maison'un başarı öyküsü...

bu sabah bende elma sirkeli suyumu içtim 1 domates salatalık peynir 2 zeytin 2 dilim kepekli ekmek 2 ceviz bir açık çay maydanoz şeklinde kahvaltımı ettim birazdan türk kahvesi içeceğimkaydirigubbakcemile2

canım bu diyet programın da çok güzel peki endokrinoloji doktoru nasıl bir teşhis koydu yani ne sebeplerden ötürü kilo veremiyormuşsun paylaşırsan sevinirim kaydirigubbakcemile2

Benim akşam çok fazla tuzlu ya da yaglı seyler yedigimde bacaklarım şişiyordu. Bundan dolayı gittim aslında kötü kolestrolüm yüksek çıktı, zaten annemde de olan bi sey genetik olabilir ama bizimki daha çok beslenmeden kaynaklı. Ben abur cubur, annem de yaglı yemek, borek vs. sever. Doktor uyardı aslında hayatın boyunca dikkat etmen gereken bi şey dedi. Ben de rahatsızlık malesef çok :KK43: Demir eksikligi de var. Demir eksikligi de iştah açıyor genellikle. Bir donem demir hapı kullandım ama yan etkileri ve bende bıraktıgı strestli donemlerden sonra dogal cozumlere yoneldim.

Kolestrol için yaglı seylerden uzak duruyorum, zaten artık canım abur cubur cok da fazla istemiyor. Beyin 1 - 2 dakika donem donem oyle sinyaller yayabiliyor o anda da alternatif seylere yoneliyorum. Cay, kahve (sekersiz), meyve vs. Regl donemimdeydim bu hafta sadece 1 gun seker ihtiyacım arttı, onda da sicak çikolata içtim. Kansızlık için de sabahları 1 kaşık pekmez, aksamları da yarım avuc kuru uzum yiyorum. Yakında tekrar tahlil yaptırıcam bakalım bi gelisme var mı

Bu sabah da 54.7 çıktım kaydirigubbakcemile2
8:30 da 1 yumurta ile melemen yaptım. yarım domates, 1salatalık, lor peynir, 2 zeytin, 1 dilim cavdar, yesillik ve yesil cay ile kahvaltımı yayıla yayıla yaptım. Fazlasıyla da doydum :)

Benim akşam çok fazla tuzlu ya da yaglı seyler yedigimde bacaklarım şişiyordu. Bundan dolayı gittim aslında kötü kolestrolüm yüksek çıktı, zaten annemde de olan bi sey genetik olabilir ama bizimki daha çok beslenmeden kaynaklı. Ben abur cubur, annem de yaglı yemek, borek vs. sever. Doktor uyardı aslında hayatın boyunca dikkat etmen gereken bi şey dedi. Ben de rahatsızlık malesef çok :KK43: Demir eksikligi de var. Demir eksikligi de iştah açıyor genellikle. Bir donem demir hapı kullandım ama yan etkileri ve bende bıraktıgı strestli donemlerden sonra dogal cozumlere yoneldim.

Kolestrol için yaglı seylerden uzak duruyorum, zaten artık canım abur cubur cok da fazla istemiyor. Beyin 1 - 2 dakika donem donem oyle sinyaller yayabiliyor o anda da alternatif seylere yoneliyorum. Cay, kahve (sekersiz), meyve vs. Regl donemimdeydim bu hafta sadece 1 gun seker ihtiyacım arttı, onda da sicak çikolata içtim. Kansızlık için de sabahları 1 kaşık pekmez, aksamları da yarım avuc kuru uzum yiyorum. Yakında tekrar tahlil yaptırıcam bakalım bi gelisme var mı

canım teşekkür ederim verdiğin içten cevap için

Bu sabah da 54.7 çıktım kaydirigubbakcemile2
8:30 da 1 yumurta ile melemen yaptım. yarım domates, 1salatalık, lor peynir, 2 zeytin, 1 dilim cavdar, yesillik ve yesil cay ile kahvaltımı yayıla yayıla yaptım. Fazlasıyla da doydum :)

ne güzel tartıda 54 leride görüyorsun darısı bizim başımıza diyete devam kal sağlıcakla:hulya:

güzel bayanlar merhabaaaaaa a.s.

ben haftaya çok güzel başladım valla 1 haftada 1 kg vermiş olarak :teytey:

ki ben biliyosunuz bahsetmiştim haftada en iyi 300 gr falan verebiliyodum
tabi arada regl dönemi geldi geçti onunda etkisi vardır.
bide artık havalar soğudu çok kola canım istemiyor hatta hiç içmiyorum.
listemde yasak olmasına rağmen dayanamaz içerdim.
artık metabolizma hızlandırıcı çay yeni favorim.akşama kadar 1 lt bitirmem lazım bugün.

ohh be çok iyi oldu bu
sizdeki gelişmeler neler? güzel haberler bekliyorum

elveda kilocuklarrrrrr:lepi:

bende sabah tartıldım 3 gundur 54.7 yim, 100 gram bile olsaydı bari, bazen supheleniyorum hain baskulum tartmıyor da hafızasında kalanı mı gosterior die :) Nese almadıgıma sukur,tum gun evde hareketsiz kaldım dun, sadece aksam 40 dakika spor yaptım. Belki de vucudum bu kiloya alısmaya calisiyor die kendimi avutuyorum.

Bugun biraz bozdum duzeni iş temposundan :KK43:
Sabah 2 kasık musli + 1 bardak yagsız sut
Ara ogunde 1 parca simit yedim, bi yesil cay icebildim
Ogle yarım kase sebze corbasi, 3-4 kasık patlıcanlı begendi(yaglı bi seydi), 3 kasık sebzeli pirinç pilavı, domates salatalık
16:00 gibi elma, 200 gram yaglı yogurt
18:00 2 kasık mercimekli bulgur pilavı,2-3 kasık tavuk sote

1,5 litre su simdilik

demir sonuçlarını merakla bekliyorum

Merhaba bende gecen sali 61.900 düm. Bir haftadan sonra bugün tartildim 60.700 üm. Yine 1 kilo vermisim . Bazen yeme yeme nereye kadar dayanacagimi bilemiyorum. Önce bir 60 kilodan inebilirsem cok iyi olacak. Cünkü hamilelik dogum derken 3 yildir 60 ve 63 kilo arasindaydim. Size ve bana iyi ve basarlil diyetler kaydirigubbakcemile5

arkadaşlar ben de sizin başlığınızdan görerek yeşil çayı ilk kez hayatıma sokmuştum(ağustos başında)ama pek düzenli içemedim tadını sevemedim ve yaz geldi geçti hedefimi gerçekleştiremedim :KK43:
oysaki geçen yaz 7 kilo vermiş 50 kiloya düşmüştüm.sonra o kiloları aynen geri aldım.şimdi yeniden hedefe kilitlendim bugün spora ve diyete başladım.yeşil çayımı içtim :) diyet yapan arkadaşlar beni de alın aranıza :) bugün itibariyke 58 kiloyum heefim öncelikle 55 sonra 50 ve sonra 46-47:) inşallah bu sefer olur. eski günlerdeki gibi çıtı pıtı olmak istiyorum.lütfen beni de motive etmeyi unutmayın :) herkese bu zorlu yolda başarılar diliyorum..

arkadaşlar ben de sizin başlığınızdan görerek yeşil çayı ilk kez hayatıma sokmuştum(ağustos başında)ama pek düzenli içemedim tadını sevemedim ve yaz geldi geçti hedefimi gerçekleştiremedim :KK43:
oysaki geçen yaz 7 kilo vermiş 50 kiloya düşmüştüm.sonra o kiloları aynen geri aldım.şimdi yeniden hedefe kilitlendim bugün spora ve diyete başladım.yeşil çayımı içtim :) diyet yapan arkadaşlar beni de alın aranıza :) bugün itibariyke 58 kiloyum heefim öncelikle 55 sonra 50 ve sonra 46-47:) inşallah bu sefer olur. eski günlerdeki gibi çıtı pıtı olmak istiyorum.lütfen beni de motive etmeyi unutmayın :) herkese bu zorlu yolda başarılar diliyorum..

Hoşgeldin canım.Umarım en kısa zamanda hedeflerine ulaşırsın.Benim 2 kilom gitti bile yavaş yavaş veriyorum ama olsun.Kaçamaklarım çok oldu bunada şükür:)N e yaparsan yap en önemlisi sabah kahvaltısını zengin gibi,Öğlen yemeğini memur gibi,Akşam yemeğini fakir gibi yeyerimseniben

Herkese merhabalar
Bende 172 boyunda 66 kiloyum.evlenmeden önce 58 kilo idim ve gerçekten çok rahat ve fittim.Ama şimdi kendimi biraz ağırlaşmış hissediyorum.bacaklarım ve bel bölgem kalınlaştı.artık eski kiloma dönmek istiyorum ve henüz çoçuğumda yok bunu düşünerek kilo vermem gerektiğine karar verdim.Sizlerle birlikte daha çok motive olacağıma inanıyorum.Umarım hep birlikte başarırız.Gelişmeleri buraya sık sık yazacağım.:)

kimse uğramıyor neden.ben uğrayamıyorum çünkü yüzüm yok desem birtürlü diyete başlayamadım..hatta şu anda 63.900 üm 2.700 gr cık almışım sebebi oğlum hiç uyumuyor gecelri sabah kadar ayağımda sinirlerim laçka yani....ve geçen eşim görevdeyken pitbull saldırsına uğradı geçmiş olsuna gelen giden pasta börek sıkıntı stres durum bu..mafoldumbeneyvahedigeldismile
hadi beraberce işin ucunu tutalımda verelim şu fazlalıkları bakın benim 4 kilodan 7 kiloya çıktı vereceğim kilo ..kendimi tebrik ediyorum..alkisalkisalkis

kimse uğramıyor neden.ben uğrayamıyorum çünkü yüzüm yok desem birtürlü diyete başlayamadım..hatta şu anda 63.900 üm 2.700 gr cık almışım sebebi oğlum hiç uyumuyor gecelri sabah kadar ayağımda sinirlerim laçka yani....ve geçen eşim görevdeyken pitbull saldırsına uğradı geçmiş olsuna gelen giden pasta börek sıkıntı stres durum bu..mafoldumbeneyvahedigeldismile
hadi beraberce işin ucunu tutalımda verelim şu fazlalıkları bakın benim 4 kilodan 7 kiloya çıktı vereceğim kilo ..kendimi tebrik ediyorum..alkisalkisalkis

çok geçmiş olsun arkadaşım baya önemli bir şey atlatmışsınız ya.umarım kötü bir şey yoktur.
bu durumda tabi düzenin bozulması normal.toparlarsın yine sıkma canını.önemli olan sağlık
bende seninle aynı sebepten pek uğrayamadım 1 haftada 300 gr verince :) insan uğrayıp bu koskocaaaaaaaaaa 300 gr ı nasıl verdiğini anlatmamalı diye düşündüm.ama bende geçen haftayı grip ve ilaçlarla geçirdiğim için çokta üstüne düşmüyorum.kaldığımız yerden devam edelim bencede.hadi bakalım alkisalkisalkis

sabah 2 tane lıght üçgenpeynir ve birazda yumurta yedim tok tuksun diye.
öğlende konserve ton balığı ve salata yicem işyerinde olunca böyle malesef.
akşamada 3-5 kaşık sebze yemeği ve yoğurt ile geçiştirirsem süper.
ama akşama kızkıza toplanıcaz bakalım ordada bişer atıştırmazsam günü kapattık say:lepi:

çok geçmiş olsun arkadaşım baya önemli bir şey atlatmışsınız ya.umarım kötü bir şey yoktur.
bu durumda tabi düzenin bozulması normal.toparlarsın yine sıkma canını.önemli olan sağlık
bende seninle aynı sebepten pek uğrayamadım 1 haftada 300 gr verince :) insan uğrayıp bu koskocaaaaaaaaaa 300 gr ı nasıl verdiğini anlatmamalı diye düşündüm.ama bende geçen haftayı grip ve ilaçlarla geçirdiğim için çokta üstüne düşmüyorum.kaldığımız yerden devam edelim bencede.hadi bakalım alkisalkisalkis

sabah 2 tane lıght üçgenpeynir ve birazda yumurta yedim tok tuksun diye.
öğlende konserve ton balığı ve salata yicem işyerinde olunca böyle malesef.
akşamada 3-5 kaşık sebze yemeği ve yoğurt ile geçiştirirsem süper.
ama akşama kızkıza toplanıcaz bakalım ordada bişer atıştırmazsam günü kapattık say:lepi:

saol canım atlattık gibi ama oğlum ve kızım soğuk algılılığı geçiriyor..kış başladı hastalıkta başladı ..akannehir
sizede geçmiş olsun..
bende dün dikkat ettim birde spor yaptım devamıda gelir inşallah..:eek:

merhaba arkadaslar bende maalesef bu hafta hic kilo veremedim. Az yememe alisti metabolizmam sanirim tik yok :KK43: 60.800 de kaldim. Su 60 dan bi düsebilsem cokacimcoook

merhaba arkadaslar bende maalesef bu hafta hic kilo veremedim. Az yememe alisti metabolizmam sanirim tik yok :KK43: 60.800 de kaldim. Su 60 dan bi düsebilsem cokacimcoook

merhaba,aslında az yemek bile kilo vermeni engelliyor olabilir.
ben mesela çoğu zaman diyetisyenin verdiği listede mesela öğlen 2 dilim ekmek varsa 1 dilim yedim yada öğleden sonra 3 galeta 1 meyve varsa sadece meyve yedim.kendimce azaltmaya çalıştım ama kilo veremedim:kedi:
ne zamanki tam olarak uydum listeye o hafta kilo verdim.o yüzden kendisi hep yemezsen metabolizman hızlanmaz snde kilo veremezsin der.
birde şaşırtmayı dene bakalım biraz listenin dışına çık.
ben bir hafta uyamamıştım listeme hatta pizza yemiştim çokta pişman olmuştum o hafta 1 kg vermiştimalkisalkisalkis enteresannnnnnnnnnnnn...

Bugün kahvaltıda tahıl gevreği yedim öğlen bir kase çorba ve salata yedim.Salatama yağ ve tuz koymadım sadece limon sıktım.Bir zararı olmaz diymi limonun kızlar.bu arada tabi sabah yeşil çayımı ve elma sirkeli suyumuda içtim.
Çok hafif hissediyorum valla..:))) birde çorbama bolca kırmızı biber döktüm acı biber yağ yakımında etkiliymiş.
Bir arkadaşım hapını kullanmıştı.

X