Neden konu hep para

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim eşim expat olarak çalıştı meslek hayatı boyunca. Hep dövizle para kazandı, beraber yaşayıp döviz harcadığımızda oldu, bizim Tr de yaşadığımızda. Alamancı olmadık ama size hep para gözüyle bakmaları nasıl itici birşey biliyoruz. Ben uzak duruyorum öyle insanlardan. Akraba olsada, arkadaş olsada. Eşimin eniştesi tuvaletten çıkmamıştı hesap ödeme zamanı gelince. Ama çevremdeki herkes böyle diye genelleyemem. Öyle insanlar herkesin hayatında vardır birkaç tane. Uzak duruyorum, başım ağrımıyor.

Gerçekden kelimeye dökemediğimi siz dökdünüz. Çok teşekkür ederim
Herzaman bi 10€ ver ya ölmezsin. sonrasında bi 50lık varmı Euro şuan 9 olmuş bana 450tl yapıyor hadi be yolla nolcak sanki sana bu tür laflar. Benimde hayır dediklerim oldu tipli sizdeki gibi benimle de küstüler havalınoldum para göz oldum sonradan görme oldum bişi aldığımızda AA bak onu almışlar ama bi 50lira gönderemedi bana .. emekli olan annenden iPhone mi? Allahım.. napdı annen peki ? İsteyen kesin ya yeğenidir ya kuzeni demi

Kime köyden geliyor geliyir gelmezse o kişiler gecinemez valla yurt dışı aşırı iyi bilmesem inanırım Almanya'da minimum ücret 1500 birim ki bunu lise ogrencileri falan alıyor kendisi aileden bağımsız yaşayabiliyor etinide muzunuda alıp haftasonlari sinemasına gidebiliyor nerden biliyirsun diyorsan yakınım var orda muz 1 birim burda 14 birim süt galonla satılıyor ve ulaşılması çok kolay

Lise öğrencisi 1500 mi alıyor ? İlk defa duyuyorum. Lise öğrencis full time mi çalişıyor ? İlginç.. 400 alır yanı sıra çalışdığı için ama 1500değil. mesleğini yapıp bitiren aydı eve çıkabilir ama ucu ucuna geçinirler ama bunu Tr gençleri yapmıyor ucu ucuna yaşamak istemiyoruz diyorlar. Halbuki çalişip araba da alabilirler aydan aya ödenir bizim yapdımız gibi. Yanlış mi düşünüyorum anlamıyorum ki

Lise mezunu yeni iş hayatına atılmış valla mis gibi geçiniyor arabada var yanlış düşünüyorsun burda karinkoca çalışıp araç alamıyor geçen bir alışveriş yapmış bir kuş sütü eksik Türkiye'de yaşamadığınız çok belli tr gençleri et bile alamıyor ne ayrı evi

Refah düzeyiniz turkiyeye göre yüksek o yüzden zengin olarak görüyorlar.
Isteyince vermeyin yok deyin giderlerimiz var anca yetişiriz diyun

Neredeyse bütün akrabalarım yurt dışında.yillardir bir kuruş istemedim asla istemem.hatta buraya geldiklerinde hediye getirirlerse kabul etmedim ihtiyacı olana verirsiniz der teşekkür ederim.
Buraya geldiklerinde ellerim kollarım dolu evlerine giderim.bazi insanlar nasıl yanlış düşünüyor.gozunuzu para bürümüş.bu kadar buyutuyorsaniz görüşmeyin kimseyle.
Siz turist değilsiniz madem sizden 1000 liralık eşyaya 5000 lira isteniyorsa şikayet edin.bu durumu ben kimse de görmedim haaa gidip turist gibi davranıyorsunuz bazıları yapabilir belki.haberlerde görüyoruz turistlere yapanlar var.
Siz çalışıyorsunuz tamam da Türkiye olanlar ne yapıyor.buyrun pandemi de çalışanların yarısı işten uzaklastirildi.ne demek aksama kadar yan gelip yatıyorlar.
Sizlere çok üzülüyorum böyle dusunmektense parasız kalırım para lafı anmam daha iyi.

Yetişemediği yerde devlet yetişiyor çocuk parası var orda şişeye bile marketlerde para veriuorlar hep orjinal parfüm kullanıyor burda mağazada bulunamucak markalar orda markette satiliyor

Şu genellemeleri bıraksak nasıl olur? 2 kişi istedi diye paragöz mü oluyor tüm ülke? Başınıza silah dayamadıklarına göre kendiniz veriyorsunuz onlarda astarını istemiş. Genelleme oluyorsa bende çoğu gurbetçinin sonradan görme olduğunu görgüsüz olduğunu vizyon desen sıfır diyim nasıl olur. Zira akrabalar tatillerde koşa koşa buraya geldiklerinde bir kutu çikolata verip burada bundan yiyemezsiniz hadi iyiysiniz gibi saçma sapan konuşurlar. O değilde verdikleri çikolatanın ülkede satılması ve ülkedeki insanların zaten yediği çikolata olması dışında bir sorun yok en son annemin misafir diye yemekler yaptığı ama cevabın biz hazır makarna yiyoruz gibi görgüsüzce hareketleri aklıma geldikçe böyle insanlarla aynı havayı soluduğum gerçeği sinirlerimi hoplatıyor

benim bir çok tanıdığım avrupada yani euro kazanıyorlar diye zengin değiller oranın yaşam şartlarına göre zorlukları var bunu hiç tanıdığı olmayan zor anlar. Avrupalı türkiyeye gelince rahat harcıyor parası neredeyse 10 kat artıyor ama orada hayır. Bunu boşver anlatmaya ve "300 euro yollasan sana bir şey olmaz" diyecek kadar pişkin birine 1 cent bile verme. İhtiyacım var benim de kendime göre de geç. Çıkarcı insanmış.

Niye alındınız bu kadar ?

Ha yeni iş hayatına atılmış kişileri diyorsunu
İnanmicaksın ama en son benden 300€ istenildi .. teşekkürler anlayışınız için. Hayır dedim ama sürekli msjlar atıyor hala anlamadım ne yapsam daha öncesinden de istemışdi geçen sene yolamışdım. bu sefer hayır diyinxe ne laflar yiyorum

istemenin de bir adabı var yani yardım edecek gücüm olsa bile vermezdim ben böyle isteyip surat yapan birine. Borç istenir verilmezse anlayışla karşılanır borç vermeyene tepki çok saçma. Gerekirse varsın bağınız kopsun, şuan imkanım yok deyip tekrar istediğinde "bu konunun uzamasını istemiyorum" deyin. Baktınız laf yapıyor cevap vermeyin yani yüzsüzlükte bi yere kadar, anlar heralde

Hanfendi siz değişik misiniz ay sinir oldum ya orda Mercedes sıfır 50 bin daha dün baktım fiyatlara burda bir milyon nasıl siz gibi aydan aya alalım anlamıyorum ya cehalet artık bu kadarı da ya

Türkiye’de yaşayanlarla lütfen aynı durumdayız demeyin millet artık küfür etmemek için zor tutuyor kendini
Sizin asgari üçret 2500 oldu demi ? Ben ömrümde 2500 lıra almadım bu 1
2cisi 1500 Euro ile siz nasıl geçiniyorsanız bizde o şekil geçiniyoruz. küfür et ne küfür edeceksin acaba varmı sende küfür edecek yürek ?

Konu sahibi genellememiş benim tr fen iletişim kurduğum çevrem bana öyle yapıyor bunu yaşayan var mı diye sormuş. Geçen yine buna benzer bir konu vardı demek ki sen ben yapmıyorsak bile yapan bir kesim var.

Kimseye para göndermek zorunda değilsiniz bir iki kez yapmışsınız kullanıldığınız hissi varsa girmeyin o konulara müsaade etmeyin bence.

Siz Almanya nın şartlarına göre kazanıp geçiniyorsunuz. Bunu idrak edemeyen aç gözlü insanlarla görüşmeyin

Şok oldum ya bide te gençleri de araba alsınlar biz taksitle aldık diyor akıl tutulması ya insanlar burda yicek ekmek bulanıyor çocuğuna pirinç lapası Yediriyot mama BİLe alamıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…