maison'un başarı öyküsü...

benim diyet suya düştü kaç gündür ..bilmiyorumkismileen sonunda eşim işe başladı..bende diyete başlayacağım .bayanssulusmilekendime çok kızdım bu kadar iradesiz olamam..12 kilocuk vermiş birisi olarak sanki geri almak için çaba sarfediyormuş gibi buldum kendimi..kötükedihüso:eek:klava:

Günaydin, bugün diyete baslayali 1 hafta oldu. 63 kiloyla basladim simdi 61.800 olmusum. Benim icin sevindirici oldu. alkisalkisalkis Insallah bidahaki ay 59 olabilirim

merhaba. benim diyet yaparken sorunum şu yaklaşık 10 kg kadar verdikten sonra artık veremiyorum diyeti bırakıp pes ediyorum mesela şubat 2010 da 68 kiloydum 2 ayda 58 oldum sonra da kilo veremedim ve diyeti bıraktım şimdi 62 kiloyum boyum da 1.63 yani 52 yada 53 kilo olmam gerekiyor yani 10 kilo fazlam var inşallah yarın diyete başlıycam ve kilolarımdan kurtulcam :hulya:

Merhaba hoşgeldiniz.Yazınızı okudum da aklıma kansızlık geldi.Kansızlık olduğu zaman hemoglabin düşük olduğunda ne yaparsanız yapın kilo veremiyormuşsunuz arkadaşımda aynı sorundan şikayetçiydi doktoru öyle söyledi. Kan iğneleri yapılıyor ve baya kilo verdi diyetle beraber.İkinci ihtimalde herkesin bir kilo eşiği vardır.Sizinde vücudunuz direniyordur belli kiloda belki.

Günaydin, bugün diyete baslayali 1 hafta oldu. 63 kiloyla basladim simdi 61.800 olmusum. Benim icin sevindirici oldu. alkisalkisalkis Insallah bidahaki ay 59 olabilirim

Tebrik ederim sizinle aynı gidiyoruz hemen hemenkaydirigubbakcemile5 bende 63.800 le başladım.Pazar günü ailem geldi baya bi kaçırdık yemeği ama buna rağmen 61.900 üm.Bir sonraki hafta şişkinliğim başlar malum ama ondan sonraki haftaya 60 ın altına inmeyi umudediyorumyerimseniben

Merhaba hoşgeldiniz.Yazınızı okudum da aklıma kansızlık geldi.Kansızlık olduğu zaman hemoglabin düşük olduğunda ne yaparsanız yapın kilo veremiyormuşsunuz arkadaşımda aynı sorundan şikayetçiydi doktoru öyle söyledi. Kan iğneleri yapılıyor ve baya kilo verdi diyetle beraber.İkinci ihtimalde herkesin bir kilo eşiği vardır.Sizinde vücudunuz direniyordur belli kiloda belki.

merhaba. teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.Kış aylarında çok üşürüm kansızlık yerinde bir tespit çünkü bazen okadar çok tatlı yeme krizleri geliyorki dayanamayıp diyetimi bozuyorum ertesi günüde pişmanlıklar günü oluyor motivasyonum bitiyor verdiğiniz ikinci ihtimal de doğru olabilir vucudum direniyor ve bir türlü veremiyorum tahminimce sabredip diyetime devam etsem 1 ve 2 kilo diye eriyecek zamanla kilolarım ama işte sabır çok önemli ama bu sefer kafaya taktım artık zayıflamalıyım:hulya:

Ilk sayfadaki arkadasin diyetini yaptim. Bir haftadir pilav,makarna,ekmek ve tatli yemiyorum. Yanliz dün bir dilim pasta yedim dayanamadim benneyaptımki . Günde 3 fincanda yesil cay iciyorum . Insallah bu haftada kilo verebilirim

kızlar ben kilo aldım bu sabah tartıldım 65 kiloyum az önce light sütlü tatlandırıcılı bir neskafe içtim zaten kabızlık problemim de var kendimi çok değersiz ve şişman hissediyorum ama vereceğim kilolarımı zaten diyet de yapmadığımdan böyle şiştim ben umarım veririm kilolarımı inşallah hepimiz veririz kilolarımızı kalın sağlıcakla:hulya:

kilo vermem durdu:çok üzgünüm:

benimde birkaç ay önce böyle olmuştu vücudumuza zaman tanımalıyız bir bildiği vardır elbette hem ne güzel 63 kiloymuşsun 4 kilocuk versen 50 li kilolarda olacaksın sıkma canını hiç bozma diyetini devam kararlı ol sen verirsin kilolarını kal sağlıcaklakaydirigubbakcemile2

ben bugun yine 55.5 çıktım ama10 gundur tatilde olan bi arkadasım geri dondu ve beni gorunce zayıflamıssın sen yaa dedi bi gaza geldim :)

- Sabah 8:00 da kahvaltı : yarım domates, 1 salatalık, yesillik, 1 biber, 1 dilim cavdar, 1 kibrit kutusu kadar tulum peyniri, 1 bardak yesil cay.
- 10 dan sonra okuldaydım ders arasinda 1 buyuk bardak sıcak cikolata ictim :KK43: cok tatlı geldi sonradan pişman oldum ama :KK43:
- 12.30 öğle yemeği : 1 kase domates corbasi, yarım imambayıldı, 1 kase yogurt, 1 domates, 1 salatalık,
- 15:30 1 bardak yesil cay
- 17:00 1 incir
- 18:30 3 kaşık semizotu kavurmasi + 1 acur
- 20:00 1 mandalina
- 21:30 1 bardak maydanoz suyu

Bugun de hastalanmısım, yarın muhtemelen siskin olucam. İnsallah fazla cıkmam moralim bozulur yoksa
canım bu şekilde çok güzel bir beslenme programın var bence kilon da çok güzel vücudunda hiç vitamin kaybı olmuyordur bu şekilde ve metabolizman da hızlı çalışıyordur bbana sorarsan yediklerin arasında zaman aralıkları olduğu için miden öğütüyordur tebrikler kilon da 55 işte ne güzel keşke ben de 55 olabilseydim bu arada kaç kilodan 55 e düştün yoksa yeni mi diyete başladın hoşçakal :hulya:

Canım metabolizma hızlandırıcı çay için ; 2 lt suya 2 yeşil elma 1 limon 1 çay kaşığı tane karabiber 1 çay kaşığı karanfil ve 1 çubuk tarçın ekle.Elmalar pörsüyünceye kadar kaynat sonra süzüp suyunu gün içinde iç.Elma ve limonu kabuk ve çekirdekleriyle dörde bölüp kaynat.

canım bu çay tarifi çok güzel benimde 3-4 ay önce uyguladığım bir çay tarifi var paylaşmak istedim aslında senin verdiğin tarife benziyor ben bu tarifi haftada bir gün uyguluyordum ve aç karınla sabah ve akşam bir büyük kupa içiyordum ama sıcak değil normal oda sıcaklığında tarif şöyle 5-6 adet karanfil 1 tatlı kaşığı zerdeçal 1 tatlı kaşığı toz zencefil 1 tatlı kaşığı tarçın (çubuk tarçın da olabilir bir adet) bir adet limon veya portakal kabuklarınla beraber küp küp doğruyoruz 1 ayva veya elma kabuklarıyla beraber içine doğruyoruz 1 tatlı kaşığı rezene (toz olmalı bağırsaklardaki gazı alıyor)1 tatlı kaşığı yenibahar 1 yemek kaşığı sinameki önce 3 kupa suyu kaynatıyoruz ve ilkönce elma veya ayvayı atıyoruz içine kısık ateşte 5 dk kadar kaynıyor sonrada geriye kalan malzemeleri atıyoruz en son rezene atılmalı çünkü hassas bir baharattır ve köpürür malzemeleriniz taşabilir bir kaşıkla karıştırıp ocaktan alıyoruz ve kapağını kapatıp 2 saat kadar demliyoruz daha fazla da bekleyebilir mesela ben gece uyumadan önce hazırlıyordum 6-7 saatte hem demlenmiş oluyordu hemde soğuyordu bu şekilde aç karına sabah ve akşam 1 er kupa içiyordum bende artık başlayacağım inşallah hepimiz tez zamanda zayıfların hoşçakalınkaydirigubbakcemile2

kızlar yazmayı unuttum bu çay regl döneminde içilmemeli :hulya::hulya: çünkü sinameki regl döneminde olumsuz etki yaratıyormuş diğerleri konusunda bir bilgim yok regl döneminde içilip içilmemesi konusunda ama ben regl dönemine bir kaç gün kala canım istesin yada istemesin ballı tarçınlı süt içiyorum hem tok tutuyor hem de tatlı kirizini biraz da olsa azaltıyor ama gerçek mana da tatlı krizime son verdiğini söyleyemem eğer canım tatlı istiyorsa hiç bir şey bana engel olamıyor ve yiyorum tatlıyı ama sonradan da çok pişman oluyorum bir arkadaşım ban şöyle bir tavsiyede bulunmuştu haftada 1 yada 2 gün barbunya kuru fasülye nohut yeşil mercimek veya kırmızı mercimek yani baklagilleri tüketirsek kan şekerimiz dengeleniyormuş ve canımız tatlı istediğinde bir meyve bile bize yeterli gelebiliyormuş regl döneminde uyguladığım bir tarif daha var bir muzu çatalla eziyorum ve buzdolabında 1 saat yada yrım saat bekletiyorum böylece çok tatlı oluyor üzerine de 1 yemek kaşığı ceviz serpiyorum sanki baklava yemiş gibi oluyorum bir şey daha duydum bir tv programında tatlı yerken yanında sütlü neskafe tükatirsek fazla tatlı yemiyormuşuz hatta şunu söyledi tatlıyla beraber süt yada ayran da tüketilmesi sağlıklıymış kalın sağlıcakla :hulya:

benimde birkaç ay önce böyle olmuştu vücudumuza zaman tanımalıyız bir bildiği vardır elbette hem ne güzel 63 kiloymuşsun 4 kilocuk versen 50 li kilolarda olacaksın sıkma canını hiç bozma diyetini devam kararlı ol sen verirsin kilolarını kal sağlıcaklakaydirigubbakcemile2

Canım çok teşekkür ederim bana moral verdin:teselli: Sabah tartıldım korka korka 200 gr cık vermişim 61.900 oldum.Şu 60 ın altına bir düşebilsem ah ahhh evlendim evleneli düşemedim 60 ın altına.Balayında açık büfeler kızartmalar,canım cicim aylarında pastalar kekler,tatlılar,bayram girdi araya baklavalar...Kimse benim gibi yapmasın sonra zor veriliyor valla.Buarada diyetime harfiyen uyuyorum ama bazen öğün atlıyorum sonradan fazla fazla yedirmiyorda bana aslında.Tek sıkıntım geç kalkmaktan dolayı öğün atlamak bir de kahve ve çayı hala şekerli içmek şekersize bir türlü alışamadım :1no2:

kızlar merhaba,

bugün benim tartılma günümdü ama adete yakın olduğu için tartılmadım çünkü nerden baksan en az 1 kg fark ediyor.
ya akşamları çok karnım kazınıyor bazen 3-5 çubuk kraker yiyorum.bazen yarım paketbilmiyorumkismile
benim listede süt yada yoğurt akşam yemeğinden sonra olmadığı için onlarıda içemiyorum.
bitki çayı iyi geliyor bu arada çayı ve kahveyi şekersiz içmeyi bende hiç beceremiyorum
diyetisyenim tatlandırıcı kullableceğimi söyledi.geçici olarak kullanacağımız için zararı olmazmış.sürekli kullanmak zorunda kalanlar için yan etkileri oluyomuş ilerde.
bende hemen aldım ama markaya dikkat edin almayı düşünen varsa.içinde aspartam olmayan bi marka var onu tercih edin.
pazartesi tartılıcam
Allahım ne olur 2 kilocuk vermiş olsammmmmalkisalkisalkis

kızlar merhaba,

bugün benim tartılma günümdü ama adete yakın olduğu için tartılmadım çünkü nerden baksan en az 1 kg fark ediyor.
ya akşamları çok karnım kazınıyor bazen 3-5 çubuk kraker yiyorum.bazen yarım paketbilmiyorumkismile
benim listede süt yada yoğurt akşam yemeğinden sonra olmadığı için onlarıda içemiyorum.
bitki çayı iyi geliyor bu arada çayı ve kahveyi şekersiz içmeyi bende hiç beceremiyorum
diyetisyenim tatlandırıcı kullableceğimi söyledi.geçici olarak kullanacağımız için zararı olmazmış.sürekli kullanmak zorunda kalanlar için yan etkileri oluyomuş ilerde.
bende hemen aldım ama markaya dikkat edin almayı düşünen varsa.içinde aspartam olmayan bi marka var onu tercih edin.
pazartesi tartılıcam

Canım benim de regl dönemim yaklaştı tabi şişkinlik oluyor haliyle.Ben de bitki çaylarına yöneldim bugün.Tatlandırıcıyı birzamanlar çok kullandım ben. Hayatta şeker kullanmazdım o varken ama acayip alışkanlık yapıyor.Daha sonra küp şekerin bile tadı tuhaf geliyor zararlarını da duyunca bıraktım.Şekersiz içmeye alıştırınca insan kendini çayın tadı daha farklı geliyor ama gel gör ki şekersizliğe zor alışılıyor,şekere ise kolay.Birtki çaylarını şekerli içmem ben o yüzde kahveye ara veremem belki ama çayı bugün itibariyle bıraktım.Akşam diyette yer alan sütü içmiyorum ben de hazmı zor oluyor.Onun yerine günde 1 fincanlık kahvem var kaydirigubbakcemile2

kaydirigubbakcemile5merhaba :KK3: bende sabahlari 60.900 ikiyorum aksam yatarken 61.500 . Diyete devam yani

canım bu şekilde çok güzel bir beslenme programın var bence kilon da çok güzel vücudunda hiç vitamin kaybı olmuyordur bu şekilde ve metabolizman da hızlı çalışıyordur bbana sorarsan yediklerin arasında zaman aralıkları olduğu için miden öğütüyordur tebrikler kilon da 55 işte ne güzel keşke ben de 55 olabilseydim bu arada kaç kilodan 55 e düştün yoksa yeni mi diyete başladın hoşçakal :hulya:

Aslında benim inisli cıkıslı oldu bi donem. Yeni sayılmaz yani. 2009 kışında 52 ydim. Sonra yavaş yavaş akşam yenen abur cuburlar, şirkette kahvaltı yerine yenilen yağlı pogacalar sayesinde temmuz sonunda 60 a kadar çıktım. Sonra endokrinolojiye, ordan da diyetisyene gittim. 28 temmuzda dikkat etmeye basladım. Ramazan bayramına kadar 56.5 a dustum. Ama bayram tatilinde 10 gunde 58.5 a çıktım tekrardan. 16 eylulde tekrardan basladım ve daha emin bir sekilde.

Bu sabah tartıldım 54.9 çıktım. 55 in altina dusmek tekrardan super bi sey kurban bayramına kadar 52 olsam keske. İdeal kilom 50. O da olur insallah. Bu bayram farklı olacak, bu sefer almıcam.

Bu sabah da uyanında ılık su + kuru incir. Sonra yesil caylı, cavdarlı kahvaltımı yaptım. Oglen derse gittim. Onun icin yemek yerine zeytinli pogaca yemek zorunda kaldım. Alternatfi gozlemeydi daha kalorilidir die pogaca yedim. 15:30 da yesil elma. Biraz once aksam yemegimi yedim.Yarım kase corba, salata, 4 kaşık lorlu semizotu kavurması (cok almısım sanırım, 4 gunde bir yiyorum:) )
Aksam da belki 4 tane fındık ya da meyve yerim. Yesil cayımı icerim. Suyu az içtim, 1.25 litre :KK43:

Aslında benim inisli cıkıslı oldu bi donem. Yeni sayılmaz yani. 2009 kışında 52 ydim. Sonra yavaş yavaş akşam yenen abur cuburlar, şirkette kahvaltı yerine yenilen yağlı pogacalar sayesinde temmuz sonunda 60 a kadar çıktım. Sonra endokrinolojiye, ordan da diyetisyene gittim. 28 temmuzda dikkat etmeye basladım. Ramazan bayramına kadar 56.5 a dustum. Ama bayram tatilinde 10 gunde 58.5 a çıktım tekrardan. 16 eylulde tekrardan basladım ve daha emin bir sekilde.

Bu sabah tartıldım 54.9 çıktım. 55 in altina dusmek tekrardan super bi sey kurban bayramına kadar 52 olsam keske. İdeal kilom 50. O da olur insallah. Bu bayram farklı olacak, bu sefer almıcam.

Bu sabah da uyanında ılık su + kuru incir. Sonra yesil caylı, cavdarlı kahvaltımı yaptım. Oglen derse gittim. Onun icin yemek yerine zeytinli pogaca yemek zorunda kaldım. Alternatfi gozlemeydi daha kalorilidir die pogaca yedim. 15:30 da yesil elma. Biraz once aksam yemegimi yedim.Yarım kase corba, salata, 4 kaşık lorlu semizotu kavurması (cok almısım sanırım, 4 gunde bir yiyorum:) )
Aksam da belki 4 tane fındık ya da meyve yerim. Yesil cayımı icerim. Suyu az içtim, 1.25 litre :KK43:

canım bu diyet programın da çok güzel peki endokrinoloji doktoru nasıl bir teşhis koydu yani ne sebeplerden ötürü kilo veremiyormuşsun paylaşırsan sevinirim kaydirigubbakcemile2

kızlar merhaba,

pazartesi tartılıcam

canım bende tatlandırıcıyı çok abartılı kullanmıyorum sütlü kahveye 1 tane türk kahvesine 2 tane katıyorum ama yazdığın gibi son 3-4 aydır bitkisel olanı var toz şeklinde onu az katıyorum inşallah pazartesi kilonu vermiş olursun hepimize allah kolaylık versin:hulya:

X