Moralim çok bozuk bana bir fikir verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Normal devlet okullarının anaokulları 44 aylıkdan sonra alıyor. Nasıl kabul etmiyorlarmış. Ben kendi oğlumu konuşmuyor diye 3 yaşında gönderdim devlet okuluna biraz da hareketliydi benimki de. Öğretmeni acıkcası istemedi gibi bir sürü bizi sürümcemede bıraktı doktora götürmemi istedi sırf uğraşmamak için çocuğun hiçbir sıkıntısı yoktu ki doktorda anaokulu ile konuşacaktır dedi. Sonrasında mecbur kaldı çocuğu kabul etti ama zorla. 3 ay sonra konuştu. Siz vazgeçmeyin başka okullara bir sorun almaları gerek.

ben eskiden beri tanırım konu sahibini.çok zor bir evliliği ve büyük sorunları oldu yaşı da oldukça genç sanırım.evde kendi çözemez kitaplarla falan.yol göstericiye ihtiyacı var bu da çocuk ve ergen psikoloğu ve psikiyatristi en başta.

Gerçekten doktor bana yardımcı olmak adına böyle birşey sundu .yoksa neden bana desinki kreşe yollarsan sorun çözülür

Kuzum dedimya onlarada gittim doktor sadece ozel kreşe yollayamadim için bana yardım etmek istedi çocuğum konuşuyor simdi

Gerçekten doktor bana yardımcı olmak adına böyle birşey sundu .yoksa neden bana desinki kreşe yollarsan sorun çözülür
kuzum 1 doktorla 5 dakika gitmekle olmazzzz.başka doktorlara da gitmelisin ve bu çocuk uzmanı olmalııı.ben beynimdeki bir sorun yüzünden tam 7 8 doktora gittim ayrı ayrı fikir almak için.üşengeçlik yapma randevu al ve gidinnn

Bak söz veriyorum yarın yine maksat benimde içim rahatlasin diye randevu alacagim anlastikmi? Ben üşengeç değilim yeterki birşeyler yoluna girsin .sana haber vericem

Doktorun size böyle bir şey sunma yetkisi yok ki ama neden bunu anlamıyorsunuz? O raporu o doktor veremez. Size yukarda bi yerlerde uzun uzun anlatmış izlemeniz gereken yolları bir arkadaş ben tekrar yazamayacağım, o kadar sabrım yok.

Çocuğunun eğitime ihtiyacı varsa rapor çıkar yoksa çıkmaz. Ama bunu o yola girmeden bilemezsin. Özel eğitime ihtiyacı olan çocuğu evde kendin eğitemezsin. Ben bile yapamam bunu. Profesyonel destek şart. İhtiyacı yoksa zaten rapor vermezler özel eğitim alamaz. Herkese sundukları bir şey değil bu.

Yahu ben kediyi 7-8 veterinere götürdüm çocuk bu bi de.

Tamam şimdi aricam 182 yi randevu alicagim farklı bı doktor görüşüde alicagim .bakalım o ne diyicek ben elimden geleni yapmaya hazirim

Bağımsız anaokulları var aidatı 170 TL felan. Oraya veremez misiniz. Orada yaş grupları var

Ben ilgilenmiyorsunuz mu dedim
Siz kendi kendinize hayaller kurup sonrada inanıyorsunuz sanırım
Buraya yazmak çocukla ilgilenmek mi oluyor
Daha doktora reçeteye ne için ilaç yazıyorsunuz, çocuğuma artı eksi ne gibi etkileri olabilir, sizin görüşünüz ne durumla ilgili gibi en gerekli soruları sormaktan acizsiniz farkında mısınız? Tabiki değilsiniz, reddederek hiçbiryere varamazsınız
Umarım çocuğunuz bu huyunuzu örnek almaz

Canım üzülme daha çok küçük. Sabret gönderme bir yere. Sen evde eğitim verimişsin daha önce. Devam et daha eğitici oyunlar oyuncaklar kitaplar al evde oyunla öğret. Çevrende yaşıtları yakın cocuklar varsa oyun oynamalarını sağla komşu akraba vs. Boyama puzzle yaptır bolca. Ödülle devdir etkinlikleri. Kesme yapıştırma oyunları yapın. Böylece gelişim sağlar ve vakt-i gelince okula yazdır.
O zaman yaş grubu olduğu halde uyum sağlamaz ise özel eğitimi hemen düşün

Yolun başındasın hemen panik olma.

Aynı şeyi bana çocuk öncesi öğretmenide yazdı özelden . başarıya giden her yol mübah tır her yolu denerim hiç farketmez

Şimdi ben kansersem bunun raporunu almayıp durumumu doktorlardan gizleyip ne elde edebilirim nasıl almam gereken tedaviyi alabilirim
Siz de aynı şeyi yapıyorsunuz
Hep gerçekleri reddetme saklama yok sayma meyillisiniz, neden? Reddettiğinizde sorunlar yok oluyormu?
Şimdide rapor almayıp evde kendim hazırlayacam diyorsunuz, bu güne kadar hazırlayamamışsınız yeterli donanımınız yok çocuğun profesyonel bir desteğe ihtiyacı var alenen ortada işte
Çocuğunuz söz konusuysa kompleks yapmamanızı tavsiye ederim de siz dikkate almazsınız

Çocuğumda büyük gelişme var eskisine göre çok şükür . Ben okul öncesi eğitiminide vericem doktorada göturucem maksat içim rahatlasin bakalım farklı doktor ne diyor

Eğer çocukta gercekten hiperaktivite varsa ve dikkati yoğun dağınıksa Evde egitemezsin karpuz,sinirden kafaları yersin
Bak o insanlar boşuna okumuyor yöntemleri çok farklı,elbetteki dikkat geliştirici oyunlar çok önemli ama önce çocuğun zihnine ulaşmak lazım sonra mis gibi zeka oyunlarını da oynar,kalemi tutup boyamasini da yapar ama eğitim olmadan eline hamur oyununu alıp oynarsa şükret

Götrucem canım farklı bı doktora busefer ben sorunun kaynağına ineyimde Allah büyük elbet kapı açılır .ben bir doktorla aramızda geçen diaologu yazdim ..evdede eğitimi için elimden geleni yapicam seneye kadar toparlariz inşallah okul icin

Çocuğumda büyük gelişme var eskisine göre çok şükür . Ben okul öncesi eğitiminide vericem doktorada göturucem maksat içim rahatlasin bakalım farklı doktor ne diyor
ilacın etkisidir, bu süreçte ne ogretsen kârdır dikkatleri baya topluyor
Ama yinede uzun süre kullanma
Minimum 4 aydan fazla kullanan herkes de bir yan etki belirdi hep duyduklarim bu yöndeydi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…