Komşularım yüzünden cinnet!

bence kv de hatalı

komşuların her lafı ile hareket etmiş

lakin en büyük hatalı sizsiniz

bu laflar ilk taşındığında ortalığı yıkmamışsınız

"sen kimsin de benim her attığım adımı kv ye iletiyorsun" diye bir bağırsaydınız susardı

kv onun bunun dedikodusu ile kızdığında da "sen bize değil sana o lafları taşıyana bak, onların lafı ile bir daha bizi arama" diyecektiniz

yani yıllardır bu kadar sessiz nasıl durur insan

hadi o an kv sinirliydi cevap veremediniz vs vs

sonrasında o kv nin verdiği kırılan şey konusunda kv ile konuşsaydınız

"bak kırıldı, mecburen atık ama seni gaza getiriyorlar bunlara inanma, sustur şunları" deseydiniz

yıllar geçmiş insan nasıl bu kadar sessiz kalır ki

gerçekten dayak yiyip söylemeyen kadınlar var bu ülkede, komşuları bir gün olsun çığlık sesini bağırma sesini sormayan yıllarca dayak yiyip o evde ölen, her gün onlarca kadın öldürülen dünyadayız

diğer olaylar kötü ama bu olayda sizi kollamışlar hatta pata desteği aldıkları adamı kötülemek pahasına

kaynananızda oğulundan şüphelenmiş bir kaynananın oğlunun zulmünden şüphelenmesi onu suçlaması az rastlanır bir olay ortadoğu ülkelerinde

Bence taşının fakat son olay sizin lehinize olurdu şayet gerçekten dayak yeseydiniz diğer olayları varsayarsak kaynananız haber vermelerihi istiyordur büyük ihtimal

yinede komşuyla bu kadar stres çekeceğinize taşınmanız en mantıklısı

çok saçma. tek çare taşınmak yani. kendinizi toparlayınca taşınmanız en mantıklısı olur.
veya madem kv onlarla samimi, o zaman kendilerine söylesin en ufak şeyde aramayın beni onların özelidir falan desin.
evde zaman zaman sesler yükselebilir ama adamın kadını dövdüğünü düşünecek kadar aşırı yükselmiş demek ki. o desibele de dikkat etmek lazım sonuçta etrafı da rahatsız etmeye hakkımız yok. benim de ergenlikle kardeşim var bazen sesi yükseliyor atar yapıyor vs hemen uyarıyorum sesini düşürmen lazım diye. hem özelimizin dışarıda işi yok hem de rahatsızlık.

yani başka birinin kapıya gelmesini gerektirecek kadar kıyamet kopmuş evde son olayda. olabilir ama dediğim gibi belki kv'nin direkt o kişilere beni onlardan duyduğunuz şeyler için aramayın demesi lazım.

Eşinizin size neden şiddet uyguladigini düşündüler? Çocuk yemek döktü diye insan bu kadar bağırır mı. Komsulariniza haksiz diyemem, biraz sakin olmayı deneyin.

Normalde hiç tarzım değil hatta birçok komşum sizi parmağında oynatıyor bu çocuk çok sabırlı yaklaşıyorsunuz diye söyler. Size kendimi anlatamam ve ispatlayamam buradan.

Yemek döktü diye değil oğlum çok zor bir çocuk ve o gün çok zor bir gün geçirmiştim. Ayrıca evimizin konumu dolayısıyla bağırma olmasa da normal konuşmalarımız bile gidiyor camlar açık olunca. Özellikle de mutfak camından tüm apartman duyabilecek gibi konum.

Komşular gelip kapımı çalsınlar hatta kavga etsinler benle sorun değil. Benim sorunum kayınvalidemin kankalarının her olayı yetiştirmeleri. Marketten çok alışveriş bile yapsak gidiyor her şey. Sorun bu.

Eşime gelince kimse en yakınını bile tanıyamıyor kime güven var ki?

çok saçma. tek çare taşınmak yani. kendinizi toparlayınca taşınmanız en mantıklısı olur.
veya madem kv onlarla samimi, o zaman kendilerine söylesin en ufak şeyde aramayın beni onların özelidir falan desin.
evde zaman zaman sesler yükselebilir ama adamın kadını dövdüğünü düşünecek kadar aşırı yükselmiş demek ki. o desibele de dikkat etmek lazım sonuçta etrafı da rahatsız etmeye hakkımız yok. benim de ergenlikle kardeşim var bazen sesi yükseliyor atar yapıyor vs hemen uyarıyorum sesini düşürmen lazım diye. hem özelimizin dışarıda işi yok hem de rahatsızlık.

yani başka birinin kapıya gelmesini gerektirecek kadar kıyamet kopmuş evde son olayda. olabilir ama dediğim gibi belki kv'nin direkt o kişilere beni onlardan duyduğunuz şeyler için aramayın demesi lazım.

Doğru. Ama bizim evimiz inanın ki normal konuşmaların bile gittiği bir ev. Mesela bir misafire hazırlık yapalım eşimle hemen üst komşum seslenir misafir mi geliyor diye. Böyle bir apartman. Özellikle de cam açıksa.

Komşularımız hatalı ama sizin de yanlışlarınız var. Çocuğunuz kaç yaşında? O da sizden ve etraftan görüp davranış öğreniyor. Bence daha sakin yaşamaya çalışın. Komsular duyacak kadar bağırmak normal değil bence.

Şu an ispatlayamam ama gerçekten normalde böyle biri değilim inandırıcı değil ama çok sakin mizaçlı biriyim ve hiç tarzım değil. Çok dolduğum bir gündü.

Komşular normal sesli konuşmaları da duyuyor evimiz biraz tuhaf bir ev. Ne konuşsak duyuluyor cam açık olunca. Hatta konuşmalara bile katılıyorlar bazen diyim başka komşular. Kayınvalidemin eski komşuları olmasından yüz bulanlar çok.

Kapıya komşular gelecek kadar ses varsa evde sesiniz biraz yükselmemiş bence. Çocuk için üzüldüm,komşu kısmı kolay taşınırsınız olur biter

Doğru. Ama bizim evimiz inanın ki normal konuşmaların bile gittiği bir ev. Mesela bir misafire hazırlık yapalım eşimle hemen üst komşum seslenir misafir mi geliyor diye. Böyle bir apartman. Özellikle de cam açıksa.
evet bizimki de böyle maalesef. ama bu durum gelen sesin kavga mı yoksa normal konuşmalar mı olduğunu ayırt etmeye engel değil. konuşma, sohbet muhabbet başka bağırmak başka. ama sizin komşular işte biraz şey. taşınmadan kurtulamazsınız yani hiç özeliniz de yok. eve kim geldi kim gitti vs.

zaman zaman insan sinirlenir, kavga eder vs böyle şeyler olabilir yani.

ev alma komşu al derler. sen ev almişsin komşu almamişsin.
komşularin iyi degil mallesef. saygı yok. hep ne oluyor diye yetişirip gelmeleri.. o sinir edici durum.
ben 7 senedir evliyim. evde bişey yapsam tüm komşular kaynanama ne olduuuuuuuu der. bende sanane be diyesim geliyor. nefret ediyorum gerçekten ..
taşınma itimalimde yok benimde.
işe gider çalışıyorum.
geçen gün görümceme sadece bi ayakta sallamayin o 4 yaşındaki çocuk dediğimde bi dünya laf işittim inanki. o görümcemle tüm bağlari kopardim çocuğa baktıklari hiç ses etmedim. zoruma gitti içime sinmedi..
neyseki ben işe gelip gidiyorum başka yok. hiç biriyle görüşmek de istemiyorum.

Kapıya komşular gelecek kadar ses varsa evde sesiniz biraz yükselmemiş bence. Çocuk için üzüldüm,komşu kısmı kolay taşınırsınız olur biter

Beni tanımadan yargılayamazsınız bu şekilde. Normalde hiç ama hiç tarzım değil. Hatta çevremde sürekli oğlumu çok sımarttığım ve hatta oğlumun beni parmağında oynattığı söylenir zaten beni bu kadar dolduran oğluma verdiğim fazla fazla tavizler.
Bu yaşanan olayı kime anlatsam herkes şaşırıyor sen ve bu denli bir olay diye. Çünkü ekstra sakin bir yapım var. Ama insanım o gün aşırı doluydum. Neyse ne dersem diyeyim size kendimi ispatlayamam zaten bu ortamda.

evet bizimki de böyle maalesef. ama bu durum gelen sesin kavga mı yoksa normal konuşmalar mı olduğunu ayırt etmeye engel değil. konuşma, sohbet muhabbet başka bağırmak başka. ama sizin komşular işte biraz şey. taşınmadan kurtulamazsınız yani hiç özeliniz de yok. eve kim geldi kim gitti vs.

zaman zaman insan sinirlenir, kavga eder vs böyle şeyler olabilir yani.

Evet tabi ki bir an da gözüm döndü normalde hiç sesim çıkmaz çoğu insan da bu yüzden tepeme çıkmış durumda. Olay zaten şok etkisi yarattı kimse ummuyordu benden. Evet ev bakıyoruz yavaş yavaş.

ev alma komşu al derler. sen ev almişsin komşu almamişsin.
komşularin iyi degil mallesef. saygı yok. hep ne oluyor diye yetişirip gelmeleri.. o sinir edici durum.
ben 7 senedir evliyim. evde bişey yapsam tüm komşular kaynanama ne olduuuuuuuu der. bende sanane be diyesim geliyor. nefret ediyorum gerçekten ..
taşınma itimalimde yok benimde.
işe gider çalışıyorum.
geçen gün görümceme sadece bi ayakta sallamayin o 4 yaşındaki çocuk dediğimde bi dünya laf işittim inanki. o görümcemle tüm bağlari kopardim çocuğa baktıklari hiç ses etmedim. zoruma gitti içime sinmedi..
neyseki ben işe gelip gidiyorum başka yok. hiç biriyle görüşmek de istemiyorum.

Çok zor bir durum gerçekten bunaltıyorlar insanı.

Haklı ya da haksızdan ziyade olaya iyiniyet mi değil mi gözüyle bakıyorum.

Kötü niyet bu

Eğer komsular benim dayak yememe çok üzülmüşse uzaktakı kv yi araması mantıksız. Kendi gelir ya da en makulu polise haber verir.

Kendileri bunu yapmadiklarina göre dayak yediginizi düşünmemişler. Bal gibi dedikodu, flaş haber paylaşımı yapmışlar.

"Ben seviyorum kocamdan dayak yemeyi. kocamin vurduğu yerde gül bitiyor . bir itiraziniz varsa kv ye değil bana söyleyin" diyebilirsiniz komşulara...

Ha bu doğru yöntem olmayabilir. Ama bu sivri ve çirkin çıkışlar çoğunlukla iyi çalışır.

Merhaba şu an sinir krizleri geçiriyorum üyelik açtım çünkü sizden akıl almam gerekiyor hanımlar...

Ben kayınvalidemin eskiden oturduğu eve gelin geldim. Bu evde kiracı vardı biz evlenince kiracı çıkartıldı ve taşındık neyse sonuç itibariyle buradaki komşular kayınvalidemin eski komşuları. 8 yıllık evliyim. Bu 8 yılda 2 kez eşimle kavgamızı anında kayınvalidem yetiştirdiler. 1 kez de kayınvalidemin bana aldığı bir eşya kırılmıştı ve onu çöpe attık. Onu dahi yetiştirdiler senin hediyeni çöpe atıyorlar diye. Tabi ki kayınvalide kişisi her seferinde eşimi arayıp esti gürledi bunlara. Yeni evliydim ses etmedim zaten sonra eşimle ilk günlerdeki gibi şiddetli kavgalar olmadı. Olay kapandı.

Ama bu akşam çileden çıktım. Çok hareketli bir oğlum var. Bugün beni gerçekten çileden çıkarttı akşam da biraz sinirlenip bağırdım (normalde asla tarzım değil) oğlum da haşarı bir çocuk sandalyeyi yere devirip kaçtı. O sırada da masadaki yemeği döktü. Ben de iyice delirdim biraz sesim yükseldi kendi kendime. Eşime de kızgındım vs vs

Neyse önce kapı çaldı. Eşim komşular geldi dedi açıp izah etti. Ben de evi siliyorum sinirle. Sonra zır telefon kayınvalidem. Eşime sen karını dövüyormuşsun noluyo size sandalyeler devriliyormuş falan filan. Bağırıyor. Bana bi geldiler kim yetiştiriyo bunları ya diye bi bağırdım arkadan. İyice delirdim artık mutfaktan apartmana doğru yeter terbiyesizliğiniz yeter diye baya bir saydırdım.

Başka bir komşu da devreye girdi ve zaten şüphelendiğim 2 komşunun yaptığını öğrendi. Zaten tahmin ettiğim isimler. Düzeltme: kapıya gelen farklı bir komşu. Yetiştirenler farklı.

Şimdi ben ne yapayım? Kayınvalidem suçlu mu kayınvalideme tavrın ne olmalı? Bu yapan 2 kişi de yüze vurmak gibi olmasın ama eşimin maddi manevi destek olduğu kişiler (eşimin çocukluğunu bile biliyorlar) görüşmüyorum zaten ama içim soğumuyor.
Bence apartmanin girisine bir not yazin ,kapimda havlayan köpeğim cok ama sadece havlamalariyla kaliyolar daha ck havlarlar diye ,altinada isminizi yazin asın güzelce zaten üstüne alınan alınır 😅😅

Merhaba şu an sinir krizleri geçiriyorum üyelik açtım çünkü sizden akıl almam gerekiyor hanımlar...

Ben kayınvalidemin eskiden oturduğu eve gelin geldim. Bu evde kiracı vardı biz evlenince kiracı çıkartıldı ve taşındık neyse sonuç itibariyle buradaki komşular kayınvalidemin eski komşuları. 8 yıllık evliyim. Bu 8 yılda 2 kez eşimle kavgamızı anında kayınvalidem yetiştirdiler. 1 kez de kayınvalidemin bana aldığı bir eşya kırılmıştı ve onu çöpe attık. Onu dahi yetiştirdiler senin hediyeni çöpe atıyorlar diye. Tabi ki kayınvalide kişisi her seferinde eşimi arayıp esti gürledi bunlara. Yeni evliydim ses etmedim zaten sonra eşimle ilk günlerdeki gibi şiddetli kavgalar olmadı. Olay kapandı.

Ama bu akşam çileden çıktım. Çok hareketli bir oğlum var. Bugün beni gerçekten çileden çıkarttı akşam da biraz sinirlenip bağırdım (normalde asla tarzım değil) oğlum da haşarı bir çocuk sandalyeyi yere devirip kaçtı. O sırada da masadaki yemeği döktü. Ben de iyice delirdim biraz sesim yükseldi kendi kendime. Eşime de kızgındım vs vs

Neyse önce kapı çaldı. Eşim komşular geldi dedi açıp izah etti. Ben de evi siliyorum sinirle. Sonra zır telefon kayınvalidem. Eşime sen karını dövüyormuşsun noluyo size sandalyeler devriliyormuş falan filan. Bağırıyor. Bana bi geldiler kim yetiştiriyo bunları ya diye bi bağırdım arkadan. İyice delirdim artık mutfaktan apartmana doğru yeter terbiyesizliğiniz yeter diye baya bir saydırdım.

Başka bir komşu da devreye girdi ve zaten şüphelendiğim 2 komşunun yaptığını öğrendi. Zaten tahmin ettiğim isimler. Düzeltme: kapıya gelen farklı bir komşu. Yetiştirenler farklı.

Şimdi ben ne yapayım? Kayınvalidem suçlu mu kayınvalideme tavrın ne olmalı? Bu yapan 2 kişi de yüze vurmak gibi olmasın ama eşimin maddi manevi destek olduğu kişiler (eşimin çocukluğunu bile biliyorlar) görüşmüyorum zaten ama içim soğumuyor.
Kapılarına gidin sakin bir anınızda açıkça bir daha benim evimde olana ne karışın ne de gidip başka birine yetiştirin aile mahremiyeti denen birşey var Şimdi güzellikle söylüyorum ama bir dahaki sefere ikazım farklı olur deyin ve açıklama yapmalarını bile beklemeden arkanızı dönün gidin.

Biraz veya çok yükselmesi önemli mi benim özelim bu. Beni bu kadar düşünüyorlarsa gelsinler kapıma. Ki eşimi çocukluktan beri tanıyorlar. Daha önce olmasa tamam diycem hadi iyi niyet. Bu insanlar markete gitsem çok almışlar diye dedikodu yapan tipler.

Konuşsam inkar edecekler biliyorum ve işe yaramayacak o derece cahiller. Hala elim ayağım titriyor.
Sesinizin biraz ya da çok yükselmesi önemli çünkü apartman bir toplu yaşam alanı yüksek seslerle,bağrışmalarla kimseyi kapınıza getirtecek rahatsız etmeye hakkınız yok.
Evet kayınvalidenizi aramakta haksızlar ama sizin gidip yüzyüze hesap sormak yerine evden onların duyabilcegi şekilde "yeter terbiyesizliğiniz yeter diyerek saydırmanız(???) ne kadar normal ?

Sesinizin biraz ya da çok yükselmesi önemli çünkü apartman bir toplu yaşam alanı yüksek seslerle,bağrışmalarla kimseyi kapınıza getirtecek rahatsız etmeye hakkınız yok.
Evet kayınvalidenizi aramakta haksızlar ama sizin gidip yüzyüze hesap sormak yerine evden onların duyabilcegi şekilde "yeter terbiyesizliğiniz yeter diyerek saydırmanız(???) ne kadar normal ?

Apartmanda herkes böyle. Birbirine bıçak çekenler bile var hele ki bir komşu var ki hergün kavga ediyorlar. Bir gün bile rahatsız olan insan görmedim. Çok sessiz sakin bir apartman değil. Ki kayınvalideme gidip anlatanlardan biri de çocuğunu sürekli döven bir anne. Hatta daha dün 14 yaşındaki oğlunu daire kapısında tartakladı. Ben yıllardır dinliyorum gürültü ve kavgalarını. O nolucak?

Tavrıma gelince hayatımda ilk kez bir olay karşısında tepki gösterdim. Kendimi bildim bileli bir kez olsun tek kelime ses çıkaramayan biriydim. Ve bu yüzden herkes bu nasılsa sessiz diyerek yıllarca zarar verdi bana. Ve ben bundan sonra herkese anladığı dilden konuşmaya karar verdim. Yıllarca sustum, ekstra kibarlıklar yaptım bu iki insana da. Komşumdur dedim hatta kaç kere her şeyi kayınvalidem yetiştirdiklerini şahit de oldum yine de neyse dedim ve sustum. Ama yeter artık...

Haklı ya da haksızdan ziyade olaya iyiniyet mi değil mi gözüyle bakıyorum.

Kötü niyet bu

Eğer komsular benim dayak yememe çok üzülmüşse uzaktakı kv yi araması mantıksız. Kendi gelir ya da en makulu polise haber verir.

Kendileri bunu yapmadiklarina göre dayak yediginizi düşünmemişler. Bal gibi dedikodu, flaş haber paylaşımı yapmışlar.

"Ben seviyorum kocamdan dayak yemeyi. kocamin vurduğu yerde gül bitiyor . bir itiraziniz varsa kv ye değil bana söyleyin" diyebilirsiniz komşulara...

Ha bu doğru yöntem olmayabilir. Ama bu sivri ve çirkin çıkışlar çoğunlukla iyi çalışır.

Evet aynen öyle. Zaten ben bağırdıktan sonra şimdi ortalık süt liman. Hatta kayınvalidem de komşusunuz tatsızlık olmasın onlar iyi niyetle yapmışlar falan dedi hatta arayı bulmaya çalışıyor ama artık çok geç. 8 yıldır sustum artık yeter...

X