Nasıl Davranmalıyım? Ablası Sebebiyle Ayrı Tatiller?

Maddiyat her şey değil ama çok şeydir. Bu mesajınız bile baştan aşağı maddiyat, beklentilerinizden başım döndü. Airfryer ne ya, sanki arkadaşlar toplaşıp bütün beyaz eşyayı dizmiş öyle bi abartma. Gelenekler sizin için bu kadar önemli ise şöyle bi geleneğimiz de var, eş ailesi canına da okusa susup hizmetini göreceksin, bütün bir Anadolu geleneği bunun üzerine kurulu, erkek ailesi harcama yapar, kız "alınır", bütün bir evlilik boyu o kızın gıkı çıkmaz. Kök ailenizin kendine has minnoş gelenekleri kimsenin umrunda değil. Emir almak istemiyorsan para da almayacaksın, kendiniz için yapabileceğiniz tek şey bu olur.
Anne baba da demek yok eş ailesine bu da mı gelenek, kültür acaba?

Allah aşkına yanlışım neymiş? ben el kızıyım susup oturayım ailesine yalakalık mı yapayım çoook kez iyi niyetle yaklaştım çooook ama iyi niyeti suistimal edemez kimse. benim ailem eşimi el üstünde tutarken eşim mükemmel mi hayır benim onun ailesin yaptığım iyiliklerin binde birini yapmadı ama öyle iyiler ki bu insanların vefasızlığına laf etmem ki hata.

Kaç sayfa yazıldı hala soruyor musunuz? Yanlışınız onların kızı/ablası olduğu gerçeğini unutmak ve haddiniz olmayarak aralarındaki ilişkiye karışmak. Durmanız gereken yeri bilmiyorsunuz. Kendinizi daha önde görüyorsunuz ama yok öyle bir dünya. Her doğruyu her yerde söylemek de dobralık değil. Eşinizin ablasıyla gülecek olması bile zorunuza gidiyor. Artık şu benim ailem şunu yaptı kafasından çıkın. Sizin aileniz bambaşka bir aile, eşinizin ailesi bambaşka. Kıyas yapmanız gereksiz, kimseye de faydası yok. Sizin aileniz öyleymiş, eşinizin ailesi böyle. Her aile sizinkiyle aynı olmak mecburiyetinde değil neticede. İnsanlar size ev vermiş ayrıca. O küçük bir detay gibi görüyorsunuz ki ev yahu bu. Biraz saygınız olsun. Bu kadar memnun değilsiniz kiraya çıkın madem. Gösterin o meşhur dik duruşunuzu

Anne baba da demek yok eş ailesine bu da mı gelenek, kültür acaba?
Ya eşyalarımızı kendimiz yaptık, airfryeri arkadaşlar toplaşıp aldı diye ağlamak da ne bileyim dkfjfjf aslında sepetini takacaksın koluna, oturduğu ev gibi bir eve 10 bin tl kira verecek de aklı başına gelecek. 😂

her şeyi kendim ve ailem aldık

Eşim ve ben ailem arkadaşlarım her şeyi aldık
Karar verin arkadaşlarınız da aldı mı almadı mı?

Şeref haysiyet onur gurur duruş kalite saygı, vefa, çeyiz yardımı ev eşyası alma... hepsi sizde var ama karşı tarafta yok. Hep siz hep aileniz hep çevreniz akrabalarınız var. Ama ne yok? Karısı istiyor diye ablasına ailesine sırt dönmeyen bir eş var. İki gün küs kalıp dayanamayan, ablam diyen bir kardeş var. Bayramı kızlarıyla damatlarıyla ailecek kutlayacak beraber yiyip içecek bir kayınvalide kayınpeder var.

Keskin sirke küpüne zarar. Hiç kazanamayacağınız bir oyundasınız. Davranışlarınızı ve düşüncelerinizi biraz törpülemenizi tavsiye ederim çünkü konumunuz çok sağlam çok garanti değil. Ben sizin gibi dik duruş onur gurur diye tuttursaydım o insanların evinde yaşamaz babama ev aldırırdım ya da kiraya çıkardım.

Ya eşyalarımızı kendimiz yaptık, airfryeri arkadaşlar toplaşıp aldı diye ağlamak da ne bileyim dkfjfjf aslında sepetini takacaksın koluna, oturduğu ev gibi bir eve 10 bin tl kira verecek de aklı başına gelecek. 😂
"Sadece" ev verdiler diye böyle olmuş evden de çıkarsalar kafayı yer mazallah.
Ama mesele tabi ki maddiyat değil katip 🤪

Karar verin arkadaşlarınız da aldı mı almadı mı?

Şeref haysiyet onur gurur duruş kalite saygı, vefa, çeyiz yardımı ev eşyası alma... hepsi sizde var ama karşı tarafta yok. Hep siz hep aileniz hep çevreniz akrabalarınız var. Ama ne yok? Karısı istiyor diye ablasına ailesine sırt dönmeyen bir eş var. İki gün küs kalıp dayanamayan, ablam diyen bir kardeş var. Bayramı kızlarıyla damatlarıyla ailecek kutlayacak beraber yiyip içecek bir kayınvalide kayınpeder var.

Keskin sirke küpüne zarar. Hiç kazanamayacağınız bir oyundasınız. Davranışlarınızı ve düşüncelerinizi biraz törpülemenizi tavsiye ederim çünkü konumunuz çok sağlam çok garanti değil. Ben sizin gibi dik duruş onur gurur diye tuttursaydım o insanların evinde yaşamaz babama ev aldırırdım ya da kiraya çıkardım.
Ama sorsan bu aile çocuklarına destek olmuyor, ev vermiş de ne olmuş. Birbirlerini yeseler de aynı sofraya oturuyorlar işte. Var mı ötesi ? İyiyi herkes sever. Bunlar kötü iken de seviyorlar birbirlerini . Daha ne olsun?

Ama sorsan bu aile çocuklarına destek olmuyor, ev vermiş de ne olmuş. Birbirlerini yeseler de aynı sofraya oturuyorlar işte. Var mı ötesi ? İyiyi herkes sever. Bunlar kötü iken de seviyorlar birbirlerini . Daha ne olsun?
Destekten kastı, eşi fırtına gibi gezip kim benim karıma yan baktı ters yaptı desin. Hepiniz haddinizi bilin yoksa bildiririm, ne haddinize benim karımı üzmek desin.
Hayaller bunlar ama gerçekler ablacığım anneciğim babacığım enişteciğim.

X