niyetlilerde polisi arasalarmış .

Aynen polis gelse daha mutlu olurdum komşularım beni düşünüyor diye.

Benim alt kat komşum da aynı bu insanlar gibi.ben eşimle baya baya tarsiyorum annemi arıyor,sonra başka komşuyu arıyor ya kavga ediyorlar heralde cagirda sana gelsin kavga etmesin diye söylüyor 😡
Hayır kavga da etmiyoruz o bana soyleniyo ben ona.
En sonunda kadınla baya baya kavga ettik.yapmadigi iftiralar kalmadı zaten.2 senedir konuşmuyorum.yuzunu görmeye tahammulum yok.
Kavga ettim yok,eşim gitti konuştu yok,inşallah bu yaz tasinicam kurtulucam.Allah a havale ettim 😡

Komsular hatali ama en buyuk hata kayinvalidenizde. Onu aradıklarında bu konu icin beni aramayin demeyi bilmesi lazim. Komşular aradığında susturmayip boyle sizi aramaya devam ettikçe komşularla na kadar konuşsanız da boş gibi.

Onun ajanları ne de olsa. Zaten dedikodu olsun diye bekliyorlar. Benim de kayınvalidemde kızdığım bu zaten.

Benim alt kat komşum da aynı bu insanlar gibi.ben eşimle baya baya tarsiyorum annemi arıyor,sonra başka komşuyu arıyor ya kavga ediyorlar heralde cagirda sana gelsin kavga etmesin diye söylüyor 😡
Hayır kavga da etmiyoruz o bana soyleniyo ben ona.
En sonunda kadınla baya baya kavga ettik.yapmadigi iftiralar kalmadı zaten.2 senedir konuşmuyorum.yuzunu görmeye tahammulum yok.
Kavga ettim yok,eşim gitti konuştu yok,inşallah bu yaz tasinicam kurtulucam.Allah a havale ettim 😡

Allah Allah ya valla ağır işsiz bunlar. Yeter ki dedikodu olsun. Hayatta kimseye karışmam banane... Kendime zor yetiyorum zaten küçük çocukla. İnşallah ben de taşınırım da eğlenceleri biter.

Çok sinir bozucu, işi gücü bırakmış sizin evi dinliyor gibiler. Evde bağrış çağrış olur arada, ev hali yani bende de bazen kayış kopuyor kedime bağırıyorum çiçeklerimi yiyor ekmek çalıp yatağa götürüyor diye. Komşular anlam veremiyordur çocuğu da yok kime bağırıyor bu manyak diyorlardır kesin =) ama bence kayınvalide komşuları tembihlemiş gibi. Az da değil 8 sene olmuş artık rahat bırakmaları lazımdı.

:)) Evet apartmanda da herkes kavgacı bu arada. Veya kavga etmeyen mi var? Dövüş sesleri herhalde anlaşılır. Evet kayınvalidem işin içinde bence.

Allah Allah ya valla ağır işsiz bunlar. Yeter ki dedikodu olsun. Hayatta kimseye karışmam banane... Kendime zor yetiyorum zaten küçük çocukla. İnşallah ben de taşınırım da eğlenceleri biter.
Onların hayat tarzı gibi bişey olmuş bu durum.herkesin dedikodusunu yapıyorlar.bas etmek gerçekten çok zor.galiba her apartmanda bir kişi çıkıyor böyle.
Taşınmak çok masraflı ama ne kadar dayanabiliriz böyle.bende kendimi zorlayarak tasinacagim hemen.
Kesinlikle konuşmayın,kayınvalideniz de gorusmesin uygun dille söyleyin.esiniz de annesine söylesin.

Onların hayat tarzı gibi bişey olmuş bu durum.herkesin dedikodusunu yapıyorlar.bas etmek gerçekten çok zor.galiba her apartmanda bir kişi çıkıyor böyle.
Taşınmak çok masraflı ama ne kadar dayanabiliriz böyle.bende kendimi zorlayarak tasinacagim hemen.
Kesinlikle konuşmayın,kayınvalideniz de gorusmesin uygun dille söyleyin.esiniz de annesine söylesin.

Aynen öyle. Anlamadan dinlemeden senaryo yazmışlar bir de. Ben de ciddi ciddi düşünüyorum taşınmayı hatta ilanlara bakıyorum şu an. Kayınvalidemin çok kıymetli komşuları ama eşimle ben sağlam bir tavır alacağız şimdilik.

Aynen öyle. Anlamadan dinlemeden senaryo yazmışlar bir de. Ben de ciddi ciddi düşünüyorum taşınmayı hatta ilanlara bakıyorum şu an. Kayınvalidemin çok kıymetli komşuları ama eşimle ben sağlam bir tavır alacağız şimdilik.
En iyisini yaparsınız.cunku bunlar değişmez.bosuna huzurun bozulacak.sagligindan olursun canım.mimseyi çekmek zorunda değilsin.biraz maddi sıkıntı yasa ama huzurun olsun.komsu denilince ben korkuyorum artık.simdi tasindigim yerde kimseyle konusmayaya ant içtim.mesafe candır.
Kv de istediği kadar sevsin artık komşularını sen uzak durda.

En iyisini yaparsınız.cunku bunlar değişmez.bosuna huzurun bozulacak.sagligindan olursun canım.mimseyi çekmek zorunda değilsin.biraz maddi sıkıntı yasa ama huzurun olsun.komsu denilince ben korkuyorum artık.simdi tasindigim yerde kimseyle konusmayaya ant içtim.mesafe candır.
Kv de istediği kadar sevsin artık komşularını sen uzak durda.
Çok teşekkür ederim. Aynen öyle. Zaten bana kalsa merhabalaşma dışında hiç işim olmazdı ama kayınvalide arada olunca yüz buldular resmen. Aynen ama havadis alamayacak artık ne yazık ki 🤭

Valla o kdr senedir yok şunu aldı yok misafiri geldiyi kaynanadan duyduğun an hem komşulara hem kaynanana göz dağı verip ilişkini koparman lazımdı, 8 sene çekilir mi ya taşın git yemişim evini...

Eşinizin size neden şiddet uyguladigini düşündüler? Çocuk yemek döktü diye insan bu kadar bağırır mı. Komsulariniza haksiz diyemem, biraz sakin olmayı deneyin.

Bazı arkadaşlar kaynanada suç bulmamış ama bunlara çanak tutan zaten o. Öyle bir talebi olmasa, dedikodudan rahatsız olsa bunlar böyle yapabilir mi.

:)) Evet apartmanda da herkes kavgacı bu arada. Veya kavga etmeyen mi var?
Komşularımız hatalı ama sizin de yanlışlarınız var. Çocuğunuz kaç yaşında? O da sizden ve etraftan görüp davranış öğreniyor. Bence daha sakin yaşamaya çalışın. Komsular duyacak kadar bağırmak normal değil bence.

X